N1EUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 22. Zaterdag 30 Mei 1885. I ^yXA ntp> A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BEL ANG EN GEWIJD. Abonnementsprijs Enkei.e Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uiigever J. H. de Hussy. ROKIN 60, te AMSTERDAM. Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12Va Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergadering van den Genieenteraad van Haarlenimernieer, Donderday den 28 Mei 1885, des morgent ten 10 war ten Raadhuize. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden. De uotulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. 1. Wordt aan de Vergadering mededeeling gedaan van het overlijden van den heer J. Tensen, Wethouder dezer gemeente, en dat de verkiezing van een Raadslid zal plaats hebben den 2In Juli a.s. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken o.a. uitslag der verpachting van het grasgewas der wegen, waarvan de opbrengst is/195,50. 3. Men besluit tot het aanschaffen van schei- dingspalen voor de wegen en gemeente- eigendoinmen, waarvoor f 110 wordt toege- staan. 4. Wordt besloten tot het aangaan eener tijde- lijke geldleening, ter voorziening in de be- hoefte aan kasgelden. 5. Eene voordracht tot het doen van betaling uit de onvoorziene uitgaven, wordt goedge keurd. 6. Tot leden voor de bureaux van sternop- neming voor de verkiezing van Raadsleden, worden benoemd: de heeren voor de le afdeeelingG. B. 't Hooft en J. Y. Ran, leden. en voor de 2e afdeeling P. Verkuijl Voorzitter, T. C Los en J H. M. Evelein, leden. 7. Tot leden der Cornmissie voor de schutterij worden benoemd de heeren P. Knaap Gzn. en A. Pruissen. 8. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wordt benoemd de heer P. Knaap Gzn. 9. Op de reclame van P. Balkenende in zake hondenbelasting wordt afwijzend beschikt. 10. Op een schrijven van den heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid in zake het Telegraafkantoor, wordt besloten alsnu aan Z. L. af te zenden de brief reeds vermeld in de notulen van 26 Febr. 1885. 11. Op de vraag hoe ver het is met de vei- ordening op het hooibroeien antwoordt de voorzitter dat die in de volgende verga dering nader ter sprake zal worden oq- gebracht. 12. Het Kohier van Hoofdelijken Omslag wordt in besloten vergadering behandeld.0 Na heropening der vergadering wordt het vastgesteld op een bedrag van f 12,035. De Vergadering is daarop gesloten. Uitslag van de op 26 Mei 1885 door Dijkgraaf en Heeinraden van den Haarlemmermeerpolder gehouden aanbesteding voor het vervangen van dne houten bruggen, namelijk die over denSpaarn- woudertog/ in den Spieringweg, die over den ivagertogt in den Venneperweg en die over den Vijfhuizertocht in den Sloterweg door bruggen met gemetselde landhoofden, de twee eerstge- noemden met gemetselde gewelven en de laatsge- noemden met ijzeren liggers. J Heemskerk, te Haarlem, voor /119^; J. L. de Jongh, te Ameide, voor /9573; W. Hulse- bosch, te Bennebroek, voor/ 11577; C. van Soest, te Beverwijk, voor 7900; G. Blees, te Sloten (N. H voor 13166; B. Zuidhof, te Haarlem, voor 1 1598; W. Strookrnan, te Woubrugge, voor /111 11; H. C. van der Velden, te Haarlem, voor 13460; P. C. van Mierlo, te Sloten, voor/13000 P. van Vliet en D van Essen, te Woubrugge, voor 10930; J. Dokter, te Leeuwarden, voor 11111. De opbrengst van de op 22 Mei L885 door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmer meerpolder gehouden verpachting van het visch- water in- en behoorende aan den Haarlemmer meerpolder voor den tijd van drie jaren is geweest: vischwater in den polder 1381 de ringvaart. 793 Te zamen /2174 per jaar. terwijl de opbrengst over het jaar 1884 bedroeg /3264. De hieronder vermelde personen worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te tnelden ten einde opgaaf te doen voor de bijhou- ding van het bevolkingsregister. Maria Elisabeth Jansen gekomen van Heemstede. Maria Van Velsen Gijsbrecht Wilderom Brechtina en Wilhelmina Maria Haster Cornelis Willem Zomerdijk Arie Littooij Hermanns Voorthuizen Jacob Boeijing Noordwijkerhout Haarlemmerl c. a. Noordwijk. Heijthuijzen. Schoonhoven. Nijmegen. JJ 11. Het bureau van bevolking en den Burgerlijken Stand is geopend 's morgens van 912 uur. 1- 4 's middags BUITENLAND. De crisis in het Engelsche Ministeriej is be- zworen. Er schijnt nu een vergelijk tot stand te zijn gekomen, waarbij de Iersche Crimes-Act slechts voor ^en jaar wordt verlengd. Uit Calcutta komt de tijding dat het plan be- staat inlandsche regimenten op te richten met hoofden van den Inlandschen adel als aanvoerders. Op den verjaardag der Commune hebben te Parijs ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Op het kerkhof Pere Lac/taise kwam het tot een bot- sing tusschen de Commune-mannen en de politie, en dit werd zoo ernstig dat de Garde re'publicaine te hulp moest worden geroepen. De troepen werden met steenen en messen aan- gevallen, en het is alleen te danken geweest aan een der Commissarissen van Politie, die met op- geheven armen voor de soldaten ging staan, dat deze niet op het volk gevuurd hebben. De on- ruststokers werden toenj met de bajonet uit el- kaar gedreven, waarbij er een aantal gewond werden. Een honderdtal werd gevangen geno- men. Van de politie en de soldaten zijn er ver- scheidenen zwaar gekwetst. Het Pantheon te Parijs zal zijn oorspronkelijke bestemming, het bijzetten der lijken van groote inannen herkrijgen. Het eerste lijk dat er ge- plaatst zal worden, is dat van Victor Hugo. miuskanmi. Omtrent de Afghaansche kwestie is er niets nieuws bekend. De onderhandelingen duren nog steeds voort. Generaal Komaroff die reeds vroeger van den Czar een gouden eeresabel ten geschenke kreeg, heeft van dezen nu weder een dotatie van 100,000 roebels ontvangen. Volgens de Borsen-Zeitung besloot de Russische Rijksraad van de Russische, aan buitenlandsche beurzen verhandelde effecten, de volgende aan de kapitaal-rente-belasting te onderwerpen, n.l. De drie Ooster-leeningen. De premie-leeningen '64 en '66. De grond-krediet pandbrieven. De Baltische sporen en de lijnen Brest-Grajewo, Charkow-Azow, Jelez-Orel, Jelez-Woronesch, Le- zowo-Sebastopol, Moskau-Smolensk, Poti-Tiflis en Zarko-Selo. De obligatien Rybinsk-Bologie. De obligatien (eerste en tweede uitgifte) War- schau-Weenen. De schuldbrieven der tweede tot en met de zesde uitgifte. De overige aan vreemde beurzen verhandelde effecten zijn vrij. De tijdingen aangaande de Italiaansche expe dite naar Massowah luiden niet gunstig. In de eerste plaats heerscht er veel ziekte en in de tweede plaats is Koning Johannes van Abyssinie maar matig met de komst der Italianen ingeno- men. Hij schijnt een leger bij elkaar te brengen orn een mogelijk verder voortdringen der Itali- nen tegen te gaan. De Minister van Staat Rogier, een der hoofd- figuren uit de dagen van 1830, is te Brussel overleden. sm'.ixjm:. In Spanje, speciaal in Valencia, komen weer ettelijke gevallen van Cholera voor. Een Spaansch geneesheer, Dr. Ferran, heeft op duizenden per sonen de inenting toegepast met een door hem ge von den tegcngif. Nu er echter een paar gevallen zijn voorgeko- inen, waarbij deze bewerking een noodlottigen afloop heeft gehad, heeft de Regeering verdere proeven verboden. Nu de Indianen in Canada tot rust zijn geko men, beginnen die in Arizona (Vereenigde Staten) oproerig te worden. Benden Roodhuiden trekken moordend en plunderend rond. De Regeering heeft 500 man troepen versterking gezonden. HAARLEMMERMEER per jaar 6. OP Ill .1.1" #4 It IJK ITAIuMfS. .4 ft Mi It IK A. J

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1