Verkiezing. Haarlemmermeerpolder. Haarlemmermeerpolder. r- en muni Belangrijke Verkooping. HOUTWAREN EN MATERIEEL, ADVEKTENTIEN. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Tijdelijke Werkverschaffing. NIEUWE LOODSEN, Vrijdag1 27 Maart J. Blokland Jz. H. F. Bultman. Kleurige Gevel, Profiel- en Kunst-Zandsteen. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADYERTENTIEBLAD, GEMENGDE BERICHTEN. DE VERKIEZlJfCEIV Donderdag, den 2den April a. s., Het onderhoud der boorden van de Riiigvaart oin den Haarleinmermeerpolder, gedurende het jaar 1885. Marfin Jlr P° Achter-Oosteinde, bij het Paleis iTldllin Ob O Voor Volksvlijt, AMSTERDAM. e. k. schap »Natura Artis Magistra" te Amsterdam dat daarmede een proef wenscht te doen nemen, in hoeyerre die Indisehe runderen door kruising met ons inlandsch vee yoor den vee- honder hier te lande ten nntte gemaakt kunnen worden. Met het oog op de totale oprniming van bewerkt en onbe- werkt vlas in de provincien Friesland en Groningen, en de te wachten heffing van inkomende rechten bij onze oostelijke nabnren, wordt door eenige der voornaamste handelaars in die provincien den landbouwers aangeraden, zich thans meer dan tot nu toe op den yerbonw van dit product toe te leggen. EL M. de Keizerin van Oostenrijk is Donderdagmorgen te half zeven aan boord van het stoomjacht Santa Cecilia te IJmuiden binnengekomen. Het jacht is opgestoomd naar Amsterdam, waar het bij de aankomst aan den steiger met een der booten van gebrs. Goekoop in botsing kwam en aan deze boot eenige schade toebracht. De Keizerin deed daarop eene wandeling langs den Amstel, vergezeld van eene hofdame en terzijde van een inspec- teur en drie agenten van politie. Eergister woedde een groote heidebrand onder Apeldoorn in den omtrek van Uchelen, die 's morgens 10 uur begon en eerst in den namiddag eindigde. Een aantal groepen laag hout werden een prooi der vlammen. Eenige dagen geleden heeft te Amsterdam een lafhartige wreedaard een paard de tong bij de keel nagenoeg geheel afgesneden. Er wordt een belooning nitgeloofd aan hem, die den dader kan aanwjjzen. De moord op den 60-jarigen Jansen te Wageningen moet in den morgenstond na zes nnr gepleegd zijn, terwijl er tevens diefstal van eenig bankpapier heeft plaats gehad. De vermoe- delijke dader is reeds in hechtenis genomen. Axel Paulsen deelt aan Morgenbladet mede, dat hij noch per brief, noch per telegraaf eene uitdaging van den Hollandschen schaatsenrijder Bruinsma heeft ontvangen, zooals genoemd blad volgens Nederlandsche couranten onlangs berichtte. Onlangs maakte eene 83 jarige weduwe te Ophoven, bij Stittard, zich zoo boos wegens het late tehuis komen van een bij haar inwonenden man, dat zij te midden van een stort- vloed van woorden eensklaps ineen zeeg en een lijk was. Een ernstig ongeval trof de echtgeuoote van het hoofd der openbare school te Voorschoten, mej. Struik. Terwijl alle huisgenooten reeds te bed waren, wilde de vrouw des huizes de lamp uitblazen. De vlam sloeg echter naar binnen en de lamp viel aan stukken op den grond. Ook dejufvrouw viel en stond weldra door de brandende olie in lichtelaaievlam. Gelukkig wekte het geraas van den val de overige huisge nooten, zoodat erger onheil voorkomen werd en mej. Struik met den schrik en eenige brandwonden vrij kwam. Op de Maandag te Amersfoort gehouden paardenmarkt, wilde de landbouwer L. nit Naarden een paard probeeren voor een boerenwagen. Het dier werd echter spoedig schichtig en ging op hoi. L. werd van den wagen met het hoofd op de straat- steenen geslingerd en voor dood weggedragen. Eene hevige herschenschudding doet de hoop op het behoud van zijn leven opgeven. In een dorp bij Zurich is dezer dagen een jonge dokter in hechtenis genomen, die onlangs met een rijke dorpsschoone verloofd was, maar een meisje bleek te zijn. Hij, ofliever zij, had in een gesloten koffer een revolver, een dolk en 900 francs in contanten bij zich en een pas ten name van Franz Hdnig nit Bohemen. De dokter" had in vertrouwen aan zijn huisheer medegedeeld, dat hij een vermomde koningszoon was, en van dien man, onder voorspiegeling van lateren rijkdom, aanzienlijke sommen gelds geleend. Het Vaderland deelt aangaande de moord to Rotterdam het volgende mede: Jeanne, een lief en tot voor korten tijd onschuldig moisje, de dochter van een oppassend bejaard workman te Molenbeek St. Jean, bij Brussel, maakte in het vorig jaar met den heer S. kennis in de Belgische hoofdstad, waar zijn werkzaamheden hem riepen. Hij was getroffen door haar schoonheid, zij vereerd door de oplettendheid, die de vreemdeling haar bewees. Na eenigen tijd bealoot zij hem te volgen en in December j.l. kwam zij te 's Hage en vestigde zich aan den Kanaalweg. Zij leidde daar een ingetogen leven, ontving geen bezoeken dan die van haar minnaar en was hem, naar alle getuigenissen, trouw. Het meisje had dan ook de innige overtuiging dat zij eenmaal zijn echtgenoot zou worden. Men stelle zich de bittere teleurstelling van het meisje voor, toen zij, zeer kort goleden, ondekte dat met haar was gespeeld, dat haar minnaar gehuwd en vader van een reeds volwassen zoon was. Van dat oogenblik zon zij op wraak; de verhouding werd gespannen, onhoudbaar. De heer S. dacht er ook over haar te verlaten en zijn vrijheid te hernemen. Voor hem was er geen beletselde liaison kon z. i. even gemakkelijk ont- knoopt worden als ze was aangevangen. Jeanne echter was niet zoo gemakkelijk »weg te zenden. Reeds Vrijdag had zij voor de woning van den trouwelooze een publiek schandaaltje uitgelokt en Zaterdag, toen hij, be- vreesd voor nieuwe ontmoetingen, zich des middags per Rijn- spoor naar Gouda begaf, volgde het meisje hem en wist hem aan 't station te Gouda te vinden. Van 't gebeurde in kennis gesteld, is de oude vader van 't meisje met een zuster en vriend eergisteren nog te 's-Hage aangekomen. Te Nijega, in de Friesche gemeente Smallingerland, is de boerderjj, herberg en timmerwinkel van K. J. Douma afge- brand. In een hooiberg, waarbij knapen met lucifers speelden, moet de brand ontstaan zijn. Alles was verzekerd. Zaterdagmiddag is de boerenwoning van M. Ekkel, te Kloos- terhaar in de gemeente Ambt-Hardenberg, door een onbekende oorzaak afgebrand. De levende have is gered, doch de overige inboedel werd eene prooi der vlammen. Niets was verzekerd. Naar de Sport verneemt, is de Geldersche harddraverij- en renvereeniging door aankoop eigenares geworden van de tribune en al het verder materieel, staande op de renbaan te Nijmegen, terwijl de renbaan zelve, met de daarbij behoorende terreinen, voor den tijd van 20 jaar van den heer Bert Brouwer en van de Maatschappij tot Exploitatie van bouwterreinen, gehuurd zijn, Het bestuur is voor het jaar 1885 als volgt samengesteld S. Graaf van Limburg Stirum, voorzitter; mr. P. H. A. Ty- deman, penningm.mr. A. Bn. van NagellR. Bn. van Heec- keren van Moleoatenjhr. R. Storm van 's-GravesandeBn. van Hackfort tot den Horst; 0. van Diepenbrugge secretaris. Volgens datzelfde blad, zijn Zondag op de meeting te Ber- chem Sainte Agathe de gemoederen der Belgische Sportsmen in beroering gebracht door de komst van de Justitie, verte- genwoordigd door drie gendarmes en een snbstitunt, die aan de bookmakers aanzegging deed, dat van a. s. Zondag af het wedden verboden was. Het Bestnur der wedrennen heeft be- sloten, wanneer dat verbod gehandhaafd blijft, de tegen 15 en 22 Maart aangekondigde meetings niet te doen doorgaan. Eene eigenaardige manier om koffie te stelen werd dezer dagen te Amsterdam in practijk gebracht. Het geschiedde met koffie, welke nit de stoomboot Duke of Buckingham op den Suezsteiger aan den Westerdoksdijk gelost was. De dieven schijnen onder den steiger te zijn gekomen, waarin zich, voor afvoer van eventueel water, op zekere afstanden openingen bevinden. Door die openingen hebben zij, met een mes of ander schorp voorwerp aan een stok gebonden, eenige balen stuk gesneden en de alzoo wegloopende koffie opgevangen en zich toegeSigend Op die manier zijn 130 kilogram ontvreemd. Men is de slimme dieven nog niet op het spoor. Iemand te Huizum, gem. Leeuwarderadeel. die een varken herhaaldelijk had geschopt, is veroordeeld tot 1 boete of den dag gevangenisstraf. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer polder brengen ter kennis van belanghebbenden dat op M oensdasr 25 Maart 1885 van des voormiddags ten 10 ure tot des namid- dags 3 ure, in het Lokaal Felix Favore in de Smedestraat No. 23, te Haarlem, zal plaats hebben eene stemming ter ver kiezing van twee Hoofd Ingelanden ton gevolge van de gewone afi reding van de Heeren: Dat onmiddellijk na afloop der stemming tot de opening der stembiiefjes zal worden overgegaan. De stemgerechtigden worden bij circulaire aan de bepalingen op het stuk der verkiezingen herinnerd. Haarlem, 9 Maart 1885. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. W. M. Vail De Poll, Dijkgraaf. J. C. Van de Bloequerij, Secretaris. van IIOOFDIXGELANDEX en HOOFDIXGELAXD-PLAATS- VERVANGERS, zullen plaats hebben op in de Districten, op de plaatsen en uren, breeder bij aanplak- biljetten bekend gemaakt. Leiden, Maart 1885. Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder zullen op Dinsdag den 31 Maart 1800 Vijf-en-tachtig", des namiddags ten Een Ure ter Secretarie des polders in de Jans- straat te Haarlem in het openbaar en bij enkele inschrijving aanbesteden Bestekken en voorwaarden zijn op franco aanvrage gratis verkrijgbaar aan de Secretarie des polders en liggen op de gebruikelijke plaatsen ter lezing. Inlichtingen zijn te verkrij- gen bij den Hoofdopzichter te Haarlem en bij de opzichters in den polder. Haarlem, 19 Maart 1885. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd: J. b. M. tan De Poll, Dijkgraaf. J. C. Van De Bloequerij, Secretaris. zal worden gehouden op Haarlem, 21 Maart 1885. De Burgemeester, E. A. JORDENS. Voor kwade beenen, zweren, scheurbuik, enz. Bp kwade beenen, zweren, scheurbuik, en kliergezwellen werkt deze Zalf zeer zacht, maar zeer zeker, en met eene be- tooverende snelheid. Zij moet goed op de aangedane ligchaams- deelen gewreven worden nadat deze met lauw water gebet zijn. De zuiverende en helende kracht, van deze wondorlijke Zalf is nooit door iemand, die er de proef van genomen heeft betwist geworden. Zij bevat niet een bestanddeel, dat scha- delijk is, en er is ook nooit een geval opgegeven, waarbij zij het minste kwaad berokkend heeft, terwijl er duidelijke be- richten van tallooze genezingen, die zij in alle landen bewerkt heeft zijn ingekomen, zelfs nadat alle andere middelen te ver- geefs waren beproefd geworden. Zij is even zacht in hare working als krachtig en heilzaam in hare resultaten. 26 Doosjes Pillen en Potjos Zalf 0.80, 1.85, 3.— 6.75, 13.50, 25.00 zijn op franco aanvraag comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland-, alsmede in HOLLOW AY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. JOHs. GERs. JOSs. GEERS Hzn., Makelaar, zal op DIX8DAG 24 MAART 1885, des voormiddags ten 10!/2 uur precies aan de MAURITSKADE en in het daartegenover gelegen MUIDERBOSCH, buiten en nabij de Muiderpoort te Amsterdam verkoopen: de bij den aanvang der Tijdelijke Werkverschaffing geheel nieuwe en solide geleverde TOLWEV, enz., alsmede 2 solide getimmerde staande, iin ter grootte van 35 X 6.80 M. in bovengenoemd Bosch en de tweede ter grootte van 27 X 6.80 M. op het Terrein der Werkzaamheden in de Linnaeusstraat. u - n r u Dagelijks van af 17 Maart op gemelde Terreinen gekaveld te zien volgens NotitiSn, welke a 10 Cent te bekomen zijn bij bovengemelden Makelaar, Noordermarkt No. 35, te Amsterdam, uMercuur"-Stoomdrukfcery, Eokin 60, Amsterdam,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4