NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. No. 35. Zaterdag 29 Augustus 1885. wMRlp AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs Pry's der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abcnnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarleinniermeer, Dinsdag den 1 Sept. 1885, des morgans ten 10 ure ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen 1. Beeediging van Raadsleden. 2. Benoeining van een Wethouder. 3. Ingekomen stukken en Mededeelingen. 4. Gemeenterekening over 1884. 5. Rekening van het Burgerlijk Arrnbestuur 1884. 6. Kohier Hondenbelasting over 1885. 7. Aanleg van een fort bij Hoofddorp. 8. Regeling van de hulp aan school No. 3 (Vijfhuizen). 9. Uitloting van aandeelen in geldleeningen. 10. Herziening van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterkendrank in 't klein. 11. Benoeming van den Voorzitter en de leden der financieele commissie. 12. Idem van den Commissie voor de Geineen- tewerken. Te Zoetermeer woonde sedert eenigen tijd een heer en eene dame ongehuwd, onder een dak, op groote voet, zoodat iedereen dacht dat het groote lui waren, alles werd contant betaald. De vorige week was hij naar Rotterdam ter bruiloft; zij nieuwsgierig liet zich ook daarheen rijden. Hij was evenwel eerder thuis en sloot de deur. Toen zij te 3 uur thuis kwam weigerde hij open te doen, zij de daad hij het woord voegende sprong te water doch werd er bij tijds uitgehaald en binnengelaten. 's Morgens was de twist weder bijgelegd Thans zijn beiden met de noorderzon vertrok- ken, de gehuurde meubelen voor de crediteuren en veel schuld want de contante betaling had opgehouden achterlatende. Mr n zegt dat zij naar Brussel zijn vertrokken. Of de jagt die sommigen op hen maken, baten zal, betwijfelt men Maandagmiddag 11. ten vijf ure, verbrandde in den Polder bij Kralingen twee graan schelften van den landbouwer W. K. welke schelften ston- den in de nabijheid der boerderij en nog vier andere schelften. Door krachtige hulp van twee spuiten is het mogen gelukken den voortgang van den brand te stuiten. De vrouw had bij die gelegenheid het ongeluk dat een emmer op haar hoofd viel, zoodat ge- neeskundige hulp moest worden ingeroepen De oorzaak is onbekend men vermoedt dat de kinderen met lucifers of een pijp bij de schelft zijn geweest. De schade wordt begroot op f 300 Het graan was niet verzekerd. BURGERLIJKE STAND van 1825 Aug. 1885. ONDERRROUWD: C. W. Philippi en A. M. Spreeuw; (1. Roza en W. v. Egmond, wed.; B. Griekspoor er. N. v. d. Heiden: W. G. v. d. Horst en H. v. Bakkum. GETROUWl): J. v. d. Maat, wedr. met N. A. Bakker wed.; P. Borst met T. v. Kooten; C. Duivenvoorden met A. v. Gerven. ECHTSCHEIDINGtuschen J. Koster en M. Bonman. GEBORENCornelia Jacob, zoon van T. Folmer en S. M. de Peeker; Jeltje, dochter van 0. P. Tienstra en R. K. Wijma; Cornelia Maria, dochter van A. van Rijswijk en M. de VosMaria, dochter van W. Hoogewerf en A. Lemmen Hermanus, zoon van D. v. d. Voet en J. Strikwerda; Gijs- bert, zoon van N. Haspela en C. Kooren. LEVENLOOS GEBORFN1 kind van P. Hamelink en M. Goossen. OVERLEDENMarijtje, oud 3 maanden, dochter van R. F. J. Hunold en C. Grauwelman; Adriaantje, oud 5 jaar, dochter van J. Overbeek en A. v. d. Nieuwendijk. BIJ ITEN LAND. en itts/.im*. Volgens de Morning Postzou de Russische Re- geering thans voorgesteld hebben de Zulficarpas aan de Afghanen te laten, terwijl de weilanden in het bezit der Russen zouden blijven. De Times en andere bladen beschouwen den toestand thans als zeer bevredigend, en beschouwen het geschil zoo goed als uit den weg geruimd. Echter heeft het weinig gescheeld of er had op nieuw een treffen plaats gehad tusschen Russen en Afghanen. Eenige Russische soldaten van de voorposten waren n. 1. in de richting van Keratepe voorwaarts getrokken, waarop de Afghanen een defensieve houding aannamen De Russische ofhcier gelastte daarop zijne man- schappen de geweren gereed te houden, en bij die gelegenheid werd hij door een zijner eigen sol daten, wiens geweer bij ongeluk was afgegaan, gekwetst. De Afghanen brachten den gewonden officier naar het Russische kamp terug, en dit incident had gelukkig geen verdere kwade gevolgen. Mirza Abdulla-Khan, gezant van Engeland bij den emir van Afghanistan, is den 9den Augustus te Kaboel aangekoinen en daar plechtig ontvangen geworden. Sir Henry Druminond Wolff is te Konstanti- nopel aangekoinen en met veel onderscheiding ontvangen. Voornainelijk zal hij de Egyptische zaken be handelen, en trachten daarin, in overeenstemming met de Porte eenige orde te brengen. Intusschen wordt door verschillende Engelsche bladen, met de Times aan het hoofd, sterk ge- ijverd tegen een Engelsch-Turksch verbond, waarin zij niets dan nadeel zien voor Engeland. Bij een feestmaal hem door de Iersche leden van het Lagerhuis aangeboden, verklaarde Parr ell dat de strjjd die door de Ieren in het nieuwe parlement zal worden gestreden, de laatste zal zijn. Alleen de nationale -onafhankelijkheid moet nog verkregen worden, en liij is overtuigd dat deze zal worden verworven. In de golf van Aden is weder een Engelsch schip te gronde gegaan, n. 1. de Bangalore, bij welke ramp circa 100 menschenlevens verloren gingen. Door de Telegraafconferentie is met 21 van de 25 uitgebrachte stemmen besloten tot het invoeren van een uniformtarief. Uit Kiel wordt aan de Hamb. Nadir, gemeld, dat het oude plan tot het graven van een kanaal tusschen de Oost-Zee en de Noord-Zee, weder te berde is gekomen, en eene belangrijke schreede nader tot de oplossing gebracht. Het plan is oorspronkelijk afkomstig van kapi- tein Dahlstrorn, die enkel een kanaal voor handel- schepen wilde, graven, en van de zaak eene par- ticuliere onderneming maken wilde. Het benoodigde kapitaal, geraamd op circa 107'/2 millioen mark, was echter niet te vinden. Thans wilde de Pruisische Staat zich met de taak der doorgraving belasten, en het kanaal dan tevens geschikt maken voor het doorlaten der grootste oorlogsbodems. De onkosten worden thans ger. op 156.000,000 markspoedig kunnen Regeeringsvoorstellen in deze tegemoet gezien worden. De moeilijkheden met Zanzibar schijnen nog niet geheel uit den weg geruimd. De Admiraal Knorr is te Zanzibar aangekoinen, met de Ehrenfels, aan boord van welken bodem| zich eene zuster van den Sultan bevindt, die ge- ruimen tijd te Berlijn heeft gewoond. Admiraal Knorr eischt voor haar den persoon lijken eigendom, welke onlangs in beslag werd genomen. Hij eischt ook voor Duitschland de rivier Juba en vraagt het sluiten van een nieuw handelsverdrag, dat voordeeliger voor Duitsch land is. De Duitsche Regeering heeft besloten aan alle Duitsche gezantschappen en aan alle voorname consulaten buiten Europa ingenieurs te verbinden, wier taak zal zijn om de vespreiding van de Duitsche voortbrengselen van nijverheid te bevor- deren. Daartoe zullen de ingenieurs in hunne nieuwe standplaatsen doorloopende tentoonstel- lingen van voortbrengselen der Duitsche nijver heid openen fjhabbiju. Te Marseille en te Toulon is de cholera in de laatste dagen eer toe- dan afgenomen, terwijl de ziekte zich meer naar het Noorden schijnt uit te breiden Ook op het Middellandsche Zee eskader zouden zich een viertal gevallen met doodelijken afloop hebben voorgedaan. De Carolina-kwestie houdt nog steeds de pennen en hoofden der Spanjaarden in beweging en dringt zelfs de heerschende cholera-epidemie eenigs- zints op den achtergrond. De verontwaardiging en opgewondenheid zijn groot, en geven zich licht in openbare manifes- taties. Ex-ministers houden op balcons redevoerincen tegen het volk, kreten worden aangeheven ter eere van leger en vloot, de integriteit van het Rijk wordt ter sprake gebracht, en dit alles strekt natuurlijk allerrninst om de kalmte onder het volk te vermeerderen. Sommige bladen weten zelfs te melden dat de Spaansche regeering alle diplomatieke en handelsbetrekkingen met Duitsch- UAAItLENMERIHEEK ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE per jaar 6. te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Burnty, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 1—6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/, Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. OP SfstJVJMi.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1