NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 15. Zaterdag 11 April 1885. 1 /«.- Hoofd-Agent P. VAN.CITTERT ZONEN te Haarlem. Prljs der Advertentien PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. BINNENLAND. II AAKLEMMERMEEit Abonnementsprijs: per jaar Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTJE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vj Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. Foorjaars veemarkl te Hoofddorp op Donderdag 30 April en 7 Mei 1885. Uitslag der door het gemeentebestuur van Haarlemmer- meer gehouden aanbestedingen op den 7 April 1885. 1°. Onderhoudswerken aan de Begraafplaalsen, J. Koster 92. (gegund). 2°. Onderhoudswerken aan vijf Brandspuithuisjes, G. De Vries /"205. (gegund). 3°. Onderhoudswerken aan het Raadhuis, S. Silver /562 (gegnnd). Aansteken en onderhouden van lantaarns te Nieuio Vennep, K. Oudijn 49.75; te Abbenes T. Fit 50.80 (beiden gegund). BURGERLIJKE STAND van 1—7 April 1885. ONDERTROUWD: G. v. d. Heuvel en M. A. Kooiman; J. Spaans en M. Houtkooper; C. G. Yan Gelster en A. G. Van Winssen, wed.; A. Rijlaarsdam en M. Van der Tang M. Bogaarts en T. Brouwer. GEBOREN: Hendrik Cornell's, zoon van L. Noorman en A. M. Van Loo; Johannes, zoon van W. Persoon en M. E. ScholteNicolaas Willem, zoon van W. Wamsteeker en M. Oosterom; Arie, zoon van J. Flipse en J. De Vos; Teunis, zoon van T. De Jongh en N. Van Leeuwen; Dieuwertje, dochter van II. Kool en G. Bier; Josina, dochter van A. Schaap en M. Rijlaarsdam Cornelia, dochter van B. Mitter- treiner en J. Patist; Leentje, dochter van G. P. Barten en L. Lankhaar; Dirkje, dochter van T. v. d. Vlugt en G. E. Houtwipper; Maria Geertruida, dochter van J. L. Mesman en] M. Wezelenburg; Antje, dochter van G. Rorik en W. M. Both. OVERLEDEN: Jacoba, oud 7 weken en Willemina, oud 7 weken, dochters van J. Gerritsen en C. Van Geest; Gijsbertus, oud 9 jaar, zoon van C. Wezelenburg en C. Kwakkenbos; Franciscus, oud 8 jaar, zoon van L. Vlegels en J. Krijnen. ER A X Mi Ml 3 J Mi De vrede tusscheu Frankrijk en China is geteekend. Het Journal Officiel bevat het decreet, waarbij de brigade- gen eraal de N^grier tot divisie-generaal benoemd wordt? Bij den vader van den generaal is een d6peche aange- kotnen, gedateerd Bambas 1 April 11 uur 30: Zonder onge- ruslheid. Wonde gaat goed. De Senaat heeft het krediet van 150 millioen francs voor longkin met 211 tegen 6 stemmen aangenomen en daarna zijne zittingen verdaagd tot 4 Mei. rvsvaxd- i Petersburgsche correspondent van de Stand, geeft den hoofdzakehjken inhoud van Ruslands antwoord op Engelands voorstellen. Ofschoon Rusland er in toestemt, de grenscorn- miss.e te doen bijeenkomen, om onder zekere vooraf vast te s el en bepahngen de grenslijnen te omschrijven, eischt het echter eene aanmerkelijke uitbreiding der landstreek naar het Het Berliner Tageblalt bevat een particulier telegram uit Petersburg volgens hetwelk generaal Gourko tot gouverneur- ETt tVa" Ukestan en 8raaf Pet« Schuwaloff in zijn plaats tot gouverneur-generaai van Polen zal worden benoem'd fn ZOUden geschieden met het oog op het Engelsch-Russische conflict. Te Moskou zijn bij het afbranden van eene fabriek vijftien werksters, dr.e kmderen en een officier omgekomen. VITSCHVA XD. Toen Woensdag de Rijksdag door zijnen voorzitter, den heer Wedell, prins Bismark feliciteerde, autwoordde deze het volgende: //Het is mij eene groote eer, de gelukwensching van den Rijksdag te mogen ontvangen. Ik dank u voor de vredeboodschap." Dit antwoord maakt, in verband met den jongsten strijd in het Parlement, eenen goeden indruk. Keizer Wilhelm wenschte den Rijkskanselier geluk met de volgende woorden: //Ik heb u reeds dikwijls gezegd, hoe ik u dank voor hetgeen gij gedaan hebt; maar dit kan nooit vaak genoeg gezegd worden; en ik voel mij gelukkig, dat ik het u op den dag van heden nogmaals betuigen mag." De Norddeutsche Lloyd heeft geweigerd eenige van hare snelvarende stoomschepen aan de Britsche Regeering uit te charteren. SBAXAE. De Koning en zijn gezin zullen niet als naar gewoonte tijdens het Paaschfeest de kerken bezoeken. Men beweert namelijk dat er een aanslag tegen 's Konings leven ontdekt is, welke aanslag bij het kerkbezoek had moeten volvoerd worden. Er zijn reeds acht personen gevat. Het onderzoek wordt voortgezet. bet, a lis. Ilet Berliner Tageblalt deelt mede, dat de voornaamste Duitsche handelshuizen te Antwerpen zich per adres tot vorst Bismarck hebben gewend, om hem te verzoeken, dat hij Antwerpen als vertrekplaats moge aanwijzen voor de schepen van de door het Duitsche gouvernement gesubsidieerde stoomvaartlijnen. Aan de Chronigue wordt uit Antwerpen geschreven, dat de Chineezen, die aldaar ter deelneming aan de Internatio nale tentoonstelling aangekomen waren, geweigerd hebben den enormen prijs te betalen, dien de Commissie der tentoon stelling voor de plaatsruimte vraagt, en nu buiten de om- heining van het tentoonstellingsterrein grond gekocht hebben waarop zij eene afzonderlijke Chineesche tentoonstelling in- riehten, welke voor een lagen entreeprijs toegankelijk zal zijn. Het laat zich aanzien, zegt de correspondent, dat dit besluit der Chineezen een coup de maitre is, want hunne tentoonstelling zal nu niet in de groote massa wegzinken, maar veel meer de aandacht trekken, wat voor hen van te meer belang is, daar het meerendeel der tentoongestelde ar- tikelen te koop zal zijn. Hunne waren, op eene waarde van een millioen fr. geschat, liggen reeds in het entrepot opge- slagen. Het schijnt, dat de Japanners het voorbeeld van de slimme zonen van het Hemelsche Rijk zullen volgen. 'c'or Driessens, de ook in Nederland gevierde tooneel- speler, is aan de gevolgen eener beroerte, die hem op het tooneel trof, overleden. Hij is met bijzondere eerbewijzen ter aarde besteld. De Independance beige meldt uit Charleroi, dat eene ont- p offing in een kolenmijn ten Noorden van Marcinelle heeft plaats gehad. Achttien personen zijn daarbij omgekomen. ZII DA ERIK A Een der ergste plagen, ook in het gebied aan den Congo zijni de zoozeer geduchte //Tsets-vliegen". Deze insecten welke, gehjk bekend is, in de Afrikaansche landen, van de Kaap tot voorbij den evenaar ofschoon niet overal gevonden worden zijn met grooter dan gewone vliegen. Hun steek is doodelijk voor ossen, paarden, honden en schapen. De gestoken dieren vermageren langzaam en sterven aan bloed verg.ftiging, of worden dol en loopen zich den kop te pletter. ^Voor menschen, geiten en wilde dieren zijn de //Tsetsen met gevaarhjker dan gewone vliegen of muggen. o gens Givingstone is de tsetse enn weinig grooter dan de huisvlieg en van ongeveer dezelfde kleur, met gele stre- pen op den rug. Zij laat een zeer [eigenaardig gegons hooren. Haar stekel splitst zich in drie angeltjes; met het middelste daarvan steekt zij, en zuigt zij het bloed uit de wonde, ter- wijl zij de twee andere angeltjes heftig beweegt. Een afbeelding van deze vlieg komt voor in Stanley's nieuw werk over Midden—Afrika (in het Nederlandsch ver- taald door J Scherpenseel). Daarin wordt van de toetse gezegd: „In ons kamp maakte zij het minste leven, maar zij was het bedrijvigste en richtte het meeste kwaad aan. Paarden en ezels deden niets dan achteruitslaan en steiger- den onder de steken dier vlieg, welke hun het bloed langs de beenen deed vloeien. De Tschoefwa (zoo noemen de in- boorlingen dit insect) is zoo vraatzuchtig en bloeddorstig, dat men haar gemakkelijk kan vangen. Zij vliegt niet weg voor zij zich vol gezogen heeft. Maar hoevelen men dood slaat, zij komen in grooter getale terug." Het moet aan dit insect toegeschreven worden, dat in vele streken, waar uitgestrekte weilanden van de beste hoedanig- heden zijn, geenerlei rundvee gevonden wordt. EXDEVAXD. De prins en de prinses van Wales zijn te Dublin aange komen. Aan het station werd hun door eene deputatie uit de burgerij een adres aangeboden. Eene ontzaglijke menig- te, die zich in de nabijheid van het station had verzameld, juichte hen met geestdrift toe. Dezelfde geestdrift openbaarde zich op den weg van het station naar het kasteel, waar de orstelijke personen door den Onderkoning werden ontvangen. Geen enkele vijandige demonstratie had plaats. MTiviii. Generaal I'ebrizi, bekend door het werkzaam aandeel dat hij nam in het tot stand brengen van de Italiaansche een- heid, is Dinsdag te Rome overleden. Hij werd plechtig, op staatskosten, begraven. Uit Rome is bericht ontvangen dat de Paus ongesteld is, doch slechts in geringe mate en zonder dat zich daarbij eenig kenteeken van bedenkelijken aard voordoet. EXD.-IXDIE. Bij een feestmaal te Rawoel Pindi stelde de Onderkoning eenen dronk in op den Emir. Deze antwoordde met eene korte redevoering, in welke hij den wensch uitsprak, dat het der Engelsche Regeering, Afghanistan en alien die de Ko- mngin dienden wel mocht gaan, en dat de troepen van Hare Majesteit steeds mochten zegevieren. Lord Dufferin deed daarop een driewerf hoerah aanheffen voor den Emir. H. H. M. M. de Koning en de Koningin zijn Dinsdag te Amsterdam aangekomen. Bij hun verschijnen op het balkon van het paleis werden zij door een onafzienbare menigte begroeit. Den i April is mr. J. G. Kist als president bij den Hoogen Raad geinstalleerd door den oudsten raadsheer mr. Donker Curtius, bij verplichte afwezigheid wegens huiselijke omstan- digheden van den vice-president, den heer Coninck Liefsting. Door den heer mr. Donker en vooral door den procureur- generaal mr. Romer werd eervol herdacht de overleden pre sident, de heer De Vos van Nederveen Cappel, en met veel lof herinnerde hij de lange, eervolle loopbaan van den heer mr. Kist als rechter en wetenschappelijk schrijver. IV heer mr. Romer verwachtte veel van Kist's presidium voor de verbetering van het handelsrecht. De heer mr. Donker deed nitkomen, dat de keuze van president gebonden was aan een der leden van den Hoogen Raad. De heer mr. Kist aanvaardde het presidium, en verzekerde tot handhaving van recht en wet te zullen medewerken of voorgaan.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1