Haarlemmermeer-Polder. 1884 Vrijdag, 26 September Nr. 39. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEVIJD. Vijf-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het A_bonnement m het Jaarfl--- Prijs der A_dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent, Hoofd-Agent en voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven ran 1723 Sept. 1884. Uitvoerig Verslag der Vergadering Dingsdag 2 September 1884, Korfc Verslag der Vergadering, Donderdag 25 Sept. 1884. IIAARLEMMERM E E It Prjjs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREITENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. ViterHjte TFoentdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Agenda voor de Vergadering van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, op Woensdag 1 October 1884, des moreens ten 10 '/4 ure, in bet Lokaal van Staats, te Haarlem. 1. Mededeelingen. 2. Voorstel van bet Dagelijksch Be- stuur, tot verbetering der ringvaartsboorden. 3. Vaststel- ling eener 2e Supplement-Begrooting, dienstjaar 1884. De heer P. Knaap Gzn. zal den 4den October e. k. zijn 25-jarig jubile vieren ah Lid van den Gemeenteraad. Ds. C. Hattink J. Pzn., te Nieuw-Vennep heeft voor bet beroep naar Nieuwe-Wetering bedankt. GEBOREN. Elisabeth, dochter van A. A. Overtoom en E. Bes. Jannetje, dochter van J. Tensen en M. Roodenburg. Aagje, doehter van P. de Haan en J. Alewijn.Klasina, docbter van B. Klaassen en E. Bier. Hendrikus Johannes, zoon van C. Zonneveld en A. C. Vonk. Anna Petronella, dochter van M. Duindam en A. Storm. Willhelmus, zoon van C. Jansen en C. M. van Waarsenburg. Gerrit, zoon van G. Houtwipper en G. Bak. Arend, zoon van J. van Oudenaaren en M. Ver- meer. Pieternella, dochter van J. C. Jille en M. Koppejan.— Anna, docbter van A. Kroes en J. Muilwijk. Maartje, dochter van C. We9tbroek en T. Blom. Jan Cornelis, zoon van C. van Groenigen en A. J. Degenaars. OVERLEDEN. Klaas, oud 27 jaar, zoon van K. van Keulen en D. Sonneveld. - Theodoras Gijsbertus, 6 weken, zoon van R. J. Visser en W. v. Egmond. Maarten, 5 jaar, zoon van T. van Gulik en J. Blanken. Johanna, 2 maanden, dochter van C. van Smeerdijk en A. Braakman. Daniel, 8 weken, zoon van C. Walraven en T. Griekspoor. ONDERTROUWD. P. J. Koole met E. Koole. GEHUWD. Geene. Uitslag van de op 23 dezer door het Gemeentebestuur van Haarlemmermeer, gehouden aanbesteding van steenkolen, ten behoeve der Scholen en het Raadhuis. Ingeschreven werd door per hectoliter, grove. fijne. N. W. Wamsteeker, voor 0.91 0.70 P. van Daalen, 0.92 0.72 Gebr. Bos, 0.94 0.73 H. van Schip, 0.98 0.78 P. G. Otter, 1.10 0.77 Gegund aan den laagsten inschrijver, N. W. Wamsteeker. Bij L. Smit, aan de Vijfhuizen, staat een appelenboom op- nieuw in bloei. VAN des avonds ten 6 urein het Raadhuis. Het zoontje van P. Oosterom, nabij het Hoofddorp, is jl. Zaterdag door eene driewielde kar overreden, tengevolge waarvan zijn schouder ontwricht is. (Reeds vroeger in het Jcort medegedeeld.) Voorzitter: de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig bjj den aanvang der zitting veertien leden, zijnde de heeren Biesheuvel, Knaap, TenseD, Snidgeest, Dijt, Pruissen, Timmermans, RaD, 't Hooft, Bultman, Los, VerkuijI, Evelein en v. Reeuwijk, en na beeediging, ook de heer van Zijverden; alsmede de Secretaris. De notulen van 14 Augustus 1884 worden goedgekenrd. I. Ter vergadering aanwezig zijnde de heer Jacob van Zijverden, nieuw benoemd lid dezer vergadering, worden door hem in hauden van den Voorzitter afgelegd de eedtn voor- geschreven bij art. 83 der grondwet en art. 39 der gemeen- tewet. De heer van Zijverden wordt door den Voorzitter met zijne benoeming geluk gewenscht en neeint zitting. II. Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. de provinoiale bladen van 1884, no. 45 tot 53; b. het Koninklijk besluit van 7 Augustus 1884, no. 20 waarbij aan deze gemeeute nader voor een tijdvak van vijf jaren vrijstelling is verleend van de verpligting tot het oprig- ten eener burgersehool. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. III. Aan de orde is de uitloting van aandeelen in gcld- leeningen, om 1 Januarij a. s. te worden afgelost. En worden diensvolgens uitgeloot: van de geldleening Ao. 18 70, twee aandeelen, zijnde de nommers 6 en 22, elk groot/ 1000. van [de geldleening Ao. 1877, edn aandeel, nommer 17, groot 500. IV. Is aan de orde de benoeming van een Wethouder. Tot de stemming overgegaan zijnde, wordt de heer P. Knaap Gz. daartoe benoemd. De heer Knaap verklaart zich bereid de benoeming aan te nemen. V. Aan de orde is, de benoeming van den Voorzitter en de leden van de Pinancieele Commissie. Daartoe worden benoemdde heer G. B. 't Hoott, als voorzitter, met 8 stemmen en tot leden de heeren F. Verkuij 1 met 10 en H. F. Bultman met 8 stemmen. VI. AUnu is aan de orde de benoeming van den Voor zitter en de leden van de Commissie voor de Gemeente- werken. Daartoe worden benoemd de heer H. F. Bultman, met 12 stemmen, tot voorzitter; de heer P. VerkuijI en de heer B. Biesheuvel tot leden, elk met 10 stemmen. VII. Aan de orde is het opmaken eener voordragt van twee personen ter benoeming van een lid van het Collegie van Zetters. Na vela hierover gehouden stemmingon, waarbij meer briefjes in de bus werden bevonden dan er leden ter vergadering waren, worden eindelijk daartoe gekozende heer J. Tensen met 9 en de heer P. Verkuyl met 8 stemmen. VIII. Is aan de orde de benoeming van eene vroedvrouw voor da Standplaats Lijnden. Aan de vergadering wordt mededeeling gedaan van de namen der sollicitanten, en van het ingewonnen advies van den gemsente geneesheer, de heer M. van der Horst. Tot de benoeming wordt overgegaan. In de bus zijn bevonden 11 geldige en 4 bianco briefjes, en blijkt dat alle stemmen (11) zijn uitgebragt op Mejuf- vrouw Orselina de Jonge, te Veendam, die alzoo is benoemd. De infunctie treding wordt bepaald op 1 October 1884, IX. Alsnu volgt: Intrekking der benoeming van Mej. M, G. Haffner, tot tijdelijke vroedvrouw aan den Lijnden. De Voorzitter zegt, dat tengevolge der gedane benoeming van eene vroedvrouw voor den Lijnden, alsnu behoort te worden ingetrokken het Raadsbeslnii van 27 Julij 1883, waarbij aan Mej. M. G. Haffner, te Hoofddorp, de waarneming der be- trekking van gemeente-vroedvrouw voor de standplaats Lijnden is opgedragen, en stelt voor dat Raadsbesluit in te trekken, te rekenen van 1 October 1884. Dienovereenkoir.stig wordt besloten. X. Wordt gelezen het adres van Mej. L. F. de Broekert, boudende verzoek om afschrijving op haren aanslag in den Hoofdeljjken omslag dezer gemeente, dienst 1884, bedra- gende f 4. Overwegende dat adressante de gemeente heeft verlaten den 1 Augnstus 1884. Wordt besloten, de gevraagde afschrijving te verleenen, en wel voor vijf twaalfde gedeelten, ter somma van 1.666. XI. Wordt gelezen het adres van A. Z. Smeele, houdende verzoek om afschrijving op zijnen aanslag in den Hoofde- lijken omslag dezer gemeente, dienst 1884, bedragende /15. Overwegende dat adressant de gemeente heeft verlaten den 21 Mei 1884. Wordt besloten, de gevraagde afschrijving te verleenen, en wel voor zeven twaalfde gedeelten ter somma van 8.75. XII. Gelezen een adres van L. van der Hor, gewezen onderwijzer aan de school no. 4 alhier, thans te Dtrecht, houdende verzoek dat hem alsnog zal worden uitbetaald een bedrag van f 26.54, welk bedrag bij vermeent dat hem naar billijkheid toekomt wegens Jaarwedde van 1 Augustus tot en met 14 Augustus 1884. Overwegende dat aan adressant bij raadsbesluit van 17 Julij 1884 no. 7 op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als onderwijzer aan school no. 4 en dat daarbjj is besloten dat ontslag te doen ingaan den 1 Augustus 1884. Overwegende dat aan adressant is uitbetaald zijne Jaar wedde tot en met 31 July 1884, en dat zulks in overeen- stemming is met het hiervoren aangehaalde raadsbesluit van 17 Julij 1884. Gelet op art. 29 der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsbl, no. 127) en op art. 29 der instrnctie voor de Onderwijzers aan de openbare scholen voor lager onderwijs alhier, vast- gesteld den 30 December 1880, en gewijzigd den 2 Junij 1881. Wordt besloten aan den adressant te kennen te geven, dat geen termen zijn gevonden om aan zijn verzoek te voldoen. De vergadering wordt hierop gesloten. gehouden op Voorzitterde heer J. W. Lantzendoffhr. Tegenwoordig 13 leden; afwezig de heeren 't Hooft en Pruissen. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. I. Mededeelingen en ingekomen stukken, o. a. van den uit slag der aanbesteding van steenkolen en een adres van den Gemeente-Opzichter, om verhooging van jaarwedde. Dit adrea zal worden gesteld in handen der Financieele Commissie en de Commissie voor de Gemeentewerken. II. Wordt aangeboden de Begrootiug van Inkomsten en Uitgaven voor 1885, bedragende in Ontvangst en in Uitgaaf f 83,078.65. In handen van de Financieele Commissie, tot onderzoek. III. Idem der Begrooting voor het Burgerlijk Armbestnur voor 1885, bedragende in Ontvang en in Uitgaaf/ 5,955.31. In handen als voren. IV. Het ontworpen bestek voor de aanbesteding van petro leum en turf voor het Raadhuis in 1885, wordt vastgesteld. V. Idem het bestek voor de aanbesteding van school- en kantoorbehoeften. VI. Omtrent de verandering in de grenzen van de genees- kundige armenwijken, wordt besloten de armeD, wonende L. L. Ringdijk, op Consent te doen behandelen, en dan te zien hoe die maatregel gedurende een halfjaar werkt, en inmid- dels de bestaande w(jken onveranderd te laten. VII. Naar aanleiding van een ontvangen brief van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, in zake bet telegraafkantoor, wordt door Burgemeester en Wethouders voorgesteld om weder de gevraagde waarborg te geven. Men besluit evenwel deze zaak te stellen in handen van de bestaande Commissie: de Burgemeester en de heeren Bultman en 't Hooft, om in de volgende vergadering te rap- porteren. VIII. Het bezwaarschrift van P. S. Zijlmans, tegen zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag, wordt aangebouden. IX. Op het bezwaarschrift van J. Markus, tegen zijnen aanslag in de hondenbelasting, wordt afwijzend beschikt. X. Tot onderwijzeres aaD school no. 4, wordt benoemd mejuffr. R. J. K. J. de Haan, te Groot-Schermer, en de in functie treding bepaald op 1 November 1884. XI. Aan H. Gerritsen wordt afschrijving verleend op zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag, dienst 1884. XII. Een brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken, omtrent den aanbouw aan school no. 4, besluit men te stellen in handen van de Commissie voor de Gemeentewerken. Waarna de vergadering wordt gesloten. Verleden Woensdag heerschte te Heemstede algemeene vreugde bij gelegenheid van het zilveren bruiloftsfeest van den heer en mevrouw jhr. J. B. van Merlen-Visser van Hazers- woude. Door de werklieden was eene serenade met fakkel- licbt, lampions en muziek der schutterij uit Haarlen georga- niseerd. Men zag in den stoet personen als Zeewsche, Friesche, Noord-Hollandsche en Hollandsche boeren en boerinnen ge- kleed. De uitgestrekte buitenplaats „Groenendaal en Bos- beek" was voor het publiek opengesteld en prachtig versierd, terwijl het huis met lampions was verlicht, telkens afgewisseld door Bengaalsch vuur; het feest werd met een schitterend vuurwerk besloten. Den volgenden dag werden de feestvie- renden door het bruidspaar gnl ontbaald. Het uitgestrekte terrein was geheel in een kermis herschapen, met mastklimmen spriet- en zakloopen enz., om verschillende prjjzen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1884 | | pagina 1