NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 33. Zaterdag 15 Augustus 1885. Abonnementspr Ijs: Prijs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, briecengaarders en postboden. PLAATSBLIJKE BERICHTKN. Kort verslug van liet verliaudeldc in den Gemeenteraad van Haarleramermeer. Zitting van 13 Augustus. Voorzitter: de hoer J. W. Laxtzendorffer. Tegenwoordig 14 leden. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en na discussie over eene aanmerking van den Heer Ivnaap, ointrent punt 9 (weg van Huigsloot naar Abenes) goedgekeurd. 1 Van den uitslag der gehouden verkiezing van Raadsleden wordt tnededeeling gedaan. 2 Ingekomen stukken en mededeelingen o. a. procesverbaal van Kasopneming. 3 De Gemeenterekening dienst 1884 bedra- gende in ontvangst85,780.11, in uitgaaf 70,906.1 V/2 wordt den Raad aangeboden. 4 Idem de rekening van 't Burgerlijk Armbe- stuur. 5 Het bestek van de aanbesteding van steen- kolen voor de Scholen en het Raadhuis wordt vastgesteld. 6 Na onderzoek der geloofsbrieven der meuw benoeinde Raadsleden, wordt tot hunne toe- luting besloten 7 Wordt vastgesteld eene nieuwe grensregeling der geneeskundige armen wijkengoedge keurd eene wijziging der instruetie der ge- meente geneesheerenontheffing van den heer M. v. d. Horst van de tijdelijke waar- neming van de Sectien A A, en DD; en op- dracht der tijdelijke waarnemingen van de Sectien AA, BB en CC aan den heer A. Dem- mers, alles met ingang van 1 September 1885. 8 Verordening op het broeijen van hooi wordt, vastgesteld. 9 Adres houdende verzoek om adhaesie te betuigen aan het ontwerp der heeren San ders c. s. tot aanleg van stoomtrammen; wordt besloten een adres te zenden aan Amsterdam, voor zoo veel betreft de aan- sluiting van Haarlemmerineer met Amsterdam. 10 Telegraafkantoor. Een brief van den Heer Minister van W. H. en N. wordt voor kenis- geving aangenomen. 11 Op het verzoek van F. J. Bruggeman om eervol ontslag als onderwijzer aan de school No. 3 wordt gunstig beschikt met ingang van 5 October 1885 en besloten op te roepen eene onderwijzer of onderwijzeres op 500. 12 Tot onderwijzeres aan de school No. 10 wordt benoemd Mej. 0. A. J. Aarts te Aspe- ren, met ingang van 1 September of vroeger. 13 Door den voorzitter wordt medegedeeld dat nabij Hoofddorp een fort zal worden ge- bouwd waarvan de stukken ter inzage liggen ten Itaadhuize. Deze zaak zal in de volgende vergadering nader worden besproken. Waarna de vergadering is gesloten. Vergadering van Hoofdingelanden van den llaarlemmerineerpolder. Op Woensdag den 19 August s 1885, des morgens ten 10 ure, in het lokaal van Stoats te Haarlem. PtJNTEN TEK BkHANDELING Mededeelingen. a. Rapport finantieele commissie dienst 1884. 1. Af- en overschrijvingen. 2. Gedane betalingen uit de post Onvoorziene Uitgaven. 3 Rekening dienst 1884. b. Vaststelling le Supplement Begrooting dienst 1885. c. Verordening op het herschieten der kavel- sloten en onderhouden van duikers. d. Benoeming leden finantieele commissie dienst 1884. e. Rekening Hulpfonds. Het zoogenaamde Rietland groot 24,90,45 is den 7 Augustus in publieke veiling gekocht voor Mev. Luden te Amsterdam voor 23,740. Den 14 dezer des namiddags omstreeks 3 uur is afgebrand de korenmolen van J. Dam te Nieuw-Yennep naar men zegt door het inslaan van den bliksem. Alles was tegen brandschade verzekerd. BURGERLIJKEN STAND vau 4 11 Aug. 1885 ONDERTROUWD: C. Duivenvoorden met A. v. Greven; P. Burst met T. v. Kooten. GEBOREN: Antonia, dochter van O. C. Kooren en T. Robijn; Sijd, dochter van M. Doornheim en M. Kouwenberg; Leonardns Cornelis, zoon van T. v. d. Helm en A. Stol— wijkj Wilhelmiua, dochter van M. v. Lammeren en J. Bange; Peter Roeland, zoon van H. v. Andel en J. Dekker; Albert, zoon van J. Groenewoud en A. de WeerdAlida Cornelia, dochter van N. J. Dol en N. Sliinmen; Johannes Wiihelraus, zoon van G. Hcselaars en K. van DoomKlaasje, dochter van G. v. d. Oever en A. Brouwer. LEVENLOOS GEBOREN: 1 kind van C. v. d. Riet en M. G. Haffner. OVERLEDENCornelis,ond 2 jaar, zoon van C. Hoen- snn en M. A. Vos Helena, oud 11 maanden, dochter van M. J. v. d. Colk en A. Recker; Simon Glas, oud 47 jaar, Geh. met W. Visser; Cornelis, oud 3 maanden, zoon van D. Koolhaas en G. Bnkhorst; Johannes Uitermark, oud 40 jaar, Geh. met J. v. Workum; Jansje, oud 7 jaar, dochter van C. Hommels en G. S. v. Eks; Johannes, oud 4 weken, zoon van P. Kaplijn en M. Romijn; Pieter, oud 7 jaar, zoon van A. v. Zwieten en N. v. d. Laan. BULTENLAND. i;.vrvi:/..r,v» e» use, a no. De Morning Post weet mede te deelen dat de laatste depSche van den Russiche Minister von Giers, in zulk een verzoenenden geest was gesteld, dat aan eene zeer spoedige oplossing der Afghaan- sche kwestie niet meer valt te twijtelen. Intuschen vertoeven nog altijd eenige Engelsche Officieren te Herat, waar zij zich in de symputhie der bevolking mogen verheugen. Zoowel de Emir als de Engelschen schijnen echter het spreek- woord tocgedaan, „die den vrcde wil, moet zich op den oorlog voorbereiden'', want eerstgenoemde gaat voort bij Herat troepen zamen te trekkcn, en uit Simla komt de tijding, dot in den omtrek van Lahore een kamp voor 5000 man zal worden opgericht. Bovendien wordt het Engelsch-Indische leger aanzienlijk versterkt. (zie onder Engeland.) BAG nr. six it. Door Lord Randolph Churchill is in het Lager- huis de Indische begrooting ingediend. Door de Afghaansche gebeurtenissen was de vroegere raining overschreden, en hadden de uit gaven 3,780,000 pond st. meer bedragen. Voor oorlogsdoeleinden zal in den vervolge 2 A 3 millioen pond sterling per jaar meer noo- dig zijn. Het leger zal met ongeveer 6000 man worden vermeerderd, en geheel met Martini-Henri geweren bewapend worden, terwijl ter beveiliging der Indische havens, torpedo's en kannonneerbooten zullen worden aangeschaft. Het Hoogerhuis heeft bij derde lezing het wets- ontwerp betreffende de six pence telegrammen aangenomen. Gladstone is lijdende aan eene keel-aandoening. Op raad van zijn geneesheer doet hij in zijn jacht de Sunbeam, een tocht langs de kusten van Noorwegen. Generaal Lord Wolseley heeft van de Koningin den titel van Burggraaf ontvangen. Volgens geruchten zou er zich te Bristol en te Gibraltar een geval van cholera hebben voor- gedaanofficieele bevestiging hiervan is nog niet ontvangen. Een heden ontvangen telegram bericht dat de Chollerton in Northumberland oflicieel een geval van cholera met doodelijken afloop is gecousta- teerd. ttvsjbAiarjD. Waarschijnlijk met het oog op het Afghaansche geschil, heeft de liussische regeering last gegeven, de Oostzee-vloot geduren den winter niet te ontwapenen. Om het gevaar van invriezen te ontgaun, zullen de schepen niet te Kroonstadt, doch te Helsingfors overwinteren. MttlMiHIJH.. De opschudding veroorzaakt door het artikel van Le Temps over de Fransclie kavallerie en het antwoord van do Nordd. Allg. Zeitung, is weder voorbij. Het artikel van de Temps is trouwens door het Min van oorlog zoo goed als gedesavoueerd. In den Senaat werd met 184 tegen 58 stem- men een voorstel verworpen van den heer Buffet, strekkende om de opheffing der papier-belasting met 1 Januari 1886 te doen ingaan. Met 144 tegen 57 stemmen werd aangenomen de bepaling vastgesteld door de Kumer van Afgevaardigden, dat de genoemde belasting van af 1 December 1886 zal worden opgcheven. In de plaats van Victor Hugo is in het Depar- tement der Seine de radicaal Songcon tot lid van den senaat gekozen. De cholera bepaalt zich gelukkig nog tot Mar seille. Wei is in Toulon een verdacht geval voorgekomen, inaar verder heeft men daar van de ziekte niets gehoord. Ook onder de troepen in Achter-Indie breidt de cholera zich uitin het hospitaal te Haiphong is een aantal lijders opgenomen. De geestelijke zusters Cyprienne, te Marseille, ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE 6. te adresseeren aan den Uitgever 3. H. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12'-/i Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Grooto Letters naar phntsruimto. o O O o i i O o

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1