flAAELIMMEEHEERPOLDEB. Voorloopige Aankondiging. „BADHOEVE", PARKET- en TROTTOIRYLOEREN ADVERTENTIEN. WEI- en BO UWLAN DEN. Kleurige Gevel, Profiei- en Kunst-Zandsteen WEEKBLAD VAN HA ARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD, le prijs Gouden medailleen500 fr. 2e prijs Zilveren medaille en 400 fr., 3e prijs id. en 300 fr., 4e prijs id. en 200 fr., 5e prijs id. en 150 fr., 6e prijs id. en 100 fr. lie Masse. Koeien van alien ouderdom. le prijs Gouden, medaille en 700 fr., 2e prijs Zilveren medaille en 500 fr., 3e prijs id. en 400 fr., 4e prijs id. en 300 fr., 5e prijs id. en 200 fr., 6e prijs id. en 150 fr. 12e klasse. Vaarzen hebbende niet meer dan 6 tanden van volwassen dier. le prijs Gouden medaille en 500 fr., 2e. prijs Zilveren medaille en 400 fr., 3e prijs id. en 300 fr., 4e prijs id. en 200 fr. NB. De koeien moeten in staat van voile melkgeving of dracbt zijn. Het Hoofdbureau der Hollandsche Maatschappij voor Land- bouw dat dezer dagen het programma ontving heeft op zijne Vergadering besloten, de inzending van rundvee op die ten- toonstelling zooveel mogelijk te bevordereu en zal op Woensdag 29 April 1885, des namiddags te 2 uur te Hoorn eene ver- vergadering met leden der Maatschappij houden, die voor- nemens zijn op die tentoonstelling in te zenden. Het Hoofdbestuur denkt de spoorkosten van het rundvee naar Antwerpen en weder terug voor rekening der Maat schappij te kunuen nemen en zal de inzenders zooveel moge lijk liulp verleenen. De aangifte van inzending zal op de Vergadering kunnen geschieden. Aangezien op den 29 April juist de belangrijke veeten- toonstelling, uitgeschreven door de Vereeniging tot ontwik- keling van den landbouw in Holland's Noorderkwartier, te Hoorn wordt gehouden, zullen zeker vele belanghebbenden deze Vergadering bijwonen. Opwekking onzerzijds om door inzending der uitmun- tendste exemplaren van ons Hollandsch rundvee-ras, de eer van ons Vaderland in den vreedzamen strijd, waartoe onze Zuiderbroeders ons noodigen, hoog te houden, acliten wij overbodig. Bij de wed. Van de Scheur, te Renen, is bij een paard een geval van kwaden droes voorgekomen. Alles waarmede bet in aanraking was geweest is veruietigd. Te Warnsveld is eene koe aan miltvuur gestorven en de overige koeien van den landbouwer Z. A. L. zijn als verdacht verklaard en onder politietoezicht gesteld. GEMENGDE BERICHTEN. Dezer dagen zegt het Indische blad de N. Vorslenl., werd er in de dessa Tjanda Lewoe //najap" diefstal over dag) gepleegd. Men vatte den dief op heeterdaad. De delinquent werd vast gebonden op een plaats, waar kemadoog groeit. President en leden veroordeelden hem tot kamedoog- straf. De beul diende den veroordeelde die straf toe, met het inwrijven van kemadoog op alle lichaamsdeelen, nadat men hem te voren ontkleed had. Men sterft niet van die strafoefening, en kamedoog-blaren veroorzaken geen verwonding maar een dief, op die wijze gevonnisd, ondervindt gewoonlijk zevendaagsche pijnen en ondragelijke en erg pijnlijke jeukingen, zoodanig, dat hij in de eerste 24 uren na zoo'n strafrechtelijk vonnis niet meer zal of kan stelen. Kamedoog is een zusje van den brandnetel, veroorzaakt hevige branding en pijnlijke jeuking en stijfte over elk lichaams- deel, dat daarmee in aanraking wordt gebracht. Men bezigt kemadoog ook bij gelegenheid van tijger en karbouw-gevechten. Een karbouw wordt er razend van. Onder de hevigste pijnen en jeukingen wordt de ingewreven dief in het water gedompeld, 't geen het lichaam nog meer doet jeuken, de touwen worden nu afgesneden. President en leden en getuigen en audi torium verwijderen zich, den delinquent aan zich zelven overlatende, die op den grond rollend en schreeuwend als een bezetene, toch afdoende genezen is van najap 1 Op de Neumarkt in Keulen stonden eenige leegloopers over de kunst van gedachtenlezen te praten. Een hunner vertelde, dat hij die kunst ook verstond, waarop een kameraad hem toevoegde //Ik geef je vijf slokjes, wanneer je mij weet te vertellen, waar ot ik die zal laten tappen." De gedachtenlezer greep de hand van zijn kameraad en trok hem, door een steeds aangroeiende menigte omstuwd, door verschillende straten, totdat hij eensklaps voor een tapperij bleef staan. //Hier is hetsprak hij. //Het is waar," riep de verbaasde kameraad, //maar hoe drommel kon je dat weten //Domme kerel," zeide Cumberland nummer twee, //het is het eenige lokaal in geheel Keulen, waar ze jou nog willen borgen 1" Bij de te Parijs op 13 dezer gehouden international hard- draverij was het paard //Biegawoy" van den heer P. Kolkman te Dordrecht het derde aankomende. Onlangs bracht de heer Moody, directeur van het armenhuis van het graafschap Bradford in Pennsylvanie, te Elmira, een zonderling persoon naar den trein. Deze man had een stuk karton aan den hoed, waarop in groote letters te lezen stond: //Austen Dalason, Chicago, conducteurs zorgt voor hem, hij is krankzinnig." Te, Chicago werd de onge- lukkige opgewacbt door iemand, die hem naar Iowa geleidde. Deze Dalason ontving ten tijde van den burgeroorlog bij het plunderen van eene boerderij van eene vrouw een slag op het hoofd, ten gevolge waarvan hij het verstand verloor. Na allerlei omzwervingen, zonder dat iemand wist, van waar of wie hij was, werd hij eindelijk in het armenhuis van Brad ford opgenomen. Niet lang geleden maakte iemand uit deze streek in een klein dorpje van Iowa kennis met eene zeer welgestelde weduwe Dalason, die in den loop van het gesprek verhaalde van een zoon, van wien zij, nadat hij eenigen tijd in dienst was geweest, nooit meer iets gehoord had. De Penn sylvania maakte toen melding van den onbekenden idioot in het armenhuis ten zijnent, die omstreeks den leeftijd van haar zoon moest hebben en opgenomen was omstreeks den tijd, sedert welken zij van dezen niets meer vernomen had. Inlichtingen werden ingewonnen en de uitslag is boven ver- meld. De krankzinnige is de eenige erfgenaam van het aan- zienlijk vermogen zijner moeder. Een hoogst treurig voorval heeft dezer dagen te Beek plaats gehad. Een 17-jarig meisje, werkzaam in eene was- scherij, zou na gedanen arbeid zich eens verkwikken(! aan een slok jenever uit eene flesch. In plaats echter van de jeneverflesch, nam zij in vergissing de flesch met loog en dronk er zooveel uit, dat zij na een paar dagen aan de ge- volgen is overleden. In den laatsten tijd werden aan verschillende bladen adver- tentien ter plaatsing gezonden, waarin een internationaal informatie- en dienstpersoneel-kantoor te Amsterdam bedien- den, knechls en kantoorklerken vraagt (de laatsten tegen f 400 tot f 1000 'sjaars). In de annonce wordt de directeur van het kantoor niet genoemd en evenmin de straat, waar het gevestigd is. In den regel is het bij dergelijke aanbiedingen er om te doen vooruitzending van geld. Is zulks geschied, dan hoort men er niets meer van. Iemand, die aan de politie te Amsterdam inlichting verzocht omtrent bedoeld kantoor (onder toezending der advertentie), ontving van den heer Van Raalte, commis- tnissaris van politie in de le seetie, ten antwoord//Een internationaal informatie- en dienstpersoneel-kantoor bestaat niet. Het is een zwendel-kantoor of liever zwendel-adver tentie". Een ieder zij dus gewaarschuwd. De laatste avonden is de Vinkenstraat te Amsterdam herhaal- delijk het tooneel geweest van volksoploopen. Men schaart er zich voor de woning van een winkelier, die van ontrouw jeegens een in de buurt wonende weduwe beschuldigd wordt. Deze houdt zich schuil, al trekt men, vooral de vrouwen, levendig partij voor haar. De Bonner Zeil. klaagt weder over Nederlandsche wervers, die onder bedriegelijke beloften Duitsche jongelieden trachten over te halen tot dienstneming bij het Ned.-Indische leger. Zij bericht daarbij, dat er nu te Berlijn een vereeniging ge- sticht is, welke zich ten doel stelt door het verspreiden van plakkaten en op andere wijze te waarschuwen tegen de valsche beloften van deze //zielverkoopers." Ook een andere, nog ernstiger klacbt over van Neder- landers uitgaanden handel in menschen wordt opnieuw in Duitsche bladen aangeheven. Het betreft nl. het lokken van Duitsche meisjes naar slechte huizen hier te lande, door be- middeling van in Duitschland gevestigde tusschenpersonen, die hun slachtoffers voordeelige betrekkingen in Nederland voorspiegelen. Zooals men weet, werd voor eenigen tijd een Nederlander te Duisburg, die zich tot dit ellendig bedrijf leende, gevat en onschadelijk gemaakt. Het is niet alleen tegen Nederlanders dat zulke beschul- digingen gericht worden. In Zwitserland klaagt men over dergelijke praktijken van Oostenrijkers, en in Engeland be- schuldigt men vooral Belgen van //handel in Engelsche meisjes". Maar al is het dus hier misschien niet ergers dan elders, wij achten ons verplicht, het volgende verhaal, door Duitsche bladen medegedeeld, onder de algemeene aandacht te brengen. De dochter van een koopmau te Elberfeld wilde volstrekt haar ouderlijk huis verlaten en zij zond, builen weten van hare ouders, een brief met portret in op een aanvraag in een der bladen, waarbij een voordeelige betrekking in het buiten- land werd aangeboden. Een heer te Dusseldorp antwoordde haar en verzocht haar, de betrekking terstond te aanvaarden. Zij ging, tegen den wil harer ouders, naar dien heer; nam een betrekking te Amsterdam aan en weldra zat zij in den spoortrein, op weg naar deze stad. Toevallig ontmoette zij op reis een vriend van haar vader, en toen zij dezen, na eenig aarzelen, verhaalde waarheen en met welk doel zij op reis was, kreeg hij achterdocht en hij bleef bij haar, om haar te beschermen. Bij de aankomst te Amsterdam kwam een man, met een portret in de hand, naar het meisje toe, sprak haar bij den naam aan en verzocht haar in een rijtuig te stappen, dat stond te wachten. Haar beschermer weigerde haar te laten gaanmaar de man antwoordde, dat zij zich per contract voor zijn huis verhuurd had, en hij dreigde met de politie, ingeval van weigering. //Onze landsman", zegt het Duitsche blad, //die de groote zwarigheden kende welke in dat geval zouden ontstaan, oradat men in Nederland zeer toegevend is voor zulk soort van huizen, trachtte toen tot een mirmelijke schikking te komen, en het gelukte hem, tegen onmiddellijke betaling van 200 Mark, het meisje van het verderf te redden." DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- polder, zullen op Dinsdag 28 April 1S00 Vijfeiltachtig des namiddags ten een Ure ter Secretarie de3 polders in de Jansstraat to Haarlem in hot openbaar bij enkele inschrijving aanbesteden le. Het kroozen der Vaarten en Togten in 1885. 2e. Het onderhond van de grind- wegen tot 1 Mei 1886. Bestekken en voorwaarden zijn op franco aanvrage gratis verkrijgbaar aan de Secretarie des polders en liggen op de gebruikelijke plaatsen ter lezing Inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdopzichter te Haarlem en bij de Opzichters in don polder. Haablem, 18 April 1885. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOGCUERIJ, Secretaries. In de maand Jllli 1885, op nader te bepa- len dag, uur en plaats, zal publiek ten veikoop worden geveild: Het welbekende GAUfDGOED, genaamd: bestaande, behalve uit het HEERENIIUIS, en vele andere Gebouwen, Boomgaard, Tuinen en Boschland, uit zeer vruchtbare gedraineerde te zamen ruim 200 liectar en groot, staande en gelegen in den HAARLEMMERMEERPOLDER, aan de Ringvaart tegenover het dorp Sloten, in de nabijheid van Amsterdam. Bij den Notaris J. L VAN DER MOER te Haarlemmermeer in het Hoofddorp, die met de veiling is belast, zullen intijds informatien te bekomen zijn. Een onfexllaar middel. Een onfeilbaar middel voor kwade beenen en alle soorten van wonden. Zij genezen spoedig kwade beenen, oude won- den, scheurbuik en huidziekten. Duizende menschen die aai deze verschrikkelijke kwalen lijden zijn er door genezen, nadat alle andere middelen gefaald hadden, en het is eene zaak buiten alien twijfel, dat er geen geval is, hoe verhard en verouderd ook of het kan door deze wonderlijke miilde/ea spoedig en volkomen genezen worden. Hunne vereenigde kracht is onwederstaanbaar, meer behoeft men niet te zeggen van deze beroemde Pillen. Dat zij, die aan hunne uitmun- tende, eigenschappen twijfelen, er de proef van nemen. - t~»-i r,,- 7 i 0.80, 1.85, 3.- Doosjes Pillen en Potjes Zalf f g 13.50, 25.00 zijn op franco aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland-, alsmede in HOLLOW AY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. Morlin Re P0 Achter-Oosteinde, bij het Paleis llLdl L1I1 OG U voor Volksvlijt, AMSTERDAM. Amsterdam

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4