Advertentien. RATIONALE MILITIE. 199 - !e Bekendniaking. Houtverkooping, Esschen- en Eiken Hakhout, Druiven-Borstsiroop met Fenkelhonig. Wie op rflperen leeft|J«l Het Fransch zonder meester, Het Duitsch zonder meester, Het Engelsch zonder meester, IJzer-Levertraan. gemakkelijk vreemde talen wil leeren, Te Slochteren is de dienstmeid van den landeigenaar J. Smit m hechtenis genomenzij wordt beschuldigd een bankbiljet van J 200 van haren meester gestolen te hebben. In Engeland is weer een dynamiet-aanslag gepleegd, en wel op het raadhuis van Royston, bij Oldham, in Lanchester Het gebouw werd zwaar bescbadigd, maar geen mensch werd er door gewond. Het geval hceft in de anders zoo rustige plaats groote opschuddmg veroo'rzaakt. De daders is men nog niet op het spoor. Een nieuwe boot om onder water te varen is dezer dagen te Kiel uitgevonden door Eriedr. Zsehiegner, die ook een ,vliegma- chine" uitvond. Deze boot vaart buitengewoon snelde schroef draait 200 malen in de minuut. Het roer is verbonden aan de machine, welke niet door stoom of electriciteit maar alleen door mechanische kracbt in beweging gebragt wordt. Daartoe heelt een man die op een bankje voor de machine zit, sleehts aan een riem te trekken. De voor- en achterwaartsche bewegingen worden uitgevoerd door eenvoudig trappen met den voet. Voor de boot zijn een duikerhelm en een paar in het water uitstekende armen van gom-elastiek, waardoor de man in de boot een mijn vernielen kan of een torpedo ongemerkt onder een vijan- delijk scbip brengen. Men kan zoo onbemerkt vijandelijke schepen voorbij komen, depeches bezorgen, enz. Het zinken van het vaartuig geschiedt op de bekende wijze, door het inlaten van water, dat er vdor het rijzen weer uitge- pompt wordt. De luchtverversching geschiedt door buizen. Van Dr. Bodinns, den onlangs overleden directenr van den Berlijnschen dierentuin, verhaalt men een anecdote, nl. hoe bij eens, in 1865, door een grap politieke ongeregeldheden bezworen heeft. Hij was toen te Kenlen. De democraten van de Rijnprovincie wenschten daar een feestmaal te geven aan de volksvertegenwoor- digers der linkerzijde; maar de plaatselijke overkeid verbood dat op het laatste oogenblik. Men besloot toen de spijzen en dranken naar den dierentuin te brengen, op bet gebied der gemeente Lon- gerieh. Niet lang echter was daar het diner begonnen, of er kwamen soldaten, om »in naam der wet" de vergadering op te heffen. Een groote volksmenigte drong mede den tuin binuen er was verzet, gescbreeuw en men dreigde handgemeen te worden met de soldaten toen op eens, midden onder de strijdende menigte, de groote olifant van den tuin verscheen met Dr. Bodi nns, als een Indische Rajah gekleed, er boven op, en daarachter de kleine olifant met een bediende, mede in Oostersche kleeding. Die verschijning veroorzaakte een algemeen gelach. De burgers juichten Bodinus toe; de soldaten lieten de bajonetten zinken en de onaangenaamheden, die ernstig dreigden te worden, hadden een vrolijk einde. Als een lief meisje tot U zegt, Dat zij het kussen haat En IJ een schoone vrouw vertelt: ,'k Zie nooit een modeplaat!" Of als een heer zegt: 'k Wandel 't liefat Als 't regent, dat het giet;" Hoe goed geloovig gij ook zijt, Geloof dat alles niet In het Fransche dorp Lannes (Neder. Pyreneeen) heeft een kroeg- houdster Madeleine Langlot genaamd, met bebulp van nog twee andere vrouwen, een man vermoord, omdat zij hem geldschuldig was en hem op zijn dringend manen niet betalen kon. De kroeghoudster is tot levenslangen en hare beide medeplig- tigen zijn tot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. ,Da vrouwen zijn loot rnzend nieuwsgierig,'beweerde een man. Daar heb je mijn dochter, Liue, om er maar eens eene te noemen; gisteren zeg ik tegen haar: «ik weet een goeie man voor je, en terstond vraagt zoo'n nieuwsgierig nest: Wie dan?" Gewichtig. In 1770 was er te Londen een koopman, die elf dochters had. Aan ieder gaf hij als bruidschat haar gewigt in halve stuivers mede. De dames schijnen, om met schipper Rietheuvel van Hildebrand te spreken anog al dikkig" geweest te zijn, althans de ligtste der elf kreeg 50 pond, 2 shillingen en 8 stuivers. Zeeziekte bij dieren. De zeeziekte, waaraan de meeste men- schen op eene zeereis over 't zilte nat onderhevig zijn, is ook van uitwerking op dieren, hoewel op zeer versckillende wijze. Gewoon- lijk worden alle dieren zonder onderscheid op zee tammer het wildste dier zelfs schijnt een gevoel van zwakte te krijgen. Apen hebben veel van zeeziekte te lijden, alsook de meeste vogels, die gewoonlijk op de geheele reis niet zingen. Kippen en ganzen ver- mageren snel, de hanen kraaijen niet meer; men beweert zelfs dat de duiven sterven; maar de eenden zijn daarentegen altijd door vroolijk en vraatzuchtlg. Katten en honden zijn zeer onrustig; de eerstgenoemden worden schuw en angstig en kruipen soms den halven dag weg; de laatstgenoemden dringen zich gaarne tegen de menscben aan, en leggen een groote mate van zenuwachtigheid aan den dag: ook verliezen zij alien eetlust. Dc koppigste ossen, bnffels, paarden, enz., verliezen deze eigenschap op zee, engewen- nen zicli aan hun vasten oppasser; de varkens blijven echter van elken inuloed vrij. Zoo is net ook met de slangen. Zonder opzet beleedigd. «Wel vriend sprak iemand, wat ziet gij er uit! uw gezigt is vol sneden en schrammen; uw bar- bier moet wel een ezel zijn." /.Ik scheer mij altijd zelf," luidde het antwoord. Poezie en proza. *Ik geloof," zegt mama, »dat de notaris onze Anna aanbidt." ,'k Wou liever, dat hij aanbeet", mom- pelt papa achter zijne courant. Eene arme voddenraper te Karlsruhe, met een vrouw en zes kinderen, kreeg dezer dageu de welkome tijding, dat een in En geland overleden bloedverwant hem 6 millioen Mark had vermaakt. Hij kon in het eerst zijn ooren niet geloovenmaar een voorschot van 50.000 Mark, dat hem terstond werd ter hand gesteld, nam alien twijfel weg. Het gebeurde eens, dat een advocaat, die door speculaties zijn geheel vermogen had verloren, zoo arm stierf, dat zijn bekenden een collecte hielden om hem fatsoenlijk onder de aarde te krijgen. Een hunner kwam ook bij een door zijn groote zuinigheid bekend heer, en verzocht om een bijdrage van minstens 50 cents. „Neen," zei de zuinige heer, »hierdaar zijn 15 gulden, laat 30 advokaten begravenIn nuttige zaken moet men geen spaarzaamheid be- trachten Te Walteren, bij Gent, is een buskruitfabriek in de lueht ge- vlogen. Gelukkig werd sleehts materieele schade aangerigt. De werklieden waren julst afwezig. Sleehts een persoon werd gekwetst. De Zondebok. Mijnheer. Dat zeg ik je, Marieik sla dien jongen nog eens half dood, als hij zoo ondeugend blijft. Mevrouw. Ja, lieve Willem ik weet wezenlijk niet, van wien de bengel die streken heeft. Van mij zeker niet en van jou evenmin; ik geloof, dat 't van de min is, want die deugde niet erg. 't Zoontje. Ziezoo, daar hebben we 't al! Ik krijg een pak slaag en de min heeft het gedaan! Fanny Elssler, de eens zoo beroemde danseres, is Donderdag in den ouaerdom van bijna 74 jaar, te Weenen, waar zij reeds sedert dertig jaren stil leefae, overleden. Zij laat een groot fortuin na. De volgende aardige oplichterij wordt verhaald, als aan een voornaam Engelschman overkomen, die onlangs van de wedrennen kwam. Met denzelfden trein reisden acht ongelukkige wedders, die geen geld genoeg hadden overgebouden voor plaatskaartjes en door een of ander gelukkig toeval van betaling hoopten vrij te komen. Eindelijk kwam een hunner aan een tusschenstation op een schit- terenden inval. Hij trok zijn pet over zijne oogen, knoopte zijne jas tot bovenaan dieht, liep naar het vak van den waggon, waar hij den Lord met zijn gezelschap had zien instappen, en yroeg hun op den gewonen toon van een spoorwegbeambte de kaartjes af, die men hem dan ook zonder erg gaf. Die kaartjes verdeelde hij onder zijne vrienden, en toen de trein te Londen kwam scheelde het weinig, of de Lord met zijn gezelschap zou in hechtenis ge nomen zijn, wegens poging om de spoorwegmaatschappij te beariegen, want ondanks zijne verzekeringen wilden de spoorwegbeambten niet gelooven, dat iemand zoo brutaal geweest zou zijn die kaartjes van de passagiers op te halen. Dat was al te ongerijmd. Er zat voor den man niets anders op dan nog eens te betalen. „Als je niet verkiest te doen, wat ik je zeg," sprak een diftig offlcier tot zijn oppasser, //dan schiet ik je voor den kop dan zal je later wel beter oppassen!" Vrouw. En nou kom ik zelvers r's verhaal halen waarom je me dochter heb weggejaagd. Voor acht dagen zei mevrouw nog, dat 't al goed was wat er aan de meid is. Eerlijk, zindelijk, niet luiHeer. Ja maar zie je, die vrijage met den trompetter van de veldartillerie verveelt ons. Zij kan terugkomen, maar die soldaat willen we niet meer aan de deur onzer woning zien. Vrouw. Ach gossie, is dat nou alles! Zeg wil ik uwd r'es wat zeggen Als ik ook niet met 'n trompetter gevrijd had, zou je nooit zoo'n knappe keukenmeid iD je dienst hebben gekregen als me dochter, maar 'k begrijp 't wel, mevrouw is jaloersch he. Zoek juillie nou maar een andere meid, boor Zich voordoende als St. Nicolaas liep in de aehterbuurten te Rotterdam een heer een aantal woningen binnen, wierp geld op de tafel en verdween dan weer even spoedig, zonder den dank der bewoners af te wachten. Galanterie op den Dam te Amsterdam. Het stortregent. Een dame wil een tram instappen, die reeds geheel vol is. //Is er nog plaats, heeren?" vraagt ze angstig. „Neen, mevrouw", antwoordt een galant jongmensch, die zelfs gedrongen achterop staat en van het afdruipende water in den hals profiteert, »maar u kunt de mijne krijgen, als umijn overstapje terugbetaalt. De eerste persoon, die uit Enkhuizen wegens aanhoudende dron- kenschap naar een rijkswerkinrigting wordt gezonden, is J. Fluiter door de arr. regtbank te Alkmaar veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en daarna 3 maanden opzending. Oud Zeeman. Zoo, ben jij nou dat dametje, dat op m'n adver- tentie heeft geantwoord? Gouvernante. Ja, mijnheer! er schijnt een vergissing te hebben plaats gebad. Ik heb gedacht dat de aanvraag was om een oud heer op te passen. Is dat zoo niet? Oud Zeeman. Wel afgedriedekkers neen, zeg ik je. Ik ben een oud fregat, dat lang de zee heeft bevaren, doch dat een beetje opge- kalefaterd moet worden, en nu had ik zin om een jong pleizierjagtje te nemeu, waar ik nog zoowat kleine togtjes mee kan maken. Wil jij nou dat pleizierjagtje zijn, dan steken we spoedig van wal? Gouvernante. Als jij je bij 'n oud fregat en mij bij 'n pleizierjagtje vergelijkt dan zou dat oude fregat misscbien het pleizierjagtje spoedig in den grond varen. Als je dus nog een ander vaartuig noodig hebt, zoekt dan liever een afgekeurde visscherspink. Daar kan je nog zoowat mee drijven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Haarlem- mermeer maken bij deze bekend, dat de INSCIIRIJYING voor de Rationale Militie, Ligting 1886, van PERSONEN, geboren in 1866, zal plaats hebben ten RAADHUIZE, op Vrijilag 9 en Zaterdag 10 Januari 1885, van 9—3uur. Wordende verder verwezen naar de alom in de Gemeente aangeplakte Bekendmaking. Haarlemmermeer, 9 December 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTZENDORFFER, Burgemeester. D. EGGINK, Secretaris. Holloway's Pillen en Zalf. Deze opmerkelijke middelen worden met regt in aRe wereld- deelen geacht, want er bestaat geene inwendigo of uitwendige kwaal, welke ten minste voor genezing vatbaar is, of een van beideu is een afdoend middel er voor. Doorbrekingen, gezwellen, scheurbuik, schurft, kanker, asthma, rhumatiek, jieht en waterzucht verdwijnpn geheel en al, door de vereenigde werking dezer middelen en slechte spjjsveitering, misselijkheid, hoofdpijn, gal, zwakheid en andere ongesteldheden, voorkomende uit de inweudige organen, leveren de Pillen de wonderlijkste resultaten op. Zij maken elk uitwerpings-orgaan gezond; zij werken onmiddellijk op het afzon- derings systeem, op de longen, op het hart en op den bloedsomloop, terwijl zij onveranderlijk energie, geestkracht, enz. geven aan al de natuurlijke werkingen des levens. 1 0 80 f 18B f 3 i 6.75* 1 S^fiO25^00 zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij ALLE APO- THEKERS in Holland-, alsmede in HOLLOWAY'S ETABLIS- SEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. te Lisse, op bet Landgoed 3,EEE]fEWBtIH€l", op Dinsdag 23 December 1884, des voormiddags te 10 uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCK.UM, te Lisse, van: EENE GROOTE PARTIJ ZWAAR EI KEN- en ESSCHEN BOOMEN, 2 zware IEPEN BOOMEN van 50 a 60 Centimeters Middellyn, divers LOS HOUT en eenige Akkers TEENGEWAS» Betaaldag 25 Juli 1885. Dit is geen zoogenaamd geheimmiddel; het bestaat uit' Druivensuiker en Zwitserschen Honig met een uittreksel van Mout, Oranje-bloesem en Fenkel. Het werkt spoediger en is aangenamer in het gebruik dan de andere middelendie tegen borstaandoeningen aangewend worden, als: borstthee, drop- malz-extractborst-bonbons, enz. Deze Borstsiroop werk- genezend en verzachtend bij keelpijn, heeschheid, boest, pijn in de borst, kramphoest en kuchhoest. De Flesch met ge. bruiksaanwijzing a 30, 60 en 100 Ct. verkrjjgbaar in de Apotheken en bekende Depots van H. VON GIMBORN. schaffe zich aan Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Compleet in 60 lessen a 25 cent per les. Compleet in 50 lessen a 25 cent per les. Praclische methode om door zelfoefening, in korten tijd Fransch, Duitsch en Engelsch te leeren lezen, spreken en schrijvendoor H. C. SPRUYT en E. SCHEFFER, leeraren bij het Gymnasiaal en Middelbaar onderwijs. Uitgave van NOORDHOFF SMIT te Groningen. Men teekent in bij alle Boekhandelaren en {op plaatsen waar deze niet zijn) ook bij de Postkantoren, of tegen inzending van een postwissel a, f 12.50 voor elke taal bij de Uitgevers. Het is van algemeene bekendheid, dat IJzer een onmisbaar bestanddeel van ons bloed is. Waar het in te geringe hoe- veelheid voorhanden is, zijn KwaadsappigheidBleekzuch en Klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zoogenaamde IJzer-praeparaten is deze oplossing de gescbiktste. Een eet- lepel bevat 0.15 gram IJzer in een licht verteerbaren vorm De Flacon kost 50 Ct. H. VON GIHBORN, te Emmerik Amsterdam, 8 Dec. Vee. Op de hedeu gehouden Veemarkt waren aangevoerd 411 Runderen, le kwal. 82 c., 2e kwal. 70 c., 3e kwal. 64 c. per kgr. Melk- en Kalfkoeijen f 110 a 300; 2 Graskal- veren38 nuchtere dito f 10 a 142 Schapen en Lammeren; vette Varkens 40 a 46 c. per kgr. Alkmaar, 5 Dec. Kaas. Ter markt waren aangevoerd 275 stapels, wegende 67814 kg. Prijzenkleine Gras Kaas f 35.50, com- missie Gras- 34.50, middelbare Gras f 34.50. 9 Dec. Vee. Ter markt aangevoerd: 52 vette Kalveren, 5 nuch tere dito, 471 Schapen, 179 vette Varkens. Prijzen: Vette Kalveren 40 a 110, Nnchtere dito /12 a 22, Schapen f 24 a 33, alien per stuk. Vette Varkens 40 a 52 c. per kgr. Delft, 11 Dec. Boter. De prijzen op de heden gehouden markt waren: f 60 a 74 per vat en 1.50 a 1.85 per kgr. Aangevoerd waren 371/8 v. en 121/16 v., wegende te zamen 8,630 kgr. Gonda11 Dec. Kaas. Aangevoerd: 49 partijen. Prijilc kwal. 26 a 282e kwal. 23 a 25 Noord-Hollandsche 28 a 34. Botes. Goeboter f 1.35 a 1.50; Weiboter f 1.10 a 1.20 per kgr. Iloorn, 4 Dec. Kaas. Ter waag gewogen 143 stapels, wegenda 39,707 kgr. Hoogste prijs: kleine Gras- 35.50, commissie dito 85. 5 Dec. Ter markt aangevoerd 3 Koeien, die werden verkocht van f 140 a 21,0; 250 Schapen f 28 a 33, alien per stuk; 43 Varkens 44 a 52 c. per kgr. Leiden, 6 Dec. Botee, Aan de Gemeente-Waag gewogen 227/8 en 91/16 deelen Boter, te zamen 5450 stukken. le kwal. Gras- f 62 a 68, 2de kwal. Schei- f 56 a 60. Purmerende, 9 Dec. Vee. Aangevoerd: 210 Runderen bandel vlug, prijzen hooger; 27 Paarden; 55 vette Kalveren f 0.80 a 1 per kgr., handel vlug; 68 nuchtere dito f 10 a 27, handel vlug; 187 vette Varkens 38 a 50 c. per kgr., handel stug; 35 magere dito 12 a 20, handel matig; 137 Biggen f 4 a 9, handel matig 1691 Schapen en Lammeren, magere prijshoudend, vette veel lager in prjjs, handel flauw437 stuks Ganzen f 2.50 a 3.00, 102 Zwanen fl a 8. Kaas. Aangevoerd 124 stapels kleine 36, 1 stapels middelbare 32. Boter. Aanvoer: 1703 kgr. 1.10 a 1.20 per kgr. Eijeren. Kippen- 7 a 8 per 100. Rotterdam, 8 Dec. Granen. Tarwe. Van Witte inlandache uas er een groote aanvoer, die tot lagere prijzen moeilijk was op te ruimen. De beste soorten moesteu 20 a 30 cents en de mindere kwaliteiten 30 a 40 cents lager worden afgegeven. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche, de beste 6.90 a 7.30, extra pnike nog daarloven, goede en mindere/' 6 a 6.80, per 100 kilo naar kwaliteit /8.50 a 8.85. Rogge.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1884 | | pagina 3