NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 21. Zaterdag 23 Mei 1883. DEB, 8S5> Abonnementsprijs iPriJs der Ad/uertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. A bonnementen sn advertentien worden aoitjtinonich doov all 6 bocklaiadaiiat'Cii, postJcantoren, brievenguurders en postboden PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergaderino van den Geineenteraad van Haarlemmeiineei', Donderdag den 28 Mei 1885, des morgens ten 10 uur ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen. 1. Mededeeling van het overlijden van den heer J. Tensen, Raadslid en Wethouder. 2. Ingekornen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel tot het aanschaffen van scheidings- palen voor de wegen en gemeente eigen- dommen. 4. Yoordracht tot het aangaan eener tijdelijke geldleening. 5. Yoordracht tot het doen van betaling uit de onvoorziene uitgaven. 6. Benoeming van stembureaux voor de ver- kiezing van Raadsleden. 7. Benoeming van twee leden der Cominissie voor de loting- en het onderzoek van schutter- plichtigen. 8. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Behandeling van het Kohier van Hoofdelijken Omslag voor 1885. De Herijk van maten en gewichten zal ditjaar plaats hebben op de volgende dagen en plaatsen. Te Hoofddorp ten huize van F. A. Sikker op 13 en 15 Juni van 93 uur. Te Nieuiv Vennep ten huize van H. Van Voorst, voor de bewoners van dat dorp en van Abenes op 16 en 17 Juni van 9 3 uur. Te Halfweg, voor de buurt „de Lynden" op 18 Juni van 93 uur. De door den heer Militie Commissaris te houden inspectie van miliciens verlofgangers zal dit jaar voor die uit de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer en Sloten plaats hebben te Hoofddorp op Vrijdag 5 Juni 1885. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND van tot 13 Mei 19 1885. ONDERTROUWD: F. v.d. Yooren wedr. en J. van Ine- veld wed.; P. Eilander en A. Eigenhuis; T. Melman en A. J. v.d. Hulst; D. Schellingerhout en L. Overbeek; M. Yer- kuijl wedr. en S. G. Sondervan. GETROUWD: C. E. v. d. Schoot met P. van Kalmthout; D. Bakker met M. E. Maaskant; J. Goosen met M. van Ophem, wed. GEBORENMarkus, zoon van W. F. Cate en E. Uit- hoven; Abraham, zoon van W. Pruissen en A. J. Pruissen Marina, dochter van B. Greveustuk en L. Tiggelman OYERLEDENHelena de Haan, oud 56 jaar, geh. met C. Boelhouwers; Klasina Theodora, oud 10 jaar, dochter van W. Rijgersberg en L. ZoetHendrika, oud 7 maanden, dochter van A. is en N. E. van KeulenJacob, oud 22 jaar, zoon van P. v. d. Spek en C. Verhoeff; Fredrikus, oud 11 dagen, zoon van L. v. d. Zon en J. van DiemenJohanna Catharina, oud 8 jaar, dochter van A. Goorden en A. J. Bus; Gerard, oud 4 maanden, zoon van P. Schooneveld en A. van Westen- brugge; Cornelis, oud 19 maanden, zoon van G. Schaap en M. MuijlwijkZwaantje Freeken, oud 30 jaar, geh. met H. Out Arend, oud 2 jaar, zoon van C. H. v. d. Tol en W. Evers. De berichlen oratrent het Engelsch-Russisch geschil luiden de laatste dagen minder gunstig. De Engelsche bladen, ook de Daily News en Times laten zich zeer ongunstig over Rusland uit, nu zij kennis genomen hebben van het door de Regeering overgelegde BlaauivboeJc. Zij be- schuldigen Rusland van valsch spel en van in Afghanistan wel degelijk aanvaller te zijn geweest. De tijding dat de Engelsche garde-regimenten die uit Soedan worden teruggetrokken, voorloo- pig in de Middellandsche Zee zullen blijven, klinkt ook al niet bijzonder gunstig, evenmin als de daaromtrent door het Ministerie in het Parlement afgelegde verklaring. Lord Hartington weigerde te zeggen hoelang en waarom die troepen daar moesten blijven. In het Lagerhuis werd bij tweede lezing het wets-ontwerp goedgekeurd, waarbij machtiging wordt verleend tot het aangaan eener geldleening voor Oost-Indie van 10 millioen pond sterling, voor spoorwegaanleg en verdedigingswerken. Het voorstel van den heer Clovis Hugues, om amnestie te verleenen aan de veroordeelde socialis- ten, is door de Kamer van afgevaardigden ver- worpen met 278 tegen 122 stemmen. L)e Senaat heeft het wets-voorstel, om de dood- straf niet meer in het openbaar te voltrekken aan- genomen, evenals art. 1 van het ontwerp op den Scrutin de hste. De Commissie voor het initiatief, belast met het onderzoek van het voorstel om het ex-Ministerie Ferry in staat van beschuldi- ging te stellen, heeft besloten dat voorstel niet in overweging te nemen. De meerderheid die hiertoe besloot was echter zeer gering, 11 stemmen tegen 9. Victor Hugo, die sints eenige dagen ernstig ongesteld was, is gisteren middag te Parijs orer- leden, in den ouderdom van 83 jaren. Met hem verliest Frankrijk een der grootste mannen, die het op letterkundig gebied, ooit heeft voortgebracht. De begrafenis zal plaats hebben op kosten van den Staat. n rsiivij In de plaats van graaf Orloff is tot Russisch gezant te Berlijn benoemd graaf Paul Schuwaloff, tot dusverre bevelhebber van het Gardecorps. De benoemde schijnt te Berlijn een persona grata te zijn, en men verwacht van zijne optreding veel goeds voor de betrekkingen tusschen de beide Keizerlijke hoven. uri ts cm i, i ii n. De gezondheid van Keizer Wilhelm schijnt in den laatsten tijd nog al te wenschen overtelaten. Zelfs was er in den loop der week op de Londensche beurs een gerucht in omloop, dat de Keizer was overleden. Dit is echter gebleken onwaar te zijn. De vraag, ook voor ons land van zulk een groot belang, welke haven door de nieuwe Duitsche stoomvaartlijnen zal worden aangedaan, Amsterdam, Rotterdam, Vlissingen of Antwerpen is nog niet beslist. De beslissing over dit punt, geeft tot groote moeielijkheden aanleiding. Zoo geven b. v. handel en nijverheid in de llijnprovincien de voorkeur aan Rotterdam, terwijl Antwerpen verkozen wordt door fabrikanten en handelaars uit Zuid-Duitsch- land. Anderen daarentegen stellen Amsterdam of Vlissingen voorop. De uitslag wordt in de genoemde havensteden met belangstelling tegemoet gezien. Het is nog volstrekt niet zeker dat Italie Soeakim door zijne troepen zal doen bezetten. Terwijl de Ministers van Oorlog en Marine voor een krach- tig handelend optreden zijn, wijfelt de Minister Mancini, en ziet op tegen de gevolgen, ook de financieele, van een nieuwe expeditie naar Soedan. Het Ministerie Gladstone zou nu aan Turkije voorgesteld hebben zijne plaats in Soedan in te nemen. Yolgens officieele d^peches is de cholera weder uitgebroken in sommige plaatsen van de provin- cie Valencia. De gewone voorzorgsmaatregelen zijn door de overheid genomen. De laatste overwinning van generaal Middleton op de rebellen blijkt volledig te zijn geweest. Het hoofd der opstandelingen, Louis Riel, is gevangen. Jammer echter dat de tweede aanvoerder der mestiezen, zekere Gabriel Dumont, die de eigent- lijke ziel der beweging schijnt te zijn, ontsnapt is. Ook houden de Indianen het veld nog en heb ben zich o. a. te Battleford van 30 proviand wagens meester gemaakt. Onder de ijzerwerkers van Pittsburg is weer eene werkstaking uitgebroken. De fabrikanten wilden de loonen met 20 pCt. verminderen, en 50,000 werklieden, die daarmede geen genoegen namen, hebben den arbeid er aan gegeven. BINNENLAND. H. M. de Koningin, is 11. Zaterdag met prinses Wilhelmina te Karlsbad aangekomen, en zal daar een tiental dagen vertoeven, vddrdat H. M. zich naar Toplitz in Bohemen begeeft. Aangaande het verblijf van HH. MM. den Koning en de Koningin te Karlsbad wordt gemeld: Z. M. is met de geregelde kuur begonnen en doet's mor gens na het ontbijt eene wandeling met prinses Wilhelmina. Des namiddags doen HH. MM., in weerwil van het ongunstige weder, een rijtoer in de omstreken, terwijl prinses Wilhelmina met hare gouvernante uitrijdt, waartoe zij bij voorkeur ge- bruik maakt van een kleine equipage met ezels bespanncn. Dr. London, onder wiens adviezen Z. M. de Koning de kuur houdt, is door H. M. de Koningin geconsulteerd, die insgelijks de water- kuur gebruikt. Het is nog niet bepaald, waaneer H. M. naar Toplitz vertrekt, maar wel dat baron Taets van Ainerongen en baron Sirtema van Grovestins H. M. derwaarts zullen vergezellen BAARLEMMERMEER ALLE TOEZENDINGEN, REDACT1E EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. tie Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimto. OP t it I.VflK/JH. IT/ltlJK. A.MEMMWCA.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1