m NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN Zaterdag 8 Augustus 1885. A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. fc26e Jaargang. No. 32. Abonnementsprija: Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. JPriJa der Advertentien PLAATSBLIJKE BERICHTEN. Vergadering; van den Gemeenteiaad van Haarleinniernieer, Donderday den 13 Aug. 1885, des rnoryens ten 10 lire ten Raadhuize Te behandelen onderwerpen: 1Mededeeling uitslag der gehouden verkiezing van Raadsleden. 2. Ingekornen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding Gemeenterekening van 1884. 4. Idem Rekening Burgerlijk Arinbestuur. 5. Bestek voor de aanbestedirig van steenkolen voor de scholen en het Raadhuis. 6. Onderzoek der geloofsbrieven van benoeinde Raadsleden. 7 Verandering der grenzen van geneeskundige armenwijken enz. 8. Verordening op het broeijen van hooi. 9. Adres houdende verzoek om adhaesie te be- tuigen aan het ontwerp der heeren Sanders cs. tot aanleg van Stoomtrammen. 10. Telegraafkantoor. 11. Verzoek van F. J. Bruggeman om eervol ontslag als onderwijzer aan school No. 3. 12. Benoeming van eene onderwijzeres voor school No. 3. Voordracht 1 mej. C. A. J. Aarts te Asperen. 2 J. W. van Eden te Nijmegen. 3 D. Hermsen te Hilversum. Bij de herstemming voor een lid van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer, op 4 Augustus j.l. werden 323 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen, de heer P. de Breuk met 211 stem- men. De heer van Splunter verkreeg 112 stemmen. Uitslag gewassen Sectie J. Perceel. 1 H.A, 3 7 8 9 10 11 van den publieken verkoop van veld- op de polderkavels 25 en 26 van Grootte. 2,22,90 2,24,90 2,22,90 2,17,80 2,22,10 0,50,00 2,23,70 0 25,00 1,00,00 2,25,00 2,24,40 Soort. haver D. gerst J. tarwe A. rogge S. gerst J. rogge M. haver tarwe A. boonen A. erwten M. rogge P. Kooper. Soin. L. 't Hooftf 212 de Vries ,,166 de Breejen 308 v. d. Sluijs 248 de Vries 330 Verbeek 44 id. 180 de Breejen 32 Noordam 90 Vellekoop 200 v. v. Sar 206 De heer H. F. Bultman, te Haarlemm ermeer, door eenige der afdeelingen der Holl. Maatschappij van Landbouw voorgedragen tot voorzitter dier Maatschappij, heeft aan de voorzitters der verschil- lende afdeelingen bericht gezonden dat hij: „om velerlei redenen bezwaar zou moeten maken oin de werkzaamheden aan het voorzitterschap ver- bonden, bij de reeds op hem rustende te voegen". Zondag middag omtrent 5 uur is op den Ring- dijk nabij de Maquius verbrand een schuur waarin p.m. 4000 kilogram hooi. De oorzaak is onbekend De schuur was verzekerd voor f 400, en het hooi tegen f 26 per 1000 kilogram BUITENLAND. Het maakt hoe langer hoe meer een onbehage- lijken en weinig geruststellenden indruk dat men de Afghaansche kwestie, om de een of andere reden maar niet tot eene oplossing schijnt te kunnen of te willen brengen. Uit eene -verklaring door Lord Salisbury in het Hoogerhuis atgelegd, blijkt dat Pendjeh aan Rus- land en Meruschak aan Afghanistan zal blijven. De minister voegde hieraan toe, dat hij geloofde. Engeland en Rusland zich door beloften verbonden hebben, om den Zulficar pas aan den Emir te laten, doch dat zulks door Rusland ontkend wordt. Tevens deelde hij mede dat de versterking der Indische grens zoo spoedig mogelijk zal worden voortgezet, doch dat er geen plan beslaat om nog in den loop van dit jaar strategische stellingen in te nemen op Afghaansch gebied. Via Teheran komt overigens nog de tijding, dat Russen en Afghanen voort gaan met het zenden van versterkingen naar Pendjeh en Meruschak. In het Lagerhuis is op het oogenblik een wets- ontwerp in behandeling, ter bescherming van jonge meisjes tegen verleiding. De artikels-gewijze behandeling is afgeloopen, en aan de aanneming van het ontwerp valt niet te twijfelen. Bij derde lezing nam het Lagerhuis het wets- ontwerp aan, waarbij de prijs van een binnen- landsch telegram bepaald wordt op 30 cents. Het wets-ontwerp tot aankoop van Iersche pacht- goederen werd bij tweede lezing aangenomen. De Londensche correspondent der N. R. Ct. schrijft Naar ik van de Castle Mail .Puc&ef-stoomvaart' maatschappij verneem, is er nog niets beslist in zake de nieuwe lijn naar Oost- en West-Afrika. Er is in beginsel tot oprichting dezer lijn be- sloten, maar de regeling der bijzonderheden wacht op een verslag der directie, gegrond op een speciaal onderzoek. Zoo is nog niet uitgemaakt van welke vastelandsch haven de dienst zal uitgaan. Verschil- lende havens komen in aanmerking, maar ik hoor ook Rotterdam. Southampton zal vermoedelijk de Engelsche port of call wezen, doch dit is evenmin nog vastgesteld als de vertrekdagen der booten. De eerste onder haar de Dunrobin Castle, zal wel niet vddr het einde van den zomer koers zetten naar den Congo. De gedruktheid in den Kaapschen handel, waar- door slechts een gedeelte der prachtige stoomers, die onder het beheer staan van Donald Currie Co., in de vaart kunnen blijven, schijnt de hoofdaan- leiding te zijn geweest om de nieuwe stoomvaart- lijn op te richten. De Senaat heeft in hare zitting van 3 Augustus, met 143 tegen 86 stemmen verworpen, het door de Kamer van Afgevaardigdeu aangenomen voor- stel tot opheffing der papierbelasting. In de Kamer van Afgevaardigen is met 234 tegen 60 stemmen toegestaan, het door de Regee- ring aangevraagde crediet, tot het vestigen van een kolen-etablissement op het eiland Obock. Er zijn verontrustende tijdingen in omloop over het uitbreken der cholera te Marseille. Aan de Times wordt uit Marseille geseind, dat de Fransche minister van koophandel Legrand, door twee geneesheeren vergezeld, aldaar op 3 dezer aankwam, om onderzoek te doen naar de gevallen van cholera, welke in die stad zouden zijn voorgekomen. Volgens hetzelfde bericht had men daar op 2 dezer, twaalf sterfgevallen aan die ziekte. De opening van het internationaal telegraaf- congres is met goedvinden des Keizers bepaald op 10 Augustus e. k. Naar aanleiding van een artikel in het Parijsche blad le Tempswaarin aanbevolen wordt, de F ransche kavalerie aan de Zuid-Oostelijke grenzen des lands te versterken, komt in de officieuse Rordd. Ally. Zeitung een zeer scherpe waarschu- wing voor aan het adres van Frankrijk en de Fransche regeering. Het Duitsche blad zegt o.a. „In dit chauvinistische streven van le Temps ligt het kenteeken, dat de vredelievende ontwik- keling der betrekkingen met Frankrijk, waarnaar Duitschland streeft, niet strookt met de meening der lezers van le Temps. Tegen wil en dank wordt bij ons de bezorgdheid opgewekt, dat Fran- rijk slechts op eene gunstige gelegenheid wacht om, hetzij alleen of in bondgenootschap met anderen, ons aan te vallen. Ook in het buiten- land zal door niemand in twijfel getrokken wor den dat Duitschland onder geene oinstandigheid voornemens is zijnen nabuur aan te tasten;maar HAARLIMIMERMEER per jaarf 6. Ekkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Busty, ROKIN 60, te AivlSTERDAM. van 1—6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OP 2 4 5 6 yy v BURGERLIJKEN STAND van 29 Juli 4 Aug. 1885 ONDERTROTJWDS. J. Dunnebier en M. E. Kalsbeek; J. v. d. Maat wedr. en A. Bakker wed. GETROUWD: T. Guldemeester met A. J. v. Gameren; P. P. A. Clemens met W. J. J. v. d. Laan; J. Doeven wedr. met C. Piet wed.; G. Kruikemeier en A. M. Vreeswijk C. Kempenaar en C. Kistemaker. GEBORENJasper, zoon van N. Blom en K. Geerkink Aagje, dochter van M. v. Tol en L. Kammeraat; Marinus, zoon van G. Driehuijs en C. F. Vlegels; Jacoba Catharina, dochter van J. Bol en P. van 't Riet; Johannes Baptiste, zoon van A. M Bole ongeh.; Maria Geertruida, dochter van D. Sistermans en M. C. Groenewoud; Maaike, dochter van A. H. Bokhorst en L. J. Trommel; Jan, zoon van J. de Vries en M. Westbroek; Jan, zoon van P. van Meel en E. Hoek- man; Arie, zoon van P. Bloemer en M. Kort; Arend, zoon van T. Kok en A. Frankfort; Arie, zoon van P. J. Kroon en R. OudshoornAlbert, zoon van L. v. Vliet en A. Griek- s oor. LEVENLOOS GEBOREN1 kind van A. Slingerland en M. H. Dikhuijse. OVERLEDENKlaas, ond 13 jaar, zoon van Boelhouwer en A. DuivenvoordenCornelia Floor, oud 77 jaar, wed. H. van Voorst; Adriana, oud 4 dagen, dochter van A. Pan der en J. Koster; Sara van Steenwijk, oud 53 jaar Geh. met W. Rip; Maria, oud 10 jaar, dochter van J. de Wilde en R. de Koster; Pieter Visbeen, oud 47 jaar Geh. met G. Frankfort. en KUSIj.IIVM*. riMVKIIIJK. II11TS CUT. I ]VD

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1