liElIIEEIIBPOLDl, ADVERTENTIEN. Voordeelige Voorwaarden WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Sheyck, Orizaba en Ugly vielen af, prijs Surprise (gouden medaille), premie General (zilveren medaille). Internationale Handicap. (Harddraverij.) Voor paarden van alle landen en rassen, ingespannen voor tweewielige rijtuigen. Minimum afstand 3600 Meters. Prijs f 500, premie 100. De derde ontvangt 50 der inleg- gelden en forfeits, de vierde ontvangt zijn inleggeld terug het overige der inleggelden en forfeits tusschen den eersten en tweeden gelijk te deelen. Allen dongen mede. flet eerste kwam aan Cor sir, Marten van Rossum was de tweededaarna volgden Roza II en Gramotiey. Military. Tweede Serie. (Hurdle-Race.) IV. Prijs f 500, waarvan 350 voor den eersten, 100 toor den tweeden, 50 voor den derden. Afstand circa 3800 Meter. Voor paarden van alle landen en rassen. Hike en Brouillard reden allien mede. Prijs Nike, premie Brouillard. Openingsprijs. (Harddraverij.) V. Voor Nederlandsche paarden, toebehoorende aan Neder- landers en ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Prijs 300. Premie 100. De derde ontvangt 30 van de inleggelden, het overige de eerste. Afstand circa 2400 M. Ook deze race was in tweeen verdeeld. Eerst reden Con current, Apollo, Roza II, Concordia, Emma, Wolfridus, waar van Emma het eerst en Apollo het tweede aankwam. De tweede serie bestond uit David, Tromp, Nobel, Nord- star en De Leerling. David kwam het eerst, Tromp het tweede. Le einduitslag was dat Emma den prijs kreeg, Apollo de premie, en David het derde kwam. 't Pauwtje en Telephoon hadden niet medegereden. Military. Eerste Serie (Jachtrijden.) VI. Prijs t 300, waarvan 150 voor den eersten, fib voor den tweeden 50 voor den derden /25 voor den vierden. Afstand circa 2400 meters. Consul, Britomart en Dolly reden niet mede. Surprise won de prijs, The Doe de premie en Rudouane kwam het derde aan. Tot slot was de laatste rit van den openingsprijs, De rennen waren te kwart voor zessen geeindigd. Bij de tweede race, van den Restaurant Riche stortte het paard Hamlet van den heer Jansen, men vertelde dat het dier den nek gebroken had; tot logenstraffing van dit vlie- gend gerucht, verhief het fraaie dier zich spoedig en on- gedeerd. Een der fraaiste races was de military, tweede serie, want hoewel slechts Nike en Brouillard het nieuwe paard van lui- tenant Metelerkamp in het renperk kwamen, werd er toch tnooi gereden en was de belangstelling zeer groot. Even na het afrijden stortte Brouillard om door de kloekheid van zijn bekwaraen rijder spoedig weder op te staan. Dat deed weinig van Brouillard verwachtten, die buitendien nog nooit een hardle race had medegemaakt. De uitslag scheen dan ook niot twijfelachtig, maar Baouillard, hield zich verder ferm, sprong goed, haalde Nikd goed in en verloor het met eere op eenige paardenlengten. Luide toejuichingen gingen dan ook voor luitenant Metelerkamp en zijn nieuw paard op. Belangwekkend was ook de race van den openings prijs: Emma won daarbij den eersten prijs en Apollo den tweede. Ook de laatste race, de Military, eerste serie, trok zeer de aandacht. De heer Bentinck was daarbij jagermeester. GEMENGDE BERICHTEN. De handgranaat van Hayward. Vervolg en Slot van Nr. 28.) Voorts hadden wij gelegenheid de hand-granaten te zien, waaraan echter niets bijzonders te zien is; een bolvormige flesch, van ongeveer 10 centimeter in middellijn, goed ge- kurkt en gevuld met een dun vloeibaar en kleurloos vocht, dat was alles. Wij schatten den inhoud van zulk een flesch op omstreeks een liter. Dewijl deze flesch goed hermetisch gesloten is, niet alleen met een kurk, maar ook met cement in den hals en bladtin over alles heen, zal men het wel voor zeker kunnen aannemen dat hier geen verdamping kan plaats hebben, en de granaat alzoo onder elke omstandigheid zijn werking zal kunnen doen gelden. Men heeft de flesch, in geval van brand, slechts met eenige kracht in de vlammen te werpen, zoo mogelijk tegen een vast, niet veerend voor- werp, ten einde haar te doen breken, opdat de geringe inhoud xich over de brandende voorwerpen verspreide. Toen de tijd der proefneming daar was, begoot de heer Hayward de bovengenoemde voorwerpen met petroleum, en itak ze toen een voor een in brand. Wij behoeven niet te verzekeren dat de brandweer geen moeite had den cirkel der omstanders uit te breiden, want de hitte van het vuur maakte haar de taak gemakkelijk. Toen de voorwerpen goed brandden wierp de heer Hayward twee drie van die granaten in elk der brandende voorwer pen; door den schok tegen de planken moesten die breken en het vocht moest zich dientengevolge verspreid hebben over de brandende planken, latten, enz., althans als door een tooverslag verdwenen de vlammen van 4 h 1 meter hoogte en was de brand totaal gebluscht. Een luide toejuiching was niet het eenige loon dat de heer Hayward oogstte: on- middellijk hoorden wij tal van bestellingen aan den heer Stieltjes opdragen. Verdere aanbeveling van onze zijde is hier onmogelijk ge- inaaktde zaak sprak voor zich zelve. Wij voegen er alleen nog het volgende bij, door ons overgenomen uit de op het terrein verspreide circulaire. De Hayward-handgranaat is klein en daardoor gemakkelijk te behandelenzij kan worden opgehangen of neergezet in de prachtigste kamers, op de portalen in hotels, in zalen van openbaren gebouwen en gestichten, aan boord van schepen aan de muren van fabrieken onder het bereik en dadelijk gereed om dienst te doen. De nachtwaker in een fabriek kan een handgranaat mede- nemen op zijn geregelde ronden door de lokalen en werk- plaatsen, enz. Prijs franco boot of spoor Amsterdam per dozijn in kist 27.50 Men schrijft ons uit Kaatsheuvel van 15 Juli: Gisteren morgen omstreeks 1 ure is op den Hil alhier brand ontstaan in de landbouwerswoning van C. IJpelaar, welke woning in weining tijds met al wat daarin geborgen was geheel in de asch werd gelegd. Het huis was verzekerd, de inboedel niet. De zoon van een landbouwer te Leur (N.-B.) had het ongeluk onder een een hooiwagen te geraken. Het wiel ging hem over het hoofd en de dood volgde oumiddelijk. Te St. Oedenrode is bij een hevig onweder de bliksem ge stagen in het huis, door Jh. van der Heijden bewoond, dat met het grootste gedeelte van het huisraad eene grootte hoe- veelheid hooi, landbouwgereedschappen, eene kar en twee kalveren eene prooi der vlammen is geworden. Huis en in boedel waren verzekerd. jl. Zondag werd te Schinnen een man door den bliksem getroffen, waardoor hem de beide beenen onder de knie ge heel lam zijn gestagen. Aan het bovenlijf gevoelt hij vol- strekt geen ongemak of pijn. ALLERLEI. Een rein geweten. Nathan. Kinderen ik sterf, ik laat je niemendal na, maar 't is eerlijk verdiend! Uit de natuurlijke historie. r/De kameel kan acht dagen werken zonder te drinken" vertelde de heer Snap- penberg onlangs in een gezelschap. r/Nu, dat is niets bizonders", antwoordde mevrouw Pimpelmeier, terwijl zij een veelbeteekenenden blik op haren echtgenoot wierp, ik ken een kameel, dat kan acht dagen drinken zonder te werken. De heer Pimpelmeier verdween bij deze woorden in de zijkamer. Zoo zijn er. Een oud ambtenaar, die eeneijzeren ge- zondbeid had, ging op zekeren dag naar zijn geneesheer. r/Gij hier!" zei de arts gansch verwonderd. »Ja, mijn toestand maakt mij ongerust," »Welnu, wat scheelt er aan, Hjdt ge aan 't hoofd, aan de maag of aan't hart?" vNeen, dat alles is gezond, maar ik begin nu en dan te lijden aan slapeloosheid gedurende de kantooruren." Grondig motief. Redder. Waarom hebt gij deze jas gestolen? Die/. U zult toch zelf wel zien, dat ik de mijne niet meer kan dragen. Een luidruchtige vraag. A. Zeg eens, amice, wat was dat voor een helsch leven, heden-morgen in uwe woning; 't scheen als of men bezig was den boel kort en klein te slaan. B. O, 't had niets te beduiden, mijne vrouw vroeg slechts hoe laat ik gisteren avond uit de societeit ben gekomen. 't Hoogste do el. Rabbi, (tot zijn gemeente predi- kend). Den Sabbath houden, braaf zijn en bidden, de wet op de spijzen volgen, dat doet gij niet, maar op een joodsch kerkhof begraven worden, dat lijkt u Bescheidenheid. Ik vindt het onverdragelijk als men zoo op zijne beschaving pocht. Met mij b. v. kan men tien jaren omgaan. zonder te bespeuren, dat ik een beschaafd man ben. Uit den weg. Abernethy, een beroemd Engelsch ge neesheer, had een zeer prikkelbaar temperament. Op zekeren dag zag hij, toen de straat voor zijne woning hersteld werd, een hoop straatsteenen naast zijne deur liggen. Hij gelastte den straatmaker de steenen weg te nemen. r/Waar moet ik ze heen brengen?" vroeg deze. r/Breng ze naar dehel!"' riep de esculaap woedend. vZou 't niet beter zijn, als ik ze naar den hemel bracht, dan liggen ze u zeker niet in den weg," antwoordde de straatmaker op sarcastischen toon, mid- delerwijl Abernethy in huis verdween. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmeer- polder brengen ter kennis, dat de door het Collegia van Dagelijksch Bestuur voorloopig goetlg'ekeurde Rebelling; en verantwoording van den Penningmeester over Uet dienstjaar 1884, van af den 20 Juli 1885 gedurende veer- tien dagen ter inzage van de Ingelanden zal worden gelegd aan de Secretarie van den polder in de Janstraat te Haarlem van des morgens 10 tot des namiddags 2 Ure. Haarlem, 13 Juli 1885. Dijkgraaf en Heemraden voorn. J. W. M. Van de POLL, Dijkgraaf. J. C. Van de BLOCQUERIJ, Secretaire. I >e groote Brand 4* bijna weggegeven -^ -§£! VOOR SLECHTS GULDEN 8.50 III *0$Vijf voile jaren sclriftelijlr ineestaan wordt1 „ALLGEMEINE WIENER HANDELSAGENTIE" Wien, a. Bezirk, Miesbachgasse Nr. 7, III. (Oostenrijk). N.D. Talmigouden-Pantzer-Horlogokettingen met Men lette op de VAN DIENSTJVEMING voor het Leger in Nedeiiandsch-Indie, omschreven in ge- drukte mededeolingen die gratis verkrijgbaar zijn bjj het Departement van Kolonien te 's-Gravenhage en voorts bij alle Burgemeesters. Verzwering van elken aard. Verzwering van elken aard, wonden, zweren, kwade beenen. - Wanneer door bezeering, zwakken bloedomloop, slecht bloed en verwaarloosde koude, eene ontsteking, gevolgd van ver- zweringen, de lagere ledematen heeft aangevallen, kan de lijder zonder vrees van te leur gesteld te worden op verligting hopen door het gebrnik van Holloway's beroemde Zalf wel- ker naam en faam ter genezing van zulke kwalen over den geheelen bewoonden aardbol heeft weerklonkengetuigschrif- ten in alle talen zijn ontvangen geworden, waarin hare won- derlijke heelende eigenschappen algemeen geprezen worden. In alle verouderde gevallen moeten Holloway's Pillen inge- nomen worden, terwijl zijne Zalf gebruikt wordtbeiden heb ben de beste werking, en bezorgen eene pijnlooze en snelle- genezing, onder hunne vereenigden heilzamen invloed nemen de slimste wonden of zverweringen spoedig een veel gezonder karakter aan, en zij worden weldra opgevuld of zaam ge- trokken, tot dat de huid geheel hernieuwd is, en gezondbeid en kracht terug keeren. Doosjes Pillen en Potjos Zalf 0.80, 1.85, 8.— 6.75, 13.50, 25.00 zijn op franco aauvraag comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandalsmede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te London533 Oxford Street. y Msrcmr'-Sloomdrukkerij, Rokin 60, Amsterdam* te Louden, welke in de maand Januari de Etablissementen der „Ver- emigten Uhrenfabrik" vernielde, noodzaakte de Vennootschap, daar de opbouw der fabriek en het aanschaffen van nieuwe machines ougehoorde somrnen kosten zoude, tot LiquidatiO over te gaan. Daarom wordt de nog overblijvende voorraad, van circa 1342 stuks Prince of Wales-Talmigouden-Remontoirhorloges ver beneden den fabrieksprijs opgeruimd of beter gezegd Wij hebben het Hoofddepot dezer horloges voor gansch Duitsehlaud en Oostenriik-Hongarije en verzenden zoover de voorraad strekt een bij uitstek fijn, echt engelsch, zeer elegant Talmigouden-Remontoir- zakhorloge, met ring zonder sleutel om op te winden, benevens een uitmuntend Uurwerk, met geemailleerde wijzerplaathet beste en goedkoopste Horloge in de wereld, zorgvuldig gereguleerd en gerepasseerd, op de seconde gelijk en precies loopend, waarvoor Voor een ieder die een Goud- en precies loopend Horloge hebben wil is dit engelsch Prince of Wales-Talmigouden Kemontoirrakhorloge NIKT MKT GOUD TK ItKTAI.KN. De bewerking en het model dezer Horloges is zoo uitermate fijn, dat zelfs juweliers en deskundigeu eerst na nanwkeurig scheikundig onderzoek dezelven van echt gouden onderscheiden kunnen. Vroeger hebben deze Horloges 40 Mark gekost, tbans is de prijs slechts Gulden 8.50. Wij verzenden deze Horloges zoolang de voorraad strekt tegen vooraf overmaking van diet bedrag of ook tegen rembours, en moeten de bestel lingen geadres9eerd worden aan de zekerheidsring, zeer sterke kettingen voor Heeren, elegant model. Prijs per stok slechts Gulden 1.50. II VOOR 1 v% n

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4