NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 34. Zaterdag 22 Augustus 1885. *2Si A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs per jaar 6.- Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDIN GEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prfjs der Advertentien: van 1—6 regels 75 Cent, elken regel meer 127j Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekliandelarenpostkantoren, brievengaardera en postboden. PLAATSELIJKE BEltlCHTEN. Een werkman van den heer P. K. aan den Aalsmeerderweg genaamd Petrus van Meel, oud 60 jaar is uit een koornberg gevallen en was onmiddelijk een lijk. Een kind van 17 maanden van J. H. Jansen nabij Hoofddorp is in een sloot geraakt en ver- dronken. BURGERLIJKE STAND van 12 18 Augustus 1885 ONDERTROUWD: P. K. Hekinan en C. van Tilburg; A. C. Groenewoud en S. Jongejan, wed.; P. v. Velzen en H. P. Eigenbrood; J. Walraven en E. Kooi;A. van Muijden en M. Koomen; J. F. Nijs wed. en A. Laraers GETROUWD: S. J. Dunnebier met M. E. Kalsbeek. GEBORENMaria Adrians, dochter van C. J. Biesheu- vel en E. Schaap: Boudewijna Petronella, dochter van M. de Koning, ongh.; Adriaan; zoon van A. Kramer en L. E. de Smit; Cornelia, dochter van M. Korsu.ze en C. Imanse; Jacob, zoon van J. Biemond en A. Verhagen; Augustinus, zoon van B. Rijgersberg en J. Spoor; Pieter. zoon van J. "Verkuijl en J. C. v. Dorsten; Johannes Paulus, zoon van P. Spaargaren en N. Vastenhout. OVERLEDEN: Catharina, oud 12 weken, dochter van G. Smit en C. Schaap; Trijntje, oud 27 jaar, dochter van A. v. d. Velde en G. Jongkind; Adrians, oud 17 maanden, dochter J. H. Janssen en C. v. Roon; Peterus van Meel, oud 60 jaar, geh. met W. Vink; Wilhelmina Maria, oud 3 jaar, dochter van A. Lewis ongeh.Sofia, oud 5 jaar, dochter van K. Vlaar en M. P. Salman. BUITENLAND. JEHTGEVMXMt en ItUSMAXMi. Volgens de Standard zou de Engelsche regeering binnen kort belangrijke mededeelingen tegemoet zien van de zijde der Russischen regeering, be- treffende de kwestie van den Zulficar pas. Het Rus- sische gouvernement zou n.l. in afwachting zijn van een rapport met belangrijke topographische aanwijzingen omtrent het betwiste gebied, waar- door de oplossing van het geschil zeer bespoedigd en vergemakkelijkt zal worden. De zitting van het parlement is 14 Augustus met eene koninklijke redevoering gesloten. Omtrent het gesehil met Rusland werd medege- deeld dat de onderhandelingen nog steeds werden voortgezet. De Koningin hoopte dat deze spoedig tot eene bevredigende oplossing zouden leiden. De noodige maatregelen worden genomen om de Noord Westelijke grens van Indie in behoor- lijken staat van tegenweer te brengen. order kwam nog de mededeeling voor, dat de betrekkingen met de andere Mogendheden van vriendschappelijken aard zijn. Tegen den vroegeren minister Sir Charles Dilke is eene aanklacht ingediend wegens overspel. Dien- tengevolge heeft hij zich gewend tot de kiezers van het district Chelsea, dat hij sints ettelijke jaren in het Lagerhuis vertegenwoordigt met de erklaring, dat de beschuldiging ten eene male valsch is. Aan de kiezers wenschte hij het echter over te laten of zij hem al dan niet weder can- didaat wilden stellen. In een talrijke vergadering van kiesgerechtigden is thans de volgende motie aangenomen „De vergadering vereenigt zich onvoorwaarde' lijk met de verklaring van sir Charles Dilke, dat de beschuldiging, waaraan hij ten doel staat, alien grond mist en zij weigert zijn voorstel in over- weging te nemen, om voorloopig zijn mandaat neder te leggen". MtUSMAXD. Het vroeger door le Temps verspreidde bericht, dat te Odessa de cholera zou zijn uitgebroken, wordt thans tegengesproken en volkomen onge- grond genoemd. De gezondheidstoestand in die stad moet zelfs gunstiger zijn dan het vorige jaar. Fit A XMill I J Mi Door een aantal Earners van Koophandel is een protest ingediend tegen de aanspraken welke Duitschland maakt op het gebied van Porto Seguro en Little Popo, op de West-kust van Afrika. De regeering wordt verzocht te waken dat Frankrijk's gezag over die streken gehand- haafd blijve. De Israelieten in Algiers hebben blootgestaan aan vervolgingen van de zijde der dweepzieke Mohamedaansche bevolking Dientengevolge hebben zij eene deputatie naar Parijs gezonden, die van den Minister-President de belofte heeft ontvangen, dat, tegen eene herha- ling der vervolging de strengste maatregelen zullen genomen worden. Op den verjaardag van den slag bij Le Mans, 15 Augustus, heeft aldaar met groote plechtig- heid de onthulling plaats gehad van het stand- beeld van wijlen generaal Chanzy, tijdens Gam- betta's dictatorschap, opperbevelhebber van het Loire-leger. De benoodi^de gelden waren door eene open- bare inschrijving bij elk^ar gebracht, en bij de onthulling waren personen van de meest uiteen- looperde politieke en godsdienstige richting bijeen. Zoo stond, met het kruis om den hals de gene raal der Pauselijke Zouaven, Charette, naast den protestantschen Admiraal Jaureguiberry, die den bijbel in de hand hield. Door laatstgenoemde werd eene redevoerin°- gehouden. Hit Bombay komt een allervreemdst bericht betreffende Olivier Pain, de raadsman van wijlen den Mahdi. Onder verdenking van een Russisch spion te zijn is n.l. door de autoriteiten van de stad Cochin een persoon aangehouden, die voor- geeft Roomsch-Katholiek priester te zijn en paler Canovies te heeten, en nu vermeenen de Indische overheden met niemand anders te doen te hebben dan met Olivier Pain Bij de bekende avontuurlijke neigingen van den heer Pain, is de zaak niet onmogelijk. Rochefort gaat overigens in de Intransigeant voort, de Engelsche overheden te beschuldigen den dood van Olivier Pain veroorzaakt te hebben. Het blad gaat zoover van ronduit te verklaren dat: indien de Fransche regeering niet van Engeland genoegdoening vraagt en krijgt voor den moord door de Britsche militaire autoriteiten op Olivier Pain gepleegd, de prins van Wales dikwijls in Frankrijk komt en dus voor de vrienden van Oli vier Pain de gelegenheid zich voordoet rechtstreeks liunne rekening met den toekomstigen koning van Engeland te vereffenen. De Cholera heerscht nog steeds te Marseille, hoewel de ziekte zich in de laatste dacen niet uitbreidt. Uit Toulon luiden de heden ontvangen be- richten minder gunstig. Er hebben zich acht verdachte sterfgevallen voorgedaan, waarvan zes bij militairen. vits cum ax a. De Sultan van Zanzibar heeft tijdig ingezien, dat het niet verstandig zou zijn, aan'Duitschland's' wenschen geen gehoor te geven. Hij heeft n.l. het beschermheerschap van Duitsch land's Keizer erkend over alle landstreken welke door de Duitschers in bezit zijn genomen, terwijl de Zanzibarsche soldaten en ambtenaren uit de betwiste streek teruggetrokken zijn. De zittingen der Internationale Telegraphen- conferenz hebben te Berlijn een aanvang genomen, met de bespreking der tarief-quaestie De door Duitschland en Oostenrijk hieromtrent gedane voorstellen werden verwezen naar de tarief- commissie. De onhoudbaarheid van den tegenwoordi°ren toe- stand der Internationale tarieven werd alcemeen erkend. Eene groote raeerderheid verklaarde zich ten gunste van het Duitsche voorstel. In "den Moniteur Beige leest men het volgende: De Koning heeft aan zijne ministers medegedeeld, dat de bezittingen der internale Congo-Maatschapij voortaan zullen uitmaken den onafhankelijken staat Congo en dat krachtens de machtiging der Wot- gevende Earners en in overeensteminTng met de Maatschappij Zijne Majesteit den titel van Souverein van den onafhankelijken staat Conco aan°,enomen heeft. De Senaat heeft het met Zanzibar gesloten handels-tractaat goedgekeurd. Er dreigen moeilijkheden te ontstaan tusschen Duitschland en Spauje, naar aanleiding van de inbezitname van een der Carolina-eilanden, door eerstgenoemd rijk. In den Spaanschen Ministerraad is beslofen een krachtig protest bij de Duitsche Regeering in te dienen, en twee oorlogschepen zijn van Manilla naar de Carolina-groep vertrokken om Spanje's rechten te handhaven. Blijkens een heden ontvangen telegram wordt deze zaak door het publiek en de pers in Spanje zeer euvel opgenomen, en is men over het optreden van Duitschland ten hoogste verbolgen. De Duitsche regeering wist door haar consuls, dat de gouverneur der Philippijnen reeds sedert Maart aanstalten maakte om de feitelijke bezetting der Carolina-eilanden ten uitvoer te brengen. Er bestaat dus geen enkele verontschuldiging voor deze schending van het volkenrecht. De positie van graaf Solms te la Granja is zeer moeielijk, daar men den Duitschen gezant in alle kringen met de meeste koelheid behandelt. UAARLEIMERMEER. BJEtG/JK. SPAIXJB.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1