1884. Vrijdag, 12 September. Nr. 57. V A N AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Vijf-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer, JPrijs van hot Abonnement: in het Jaar6.— Prijs der AAdvertentien van 1 C regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. Hoofd-Agent en voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 39 Sept. 1884. Uitvoerig Verslag der Vergadering Donderdag 14 Augustus 1884, SI AAnLEMMERMEE Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C0., te Amsterdam. tliterl{jh Woentdag.) uroote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren In de maaod Augustus jl. werden in deze gemeente ge- boren 47 kinderen zynde 22 minder dan in de maand Juli te voren. De sterfte bleef gelijk, namelijk 36. Ds C. Hattink J. Pzn., te Nieuw-Vennep, is beroepen naar Ameide en Tienhoven. By den landbouwer J. de Graaf, Sloterweg bij den Lis- serweg, is in den nacht van 8 op 9 September de wascb ge- stolen, Alweer eene waarscbuwing, om 'snachts toch geeDe kleeren op de bleek te laten liggen. In het laatst der vorige week is het paard van Bodman, uit den Houtrakpolder, op den ringdijk bij Halfweg op hoi geraakt en heeft het aanplakbord stuk gereden. Op den 5den September 1884 had te Haarlem, in het lokaal Telia Favore", de verkiezing plaats van een lid van bet Provinciaal Collegia van loezigt op bet beheer der Kerke- lijke goederen en fondsen van de hervormde gemeenten in Noord-Holland. Er werden door de aanwezige afgevaardigden van de Kerkelijke gemeenten uitgebragt 64 stemmen, waarvau op de beerenC. Corver van Wessum, te Zaandam, 30; S. Kramer, te Koedijk, 12; D. Eggink, te Haarlemmermeer, 9; J. Prins, te Zaandam, 3 stemmen; zoodat de heer Corver is benoemd. Te Sloten (N.H.) heeft men eene ringrijderij gehouden met paard en tweewielig rytuig, uitgescbreven door de afd. Osdorp der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, en waaraan door 21 personen werd deelgenomen. De prijs, een fraai ser- vies, werd behaald door J. van der Laarse; de 1" premie door H. Plessius, en de 2" premie door J. Doets. Na afloop werden volksspelen gegeven, die uitmuntend (laagden. GBBOREN. Apolonia, doehter van A. Asscheman en M. de Booij. Frcdrik, zoon van H. Hogeveen en A. de Wit.Maria, doehter van P. Biemond en W. van Reeuwijk. Hendrika Wil- helmina, doehter van W. Bakker en W. van Ooijik. Johanna Elisabeth Maria, doehter van G. Hesselaars en K. van Doom. Jansje, doehter van H. Bood en i. Wittekoek. Cornelis, zoon van N. Hancoop en J. Millenaar. Aaltje, doehter van H. Wea sels en J. A. H. te Boekborst. Clazina, doehter van H. Lieu- wes en J. Zevenhuizen. OVERLEDEN. Adriana Christina, oud 9 maanden, doehter van A. Panis en C. Ileij. Pieter Yastenhout, oud 57 jareu, geh. met K. Aaise. Sophia, oud 8 weken, doehter van J. Wijfjes en J. C. D'haene. Jannigje, oud 31 jaren, doehter van G. Speijers en G. van Ginkel. Geertje, oud 9 maanden, doehter van L. Vermeer en A. Smits. ONDERTROUWD. Geene. GEHUWD. J. Boon met G. Kooij. VAN des morgens ten 10 ure, in het Raadhuis (Reeds vroeger in het hort medegedeeld.) Voorzitterde heer J. W. Lantzendorffer. Teginwoordig alle lelen, zijnde de heeren: Biesheuvel, Ran, Bultman, Pruissen, Timmermans, Knaap, Evelein, Dijt, Suidsreest, van Reeuwijk, Verkuijl, Los, 't Hooft en Tensen alsmede de Secretaris. De notulen van 17 Julij 1884 worden goedgekeurd. I. Aan de Y'ersjadering wordt medegedeeld a. dat bij de onlangs gebouden verkiezing voor een Raads- lid is benoemd geworden de heer J. van Zijverden b. dat ingekomen zijnde Provinciale bladen van 1884, no. 42 tot 44. Missives van Gedepute^rde Staten, ten geleide der goed- gekeurde besluiten van de vorige VergaderiDg tot af-en over- schrijving in de begrooting dienst 1884, en tot het doen van betaliug nit den post voor Onvoorziene Uiigaven dienst 1884. Aangenomen voor kennisgeving. II. Aan de orde is de behaodeling der Gemeenterekeoing over 1883. Deze stukkengesteld geweest zijnde in handen van de Financieele Commissie tot onderzoek, wordt door de Commis- sie uitgebragt het navolgende rapport: Haarlemmermeer, 12 Augustus 1884. De Financieele Commissie uit den gemeenteraad heeft in hare, op heden gehouden Vergadering onderzocht de Reke- uing van inkomsten en uitgaven over bet dienstjaar 1883. Het doet der Commissie genoegen !e kunnen mededeelen, dat bij haar tegen die Rekening geenerlei bedenkingen zijn gerezen en zij gaarne aan Bnrgemeester en Wethouders dank brengt voor het gehouden beheer. De Commissie heeft de eer den Gemeenleraad voor te stel- len om de Rekening vast te stellen in Ontvang op f 84,073,67 s in Uitgaaf op 75,035,26s Batig Saldo f 9038,51. De Commissie voornoemd. G. B. 't Hooft. P. Verkuijl. C. Dijt. Niemand omtrent deze zaak het woord verlangende, stelt de voorzitter voor, de Rekening overeenkomstig de conclusie van het Rapport der Commissie vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stem ming. III. Komt in behandeling de Rekening van het Burgerlijk Aroibestunr over 1883. Het daaromtrent door de Fiuantieele Commissie uitgebragt rapport luidt als volgt: Haarlemmermeer, 12 Augustus 1884. De Fiuantieele Commissie uit den gemeenteraad heeft in hare op heden gehouden vergadering ooderzocht de Rekening van inkomsten en Uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over 1883. De Commissie heeft tegen die Rekening geenerlei beden kingen en stelt voor, onder dankbetuiging aan Burgemeester en Wethouders, de Rekening vast te stellen: iu Ontvang op 5787,23 in Uitgaaf op 5431,92 Batig Saldo f 355,31. De Commissie voornoemd. G. B. 't Hooft. P. Verkuijl. C. Dijt. Niemand het woord vragende, stelt de Voorzitter voor om, overeenkomstig de conclucie van het rapport der Commissie, de Rekening vast te stellen. Dienovereenkomttig wordt besloten zonder hoofdelijke stem ming. IV. Aan de orde is de behandeling van het Kohier der Hondenbelasting, dienst 1884. Dit Kohier heeft gedurende veertien dagen ter lezing ge- legen en zijn daartegen geene bezwaren ingebragt. De Voorzitter stelt voor het kohier vast te stellen op een bedrag van 1182.25, en de termijn van invordering te be- palen op 15 September 1884. Dienovereenkomstig wordt besloten. V. Komt ter tafel het opgemaakte bestek voor de aan- besterling van Steenkolen voor de Scholen en het Raadhuis. De Y'oorzitter zegt, dat dit bestek geheel gelijk is aan dat van het vorig jaar. Niemand het woord omtrent deze zaak vragende, wordt bedoeld bestek zonder hoofdelyke stemming goedgekeurd. VI. Komt in behandeling het verzoek van Mej. H. M. van der 11am, om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 4. Het adres wordt voorgelezen. De oorzitter stell voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen, in te gaan 1 October 1884. Dienovereenkomstig wordt besloten. VII. Aan de orde ishet opmaken eener voordragt voor Leden van het Collegie van Zetters. De Bnrgemeester zegt, dat op het oproepingsbriefje bedoeld is de voordragt van personen, ter vervulling der plaatsen in het Zetters Collegie, die zullen openvallen door de gewone aftreding op 31 December 1884, doch dat sedert is ingeko men een sckrijven van den heer Commissaris des Konings, waarbij wordt verzocht de inzending zoo spoedig mogelijk, van eene door den Raad opgemaakte lijst, waarop voorkomen twee personen, geschikt en genegen om tot Zetters voor 's Rijks directe bela9tingen te worden benoemd, en, dat deze voor dragt strekt, om daaruit te benoemen een Zetter ter vervul ling der plaats opengevallen door het overlijden van den heer J. van Vuuren, wordende door den Burgemeester voorgesteld om eerst over te gaan tot het opmaken dezer voordragt. De heer Knaap zou willen wachten met deze zaak, om te zien wie Wethouder worden zal; spreker zegt dat de vorige Commissaris des Konings hem gezegd heeft, dat het wel wen- schelijk is dat er een Wethouder in het Zetterscollegie zit, maar niet de beide Wethouders: daaroin wil hy wachten. De heer 't Hooft is er niet tegen om aan het verlangen van den heer Knaap te voldoen. De Voorzitter wil tot het opmaken der voordragt overgaan en aan het verlangen van den Commissaris des Konings vol doen. De heer Bultman ziet ook geen bezwaar in uitstel, en ook daarin niet dat er twee Wethouders in het College zitting hebben. Wordt besloten deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering. Alsnu wordt overgegaan tot het opmaken eener voordragt van zes personen, ter voorzieniDg in de vacature van drie leden, ontstaande door de gewone aftreding. Na vele hiervoor gehouden stemmingen worden daartoe ee- kozen als eerste Kandidaat, de heer H. F. Bultman met 13 stemmen als tweede Kandidaat, de heer G. B. 't Hooft met 11 stemmen als derde Kandidaat de heer A. J, G. Timmermans met 12 stemmen; als vierde Kandidaat, de heer B. Biesheuvel met 8 stem- men als vyfde Kandidaat, de heer A. Pruissen met 10 stem- men en als zesde Kandidaat, de heer J. Y. Rao, met 8 stemmen. Y III. Alsnu komt aau de orde: de geneeskuudige armen- verpleging in een gedeelte van wijk 2. Burgemeester en Wethouders doen het voorstel, om voor- loopig onvervuld te laten de opene gedeelten van wijk 2, en de armen aldaar op consent te doen behandelen, hetgeen de ondervinding heeft geleerd dat niet meer kost. De Burgemeester deelt mede, dat in bedoelde opene gedeelten van wijk 2 in den laatsten tijd zeer weinigen voor rekening der Gemeente geneeskundig zijn behandeld; Burgemeester en Wethouders wenschen daarom dat voorloopig niet worde over- gegaaa tot benoeming van geneeskundigen, en de armen, die er mogten komen op consent te doen behandelen, bijv. door de Geneeskundigen van Anlsmeer. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aan genomen zonder hoofdelijke stemming. De heeren Bultman en 't Hooft spreken voorts over het wenschelijke om verandering te brengen in wijk 3, voorzoover betreft de ringdijk langs Sectie LL, en in verband daarmede welligt in eene andere wijk. De oorzitter zegt, dat zulks iu ernstige overweging zal worden genomeo. IX. Is aau de orde het ouderzoek der geloofsbrievea van het nienw benoemde lid, den heer J. van Zijverden. De door den beer van Zijverden ingezonden geloofsbrieven worden overgelegd. De Burgemeester deelt mededat Bur gemeester en-Wethouders die stukken hebben onderzocht en in orde bevonden, en den Raad vuorstellen om de nheer Ja cob van Zijverden toe te laten als lid dezer vergadering. Niemand hieromtrent het woorJ vragende, wordt dienover eenkomstig besloten zonder hoofdelijke stemming. X. De heer Evelein vraagt of het Gemeentebestuur voor- nemens is iets te doen tegen de Cholera, wanneer die ziekte enverhoopt bier mogt uitbreken. De Voorzitter deelt mede wat tot hiertoe door Burgemee ster en Wethouders is gedaan, en wat men voornemens is te doen bij mogelijk uitbreken dier ziekte. XI. Door de Commissie voor de Gemeentewerken wordt ter inzage gegeven eene schets van eene te bouwen brand- vrije bewaarplaats voor het gemeente-archief. Door sommige leden wordt het wenschelijke te kennen ge geven om het plan door een ander deskundige te doen nazien, en wordt algemeen den wensch geuit, dat de bewaarplaats zoo solide mogelijk worde gebouwd. Men besluit deze zaak aan te houden tot een volgende zitting. De vergadering wordt daarna gesloten.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1884 | | pagina 1