NIEUWS- en AD VERTENTIEBL AD. h VAN 26e Jaargang. No. 27. Zaterdag 4 Juli 1885. A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BEL ANG EN GEWIJI). Abonnementsprijs: per jaar6. Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prijs der Advertent ten PLAATSELIJKE BERICHTEN. De in 1885 aftredende leden van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer zijn de heeren J. van Zijverden, A. Pruissen, N. van Reeuwijk, A. Suidgeest en C. Dijk. Voor de verkiezing van nieuwe leden moet 21 Juli gestemd worden met groen brieve. Voor een lid in de plaats van den heer J. Tensen (aftreding 1887) welke verkiezing mede is bepaald op 21 Juli, moet gestemd worden met wit brief] e. Uitslag der Harddraverij gehouden 29 Juni 1885 aan den IJweg bij den Vijfhuizerweg. le. prijs gewonnen door C. Stoop, met het paard Emma. le. premie gewonnen door S. Ram met het paard Snel. 2e, premie gewonnen door II. F. Bultman, met het paard Freule. alle wonende te Haarlemmermeer. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdee- ling Haarlemmermeer, vergadering te houden op Dinsdag 7 Juli 1884, s'avonds 6 ure; in 't lokaal van den Heer F. A. Slikker te Hoofddorp. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Uitreiking van getuigschriften behaald op tentoonstellingen en Jaarmarkten te Haarlemmer meer. 3. Beproeving van een klein karnwerktuig, door den heer G. B. t Hooft op de Internationale tentoonstelling te Amsterdam aangekocht. 4. Bespreking van landbouw betreffende onder- werpen. 5. Verloting orn niet onder de aamveziae leden. Namens t Bestuur, J. H. M EVELEIN, aSecrelaris. Uitslag van de op 29 Juni 1885 door Dijk- graaf en Heemraden van den Haarlemmermeer gehouden aanbesteeding voor het bouwen van een draaibrug over de Ringvaart bij Hillegom. J. v. d. Heuvel Az., te Haarlemmermeer voor J 14350. J. L. de Jongh te Ameide voor 16773. B. Zuithoft, te Haarlem voory 14747 H. J. Joseph, te Holder voor 18821. C. Romijn, te Haarlem 12189. BUITENLAND. Niettegenstaandc zijn hoogen leeftijd heeft de heer Gladstone blijkbaar nog geen plan zich uit het staatkundig leven terug te trekken. Bij de in November e. k. te houden verkiezingen, zal hij weder de leider der liberale partij zijn en zelf aan de kiezers een nieuw mandaat verzoeken. Volgens de Morning Post, behelst het prograrnma van het nieuwe kabinet, o. a. nauwe aansluiting aan de kabinetten van Berlijn, Weenen en Rome. De officieuse aanraking met het Vaticaan, door Gladstone in het leven eeroepen, zal door het kabinet Salisbury waarschijnlijk worden afge- broken. Orntrent de ten opzichte van Soudan te volgeri politiek, is nog niets zekers bekend. De Standard beweert dat het zeer wel mogelijk is dat bet Ministerie besluit, de stad en de pro- vincie Dongola weder door Engelsche troepen te doen bezetten. in si or nit i.iii De Kamer van Afgevaardigden heeft het han- delsverdrag tussehen Frankrijk en Nederland aan genomen met 298 stemmen tegen 106. Tussehen Frankrijk en Rumenie zijn mocilijk- heden gerezen over het verhoogen der inkomende rechten op sommige Fransche artikelen. De bedreiging dat Frankrijk hooge rechten zou gaan heffen van Rumeensche artikelen bleef zonder uitwerking. Thans is door den Minister Legrand een voor- stel ingediend om de voortbrengselen uit Rumenie met een buitengewoon invoerrecht van 50°/o te treffen. De in Finistere plaats gehad hebbende verkie zingen zijn, wegens inmenging van de geestelijk- heid, met 157 tegen 98 stemmen door den Senaat nietig verklaard. De bekende Olivier Pain, welke geruimen tijd- bij den Mahdi vertoefde is blijkens een bericht van generaal Wolseley, overleden aan kwaadaar- dige koorts. Uit Parijs koint heden het bericht dat het be stuur der Association professionette des journalisten republicains francais besloten heeft bij de Engelsche rechtbanken een geding aanhangig te maken tegen Smith en Wolseley, omdat zij een prijs op het hoofd van Olivier Pain gesteld hebben. De Franschen moeten nl. het bericht van gene raal Wolseley, als zou Pain aan koortsen zijn be- zweken, niet vertrouwen, maar vermoeden dat Arabieren, aangelokt door den uitgeloofden prijs, hun landgenoot vermoord hebben. mivstn ijt.\ a. De Borsen-Zeitung deelt het bericht mede dat lissingen gekozen zou zijn tot tusschenhaven voor de nieuwe Duitsche Stoomvaartlijnen. Offi- ciel is de tijding evenwel nog niet. Naar men bericht zal eerstdaags te Hamburg eene conference van transatlantische stoomvaart- maatschappijen gehouden worden. Het doel is om te beraadslagen over de passagierstarieven. Ook Nederlandsche maatschappijen zullen, volgens be richt uit Berlijn, daarbij vertegenwoordigd worden Volgens het Brunswijksche Tagcblatt heeft de Landdag zich vereenigd met het voorstel van Pruissen om den Ilertog van Cumberland uit te sluiten van de troonsopvolging in Brunswijk. De commissie uit den Duitschen Bondsraad is tot dezelfde conclusie gekomen. Alleen in den vorm van het wets-voorstel zou de Regeering eenige veranderingen hebben ge- maakt. Te Berlijn beschouwt men de zaak thans als uitgemaakt, en twijfelen nog slechts zeer en- kelen aan de aanneming van het voorstel door den Bondsraad. Volgens een heden ontvangen telegram, heeft de Bondsraad het verdrag met den Noord-Duit- schen Lloyd betreffende "de Oost-Aziatische en Australische lijnen goedgekenrd. Gp de Conference van vertegenwoordigers der 1 ransatlantische stoomvaartmaatschappijen is be sloten het tarief voor tusschendekpassagiers te verhoogen. De maatregel zal waarschijnlijk nog in den loop der maand in werking treden. Het Italiaansche kabinet is in zooverre gere- construeerd, dat de heer Depretis ad interim Buitenlandsche zaken heeft aanvaard, terwijl de heer 1 ajani benoeind is tot Minister van Justitie. Op eene vraag over de koloniale politiek ant- woordde de heer Depretis, dat hij naar gelang van omstaridigheden zal handelen, maar altijd met voorzichtigheid. Op zijn leeftijd, merkte hij op, is men tot avontuurlijke ondernemingen niet geneigd. De Kamer is daarna tot nadere bijeenroeping uiteen gegaan. Hoewel de cholera te Madrid niet toeneemt, woedt zij des te heviger in de provincien, vooral in Murcia en Valencia Het aantal gevallen bedroeg in de laatste 24 uren, in het. geheele koninkrijk ruim 1300, waar- van 600 met doodelijke afloop. De door het Ministerie naar alencia gezonden geneeskundige commissie, heeft gerapportcerd dat de hcerschende ziekte de Aziatische cholera is. Van de Ferransche inenting wordt in het rap port gezegd, dat die zonder gevaar kan geschie- den, en dat de heer Ferran den steun der regee ring verdient tot het voortzetten zijner proefne- mingen. olgens de Times heeft de regeering der Sand- wich-cilanden aanzoek gedaan om toegelaten te worden tot de Noord-Amerikaansche Unie. De LEMllERlEEIt rV/ Enkele Nommers IB Cent. ALEE TOEZENDINGEN, REDACT] E EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den TTitj 'ver J. II- tie Milssy ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, el ken regel meer 12 Yj Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. BURGERLIJKEN STAND van 24—30 Juni 1885. GETROUWDJ. de Ruijter met A. Goudswaard; J. II. B. Calvelage met G. Uttien; P. J. Kroon wedr. met R. Ouds- hoornA. v. ijk met J. Biesheuvel; A. Jelsina met N. Slijt wed.; A. v. Eijkem met A. Biesheuvel. GEBORENGerit, zoon van A. Pruissen en C. Breure; Neelje, dochter van A. Berlijn en A. Bleijker; Nicolaas, zoon van P. Blokker en WWintersJacobus Mattiieus, zoon van A. de Blaey en J. Yerbruggen; Job, zoon van C. de Weerd; Maria, dochter van J. Mesman en K. v. Dam Maria, dochter van H. v. Meel en N. Groen; Cornelia, dochter van W. Irouwen IV. C. Kamp; Joost, zoon van J. Yerdoorn en E. IntveldHendrik Hermanus, zoon van H. Sweers en M. Hemmer; Maarten Jan, zoon van C. Liefbroer en L. Hen- drikse; Teunis, zoon van P. v. d. Beek en A. J. Moolenaar -Maria Anna Servina, dochter B. P. v. d. Ban en A. Gedaan. LEVENLOOS GEBOREN: 1 kind van C. P. v. Gehrels -n M. P. Oliemans. OVERLEDENMarijije, oud 5 maanden, dochter van H. Clemens en H. Zandbergen; Johanna Maaike Pieternella oud 3 jaar, dochter van K. J. d. Dekker en A. Tur; Martinus, oud 13 maanden, zoon van A. Vermist en H. Klein; Cor nelia, oud 11 weken, dochter B. Mittertreiner en J. Patist; Alida Johanna, oud 5 maanden, dochter van A. v. Dijk en L. v. d. Oosten. ill 1.1 i:. si'ix.it;. 1.11 Mi III K si.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1