NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. I VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 13. Zaterdag 28 Maart 1885. \Y4 RZ>> Abonnementsprijs Prigs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. PLAATSELIJKE BERICHTEN. BIJ ITEN LAND. leusLAam. II A A L E M >1E R M E E tt. per jaar 6. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN DITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Jr. M. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. Bij de verkiezing van twee hoofdingelanden van den Haar- lemmermeerpolder op Woensdag den 25en Maart 1885, inhet lokaal, Felix Pavora te Haarlem, zijn herkozen de aftredende keeren: J. Blokland Jz. met 92 en H. F. Bultman met 89 van de 95 uitgebrachte stemmen. Van de door ket gemeentebestuur van Haarlemmermeer op 24 Maart gehonden aanbestedingen is de nitslag als volgt Scholen en Onderwijterswoningen. le. perceel school en woning no 12 en 10 J. Mantel 612,50 (gegund); M. den Ouden 723,84; G. de Vries 747,A. Langereis 753,H. Bakker 757,J. den Ouden 779,— H. Wessels 796,—. 2e perceel school en woning, 3, 8 en 9 G. de Vries 437, (gegund) M. den Ouden 439,13 J. Bruijn 448,—A. Langereis 465,H. Bakker 470, 3e perceel school en woning 4, 5 en 7M. den Ouden f 432,40; (gegund) H. Bakker 459,G. de Vries/489, A. Langereis /"507,J. Stans, 508,60 J. Kempenaar 580,—. 4e perceel school en woning 6 en 11; J. Hulsbos 330, (gegund) M. den Ouden 341,10; H. Bakker 399,G. de Vries 403,A. Langereis 410,--. 5e perceel BiggelzandW. de Boo /159,(gegund) G. den Breejen 169,— J. Boodzand 174,Jac. Griokspoor f 175,—. Begraajplaatsen, Bran hpuithuizen, Raadhuis. le perceel onderhoud begraafplaatsenH. Bakker 104, A. Langereis 106,G. de Vries /110,M. den Ouden 111,60. (niet gegund.) 2e. perceel onderhoud vijf BrandspuithuisjesH. Bakker 240,M. den Ouden 240,60 A, Langereis 245, G. de Vries J 251,(niet gegund.) 3e perceel onderhoud BaadhuisA. Langereis 612,H. Bakker 618,G. de Vries 620,(niet gegund) Onderhoud en aansteken van lantaarns. 1 perceel J. Pater 52,(gegund.) 2 perceel geen inschrijvers. 3 perceel T. Kulk 58,50 W. P. Mens 68,44. (niet gegund.) Ter beperking van den dienst der Postboden op Zon- en feestdagen, heeft Z. E. den Minister bepaald, dat met ingang van 29 Maart a s. o. a. ook de 2de dienst ten 3 ure 45 min. van Nieuw-Vennep naar Hoofddorp en terug, op die dagen is ingetrokken. jl. Zondag is gevonden to Hoofddorp een zakje met eenig geld. Door den rechthebbende terug te bekomen bij den heer D. Eggink te Haarlemmermeer. BUEGEBLIJKE STAND van 18—24 Maart 1885. ONDEETBOUWD: Geene. GETROUWDJ. C. Boer met A. W. Verwoert. GEBOEENMaria Catharina, dochter van L. W. Holleman en M. C. Raveling; Benjamina, dochter van W. J. J. Van Verseveld en M. Van Geest; Hendrikus, zoon van J. Van Bijnen en A. BlommaertHermanns, zoon van M. Schoonder- woerd en E. Van Kraak; Gerrit, zoon vau J. Kuipers en G. KamladeGerrit, zoon van A. Van Den Bosch en J. De Jong; Barend Cornelia, zoon van C. Den Oudeu en F. Den Braanker; Johannes Bernardus, zoon van H. Calvelage en G. AppelmanJohannes, zoon van G. S. Schreurs en J. Van Diernen; PieterneHa, dochter van J. Faas en D. Scholtens Mijntje Geelke, dochter van E. S. Jansen en G. M. Gunther; Pieter zoon van H. Huis en M. de Rooij; Jan, zoon van E. de Vreede en E. Van Loon. LEVENLOOS GEBOREN1 kind van J. Schouten en H. v. d. Vossen. OVERLEDEN: Jan, oud 7 maanden, zoon van J. Kiste- maker en G. Bijl; Johanna Maria, oud 17 maanden, dochter van M. Hersman en B. C. Doelage; Jozeph, oud 11 maanden, zoon van J. Huurman en M. Van DiernenCornelia Maria, oud 10 weken,^ dochter van W. Van Warmerdam en D. C. btokmanFrancina Adriana, oud 5 maanden, dochter van J. Van Wilhgen en C. E. Guldemond; Theodora Catharina oud 10 jaar, dochter van A. Kuipers en J. Van Egmond. In het Hoogerhuis zeide Lord Granville, dat de laatste artikelen van den Times over de Afghaansche quaestie niet door de Regeering zijn geYnspireerd. De Regeering is w. i. w. vast besloten om eene staatkunde te handhaven, die door de belangen van het land en de verplichtingen, welke zij op zich heeft genomen, getiischt wordt, doch zij wenscht geene gelegenheid te laten voorbijgaan om tegeraken tot eene over- eenkomst, die eervol voor het land is en bevredigend voor alle partijen. In het Lagerhuis zeide lord Fitzmaurice, dat de Regeering er niets van weet, als zou de Duitsche vlag te Samoa zijn geheschen; verder, dat lord Wolseley niet benoemd is tot gouverneur-generaal van Soedan. De heer Gladstone verklaarde dat de Regeering, trots het verzet van den heer Stafford Northcote, volhoudt, dat het votum over de overeenkomst betreffende de Egyptische finan- ci6n voor de Paaschvacantie dringend noodzakelijk is. In geheel Groot-Britannie, heeft een hevige sneeuws^prm gewoed. In den omtrek van Portsmouth was de storm het hevigst. Alle gemeenschap met het Westen van Engeland was gestremd, door het breken van de telegraafdraden. Te Londen begon het 's morgens te 5 uur te sneenwen, en in een paar nren lag de sneeuw hier en daar een halven voet hoog. Reeds te tien uren echter begon het hard te dooien, en daar de Londensche wet voorschrijft in sommige parishes althans dat elk burger het trottoir voor zjjn "huis moet rein houden, waren weldra honderden arme drommels met schop en bezem in den weer om een extra duitje te verdienen. In eon mini mum van tijd was het tramwegverkeer weer hersteld, en in den namiddag was er in heel Londen bijna geen vlokje sneeuw meer te zien. Het arme Verlossingsleger" moest het echter voor dien tijd ontgelden. De Londensche straatjongons hebben dat »leger" toen het uit de kerk kwam onophoudelijk met witte kogels gebombardeerd, den geheelen weg over; ongeveer een Engelsche mijl. Er was overal langs den weg voldoende ammunitie aanwezig, en vooral de arme meisjes kwamen droevig geha- vend en druipnat, het dooide hard en de sneeuw was dus nat en beslikt in »kazerne" terug. Eene opmerkelijke omstandigheid, waarvoor men nog geen verklaring wist te vinden, is dat de meeste openbare klokken te Londen stil bleven staan. De sneeuw was niet zoo zwaar, dat daardoor de wijzers werden tegengehouden, en het vroor ook niet zoo hard dat de olie der uurwerken gestremd kon zijnook bleven zij niet gelijktijdig stilstaan, doch de meeste tusschen 7 en 8 uur 's morgens, en alle andere voor twaalf uren. ESTtiEMjAlVX* en MJSSj^lVn. Niettegenstaande alle officieele verklaringen van vermoede- delijke schikking schijnt de verhouding tusschen Engeland en Rusland in zake Afghanistan steeds gespannen te blijven. Van heide zijden worden belangrijke maatregelen genomen om zoo noodig gereed te zijn tot aanval en verdediging. De belangrijkste berichten sedert ons vorig verslag zijn de volgende Hit Calcutta wordt 23 Maart getelegrapheerdHet Indische leger wordt versterktelk regiment infanterie met 200 man, elk regiment cavalerie met een eskadron. Uit Engeland 24 Maart. De Admiraliteit heeft naar Davenport Chatham en Portsmouth bevel gezonden, om al de daar liggende oorlogschopen in gereedheid te brengen, om onmiddellijk naar vreemde wateren te vertrekken. De onderkoning van Britsch-IndiS is van Calcutta naar Rawal Pindi vertrokken, waar hij de|Emir zal ontmoeten. De Emir is in Rusland opgevoed en staat, naar men gelooft, onder Russischen invloed. Zijn bezoek aan den Engelschen onderkoning kan bewijzen, dat hij door de nadering der Russen verschrikt, Engeland wenscht te herinneren aan zijn belofte om zijn grenzen te verdedigen. Het kan echter ook beteekenen dat Adul-Rahman list te baat neemt op Oostersche wijze en dat, terwijl hij de gast is van den Britschen onderkoning, zijn onderhoorigen in het belang van Rusland werkzaam zijn. De Times van 24 Maart meldt het gerucht dat de Russen waarschijnlijk vooruitrukken naar Herat. EGVPTB en SOUJ I.V. De ontvangen berichten melden, dat generaal Graham het volgende heeft geseind omtrent het verwachte gevecht: Nadat de troepen te zes uur in den morgen het kamp te Soeakim hadden verlaten, bezetten zij vorscheidene heuvels. Toen de vijand voor hen terug week, beval Graham een afge- zonderd liggenden hoogen heuvel, die door de opstandelingen bezet was, schoon te vegen. Toen dit bevel met veel juist- heid was uitgevoerd, trok de vijand, ten getale van ongeveer 4000 man, zich terug op Jaman, achtervolgd door de lan- siers. Enkele schermutselingen hadden daarbij plaats. Middelerwijl hadden de troepen een verschanste Zareba opgeworpen. Een bataljon met 6 kanonen zal in de Zareba blijven. Alle andere troepen, die van Hashien zijn terugge- komen, zullen naar Soeakim terugkeeren. De verliezen der Engelschen bedragen 9 gesneuvelden en II 38 gewonden, die van den vijand zijn onbekend, doch moeten aanzienlijk zijn. De telegrammen uit St. Petersburg spreken de geruchten omtrent het ontslag van minister Giers tegen, maar voegen er bij dat de oorlogspartij al 't mogelijke doet om hem tegen te werken. Mi UMTS 1'MMMj .MXft. Zondag den 22 ll. is de 88ste veijaardag van den grijzen Duitschen Keizer met innige deelneming van bet gansche volk gevierd. Behalve de bloedverwanten der koninklijke familie waren niet minder dan veertig vorstelijke personages bijeen, ten einde den Keizer geluk te wenschen met zijn verjaardag. Ongelukkig verhinderde eene lichte verkoudheid den keizer alien te ontvangen, die hem hunne gelukwenschen kwamen aanbieden. Alleen het koninklijk gezin en de vreemde vor stelijke personen werden toegelaten. Slechts ten behoeve van zeer enkele begunstigden, Von Bismarck o. a., werd bovendien nog eene uitzondering gemaakt. Herhaaldelijk evenwel vertoonde de keizerlijke feesteling zich aan het venster om zijn dank te betuigen voor de hartelijke toejuichingen der talrijke menigte, die zich voor het paleis had verzameld. Door versiering der huizen en verlichting des avonds, gaf de bevolking verder aan hare feeststemming lucht. Weldra volgt nu de viering van Bismarck's zeventigste geboor- tedag, een feest dat met niet minder geestdrift zal worden gevierd. Keizer Wilhelm zal zijn trouwen dienaar bij deze gelegenheid een kopie van Werner's schilderij, de »Afkondiging van het Duitsche keizerrijk te Versailles", ten geschenke geven. De kopie wordt door den schilder zelven gemaakt. Van alle zijden zijn vorder reeds bijdragen ingekomen om den kanselier een grootsche nationale hulde te bereiden. De helft dezer gelden tot een gezamenlijk bedrag van 2.300.000 Mark zal bestemd worden tot den aankoop van landerijen ter ver- grooting van het landgoed Schonhausen, en de andere helft zal gesteld worden ter beschikking van den Prins om ze in het openbaar belang aan te wenden. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Rusland een of- en defensief verbond met Turkije wil sluiten. Volgens gerucht zal de keizer van Rusland weldra een bezoek brengen aan den Duitschen keizer en den keizer van ItaliH. De komst van den Czaar te Berlijn en te Weenen zou moeten aangemerkt worden als een contrabezoek aan de souvereinen, die hem te Skiernievice bezocht hebben. De Rijksdag heeft het wetsontwerp, betreffende de nieuwe stoomvaartlijnen, in derde lezing aangenomen, zooals het bij tweede lezing was vastgesteld en bij de stemming over het ontwerp in zijn geheel daaraan definitief zijne goedkeuring gehecht. De Rijksdag heeft het ontwerp tot subsidieering van over- zeesche stoomvaartlijnen bij de derde lezing, met behoud der bij de tweede lezing aangebrachte wijzigingen, bij eindstemming definitief aangenomen. De nieuwe Duitsche kolonie aan de noordkust van Nieuw Guinea is nu Keizer Wilhelmsland" genoemd en aan een onlangs daar ontdekte uitmuntende haven is de naam »Frie- drich Wilhelms-haven gegeven, terwijl een andere, naburige haven Prins Hendrik-havenis genoemd. De Friedrich Wilhelms-haven was tot dusverre onbekend,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1