NIEUWS- ek ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 28. Zaterdag 11 Juli 1885. AAN LANDBOUW, GBMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs Prigs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. PLAATSELIJKE BERICHTEN. De in 1885 aftredende leden van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer zijn de heeren J. van Zijverden, A. Pruissen, N. van Reeuwijk, A. Suidgeest en C. Dijk. Voor de verkiezing van nieuwe leden moet 21 Juli gestemd worden met groen brief] e. Voor een lid in de plaats van den heer J. Tensen (aftreding 1887) welke verkiezing mede is bepaald op 21 Juli, moet gestemd worden met wit brief] e. Jaarlijksche paardenmarkt te Hoofddorp op Zaterdag 25 Jult 1885. dat de Afghanen zullen trachten bij de eerste de beste gelegenheid de geleden nederlaag te wreken. Berichten uit Perzie maken melding van zamen- trekking der Russische troepen aan de grenzen. Lord Randolph Churchill die zich door zijn op- treden als Minister, aan eene nieuwe verkiezing voor het Lagerhuis moest onderwerpen, is te Woodstock herkozen, met 532 stemmen, tegen 405 welke op den liberalen kandidaat waren BUITENLAND. Door lord Salisbury is in het Hoogerhuis eene mededeeling gedaan, betreffende het Afghaansche vraagstuk. De Premier verklaarde dat de onder handelingen met Rusland hervat zijn op het punt, waar zij door het vorig kabinet gelaten waren. De onderhandelingen werden in vriendschappe- lijken geest gevoerd, en men hoopte dus op eene minnelijke schikking, doch, - voegde de minister er bij, men moet geen te groot en afdoend vertrouwen stellen in de onderhandelingen, vddrdat zij bepaald gesloten zijn. Engeland moet de ge- wichtige belangen behartigen, welke met de verde- diging der grenzen in verband staan. Uit deze woorden van Lord Salisbury blijkt, dunkt ons, dat Z. Exc. zich nog niet zoo geheel verzekerd houdt van eene vredelievende oplossing der bestaande moeilijkheden. Uit een heden ont- vangen telegram blijkt dan ook, dat de mededee ling van den Minister te Berlijn een slechten indruk heeft gernaakt en een zeer ongunstigen invloed op de beurs heeft uitgeoefend. Men ver- trouwt den toestand niet en vreest dat de diplo- maten het Afghaansche vraagstuk op de lange baan willen schuiven. Bovendien schijnt de Emir van Afghanistan de v i oeger door hem aan de Murghab geleden neder laag niet te kunnen vergeten. Berichten van Russische zijde melden ten minste, dat de Afghaansche troepen weder bijeengetrokken worden in de nabijheid der betwiste grenzen, en uitgebracht. In het Lagerhuis is met 262 tegen 219 stem- men aangenomen, een door Gladstone bestreden voorstel van Sir Michael Hicks Beach, om Brad- laugh van de eedsaflegging en van het Huis uit te sluiten. De Koningin heeft aan Sir Peter Lumsden het grootkruis der Bath-orde verleend. De commissie belast met het geven van eene bestemining aan de bijdr&gen die ingekomen zijn tot het stichten van een nationaal momument voor generaal Gordon, heeft besloten een gesticht te bouwen, waarin knapen van 14 tot 18jaaropge- nomen zullen worden, om, al naar gelang van hunne vatbaarheid of neiging. te worden opge- leid tot het uitoefenen van een betrekking, hetzij als burger of als militair. Voorloopig zullen vijf- tig jongelieden daar een plaats krijgen. Het ge sticht zal heetenGordon Boys Home. De grond, waarop het zal komen te staan, is nog niet aan- gewezen. De overeenkomst met de Norddeutsche Lloyd is goedgekeurd, en dus is Vlissingen definitief gekozen tot tusschenhaven voor de nieuwe lijnen op Oost-Azie en Australia. De wil van de Rijkskanselier heeft ook hier weder den doorslag gegeven. De Duitsch-Oostafrikaansche Maatschappij gaat voort in Zanzibar nieuw grondgebied te verwerven. Volgens een bericht van den vertegenwoordiger dier Maatschappij, is een nieuwe strook gronds verworven, ter grootte van 500 vierkante mijlen. De onlusten in Achter-Indie blijken van veel ernstiger aard te zijn, dan uit de eerste mede- deelingen der Regeering kon worden opgemaakt. In den nacht, volgende op de aankomst van generaal Courcy te Hue, werd hij onverwachts door het Annamitische garnizoen der Citadel aan- gevallen. De aanval werd afgeslagen en de Fran- sche troepen zijn thans meester van de Citadel. De Annamieten verloren 1200 4 1500 man, de Franschen 60 man. Het Tientsin-verdrag met China is door de Kamer van Afgevaardigden goedgekeurd. Aan de Standard wordt uit Shanghae gemeld, dat het Chineesche Gouvernement zich ongerust maakt over Rusland's plannen ten opzichte van Korea V oorzorgsmaatregelen worden dientengevolge door de Chineezen genotnen, en troepen bij Vla- diwostok zamengetrokken. Verscheidene Chineesche oorlogschepen zijn ter bewaking aan de kusten van Korea gestation- neerd. Het Britsche Gouvernement schijnt van plan veranderd, wat betreft Soeakim. Men heeft n 1. het denkbeeld opgegeven om die plaats door eene andere mogendheid te doen be- zetten. Engeland wil Assoean, Wady Haifa, Korosko en Soeakim door zijne troepen bezet houden, de kusten der Roode Zee scherp doen be waken, en hoopt op die wijze den Mahdi van de buitenwe- reld af te sluiten en den opstand zijn eigen dood te laten sterven. De cholera woedt nog voort, hoewel in de laatste dagen eenige afname is te bespeuren. In Engelsche bladen wordt een allertreurigst tafereel van den toestand opgehangen. Verscheidene geneesheeren en niet minder dan 30 liefdezusters zijn het slachtoffer geworden van hunne edele pliehtsbetrachting. Den 4en Juli kwarnen er in het geheele rijk 1639 gevallen voor, waarvan 825 met doodelijken afloop. De laatste vonken van den Canadeschen opstand zijn gedoofd. Big Bear, het hoofd der Indianen, is gevangen genomen. Venezuela is weer lijdende aan de chronische Midden-Amerikaansche kwaal, opstand en burn-er- oorlog. Omtrent de beteekenis en de uitgebreid- heid van den opstand, zijn nog geene vertrouw- bare berichten ontvangen. Alleen worden aan de A. It. Ct. belangrijke mededeelingen gedaan omtrent het uanvankelijk slagen van den opstand. Het stoomschip Bolivarkomende met goud van de mijnen van Cindad Bolivar, is door de opstan- delingen in de Orinoco aangehouden en genomen. Blijkens een ambtelijk telegram voorts, door Generaal Venancio den 4den Juni 11. over Trini dad aan het „revolutionnair cornite" te Parijs ge- zonden, is te Carupano een voorloopige Re°"eerino aangesteld, bestaande uit de Getieraals Pulgar° Fulido, Urdaneta, Mendoza en Colini. Te Houghton, in den Amerikaanschen Staat Wisconsin, zijn twee groote tabaksfabieken afge- brand. De schade bedraagt 500,000 dollars 1,250,000), en 500 arbeiders zijn door het ongeluk zonder werk. De heeren dr. J. W. Gunning, W. Dull, H. N. Teding van Berkhout en H. J. F. De Waal te Amsterdam, en jhr. inr. G. S. Th. Beelaarts van Blokland te 's-Hage, hebben thans een verslag in het licht gegeven betreffende de onde neming van den heer J. H. Janson jr., om in Zuid-Afrika een kolonie te vestigen. Daartoe werden gekozen V-v. \vv. HAAltLEMMEIillEEtt per jaar 6. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. «le MtmTf". V ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimto. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbnevengaurders en postboden. BURGERLIJKEN STAND van 1—7 Juli 1885 ONDERTROUWD. J. Smit en M. Heij. GETROUWD. J. Deutekom en M. van Furstenberg; K. Grotewal wedr. J. H. v. d. Heijden. LEVENLOOS GEBOREN1 kind van W. Bruinenberg en P. de Wit. GEBOREN. Pieternella, dochter van A. Wouterse en J. Kriebel; Albert, zoon van J. Weij en E. Wortel; Barthold Arnold, zoon van S. v. d. Sluis en T. ten HagenTheodora Johanna Louisa, dochter van L. v. d. Zon en R. Ploeg; Neeltje en Johanna, beide dochters van W. Mienis en A. Pasmooij; Jan Thomas, zoon van A. v. Eijkern en A. Bies- heuvel. OVERLEDEN. Maria Petronella Oliemans. oud 26jaren, geh. met C. P. Gehrels; Neeltje, oud 5 weken, dochter van J. Raap en J, v. d. Laan. EVCfEiJiVB en MlUSFANn. r I TSCnFABTMt. o r> o Ml J ti.. KVSMjAXO. ECFPTE. SFMAJF. /r lit

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1