NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 36. Zaterdag 5 September 1885. AyNAI lip Abonnementsprijs 6. JPrijs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergadering van den Genieenteraad van Haai'lemmernieer, Dinsdag den 1 Sept. 1885, des morgens ten 10 nre ten Raadhuize. Voorzitier de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na een paar kleine opmerkingen goedgekeurd. Behandelde onderwerpen 1. Beeediging van Raadsleden. 2. Benoeming van een Wethouder: Benoemd bij herstemming de heer H. F. Bultman met 7 tegen 6 stemmende heer't Hooft bekwam 6 stemmen 3. Ingekomen stukken en Mededeelingen o. a. Brief aan Ged. Staten houdende bericht van ontvangst der verordening op het broeijen van hooi; wordt besloten een boor aan te schaffen en de belooning der keurmeesters te regelen zooals die voor de brandmeesters bij het regie- ment is bepaald. 4. Gemeenterekening over 1884: 5. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1884: Bovenstaande rekeningen worden na een paar aanmerkingen op de Gemeenterekening goedge keurd. 6. Kohier Hondenbelasting over 1885: "Wordt vastgesteld op een bedrag van f 1277. 7. Omtrent de aanleg van een fort bij Hoofd- dorp wordt besloten een bezwaarschrift bij de com- missie in te dienen. 8. Regeling van de hulp aan school No. 3 (Vijfhuizen): Men besluit te benoemen een onderwijzer en een onderwijzeres. 9. Uitloting van aandeelen in geldleeningen: Leening 1870 uitgeloot de Nrs. 2, 17, 19, Lee- ning 1877 uitgeloot Nr. 9. 10. Herziening van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterkendrank in 't klein Waarvoor een concept verordening wordt ge- lezen en goedgekeurd, en het recht bepaald op f 12.50 van elke f 50 huurwaarde behoudens dat het laagste recht eener vergunning zal zijn f 15. 11. Benoeming van den Voorzitter en de leden der financieele commissie: Benoemd tot Voorzitter de heer P. Verkuil. Tot leden de heeren J. H. M. Evelein en N. v. Reeuwijk. 12. Idem van den Commissie voor de Gemeen- tewerken: Benoemd de heeren B. Biesheuvel voorzitter, P. Verkuijl en J. H. M. Evelein Door den Gemeenteraad van Haarlemmermeer, zijn bezwaren ingebracht tegen het bouwen van een fort in de onmiddelijke nabijheid van Hoofd- dorp, en naar men verneemt ook door 35 inge- zetenen en de verschillende kerkbesturen. De meeste eischen naar aanleiding van art. 5 der wet van 21 Dec. 1853 St. bl. 128 schadever- goeding, indien hunne perceelen onder de kleine verboden kring worden gerangschikt. BURGERLIJKE STAND van 26 Aug. Sept 1885. ONDERRROUWD: J. Rietveld en H. M. Korsman; J. B. Eversluis wedr. en H. Jansen. GETROUWD: P. v. Velzen met H. P. Eigenbrood; J. Walraven met E. Kooi; A. v. Muijden met N. Koomen. GEBOREN: Neeltje, dochter van A. R. Molenaar en G. Roos; Marinus, zoon van A. Otte en M. Dooldege; Josina Louisa Hendrika, dochter van J. Servaas en M. C. Ackerman; Cornelis, zoon van C. de Groot en A. H. Bommel; Teunis Willem, zoon van G. v. d. Heuvel en M. A. Kooimans; George, zoon van J. H. Wallbrink en E. GuiteneauArnol- dus, zoon van C. Westerman en J. C. Kooimans; Antje, dochter van G. Luijt en L. Wijsman; Jan, zoon van M. Nieuwenhuijse en A. Meurs; Engelina, dochter van P. v. d. Linden en M. Brand Adriaan. zoon C. Walraven en T. Griekspoor; Adriaantje, dochter van J. Overbeek en A. v. d. Nieuwendijk; Jeremias Wilhelmina, zoon van J. W. Wesse- luis J. de Koning; Alida Wihelmina, docht van C. Smit en E Schouten; Roel, zoon van G. R. Wijminga en P. Rijsdam Theodorus, zoon van J. Tille en N. Verlaan; Trijntje, doch ter van J. Heil en T. Kort; Marinus, zoon van P. Speelman en C. HoogmoedArie Marinus, zoon van C. Berkhoff en A. Fase; Maarten, zoon van D. Brouwer en T. Grootewal. OYERLEDEN: Elisabeth Daane, oud 59 jaar, geh. met A. Arendse; Jan, oud 15 maanden, zoon van G. d. Hartog en A. J. v. WijkLeentje Hendrikse, oud 38 jaar, geh. met C. Liefbroer; Luiksje, oud 38 jaar dochter van A. 't Hooft en S. Blankers; Jacob, oud 6 maanden, zoon van J. Keijzer en M. KaptijnArie, oud 7 jaar, zoon van J. Ret en K. Slinger; Simon, oud 7 jaar, zoon van K. Vlaar en M. P. Salman; Jan, oud 25 jaar, zoon van J. P. Datema en M. v. Doom; Willemtje Hoogmoed, 74 jaar. wed. G. Struik. LEVENLOOS GEBORFN: 1 kind van J. Kuiper en N. Klos. BUITENLAND. Het eenige nieuws uit Afghanistan is dat de te Herat vertoevende Engelsche grens-commissie, zeer verbolgen is op den gouverneur van deze plaats. Die ambtenaar gedroeg zich naar't schijnt zeer onbehoorlijk tegenover de leden der Commissie, en ontzag zich niet het geheim van de brieven te schenden. Er is nu eene aanklacht tegen hem bij den Emir ingediend. Het eerste onderhoud tusschen den buitenge- wonen Britschen gezant Sir Henry Drummond Wolff en den Sultan heeft Zaterdag te Konstan- tinopel plaats gehad. Sir Drummond Wolff las bij deze gelegenheid een eigenhandig schrijven voor van de Koningin aan den Sultan, waarin H.M. de hoop te kennen geeft, dat het door onderlinge medewerking ge- lukken moge aan de verwikkelingen in Egypte een einde te maken. De Sultan antwoordde, dat hij prijs stelde op een verbond met de Koningin, die zijne souve- reine rechten over Egypte ten voile erkent. Over eenige dagen zou hij een of meer personen aan- wijzen, om met sir Henry Drummond Wolff over de verschillende Egyptische vraagstukken van ge- dachten te wisselen. Binnenkort zal de Sultan den Britschen buiten- gewonen gezant eene nieuwe audientie verleenen. Zoowel Lord Hartington als Parnell hebben eene redevoering gehouden, de eerste voor zijne kiezcrs te Waterfort in Lancashire, de tweede aan een feestmaal, door den Lord-Mayor van Dublin den Parnellistische Afgevaardigden aan- geboden. Hartington gaf als zijn gevoelen te kennen dat geen enkele partij aan de eischen van Parnell zal toegeven. Indien laatstgenoemde bij die on- mogelijke eischen volhardt en ze in het Britsche Parlement ter sprake brengt, zal men wel een middel weten te vinden, waardoor het vereenigd Parlement, als vertegenwoordiger van een vereenigd volk, zijn veto uitspreekt over voorstellen, welke voor de onschendbaarheid en de welvaart van het Rijk noodlottig zouden zijn. Parnell gaf in zijne toespraak den raad om van alle agrarische aanvallen af te zien, orndat de „nationale zaak" daardoor niet anders dan nadeel kon leiden. Hij drong er bij de grond- eigenaars op aan, om de pachters niet te*verwij- deren, die, ten gevolge van slechten oogst in de onmogelijkheid mochten verkerren om hunne verplichtingen in den aanstaanden winter na te kornen. Anders zou het kunnen gebeuren, dat niemand meer pacht wilde aanvaarden. Intusschen hebben in het Iersche dorp Milli- navatt (graafschap Kilkenny) ernstige ongeregeld- heden plaats gehad. I oen een honderdtal politie-agenten eenige pachters, die hunne pacht niet betaald hadden, wilden verwijderen, werden zij door het gepeupel aangevallen. De politie deed daarop een charge met de bajonet. an weerskanten zijn velen ge- kwetst. Indien men de Temps mag gelooven zouden de Engelschen nog niet tevreden zijn met de ko- lonien die zij thans bezitten, en nu weder het oog gevestigd hebben op de onzijdige Roode Zee- haven Ambado. De Engelschen zouden nl. be- vreesd zijn geweest dat de Franschen in deze plaats hun vlag zouden hijschen, en om dit te verhinderen, er de hunne hebben geplant. Uit Aden echter wordt het bericht tegenge- sproken. De Engelsche gezant te Pekin Sir Robert Hart heeft zijne betrekking nedergelegd, en is weder benoemd tot inspecteur-generaal bij het binnen- landsch postwezen. Volgens een bericht uit Herat, zou de Czar het plan hebben, een reis door Midden-Azie te doen, zoodra de Trans-Caspische spoorweg gereed zal zijn. Tevens wordt uit Petersburg gemeld, dat daar niets bekend is van een bezetring van het eiland Quelpaert door de Russen, terwijl nogmaals wordt verzekerd, dat Rusland er niet aan denkt om een verbond met Korea te sluiten. Over den stand der Afghaansche grensquaestie is nog niet meer licht verspreid, doch niettemin blijft men overal van meening, dat het geschil nu uit den weg is geruimd. HAARLEMMERMEER ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Enkele Nommeks 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. OP en It USE, M1YM*. F.XdtitiJLSi u.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1