NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 25. Zaterdag 20 Juni 1885. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs 6. JPriJs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. ure Vergadering' van den Genieenteraad van Haarleinmerineer, Bonder dag den 25 Juni 1885, des morgens ten 10 ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Verzoek van W. F. v. d. Werff, om eervol ontslag als onderwijzer aan school no. 10. 3. Aanbieding van het verslag omtrent het lager onderwijs, over 1884. 4. Benoeming van een lid voor de plaatselijke schoolcommissie. Aanbevolen zijn de heeren 1 Jacob van der Kamp, en 2 Dirk van Wieringen. 5. Adressen van W. Spaans, tot wederinvoering van bouwkundig Teekenonderwijs. 6. Brief van den heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, in zake het Telegraaf- kantoor. 7. Staten van restanten en oninbare posten wegens plaatselijke belastingen. 8. Verordening op het broeijen van hooi. Naar men verneemt is een best 4 jarig paard van den landbouwer N. M. te Haarlemmermeer, zoodanig geschrikt dat het gevallen is en een poot gebroken heeft, en dien tengevolge voor de slagt- bank verkocht moest worden. Van den schipper Hendriks is in de ringvaart bij Hillegom een zesjarig kind over boord geslagen en verdronken. In de ringvaart nabij Hillegoin is een schuit gestolen. Vaartuig en dieven zijn door den ge- meente veldwachter Bremer opgespoord. Naar men zegt is het vrij zeker dat nabij Hoofddorp een fort zal worden gebouwd. De lezers van boeken uit de bibliotheek van de Vereeniging Concordia", worden dringend verzocht de in hun bezit zijnde boeken zoo spoe- dig mogelijk in te leveren. BUEGERLIJKEN STAND van 915 Juni 1885. GEBOREN: Nicolaas, zoon van J. Kooij en A. C. We ber; Klaas, zoon van P. Balder en G. Roos; Anna Cor nelia, dochter van M. A. Leest en A. de Jong; Johanna Antonia, dochter van J. W. Voortman en C. Nieuwenhuijzen Antje Adriana, dochter van P. B. de Looze en N. van Rens- wouw; Hendrikus, zoon van J. J. v. d. Leden en H. Hogen- doorn; Apolonia, dochter van A. Post en G. van Keulen; Willem, zoon van A. Yisser en C. Pijnaker; Gerrit Marten, zoon van D. Beets en T. Boon; Francijntje, dochter van J. Witte en E. de Bruijne. OYERLEDENDaniel, oud 7 jaar, zoon van J. Lou- werse en J. Kabboord; Lambertus, oud 7 weken, zoon van N. Goudriaan en A. de Haan; Matthijs Marinus, oud 14 maanden, zoon van H. v. d. Eem en A. C. van Kersten; Margje Colijn, oud 59 jaar, geh. met M. DekkersLeendert, oud 3 maanden, zoon van A. v. d. Voet en J. de Graaff. ONDERTROUWD: A. van Eijkern en A. Biesheuvel; A. Jelsma en N. Slijt, wed.; P. J. Kroon, wedr. en R. Ouds- hoornA. van Wijk en J. A. Biesheuvel. GETROUWD: R. Meesters met S. den BoerC. Kansen met E. Knibbe. BU LTEN LAND. Gladstone's aftreding is een voldongen feit. De grijze staatsman heeft de teugels van het bewind overgegeven in handen van Lord Salisbury, die met de vorming van een nieuw kabinet is belast. Lord Randolph Churchill, een der woeligste parlementsleden, is benoemd tot Minister voor Indie; Sir Hicks Beach tot kanselier van de schat- kist, terwijl Lord Salisbury Buitenlandsche Zaken voor zijne rekening heeft genomen. Of de Regee- ring der Torys, die het bewind eigenlijk bij ver- rassing hebben veroverd, van langen duur zal zijn, valt te betwijfelen. Het is zeer goed mogelijk dat de verkiezingen in November e.k. een groote liberale meerderheid naar het Lagerhuis zullen afvaardigen, en dan zijn de dagen der Torys weder geteld. Gladstone is bij dit alles zich zelven volkomen gelijk gebleven. Als erkenning zijner verdiensten wilde de Ko- ningin hem met den grafelijken titel in den adel- stand verheffen, maar hij heeft voor die eer be- dankt. Waarschijnlijk is hij liever de eerste onder de burgers dan de laatste onder de graven. Hij heeft hierdoor getoond consequenter te zijn dan wijlen Disraeli, die eerst den schijn aannam voor den adelijken titel te bedanken maar zich later tot graaf en hertog liet benoemen. rvMv it. Het is den heer Gladstone niet gegeven ge- weest, de moeilijkheden met Rusland, geheel uit den weg te ruimen. De Zulficar pas is thans het struikelblok. Rus land wil deze strook grond, die als een wig in zijn gebied dringt, niet weder ontruimen en de Afghanen willen de pas weder in hun bezit hebben. De geruchten omtrent het vermoorden van den Emir Abdur Rhaman, blijken valsch geweest te zijn. Thans wordt ten minste geineld dat de Emir het plan heeft eene reis naar Engeland te maken. Het officieele Russische regeeringsorgaan heeft de wet op de heffing eener couponbelasting van 5 pCt. afgekondigd. De belasting wordt geheven van alle staats-, gemeentelijke en andere schuldbrieven. Uitgezon- derd zijn, behalve die papieren bij welker uit- gifte dit uitdrukkelijk bepaald is, de eerste Hol- landsche leening, de Engelsch-Hollandsche lee- ningen van 1864 en 1866, de leening van 1877, beide 4% pCt. leeningen, de 4de en 5de 4 pCt. de lste, 2de, 5de, 6de en 7de 5 pCts. en de 3 pCts. leeningende goudrenten, de zeven gecon- solideerde spoorwegleeningen, verder de obligaties der Temboff-Saratoff'sche en Sharkoff-Krement- schug'sche Spmij en de verschillende door de re- geering gegarandeerde spoorwegobligaties. De Berlijnsche correspondent der Frank. Ztg weet mede te deelen, dat van die Russische pri- oriteiten, wier coupons den 20sten Juni Russische tijdrekening (dus op 1 Juli) vervallen de eerst- komende coupons nog belastingvrij zijn. Daaren- tegen zullen de coupons die den lsten Juli (13den Juli Russ. tijdrekening) vervallen, aan de belasting zijn onderworpen. Dezelfde correspondent verzekert, dat de Rus sische Zuider-Westerspoorweg-prioriteiten vrijdom van belasting zullen genieten. Te Grodno heeft een hevige brand gewoed, waardoor de stad voor drie vierde gedeelten is verwoest. Volgens een telegram uit Tientsin zouden de Russen een haven van Korea bezet hebben. Bij- zonderheden ontbreken. Twee zware slagen hebben Duitschland, en spe- ciaal den Duitschen Keizer getroffen. Maandag werd Prins Frederik Karel, de vader van de laatste Prinses Hendrik, op het Jachtslot Glienicke door een beroerte getroffen, en overleed nog denzelfden dag. Prins Frederik Karel was een der beroemdste generaals uit den oorlog van 18701871. Een tweede niet minder beroemd Krijgsoverste, de Generaal-Veldmaarschalk von Manteuffel, over leed twee dagen later, naar men zegt tengevolge eener acute longontsteking. De hoogbejaarde Keizer, die met Yon Manteuffel bijzonder bevriend was, zal door deze verliezen zeker diep getroffen zijn. De voorgenomen reis naar Ems is door deze J gebeurtenissen uitgesteld. MT.tr, i a. Waarschijnlijk zal Italie spoedig een ander Mi- nisterie rijk zijn. Gisteren toch is de begrooting van Buitenlandsche Zaken met zulk een geringe meerderheid aangenomen, 163 stemmen tegen 159, dat het bijna met een nederlaag gelijk staat. Er waren dan ook reeds geruchten in "bmloop dat het Ministerie wenscht af te treden. Deze zijn gisteren bevestigd, door de tijding dat de heer Depretis aan den Koning het ontslag van het Ministerie had ingediend. si'.uvjrrt. Uit Spanje komt de hoogst onaangename tijding dat de Cholera zich uitbreidt, en nu ook te Madrid heerscht. Het is te hopen dat de door de verschillende gouvernementen genomen voorzorgsmaatregelen, het overslaan der ziekte naar andere landen voor- komen zullen. De berichten omtrent de inenting luiden nog zeer tegenstrijdig. Nu beet het weer dat de Regeering verdere proefnemingen verboden heeft. Bij het inventariseeren van de nalatenschap van Victor Hugo zijn verscheidene belangrijke docu- menten gevonden; o. a. een testament van zijne echtgenoot en een laatst testament van hem zelven gemaakt in 1881, het eenige dat door den dichter eigenhandig geschreven is. Daarbij wordt nog een executeur-testamentair benoemd: de heer L£on Say, die de hem opgedragen taak heeft aanvaard. Door de Socie'le des gens de lettres is voor fr. 1000 ingeschreven als bijdrage in de kosten van oprich- ting van een monument voor Victor Hugo. Admiraal Courbet, is aan boord van het door hem gekommandeerde pantserschip Bayard plot- seling overleden. De begrafenis zal op staats-kosten plaats hebben. A A It L E M M E It M E E It v- per jaar ALLE TOEZENDINGEN, REDACTJE EN" UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Bussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/s Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. OP O UMTS C MM T.I Hit. MTttHKMltJK.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1