NIEUWS- f,n ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 19. Zaterdag 9 Mei 1885. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs JPHjs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. PLAATSELIJKE BERICHTEN. A an belanghebbenden wordt medegedeeld, dat ter Secretarie van Haarlemmermeer, de paspoor- ten kunnen worden afgehaald tegelijkmet de aan- gifte voor Re schutterij, op Zaterdag 16 Mei 1*85, van personen, geboren in 1860. Ingevolge aanschrijving van Z. E. den Minister van Oorlog van 18 April 1835, zullen in den loop van dit jaar de hierna verraelde verlofgan- gers der nationale militie tot den werkelijken dienst worden opgeroepen ten einde in den wa- penhandel te worden geoefend. De miliciens der lichting van 1882 van de regimenten der veldartillerie, die daarbij in dit jaar van het wapen der cavalerie werden over- geplaatst, worden van de oproepmg in werke lijken dienst uitgezonderd. M beteekent in het bovensfaando Mei, Jn. Juni, Jl. Juli, A. Augustus, S. September en 0. Oc tober. In de vorige week is te Hoofddorp in Sectie JJ. een lam van B. B. door een schaap ver- scheurd. BUITENLAND. De berichten omtrent het conflict m'et Rusland luiden de laatste dagen veel gunstiger Waar- schijnlijk zal eene botsing worden vermeden. De Engelsche grens-commissaris, Sir Peter Lumsden, heeft echter zijn ontslag gevraagd, omdat hij zich met de politiek zijner Regeering niet langer kan vereenigen. De Standard en de andere Tory bladen blijven nog steeds razen over de wijze waarop Gladstone het geschil met Rusland wil oplossen, en het is zeker dat ook vele liberalen zeer ontevreden zijn over den loop der zaken. Voorzeker is Glad stone's positie er niet sterker op geworden. Het hof van assises te Ipswich heeft 3 personen tot 12 maanden en 5 personen elk tot 8 maanden dwangarbeid veroordeeld, wegens het plegen van zeeroof op twee Duitsche schepen in de Noordzee. De rechter verklaarde in den vervolge voor der- gelijke feiten tuchthuisstraf te zullen opleggen. In Londen is eene internationale tentoonstelling van uitvindingen geopend, waarop vooral de af- deeling scheepvaart een goed figuur maakt. De heer Ridgeday is nu benoemd tot Hoofd der Commissie voor de Afghaansche Grensrege- ling. De dreigende oorlog met Engeland schijnt nog te worden afgewend. Rusland heeft Engeland's voorstel om een scheidsrechter uitspraak te laten doen, aangenomen. Als zoodanig noernt men Keizer Wilhelm, de koningen van Dcnemarken en Belgie of Prins von Bismarck. Van den anderen kant schijnen er weer moeie- lijkheden gerezen te zijn tusschen Rusland en China, ook al naar aan leiding van grens-kw cities. Bijzonderheden ontbrtken nog. Het huwelijk tusschen Prinses Hendrik der Nederlanden en den Prins van Saxen-Altenburg is den 6den Mei te Berlijn voltrokken, in tegen- woordigheid van Keizer Wilhelm en de verdere keizerlijke familie. Terwijl de Keizer bijdeplech- tigheid tegenwoordig was, heeft een jongmensch met een steen geworpen naar het historische hoek- venster van het paleis, waar Z. M. gewoonlijk zit. De bedrijver van deze laffe daad is terstond in hechtenis genomen. De beroemde Afrikareiziger Dr. Nachtigall is overleden. De Italiaansche Regeering bereidt zich, met het oog op een mogelijken oorlog, op alle gebeurte- nissen voor. Zoo heeft zij nu met de Algemeene Italiaansche Scheepvaartmaatschappij een kontrakt gesloten, waarbij deze zich verbindt hare ge- heele vloot van 58 schepen, ter besehikking der Regeering te houden, en geen enkel schip aan eene vreeinde mogendheid te verhuren De staat betaalt daarvoor aan de Maatschappij eene som van 800.000 lires per jaar. 1 oen de Minister van Oorlog hierover in de Kamer word geinterpellcerd, verklaarde hij, zonder dit kontrakt geen uur langer aan te willen blijven. De Vesuvius is weder aan het werken. Uit twee openingen, vlak bij het hoogste station van den tandrad-spoorweg, vloeit de lava in breede stroomen naar beneden. Door den Lord Mayor van Londen is den Koning, naar aanleiding van zijn optreden als Souverein van den congo-staat, namens den Lon- denschen Gemeenteraad, een adres aangeboden. Den 2n Mei is de Antwerpsche Tentoonstelling door Koning Leopold geopend. Zooals met alle Tentoonstellingen het geval is geweest, was ook deze in de verste verte niet gereed. De Neder- landsche afdeeling moet daarop echter eene gun- stige uitzondering hebben gemaakt. De Koning sprak de leden der Nederlandsche Commissie en de Olficieren der beide Hollandsche oorlogsche- pen op de meest minzame wijze toe. Naar men verneeint zijn de koinmandanten der beide oorlogsbodems, de heeren le Bron de Vexela en Cambier, benoemd tot Ridders der Leopold's orde. In Weenen en in de zuidelijke provincien van het Rijk hebben den len Mei vrij hevige aard- bevingen gewoed. Het schijnt dat de Fransche Regeering het voornemen had Louise Michel gratie te verleenen. Zij heeft echter te kennen gegeven die niet te zullen aannemen, tenzij al de gevangen socia- listen op vrije voeten worden gesteld. II AARLEMMERHEEIl ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den TJitgever J. H. tie Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12*/$ Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimto. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postJcantoren, brievengaarders en postboden. KORPSEN. Ondeudeelen. Reg. Grenadiers eD jagers. lste reg. infanterie 2de 3do 4de 5de 6de 7de 8ste lste reg. veldartill* 2de reg. veldartil.* J 3de reg. veldartill.* j Korps rijd. artill Korps pontonniers lste reg. vest, artil. 2de reg. vest, artill. 3de reg. vest, artill. 4de reg. vest, artill. j Korps genietroepen lste comp hosp. sold 2de 3de lste, 2de, 3de, 4de, 5de en 6de batterij lste treincompagn. 2de lste, 2de, 3de, 4de, 5de en 6de batterij lste treincompagn. 2de lste, 2de, 3de, 4de, 5de en 6de batterij lste treincompagn. 2de 6de compagnie lste en 2de comp 9de compagnie 4de en 8ste comp 7de compagnie 3de en 5de comp lOde compagnie lste en 4de comp 7de compagnie 6de compagnie 2de, 3de, 5de, 8ste en 9de compagnie lOde compagnie 3de en 9de comp. 2de en 8ste comp. lste en 5de comp. 7de compagnie 4de en 6de comp lOde compagnie 9de compagnie 5de compagnie 8ste compagnie 3de compagnie 2de en 7de comp lste compagnie 4de en 6de comp lOde compagnie Lich- tingen Tijdvak- ken. 1882. 1883. 12 A 15S 1882 1883 1882 20 A 23 S 10 J113 A 17 A 19S 20 A 23 S 10 J1 13 A 17 A 19 S 20 A 23 S 10 J113 A 17 A 19 S 20 A 23 S v. 3 A 5 S 5 M 8 Jn 12 M 15 J 5 Jn 9 J1 9 Jn 13 J1 14 J117 A 11 A 14 S 14 A 17 S 5 M 8 Jn 2 Jn 6 J1 7 J1 10 A 11 A 14 S 15 S 19 0 5M8 Jn 12 M 15 J 9 Jn 13 J1 7 J1 10 A 11 A 14 S 15 S 19 0 5 M 8 Jn 16 M 19 J 2 Jn 6 J1 16 Jn 20 J 7 J1 10 A 28 J131 A 11 A 14 S 15 S 19 0 19 A 21 S 6 J18 A 12 A 15 S BURGERLIJKE STAND van 29 April tot 5 Mei 1885. ONDERTROUWD: J. Goosen en M. v. Ophem wed.; C. E. v. d. Schoot en P. v. Kalmthout; D. Bakker en M. E. Maaskant. GETROUWD: J. W. v. d. Heuvel met N. Biemond; J. v. Tol met A. v. Soest; P. v. d. Akker men M. Beers; H. Kranenburg met W. Wijnhoud; II. d. Jong met A. Basjes. GEBOREN: Gerardus, zoon van L. Wo'vers en C. Braam Denijs, zoon van J. D. Marbus en S. KosterKlaas, zoon van J. van Tol en K. Yreeken; Marijtje, dochter vau R. E. J. Hunold en C. GrauwelmanJohannes Angustinus, zoon van T. A. Kroezen en C. van Walsteijn; Gerritje, dochter van H. J. Boterman en S. Elenbaas; Adrianus Jacobus, zoon van P. Volkerts en E. van ZijlElisabeth Maria en Nicolaas, dochter en zoon van G. Groenevelt en E. M. Koch. OVELEDENKlaas, oud 8 weken. zoon van A. v. d. Sluis en J. d. Leeuw; Dirk, oud 1(? maanden, zoon van Johanna Cornelia Behrends ongeh.; Pieter, oud 2 jaar, zoon van A. Roele en C. v. d. Heuvel; Bartel 16 jaar, zoon van A. Konitigs en J. T. M. Schreuders; Maartje, oud 6 dagen, dochter van G. d. Jong en A. SchoutenElisabeth Noorman, oud 64 jaar, geh. met Arie Palingdood; Adriaan Eilius, oud 35 jaar, ongeh.; Petrus, oud 3 jaar, zoon van J. Verbruggen en 11. M. Rozenkrantz; Teunis, oud 25 dagen, zoon van G. Endhoven en A. d. Regt. It VStjiXl*. o O lITSCIIM^MXIt. OS T/i.VK fJK IIOV fji III IJ Mi. I'll ,1 V I* II UK

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1