NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN1GEWIJD. 26e Jaargang. No. 17. Zaterdag 25 April 1885. Abonnementsprijs f 6- Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prigs der Advertenti&n PLAATSELIJKE BERICHTEN. Van verhuizing binnen de gemeente Haar- lemmermeer, moet yolgens art. 91 der Politie- verordening, binnen veertien dagen ter Secre- tarie (niet bij den veldwachter) worden kennisgegeven. Overtreding wordt gestraft met eene boete van f 3. Een bruid en bruidegom, jl. Woensdag op weg naar 't Raadhuis om hun huwelijk te laten sluiten, hadden het onge- luk dat het paard struikelde, zoodat het rijtuig omviel. Gelukkig bekwam niemand letsel en was niets gebroken, zoodat zij hun weg konden vervolgen. Woensdagavond ten 6 uur, is een schuur van J. Kaptein aan den Yweg, gedeeltelijk afgebrand. De oorzaak is onbe- kend. De schuur was verzekerd. Zekere J. v. d. R. die zich jl. Zondag in Haarlemmermeer bevond, is 's avonds naar huis gaande, met paard en rijtuig te water geraakt. Na een ander tuig geleend te hebben heeft hij zijnen weg vervolgd. Den volgenden dag, het tuig terug willende brengen, kon hij zich maar niet meer herinneren waar hij te water was geraakt, en van wien hij het tuig had geleend. Eindelijk wordt het hem door anderen meegedeeld, waarna hij zijne zuster ging halen, die hij den vorigen dag in den steek had ge- laten. Yergadering van den Gemeenteraad van Ilaarlemmermeer op Donderdag 30 April 1885, 'smorgens te 10 uren, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Condition voor de verpachting der dorpswegen. 3. Benoeming van een onderwijzer voor de school Nr. 7. 4. Verzoek van den heer L. 't Hooft om ontslag als lid der plaatselijke school-roromissie. 5. Aanbieding van het verslag omtrent den toestand der gemeente over 1884. 6. Adres van den heer A. Pruissen om heesters te mogen planten op een koopgraf. 7. Bestek voor het in orde maken en onderhouden der dorpswegen in Sectie J. 8. Verzoek van den Gemeente-Ontvanger, dat de gemeente de helft moge betalen in de kosten van het met plaatijzer bekleeden van de deuren en vensters zijner woning. 9. Voordracht tot het doen van betaling uit de onvoor- ziene uitgaven dienst 1885. 10. Voordracht tot het doen van af— en overschrijving in de begrooting dienst 1884. 11. Verordening op de heffing en in-vordering der hon- denbelasting. 12. Adres van W. Spaans, houdende verzoek tot weder- invoering van teeken-onderwijs. Voorjaars-veemarkl te Hoofddorp op Donderdag 30 April en 7 Mei 1885. Maandag j.l. is een houten vertrek en een zich daarnaast bevindende paardenstal, gebouwd tegen den korenmolen van J. Dam te Nieuw-Vennep in brand geraakt. Door spoedig aangebrachte hulp is de molen gespaard gebleven. De brand is vermoedelijk ontstaan door het ontvlammen van stroo, dat bij een steenen stookfornuis lag. Het verbrande was verzekerd. Een paard heeft zulke hevige brandwonden bekotnen dat het vermoedelijk zal sterven. Zondag nacht ongeveer 4 uur, is een boerderijtje van C. Eijken aan de Hoofdvaart, ,bewoond door G. Kleimeer, ver- brand. Het perceel was verzekerd voor f 1200. BURGERLIJKE STAND van 15—21 April 1885. ONDERTROUWD: H. Kranenburg en W. Wijnhoud H. de Jong en A. BasjesJ. W. V. d. Heuvel en N. Bie- rnond; J. Van Tol en A. Van Soest; P. v. d. Akker en M. Beers. GETROUWD: C. Van Beers met A. Lammers, wed.; G. v. d. Heuvel met M. A. Kooimans; J. Spaans met M. Houtkooper; C. G. Van Gelster met A. G. Van Winssen, wed.; M. Bogaarts met T. Brouwer; A. Rijlaarsdam met M. V. d. Tang, wed. GEBORENAriaantje, dochter van C. Schellingerhout en G. Vriesman; Neeltje, dochter van J. Penning en A. Schoon- dermark; Stijntje, dochter van J. Ket en K. Slinger; Lam- bertus, zoon van N. Goudriaan en A. De HaanPieter Gerardus, zoon van F. Bijma en A. Kemp; Gerrit, zoon van W. Schilders en A. Schreuders; Johannes, zoon van M. Zand- bergen en S. BraakmanCornelis, zoon van D. Koolhaas en G. Bokhorst; Pieternella Margaretha, dochter van M. A. J. Van Keulen en T. Markus; Francina, dochter van M. Ellen- baas en F. WitteJohannes Willem, zoon van J. Lasschuijt en S. A. V. d. LaanPetronella Adriana, dochter van P. Bouwdewijn en L. Touw; Vronica, dochter van C. De Haan en G. Appelman; Johannes, zoon van J. Homan en A. Hogerwerf. OVERLEDENMaria Van Gerven, oud 37 jaar geh. met J. v. d. Klauw; Gerrit, oud 4 maanden, zoon van J. Schou- dermark en J. Witte; Johannes Petrus, oud 7 jaar, zoon van F. J. Datema en D. Speelmans; Johannes Franciscus, oud 12 maanden, zoon van W. De Bruin en C. A. De Wit; Hendrik Godefridus, oud 3- jaar, zoon van A. v. d. Heuvel en P. L. C. Danens. BUITENLAND. Te Londen heeft weer een dynamiet ontploffing plaats gehad in het gebouw der Admiraliteit. Een persoon werd verwond, het gebouw nogal beschadigt. Nadere bijzonder- heden ontbreken. De Frankfurter Zeitung bevat het bericht, dat men te Pe tersburg het aftreden van den heer von Giers voor zeer waarschijnlijk houdt. Dit aftreden zou gelijk staan met de zegepraal van de Russisehe oorlogspartij over de raadslieden van den Czaar, die voor het behoud van den vrede ijverden. Een der hulpmiddelen waarvan Rusland zich in den oorlog met Engeland, indien deze uitbrak, waarschijnlijk zou bedie- nen, zou zijn het uitgeven van kaperbrieven. Een Duitsch blad deed opmerken, dat de Britsche autoriteiten allicht, wanneer de bemanniug van zulke kaperschepen hun in handen viel, hen als zeeroovers zou behandelen. De prins en de prinses van Wales hebben op hun reis van Dublin naar Cork bezoeken afgelegd op de landgoederen van lord Listowel te Ballyhooly en van markies van Water- ford te Curraghmore. Aan de spoorwegstations, welke de kon. trein passeerde, werden zij met veel eerbied en hartelijk- heid begroet. Op een enkele plaats deed zich een onaange- naam incident voor. Eenige uitgezette pachters maakten daar een honende manifestatie. Te Lismore werd den Prins een adres overhandigd, ondciteekend door een aantal personen van de arbeidende klasse uit de omliggende graafschappen waarin Z. K. H. verzocht werd aan adressanten gelijke be- langstelling te toonen als aan de werklieden in Engeland. De prins en prinses van Wales zijn te vjjf uur te Killarney aangekomen. Zij zijn er zeer koel ontvangen. De Prinses is zeer afgemat; zij had niet naar Cork willen gaan en was zeer bevreesd voor de slechte gezindheid der bevolking. Op verscheidene stations hadden demonstration plaats van zeer vijandigen aard waarbij de menigte hare gevoelens lucht gaf door heftig fluiten en schelden. Op andere stations daarentegen waren uitingen van loyale geestdrift waar te nemen. De burgemeester van Antwerpen heeft ter openbare kennis gebracht, dat de Koning, de Koningin, de graaf en de gravin van Vlaanderen den 2den Mei a.s. naar Ant werpen zullen komen ter opening van de internationale ten- toonstelling. Uit de openbare gebouwen zal bij die gelegen- heid de nationale vlag waaien, terwijl zij 's avonds verlicht zullen zijn. De burgemeeeter noodigt alle ingezetenen uit hetzelfde te doen. Een verlichte optocht zal denzelfden avond plaats hebben, waaraan alle vereenigingen en genootschappen kunnen deel- nemen in de volgorde barer aankomst op de Grand' Place. Tien premien, van 25 tot 250 fr., worden uitgeloofd voor de vereenigingen, die de schoonste verlichting zullen hebben. Een Parijsch correspondent van de Independance meldt, dat prins Jerome Napoleon door eene beroerte is getroffen en verlamd zou zijn. Het verdwijnen van dien pretendent zou in den aanstaanden verkiezingsstrijd een aantal stemmen op prins Victor doen overgaan. Dan zou echter ook prins Louis, de jongste zoon van Jerome optredendeze vertegen- woordigt het conservatief parlementair beginsel onder de Bo- napartisten, gelijk Jerome het algemeen stemrecht en Victor het clericaal absolutisme onder hen vertegenwoordigt. Camescasse, prefect van politie te Parijs, is zijne betrekking moede en heeft zijn ontslag aangevraagd. Als zijn opvolger wordt genoemd de heer Droin, secretaris-generaal voor de politie bij de prefectuur te Lyon. De keizer van Duitschland zal binnenkort naar Wiesbaden vertrekken, om er drie weken te blijven. Volgens Engelsche bladen zal de Keizer een onderhoud hebben met de koningin van Engeland te Mainz, op hare doorreize van Darmstadt naar Vlissingen. De Keizer moet geweigerd hebben naar Darmstadt tekomen. Van Wiesbaden gaat Z. M. naar Potsdam om dan [half Juni de gewone kuur te maken te Ems en[ te Gastein. Te Dantzig begon het sensatiemakend proces wegens een moord in het West-Pruisische dorp Skurcz. Daar werd na- melijk voor een jaar een knaap van veertien jaar vermoord en in stukken gesneden. Bij de toen plaats gehad hebbende antisemitische beweging werd de beschuldiging tegen de ter plaatse wonende joden ingebracht, dat zij een ritueelen moord hadden gepleegd op den knaap. Midderwijl rezen echter de zwaarste beschuldigingen tegen den voornaarasten anti-semitischen getuige, een katholiek vleeschhouwer, Behrends genaamd. Tengevolge daarvan stelde het openbaar ministerie eene vervolging tegen hem in als den eigenlijken moordenaar, terwijl de wegens hun getuigenis ge- vangen genomen joden in vrijheid gesteld werden. Het zonderlinge geval, dat een bij verstek veroordeelde zelf verzoekt zijn straf te ondergaan, doet zich nu in Zwit- serland voor. Een man uit Bern, die bij verstek tot 2 jaren tuchthuisstraf veroordeeld werd, trad bij het Fransche leger in Algerie in dienst en zou nu naar Tonkin gezonden wor den. Hij gaf echter aan het tuchthuis te Bern de voorkeur boven den oorlog in Azie en verzocht daarom der Zwitser- SI A A R L E M M E It M E E It Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. M. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12V» Csnt. Groote Letters naar plaatsruimto. Ahonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostfcantorenbrievengaarders en postboden. - 1 jBjrcBiijyo. Ml USMjAWMM. M MillhtX Mt. BEX.Gr IM&. MAI A IVM£ Ml IJ Mi. MM VMTSCMMXAOrMM. X l» M M'SMCll i, AXMM.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1