Verbeterde Driescbarige Ploegen Adolf Steiner's ADVERTENTIEN. „M E R C U11R"-STOOMDRUKKERIJ. ABVERTENTIE-BCREAU SNELLE AFLEVERING. Hamburg, Milan n, WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- ex ADVERTENTIEBLAD. LANDBOUAV. GEMENGDE BERICHTEN. ALLEUL EI. :i f 58. ItOI KI k HCIDEKOPER te Groningen. „DE ZEVEN KERKEN VAN ROME". Rokin 60, Amsterdam. Deze Drukkerij is hoofdzakelijk ingericht voor SPECIAUffEIT voor Beursberichten, Hamlclscirciilnires, Verslageu van Maat sclia ppijen, Catalogusseu, Prijslijsteu, ftestekken. enz.waarvan ook desverkiezende de verzending wordt waargenomen. G ansemar kt 58, Via Durini 31, Buitendien Ifoofd Advertentie - Aannerainff voor alle bladen in 0 In de crimineele zitting van het gerechtshof te Leeuwarden is J. E., oud 17 jaren, klerk ter griffie van de reclitbank te Groningen, schuldig verklaard aan dtie inisdaden van ver- duisteren en wegnemen van gelden, op eene griffie bewaard wordende. Zijne jonge jaren, zijn vroeger hoogst gunstig g?drag en zijn berouw aannemende als verzachtende om9tandig- heden, veroordeelde het hof hem tot 3 maanden celstraf. Ilet gerechtshof van Den Haag heeft heden den gewezen commissionair in effecten te Hellevoetsluis, K. v. d. B., wiens zaak gisteren werd behandeld, veroordeeld tot 5 jaar tucht- huisstraf. Men schrijft uit Bellingwolde aan de jV. R. Ct. Onze buren over de grenzen ondervinden de zegeningen der invoerrechten op graan. Ondanks de verzekering van Vorst Bismarck, dat niet het volk maar de vreemdeling deze rechten betaalt, kost er het roggebrood bijna twee cent per kilo hooger dan hier. Onze bakkers varen er wel bij. Daar er drie kilo inng worden ingevoerd, bakken zij opzettelijk brooden van dat gewicht, die in menigte over de grenzen worden gevoerd. Sommigen leveren er meer dan drie lion- derd per week. Men schrijft uit Elst (Utrecht) Toen in den namiddag van den lien Juli II. eene lievige hagelbui had uilgewoed, sclieen het wel dat van het gelieele tabaksgewas niets was overgebleven, en thans na den mal- schen regen en de daarop gevoigde warmte, kan van hier wo)den gemeld: de labak groeit goed, men is druk bezig met het plukken van het zandgoed, de hagelschade valt zeer roee, in het bestgoed is volstrekt geen schade en het aard- goed is maar gedeeltelijk beschadigd. Door den lagen waterstand gaat het met de visscherij zeer slecht. Hoe gevaarlijk het verweTken van broeiend hooi kan zijn, is dezer dagen opnieuw gebleken bij den heer Nammensma, te Sexbierum, in wiens hooiberg reeds vuur was opgemerkt. De arbeiders geraaklen bij het werk geheel bedwelmd, en bij een hunner vertoonden zich zelfs verschijnselen van waan- zinnigheid, zoodat terstond geneeskundige hulp inoest worden ingeroepen. Gelukkig slaagde men er in hen alien nog in tijds te redden. In Frankrijk heeft men in het vorige jaar vergelijkende proeven genomen om te onderzoeken welke invloed het af- plukken der bloemen van de aarddelplanten op de opbrengst en den gezondbeidstoestand dezer planten heeft. Daarvoor werd ieder der velden, waarop de verschillende soorten ston- den, in twee helften verdeeld; op de eene helft werden de bloemen afgeplukt, op de andere liet men ze zitten. Na den oogst werd de opbrengst van iedere helft nauwkeurig gewogen, en het bleek toen, dat de opbrengst van de velden, waar men de bloemen der aardappelplanten had afgeplukt, gemid- deld een derde grooter was, dan van die, waar men ze had laten zitten. Het loof der geplukte planten bleef drie weketi langer groen dan dat der andere, wat toen reeds door de ziekte was vernield. De knollen der eerstgenoemde waren niet door de ziekte aangetast. Hiervan is in 't vervolg gemakkelijk de proef te nemen. SempVirens.) Men leest in Semp. Virens Snoeiing van ooftboomen. Hoewel we niet ziin i/leeraar", ook niet gediplomeerd", maar een weinig ervaring hebben opgedaan, mogen we over dit onderwerp toch ook wel iets zeggen. Wij zijn het met den heer P. van Santen in de meeste gevallen eens; de verlenging der gestellen snoeien wij, als het evenwicht niet verstoord is, nooit, en wel met zeer goed gevolg: we hebben daarvan pachtige uitkomsten, de gestellen zijn van haren voet tot zoo ver 't kan met vruchlorganen bekleed, terwijl juist als we snoeien, onregelmatigheden ont- staan, die we liever niet zien en nog bovendien vrij wat on- nutten arbeid geven. Het snoeien der verlenging, werkt veelal storend op den groei der ooftboomen. Verder kan ik niet gaan, om uitvoerigheid te voorkomen. K. J. W. Ottolander. //Een onaangename ontmoeting had ik Zondagavond zoo schrijft men aan de Zw. Crt. uit Utreclit. Te voet van De Bildt komende, had ik mij verlustigd in bet schoone der omgeving en was met het vallen van den donker de batte- rijen genaderd van 't fort De Bildt. A1 wandelende in ge- dachten verdiept, lette ik aanvankelijk niet op de ietwat on- gewoae drukte, die voor het fort heerschte, meenende dat het //Zondagvierders" waren, die van de nog 5A10minuten verder gelegen stad huiswaarts togen, maar nog wat verder voortgaande hoorde ik een paar schoten knallen. Nu eenigs- zins verbaasd opziende, zag ik weldra een met een geweer gewapend militair mij voorbij Snellen en een zijpad inslaan, waar hij spoedig weer een schot deed hooren. Nog was Jt b ij verbazing gebleven, indien ik niet den militair kort daarop opnieuw den weg naar de stad had zien nemen en ik toen door een paar volgende militairen hoorde zeggen, dat bedoelde militair vrij gevaarlijk was, daar hij reeds op den comman dant der wacht had geschoten en daarna nog in't wilde. Ik kan niet zeggen, dat ik mij langer nog in de omgeving ver lustigde: een amokmaker in mijn onmiddellijke nabijheid werkte daar niet bijzonder toe mee. Evenwel, ik toog verder, maar voelde werkelijk mijn bloed koud worden, toen ik, de eerste huizen der stad bereikt hebbende, dicht bij me weer een schot hoorde, terstond gevolgd door den val van een lichaam en het neervallen van een geweer. Toch verzamelde ik het beetjte moed, dat nog in me was, ging op 't gevallen lichaam af, en zag nu weldra den mili tair van zooeven roerloos liggen. Weldra waren ook nog anderen daar, en nu bleek dat de man, door een maar al te juist getroffen schot, zich den kop totaal verbrijzeld had. De kogel was hem onder de kin ingegaan, was tot de voor- hoofdsbeenderen doorgedrongen, en had ook nog deze zoo geraakt, dat zij bij een later ingestelde geneeskundige schou- wing letterlijk voor elkaar konden geschoven worden. Volgens mij later meegedeelde verklaring van deiiofbcier van gezond- heid, had maar zelden een kogel zulk een inwendige verwoes- ting veroorzaakt, als hier het geval was, met tamelijk goed hehoud van den uitwendingen vorm des gelaats. Wat de reden van 's mans daad geweest is, weet ik niet, maar gevoel mij in wanrheid nog dankbaar gestemd, zoo dicht bij hem geweest te zijn, zonder tot mikpunt van zijn wapen te zijn uitverkoren. Het verkwikkelijke mijner wandeling was er af". Een merkwaardige operatie werd dezer dagen te Stockholm gedaan door den geneeslieer Sveusson, met behulp van den tandarts Skogsborg. De patient was een 20—jarig jongeling die ongeveer 3'/2 jaar geleden door een ziekte in den neus aangetast geworden was en dienlengevolge den neus en bet gehemelte geheel verloren had. Het gelukte den heer Svensson de ziekte te stuiten, en de beide genoemde geneesbeeren ver- vanrdigden een kunstmatig verhemelte, bovenlip en kaak met tanden, benevens een neus. De operatien, daartoe noodig, begonnen in Februari. De patient is nu volkomen hersteld en kan zonder moeite eten, drinken en spreken, het lantste evenwel en geen wonder zekerniet dan met zekeren neusklank. Vermoedelijk door het springen van een dynamietpatroon, is de steenoven van W. B., te Baarlo (Limburg), uit elkander gesprongen. Men vond althans in de nabijheid een tweede patroon, welke nog niet gesprongen was. Een streng onder- zoek wordt ingesteld. Het blijkt nu, dat de Duitschc rijkspost een som van 18,000 mark heeft moeten betalen aan schadevergoedingen voor aangeleekende brieven, welke bij de schipbreuk van het stoomschip Cimbria in 1883 verloren zijn gegnan. Dat bedrag is gering in vergelijking met het aantal verloren brieven van die soort: 1600. Maar een aantal der afzenders hebben geen aanspraak op schadevergoeding gemaakt, of daarvan afgezien, gedurende den tijd, dat de beslissing, of het verlies van de Cirnbria al dan niet aan overmacht viel toe te schrijven, han- geude was. In de Oostenrijksche Alpen verloor dezer dagen weer een toerist het leven. Het merkwaardige van het geval is, dat de man in de bergen volkomen tehuis was en nog onlangs eene brochure in het licht gaf, waarin hij de gevaren beschreef waaraan ongeoefende of alleen tochten makende toeristen zich bloot stellen. Eene tragische toepassing inderdaadl Het wordt wezenlijk levensgevaarlijk officier der schutterij te zijn. In Rotterdam heeft het volk een drijfjacht op een schuttersolficier gehouden. In Leiden hebben thans de schut- ters zelf bun tanden aan hunne meerderen getoond. Dingsdag 11. werd daar de schutterij van het exercitieveld komende aan de Hooigracht afgedaukt. Een kapitein, die tegen een schutter op— of aanmerkingen gemaakt had, werd op minder aangename wijze door den schutter aangesproken, hetgeen ten slotte oversloeg in een algemeen verzet tegen dien offficier, die, begrijpende dat zijn leven niet zeker was, bij eenen winkelier aan de Hooigracht vluchtte. De politie, van een en ander onderricht, begaf zich ter plaatse onder leiding van twee inspecteurs. Het publiek, hetweik tot honderden was aangegroeid, werd door de politie aangesproken, terwijl de gevluchte olficier naar het politiebureel werd geleid onder een toeloop van heel wat volk. Bij die gelegenheid werden er nog steenen geworpen. Daarna werd het publiek door de politie van voor het poli- tiebureel verwijderd, hetgeen zonder de minste stoornis ge- schiedde, dank zij der beleidvolle handeling der genoemde inspecteurs. De officier ging daarop huiswaarts. Het bleef verder in den a vond rostig. die door 2 paarden geirokken 70 centimeter breedte te gelijk bewerken, zijn voor het omploegen der stoppels zeer voor- deelig en in onze provincie reeds algemeen in gebruik. In Haarlemmermeer, zijn ze in werking te zien bij den Heer H. C. Reinders Folmer, die zich belast met het op- zenden van bestellingen aan e EVESTIGD IN HET GEBOUW: beveelt zich aan tot plaatsing van Advtrten ien in alle Duitsche en Bintf-nlaiidsche B'aden en Vakiijd- scliriften, lecen Orig'ilinal-pi'ijzen. Om het ndver- teerend publiek zooveel mogelijk voordeel te ver- schnffen, heeft bovengenoeinde firma besloten met adveitentie-ofiianen van specielle eikende beteekenis, de veihoinling door contract vaster ts maken, en is het tlezebe ook gelukt de volgende bladen voor ailvcrtentien te pachten „Berliner Wespen", aeillustreerd humoristisch week- blad, oplaag 3S,0u0 Exeinpl. „Tllustrirle Famillezeilung" te Hamburg, 32,000 En. „De InJixche Mercur" te Amsierdatn, 10,000 Ex. „Kikefiki" ic Wesneu, 27,000 Ex., en „Sondngs Xisse" te Stockholm. Denemarken FrankrijkGnekenlnndNederland, Unlit, Noorioegen1'orlvgalRumenie, SpanjeZxce- denDnitscMandTurkijeOoshnrijk enz. Adverteniietniieven en kostenbtgrooting op ver larger) gratis en Iranco. Correspond'-ntie in alle talen. VOOF.s Korte verhalen. Eetts werd hij Sir Walter Scott in Abbotsfort. een oucle Schotsche landjonker aangediend, die hem wenschte te spreken. Toen de schrijver in de biblio- theek, waar zijn bezoeker op hem wachtte, zag bij dat deze tot tijdkorting een boek had genomen. //Hoe bevalt u dat werk vroeg Scott, eer hij nog gezien had wat het voor een boek was. i/Ohet zijn heel aardige verhalen," antwoorde de land- jonke, //zij zijn alleen maar wat kort". Nu eerst bemerkte Scott, dat de goede man in een ency clopedic las. Zweren cn scheurbui/c Zweren en scheurbuik uitbarstingen van den slimsfen aard, en waartoe alle soorten van zoogenaamd gevesligde middelen te vergeefs beproefd zijn, zijn door en door genezen en in een ongeloofelijk korten tijd door Holloway's doordrin- gende en heelende Zalf. De pleisters die in bet algemeen gebruikt wotden zijn voor bet grootste gedeelte verzaclttende middelen, maar deze onovertreffelijke Zalf spoort de bron van het kwaad op, verdrijft de geheime smetstof, en doet de kwanl voor altijd verdwijnen. In gewone gevallen moet de Zalf fiksch op de aangedane gedeelteu gewreven worden, maar indien deze voor die behandeling te zwak of zeer ontstoken zijn, moeten zij er tweemaa! per dag zacht mede ingesmeerd wor den. De meest verouderde uitwendige kwaal zal voor dezel Zalf verdwijnen indien men met getnelde behandeling eenigen tijd voortgaat. !f 0 80 f 1 85 f 3 6.75! 13.50* 25.00 zijn op franco aauvraag it comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandalsmede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. uMercuur"-Sloomdi ukkerijRokin 60, Amslerdam,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4