Advertenti e n. Mfeigten. Openbare Verkooping, Bekroond in 1881 ZANGERS en Co., - 187 - H A A RLE ill MER MEER. Eene Rouwmanswoning, Een Heerenhuis (Villa) Bouw- en Weiland, Uitmuntend geschikt voor eene Heeren-Boerderij. Beweegbare Hameien, Medicinale Levertraan. met STALLINGEN, DORSCHVLOER, WAGENSCHUUR, GRAAN- en HOOIBERGEN, en circa 18 Hectaren best BOCW- en WEILAND. Zenuiv-zwaJcheid. TE HALLE, HANNOVER, FRANKFORT A/m. 92 Gracecliurcli street London E. C., MAKELAARS in land- en tuinbouwprodukten, Prima referentien staan ten dienste. dat beiden naar de Bank zouden gaan, om de biljetten te wisselen. De beambte, die niet dikwijls splinternieuwe biljetten ter wisseling ontvangt, keek eerst de beide personen, toen de biljetten eena aan, verfrommelde de laatste, maar maakte zich toch gereed om er zilver voor te geven. De valsche munter stootte zijn compagnon eens veelbeteekenend aan en zei toen tot den beambte „U schijnt die biljetten niet erg te vertrouwen, mynheer! Is er wat aan „Neen," zei de beambte „ik dacbt eerst dat ze wat vreemd voeldeu, maar ze zijn goed." „Ja," zeide de eerste, „mij hebben ze ook eerst wijs willen maken dat ze valsch waren. Ik heb ze van buiten ontvange n; daarom ben ik juist hier gekomen om ze te wisselen." „In dat geval," hernam de beambte, „wil ik ze toch eerst eens nanwkeurig laten onderzoeken. Wilt u even wachten?' De beambte zond de biljetten aan de directie; deze liet op de alleen aan haar bekende ehemische wijze de beide stukken onderzoeken, en kort daarop kwam het antwoord, dat er geen twijfel bestond: de biljetten waren echt. „Wat zeg je er nu van?" vroeg de valsche munter aan zijn compagnon, toen zij op straat waren. ,,'k Moet zeggen, dat het sterk is," antwoordde deander. „Ja," sprak de munter, „maar 't is zoo jammer dat ik geen biljet van f 1000 beb. Die 25-tjes zetten zoo weinig aan, en ik kan er op mijne steenen niet meer dan een stuk of wat drukkendan moet ik op nieuw graveeren. De kameraad liet zich vinden om een biljet van 1000 te bezorgenhij zou een deel van de winst krijgen. Den volgenden dag bragt hij er inderdaad een, en de munter begon onmiddellijk te graveeren. Toen de ander echter vertrokken was, vertrok hij ook met het biljet van 1000. Men heeft hem niet meer gezien. 't Spreekt van zelf, dat de ander moeilijk aangifte bij de politie kon doen, maar dat de bil jetten van 25 werkelijk echt g^weest waren, dat begreep hij nu ook. Voor het geregtshof te Oxford stond Donderdag een 22jarig jonkman, Rose genaamd, teregt, die zijn vader doodgeschoten had, maar om zijue moeder het leven te redden. De oudere Rose was in beschonken toestand met een mes in de hand op zijne vrouw aangevallen, en hij stond op het punt haar hals af te snijden, toen de jongere Rose op het hulpgercep van zijne moeder en zuster de kamer kwam binnensnellen met een revolver in de hand. Hij zag het gevaar waarin zijne moeder verkeerde; loste eerst een schot in de lueht, om den woesteling te doen verschrikken maar toen dit niet hielp schoot hij het wapen op zijn vader af en trof hem doodelijk in het hoofd. De gezworenen waren van oordeel dat de beschuldigde in dit geval niet als moordenaar beschouwd moest worden, en zij spraken hem vrij. Er zijn drie moeijelijkc dingen in de wereldle. een geheim te bewaren, 2e. een beleediging te vergeten en 3e zijn tijd goed te besteden. Voor het geregtsbof van Nottingham stond Zaterdag een man, Briggs, genaamd, teregt wegens het vermoorden van zijne vronw die hij liet doodhongeren. Hij werd tot 20 jaren dwangarboid veroordeeld. Zijne moeder was beschuldigd van medepligtigheid aan de misdaad, maar zij werd vrijgesproken. Bij het corps schutterij-muziek te G. was een oud gediende belast met het rondbrengen van muziek enz. De man deed behoorlijk zijn plioht en werd door den kapelmeester en alle muziekanten geacht en bemind. Eenige maanden geleden werd de man ziek en zijn 15-jarige kleinzoon nam voorloopig zijn betrekking waar. De ziekte verergerde en weldra werd een spoedige dood waarschijnlijk. Op een repetitie werd besloten den man ingeval van overlijden met militaire eer te begraven, De kleinzoon, die alles gehoord had, kwam dien avond verheugd te huis en riep^Grootvader, grootvader! as je sterft wordt je met muziek begraven" »Stil kwajongen," riep de moeder, »het moet eene verrsssiiig wezen." Overal hetzelfde. Landheer. En hoe bevalt het u op mijne boerderij Boer. O, het bevalt uitmuntend, als ik maar niet zoo'n helleveeg van een vronw had. Landheer. 't Is toch merkwaar- dig, op het land heeft men tegenwoordig ook alles even als in de stad. Als een staaltje van overdreven kiesehheid wordt medegedeeld dat zekere aetriee bij het Nederlandsch Tocneel geweigerd zou hebben de rol van koningin ^Elisabeth" in 't stuk .Richard III" te vervullen, omdat zij ongaarne eene moeder van twee kinderen wenschte voor te stellen. Modern. Mina (mede namens bare zusters). Toe pavan avond wordt er zoo'n mooi stuk gegeven, neem ons mee naar de komedie. Vader. Meisjes, waar denkt ge aan, ik heb immers geen geld. Mina. O, papaatje, 't geld is er al, wij hebben uw winterjas in den lommerd gebragt. „Hoe is't mogelijk, dat jij laatst eene redevoering kon houden tegen het drinken van jenever," vroeg iemand aan een persoon die veel sterken drank dronk. nBegrijp je 't niet?" was 't ant woord. u Als geen mensch meer jenever drinkt, wordt ze dol goed- koop en dan kan ik miju hart ophalen Wat er uit een kleinigheid kan voortkomen, leert ons het vol- gende: Buiten de poort San-Felice te Bologna, vermeldt de »Italia" was een knaap in een boom geklauterd om druiven te plukken. De boer, die over den wijngaard de wacht hield, riep hem dreigend toe om beneden te komen. Een jager, toevallig in de nabijheid, pleitte voor den knaap. Naauwelijks had deze den grond bereikt, of de boer snelde op hem toe en sloeg hem met zijn houweel dood. De jager vuurde op den boer en deze stortte doodelijk gewond neder. Een schoon doel. Een schoolman en vurig patriot bezoekt op zekeren vaderlandschen gedenkdag het feestelijk versierde school- gebonw. Vol vuur wijst hij op een groote vlag, die tegen den muur hangt, en vraagt den knapen: aJongens! waarom hangt die vlag daar Algemeene stilte en hernaling der vraag tot ten slotte een der knapen opstaat en den vrager in 't oor fluistert 'Om den vuilen muur wat te bedekken, mijnheer, als u het weten wilt!" Te Maastricht^ is gevankelijk binnengebragt een advocaat, lid van een aanzienlijke familie, die beschuldigd wordt eene som geld, hem door een client tot vereffening eener zaak toevertrouwd, ten eigen bate te hebben aangewend. Een oude drinkebroer lag ziek, en de dokter verklaarde hem dat hij niet genezen kon, omdat hij inwendig geheel verbrand was. Dat is mijn schuld niet, zei de zieke, dat moet 's nachts gebeurd zijn, terwijl ik sliep, want overdag heb ik altijd goed gebluscht. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat in de Rotter- damsclie Diergaarde twee hyena's geboren zijn. Het komt hoogst zelden voor, dat dergelijke dieren in gevangenschap geboren worden. »Wat alle duivels, daar ontgaat mij een voordeeltjeriep een drinkebroer, die in de Conrant zat te lezen. Wat is er dan nu weer? vroeg een kameraad. ,,Nu, luister maar eens! „Te koop gevraagd 500 Jedige flesscken. Hooge prijzen worden besteed. „Is dat dan ietsdat u bevoordeelen kan!" Zeker, als ik maar alle flesschen, die 'k van dit jaar leeg gemaakt heb, bewaard had, zou er voor ons een lollige avond aangebroken zijn!" Volgens de jongste statistieken zijn er te St. Petersburg onge- veer 11,000 mensehen die van hnnne rente leven en treurige tegenstelling 14,000 die van aalmoezen bestaan. Op een boerenkermis werd door de soeieteit een bal gegeven. Laat in den nacht wendde zich een van dorst smachtende dame tot een bediende en vroeg een portie ijs. „IJs is er niet meer," luidde 't antwoord. »Dan een glas limonade." »De limonade is ook op." »Wat is er dan? vroeg de dame. »Nog bloed- worst," zei de lummel. Een vier-jarig knaapje, het eenige kind van een in de Modder- molensteeg te Amsterdam wonende weduwe, werd door een zwaar beladen handkar overreden. De arme jongen was dadelijk dood. De bestuurder van de kar, aan wien het ongeval niet kan ge- weten worden, ontstelde zoo bevig, dat bij sedert sprakeloos is gebleven. „Jan" zij een student tegen zijn oppasser, „baal een flesch wijn; maar goeie, boor!" »Jawel. mijnheer!" Na eenige minuten komt Jan thuis en zet een flesch op tafel. »Die is maar half vol," zei de student. »Jawel, mijnheer!" ,Ezel!"— »Ezel? En ik heb de kelft opgedronken om mij te overtuigen of de wijn goed is. Had ik dan alles moeten opdrinken?" Een jong paartje te Antwerpen heeft zijne huwelijksverbindtpnis zoo krachtig met heildronken ingezegend, dat alle brniloftsgasten eindigden met elkander de glazen naar het hoofd te werpeu. De jong gehuwde vrouw heeft een bierkruik op het hoofd van haar echtgenoot stuk geslagen en is naar de gevangenis vervoerd, waar zij den nacht heeft doorgebragt. Uit vroeger dagen Kasteiein. (in de keuken roepende). Gauw, nog een emmer water bij de soep, de diligence heeft een bijwageu. te Lisse, in het Logement „DE W1TTE ZWAAN", op Dins- dag den 25 November 1884, des voormiddags te II uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lissevan voor 6 jaren nieuw gebouwd, met TUIN en BOOMGAARD, en eene paitij WEI- en TEELL.4ND, groot 1.81,36 Hectare, en circa 20 Hectaren best te zamen uitmakende de Polderkavels 19 en 20, ter grootte van 39.09.70 Hectaren, allergunstigst aaneengelegeD in den MMaar- lemmermeerpolderA fdeeling Beinsdorp, aan den Lisser- dwarsweg en den IJweg, in de onmiddellijke nabijheid van de Gemeenteschool in den Lisserbroekpolder, nabij de gemeente Lisse en nabij een aanlegplaats van vele Stoombooten in de Ringvaart. Te veilen in 7 perceelen en met combination, ook van de massa. Alles bij biljetten breeder omschreven. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar de veilingsvoorwaarden en de kadaslrale kaart ter inzage liggen. Mensehen, die door het veranderlijke weder lijden, zoodat de ge- wone werkzaamheden des levens eene zware taak, de noodzakelijk- heid van te denken iets vermoeijends wordt. Indien eenmaal de zenuwen in de war zijn, veroorzaakt elke dag eene reeks van wer- kelijke of ingebeelde ellende. Om aan die pijnigingen te ontkomen is het alleen noodzakelijk om Holloway's Pillen te gebruiken, welke een verzwakt, geschokt gestel meer dan eenige andere art- senij ter wereld zuiveren en versterken. Zij reinigen het ligchaam van alle onzuiverheden, geven veerkracht aan de maag, regelmaat aan de hersenen, werkzaamheid aan de nieren, de blaas en de darmen. Zij verdrijven neerslagtigheid en ligchamelijke vermoeid- heid, en geven de geest kracht en vrolijkheid weder. 9 n D-ii d u ir 1 °-80> L85. S Doosjes Pillen en Potjes Zalf g 13.50, 25.00 zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij ALLE APO- THEKERS in Hollandalsmede in HOLLOWAY'S ETABLIS- SEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. die voor iederen paardenhals passen, zoowel voor het elegaotste luxe-paard als voor het zwaarste trekpaard worden vervaar- digd in de fabriek van R. JESCH Co., te Leipzig, die zich voor de levering hiervan aanbeveelt. Prospectussen en Prijscouranten gratis te bekomen. A^CIlteil gevraagd. Het is overbodig nog meer te zeggen over de algemeene aanwending van LEVERTRAAN bij Borstkwalen, Klierge- zwellenBleekzucht enz. Het is alleen de onaangename smaak van de gewone Levertraan die een meer algemeen gebruik in den weg staat. Daarom is het mijn streven geweest den fijnsten Levertraan in den handel te brengen die een goeden smaak heeft, daar ik versche Traan aanstonds filtereer, op, flesschen tap en luchtdicht laat sluiten. In elk Magazijnzelfs in de beste Apotheken, moet de Levertraan ranzig worden, wanneer zij langzamerhand, weken en maanden lang, van een vat afgetapt wordt. In Flesschen van 30, 50 en 90 Ct. belasten zich met den COmmiSSiew zen verkoop van: AARDAPPELEN, UIJEN, FRUIT, GROENTEN, WILD en GEVOGELTE, BOTER, KAAS en EIJERENBLOEM- BOLLEN, VRUCHTBOOMEN en PLANTEN, VEE, RIVIER- en ZEEVISCH (ook OESTERS, MOSSELEN en GARNA- LEN), alsmede met den inkoop van ALLE ARTIKELEN AAN DE LONDENSCHE MARKT. Amsterdam, 19 Nov. Geanen. Tarwe zonder notering, op levering onveranderd, Maart 207, Nov. f 196. Rogge stil; per 2100 kgr. Galatz f 158. Zaden. Koolzaad op 800 kgr. Olie zonder noteering. Lijnzaad stil. Olie. Raapolie flauwper 100 kgr. 30 a 29J. Liinolie slap per 100 kgr. f 23f. Koeken. Raapkoeken 90 a 95 per 1040 stuks. Lijnkoeken 9.50 a f 13 per 104 stuks. Vee. Op de heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd167 vette Kalveren, le kwal. 95 c., 2e kwal. 75 c. per tgr.; 8 Graskalveren 35 a 50; 50 nuchtere dito /II a 17; 144 vette Varkens 40 a 45 c. per kgr. Aardappelen. De prijzen waren heden als volgt: Pruisische Hambur gers 2.90, Friesche Jammen 1.40 a /1.60, dito Engelsche 1.a f 1.10, IJpolders 1.40 a 1.60, Zeeuwsche Blaauwe f 1.90 a 2.00, dito Spuische Jammen 1.30 a 2.10, dito Flakkeesche 1.30 a 1.70 dito Pooters f 0.60 a 1. Alkmaar. 14 Nov. Kaas. Ter markt waren aangevoerd 490 stapels, wegende 117128 kg. Prijzen: kleine Gras Kaas 36.50, com- missie Gras- 35, middelbare Gras 37. 18 Nov. Vee. Ter markt aangevoerd: 93 vette Kalveren, 6 nuch tere dito, 989 Schapen, 145 vette Varkens en 7 magere dito. Prijzen: Vette Kalveren 40 a 110, Nuchtere dito 8 a 26, Schapen 24 a 36, magere Varkens 13 a 19, alien per stuk. Vette Varkens 46 a 52 c. per kgr. 19 Nov. Op de heden gehouden groote Veemarkt waren 1419 stuks Vee aangevoerd. Goililu20 Nov. Kaas. Aangevoerd: 71 partijen. Prijs: la kwal. 27 a 29 2e kwal. 23 a 26 Noord-Holtandsche f 27 a 34. Botes. Goeboter 1.45 a 1.60; Weiboter 1.20 a 1.30 per kgr. Groningen, 18 Nov. Granen. 78 kgr. Roode Tarwe 6.85 a 6.50, 72 kgr. Petersb. Rogge 5.90 a 6, 70 kgr. Inlandsche dito 5.45 a 5.55, 46 kgr. zwarte Boekweit 4.70 a 4.80, 60 kgr. Win- tergerst 4.30 a 4.50, 60 kgr. Zomer- dito 4.45 a 4.60, 50 kgr. dikke Haver 3.65 a 3.80, 48 kgr. Probsteier dito 3.45 a 3.60, 46 kgr. zwarte dito 3.05 a 3.15, Paardenboonen /5a 6.10. Olie. Raapolie 30, Lijnolie 23. Leiden, 15 Nov. Boter. Aan de Gemeente-Waag gewogen 328/8 en 80/16 deelen Boter, te zamen 7360 stukken. le kwal. Gras- 66 a 72, 2de kwal. Schei- 60 a 64. Purmerende, 18 Nov. Vee. Aangevoerd: 858 Runderen handel stug, prijshoudend3 Paarden; 65 vette Kalveren 70 a 1.00 per kgr., handel vlug; 78 nuchtere dito 10 a 26, handel vlng; 172 vette Varkens 40 a 54 c. per kgr., handel vlug; 45 magere dito 12 8 f 25, handel stug; 229 Biggen 4 a 8, handel stug; 1987 Schapen en Lammeren, Overhouders laag, magere hoog in prijs, vette prijshoudend, handel vlug; 247 stuks Ganzen 2.50 a 3, 189 Zwanen /6a 7.50. Kaas. Aangevoerd 336 stapels kleine/36.50, 12 stapels middelbare/84. Boter. Aauvoer: 1228 kgr. /1.30 a 1.40 per kgr. 50 H.L. Appelen 4.50 a 5 50; 50 H.L. Peren/3.50 a 4.50. Eijeren. Kippen- /7a 7.50 per 100. 17 Nov. Op de Najaars- of Scheimarkt waren gisteren 901 stuks Run deren aangevoerd. De goede kwaliteit was duur en de handel stug. Hot tordmn17 Nov. Granen. Tarwe. De toevoer van inl. IV itte, ofschoon nog niet groot, is toch toenemende eu was ruim voldoende voor de bestaaude behoefte. De kooplust was beperkt, en terwijl depuik- s'e soorten niet lager te bekomen waren, konden zich de prijzen der mid- delsoorteu niet staande houden, maar gingen 10 a 20 cts. terug. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche, de heste 7.60 a 8, soms nog daarboven, goede /7a 7.40, mindere /6a 6.80. Op de wicht werd verkocht uieu'we van /9a 9.35 per 100 kilo, naar kwaliteit. Rogge. De *>»lwS 4o,Vy

Weekblad van Haarlemmermeer | 1884 | | pagina 3