Voorloopige flankondiging. „BADH0EVE", H er bested ing. Openbare Besteding. TWEEDE BELMGEIJKE YERR0CPIN5. ADVERTENTIEN. WEI- en BOUWUNDEN, HERBESTEDEN: Tij delij ke Werkverschaffing. HOUTWAREN EN MATERIEEL, NIEUWE LOOD8, WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- f.n ADVERTENTIEBLAD. ALLERLE1. In de inaand Jllli S885, op nader te bepa- len dag, uur en plaats, zal oubliek ten veikoop ivorden geveild: Het welbekende IiAHTDGiORII, genaamd: bestaande, behalve uit het HEERENHUIS, en vele andere Gebouwen, Boomgaard Tuinen en Boschland, uit zeer vruchtbare gedraineerde te zamen ruiin 200 Hecta ven groot, sfaande en gelegen in den HAARLEMMERMEERPOLDER, aan de Ringvaart tegenover het dorp Sloten, in tie nabijheid van Amsterdam. Bij den Notaris J. E VAN DER MOER te Haarlemmermeer in het Hoofddorp, die met de veiling is belast, zullen intijds informatien te bekomen zijn. Zegt het voort. 8)e levering lo van ver&cliillende Houtwaren in 0 perceelen; So van Dijk- en Wegmaterialen, in 7 perceelen. M&t Eergisteren voormiddag omstreeks elf uur zijn in het Rijks- Entrepotdok te Amsterdam twee pakhnizen, no. 6 Assen en no. 7 Alinelo, onder het gewicht van eenige dnizenden KG. beetwortelsuiker. aan de achterzijde geheel ingestort. De rutne is van de zijde van het Kadijksplein zichtbaar. Zakken sniker, balken, steenen en dakpannen, licht alles bijeen gezakt. Het verkeer in het dok is dadelijk gestaakt, politie en ook de brandweer waren kort na het gebenrde ter plaats aanwezig om te waken voor orde en veiligheid. Hoe ver er gevaar is voor de nevensstaande panden, is nog niet bekend. Deze zullen ontruimd moeten worden. De bandelaars Koopmans en Brainier, die op de lagere zolders veel gebottelden wijn in voorraad hebben, lijden door dit ongeval aanzienlijke schade, daar duizenden flesschen zijn gebroken. De kelders zijn in ge- bruik door de firma's Canne en Rouffaer, voor wijn, en door van der Velsen en Co., voor gedistilleerd en gezouten .vleesch. Ook dezen hebben veel schade. Een der ijverigste bestrijders van het drankmisbruik schrijft het volgende Iemand, die vroeger een dronkaard was, deelt, in hoop dat het lotgenooteq, baten moge, het volgende mede Ik was een der ongelnkkigen, die aan drankgebrnik verslaafd zijn. Toen ik het gebrnik geheel naliet, gevoelde ik eene martelende be- hoefte aan een prikkel, tevens overtuigd, dat een enkele teug drank of wijn de oude drankwoede zou wakker maken. Ik kon niet eten, werken of slapen. Een geneesheer te hnlp roe pende in mijn ellendigen toestand, gaf deze mij den volgenden raadneem een half ons gemalen quassia, kook die in een pint azijn en meng dan een theelepel van dit kooksel in een weinig water, zoo dikwerf de drankdorst zich overmatig ge- voelen doet". Ik heb dien raad gevolgd en het mengsel zoo opwekkend en versterkend bevonden, dat het ziekelijk hunkeren naar drank er voor week. Ik heb er mede volgehouden tot dat ik aan het middel geen behoefte meor gevoelde. In twee jaren heb ik nu niets wat bedwelmen kan, geproefd en er geen behoefte weer aan gevoeld. Enkelen mijner bekenden hebben het middel met even gunstig gevolg gebruikt., en deze uitkomst dringt mij het meer algemeen bekend te maken, wellicht kan het ook anderen ten goede komen, die voor hunne maag aan een onschadelijken prikkel behoefte hebben en daar- door in gevaar verkeeren, dien te zoeken bij dranken, die bij aanvang mogen schijnen te baten, maar al spoedig erger kwaad blijken, dan het ongemak, dat zij moeten heelen." In een Geldersch stadje werd dezer dagen door een land- bouwer het beschrrjvingsbiljet voor de gemeentelijke honden- belasting, bij de vraag tot welke klasse zijn hond behoorde, aldus ingevuld: »om schadelijke diers en vogelen van mijn land te drijven om te blaffen als Goede en kwade menschen mijn huis naderen om de waarschuwing van een Booswig die is opgehangen die Geen Hond kan houwen die zou een Hondje houwen want die hadden hem aikwijls verdreven dat hij zijn boos voornemen niet had kunnen uitvoeren." De arrond. rechtbank te 's-IIage heeft graaf Van Limburg Stirum Jr., met vrijspraak van het toebrengen van vuistslagen, ter zake van de op don persoon van M. De H. gepleegde moedwillige verwonding, met aanneming van verzachtende omstandigheden, gelegen in beleedigende artikelen tegen be- klaagde's vader in het blad Argus, veroordeeld tot eene cel- lulaire gevangenisstraf van 15 dagen en 50 boete. Het bestuur van Thialf, te Heerenveen, zal de andere ijsver- eenigingen tot ddn samenkomst oproepen, ter bespreking van de middelen, die kunnen worden aangewend om het deelings- stelsel en de verdere kwade praktijken bij hardrijderijen tegen te gaan. Het geval, dat wij willen verhalen, gebenrde onlangs aan een familiediner, dat plaats vond ter eere van den oudsten zoon des huizes, een jong advokaat, die, kort geleden gehuwd, van zijn huwelijksreis was teruggekeerd. Papa had aan't jonge paar de eereplaats aan tafel gegeven. Het oogenblik gekomeu zijnde dat een kip werd opgebracht, verzocht men onzen advo- caat die te willen voorsnijden. Of het mes nu niet al te scherp, de kip wat taai, of de voorsnijder een beetje zenuwachtig was, weten we niet rechtmaar de jongehuwde worstelde vreeselijk om den weerspannigen vogol klein te krijgen. Hij wilde nochtans zijn taak niet uit de hand laten nemen, en om beter te kunnen snijden, zette hij de voor hem staaude roompudding zoolang achter zich op zijn stoel, waarna hij met verdubbelden ijver begon te kerven. Eindelijk slaagde hij er in, doch niet zonder dat men zich over de wanhopige pogingen van den zoon van Themis recht vroolijk had gemaakt. Daar eindelijk!" riep hij uit, met een zucht van ver- lichting, en zette zich zonder verder uadenken op de room- pudding neer. Het tableau dat volgde laten we aan de ver- beelding over. Het springen van lampenglazen begint meest met een barst aan het bovengedeelte, die zich van lieverlede naar beneden verlengt, tot het glas in stukken valt. Deze ervaring heeft een fabrikant te Berlijn op het denkbeeld gebracht, om een driehoek van koperblik te maken, die met de punt naar be neden in het glas wordt gehangen. Zoowel met eene petroleum-, als met eene gaslamp werd daarmede eene proef genomen, eene ware vuurproef. De vlam werd namelijk zoo hoog moge- lijk opgedraaid, en vervolgens door het openzetten van deuren en vensters het glas aan eene ijskoude luchtstrooming bloot- gesteld. Deze proef werd weken lang horhaald, zonder dat de glazen sprongen, terwijl zij bij eene tegenproef, zonder de ge- noemde beschutting, in weinige minuten in scherven sprongen. De fabrikant heeft daarop zijne uitvinding ten dienste van het algemeen gesteld. Het toestelletje, dat te Berlijn slechts 10 pfennige kost, is reeds in verscheidene landen ingevoerd en voldoet algemeen. Wij hebben nog niet vernomen, dat het ook hier te lande is verkrijgbaar gesteld en maken er daarom winkeliers in huishoudelijke benoodigheden opmerkzaam op. Iedere huisvrouw zal natuurlijk gaarne het goeukoope toestel letje koopen, om daardoor jaarlijks een aantal lampenglazen te sparen. Uit een koffer, met 10 andere koffers den 4den Maart jl. per expeditie van Gend Loos uit Brussel verzonden en den 12den Maart jl. te Arnhem opengebroken bezorgd, worden een aantal juweelen, gouden en zilveren voorwerpen vermist. De commissaris van politie te Arnhem verzoekt opsporing, in beslagneming en opzending. Vcrschenen week, Woensdagnacht, zagen te Amsterdam een man en eene vrouw, die op den Kloveniersburgwal liepen, dat twee maunen pogingen aanwendden om de deur van het magazijn van horloges enz in de Ouden Hoogstraat 35, te openen. Zij hielden hen cit de verte in het het oog, zagen dat zij zich verwijderden, een oogenblik daarna terugkwamen, waarop een van de twee met een blok de spiegelrait van het win- kelraam stuk sloeg, weder gingen zij weg om straks terug te komen en door het gat in de glasruit de daarachter uitge- stalde gouden voorwerpen meester te worden. Voordat dit hun gelukken kon, hadden echter hunne be- wakers den schildwacht, .die bij het Oost-Indische huis liep, gewaarschuwd, een agent van politie naderde wiens hulp men inriep, en de dieven werden achtervolgd. Een hunner moet reeds in handen van de politie zijn. De diefstal is te brutaler, omdat de schildwacht in de na- bijheid was, er door de Oude Hoogstraat bijna voortdurend menschen komen en bovendien aan het huis, waar de poging tot inbraak ge'schiedde, een gaslantaarn brandde. Zonderling genoeg, is bijna niets van de kostbare voorwerpen in de uit- stalkast beschadigd. Tijdens Napoleon I een bezoek aan de stad Gent bracht, was 's avonds de vleeschhal verlicht en prijkte o. a. met dit transparant »De klein e slagers van Gent, Aan Napoleon den Grooten." Het dubbelzinnige huldeblijk werd spoedig op hoog bevel verwijderd. Rechter. Leven je ouders nog? Beklaagde. Mijn vader is dood. Rechter. En wat is je moeder. Beklaagde. Weduwe. Oprecht medelijden. Heb je al gehoord, dat van nacht onze ontvanger overleden is? Wei, wel de ontvanger, mijn oude vriend? Wie zal dan 's Zaterdags-avonds met ons whisten Zelf-opoffering. Nu, hoe beviel je de Rijn? Oeh, ik kan er eigenlijk niet best over oordeelen. Mijn vrouw en de meisjes lieten me al door uit Baedeker voorlezen Op WIXSDAG, den 1 APRIL 1885. des morgens ten 10 IJI'R, ten RAADHUIZE, zullen Burgemeester en Wethouders vau Haariemmermeer, le Het verrichten van herstellingen en onderhoudswerken aan de Begraafplaatseii, de Braiidspiiithuizen, en het Rnadilllis in drie perceelen. 2e Het aansteken en onderhouden van de Geiueeilte- Lautuarns te Nieuw-Vennep en te Abenes in twee perceelen. De bestekken. die geheel gelijk zijn aan die, waarop de eerste besteding heeft plaats gehad, liggen ter lezing ten Raadhuize, terwijl aanwijzing van het werk zal plaats hebben op Woensdag, den lsten April e.k. des morgens ten 10 uur ten Raadhuize. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland, zulleu op Zaterdag den lden April 1885, des middags ten 12 uur, in het Geiiieenlaildshuis te Leiden, bij enkele inschrijving BESTEDEN, overeenkomstig het bestek en de algemeene voorwaarden Het bestek zal van den 26sten Maart af voor 10 centen, de algemeene voorwaarden voor 25 centen en de gezegelde inschrijvings-biljetten voor 221/.) cent verkrijgbaar zijn ter secretarie van Rijnland te Leiden, bij de Opzichters te Half- weg, Katwijk en Gouda. De Inschrijvings-biljetten zullen ten 12 uur van den beste- dingsdag in de bus in het Gemeenlandshuis gestoken moeten zijn, volgens 72 der algemeene voorwaarden. Nadere inlichting is te verkrijgen bij den ingenieur te Leiden bij de Opzichters te Halfweg te Katwijk en te Gouda. Kwade beenen. Kwade beenen, wonden en zweren van alle soorten worden onmiddellijk genezen door een geschikt doch vlijtig gebruik van deze onschatbare preparateu. Om te beproeven een kwaad been te genezen, door de randen der wonden tezamen te plakken is eene dwaasheid want in geval de huid toetrekt, blijven er vuile smetstoffen onder, die binnen weinige dagen met vernieuwde kracht op nieuw zullen uitbreken. De eenige grondige volmaakte behandeling bestaat in het verdrijven van de ontsteking in en random de wond, in het verzachten van de dichtst bij zijnde zenuwen, in het verkoelen van het ver- hitte bloed terwijl het door de vaten heen stroomt en het vast en gezond maken van de dunne, waterachtige, weiachtige stof- fen, die de wond uitwerpt,. Gelukkig voor de lijdende mensch- heid, bereikt Holloway's Zalf, door behoorlijke dosissen zijner Pillen geholpen deze doaleinden met onfeilbare zekerheid. Doosjes Pillen en Potjes Zalf ^'5^ 25;oo zijn op franco aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland-, alsmede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. JOHs GERs JOSs GEERS Hzn., Makelaar, zal op WOEXSDAG 8 APRIL 1885, des voormiddags ten 10i/a uur precies en zoo noo'dig den daaropvoigenden dag, op het terrein aan den OVERTOOM (stille zijde), voorbij het Buiten-Gasthuis en aan de NASSAIJKAOE, nabij de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam, verkoopende op beide terremen, bij den aan vang der Tijdelijke Werkverschaffing geheel niouwe en zeer solide geleverde bestaande in eene belangrijke partij VI REX PLATO, van 6 tot 8 M. lengte, 0.08 X 0 23 M enl 0 08 X 0 28IM. zwaarteeene groote partij beste DEELEX in diverse lengten en 0.04 M. dikte, rechte JUIFERS en K0LDLR8, W A( HI- 1ILTSJ KSruim 300 beste BAJLLlSTSCIIOPPEN, TOl'WEX, enz. Alsmede eene zeer solide getimmerde en aan de Nassaukade staande ter grootte van 36 X 7.50 M. De Notitien, zijn a 10 Cents bij bovengemelden Makelaar, Noordermarkt No. 35, te Amsterdam, van at 1 April ver krijgbaar, zullendevan af dien datam alles gekaveld en genummerd op beide Terreinen ter bezichtiging liggen. Mercuur"-StoomdrukkerijRokin 60, Amsterdam

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4