WEEKBLAD "VAN HAAKLEMMERMEER. NIEUWS- en AL)VERTENTTEBLAB. heeft kunnen vinden voor de bewering, dat Oli vier Pain op bevel of door toedoen van de Brit- sche overheid zou zijn vermoord. De cholera is in het Zuiden nog steeds heer- schende, zoowel te Marseille als te Toulonhet aantal voorkomende gevallen blijft echter betrek- kelijk gering. Door de Ministerieele bladen is medegedeeld dat de Regeering tot eene minnelijke schikking met Duitschland hoopt te komen in zake do Caro- lina-eilanden, en daarom wordt nu kalinte aange- raden en vermijding van heftige taal, die de onderhandelingen zouden kunnen bemoeilijken. Uit Madrid wordt gemeld dat het antwoord der Duitsche Regeering op de Spaansche vertoo- gen omtrent de Carolina-eilanden ontvangen is. Spanje's rechten op de bewuste eilanden wor- den door Duitschland betwist, maar over eene al- of niet-bezetting door laatstgenoemd rijk wordt niets gezegd. Hoewel de cholera nog in hevige mate woedt, is er echter een vrij groote verbetering merk- baar; indien tenminste de opgaven te vertrou- wen zijn. Terwijl toch voor 27 Aug. een getal van 1498 sterfgevallen werd opgegeven, bedroeg dit voor ultimo Aug. slechts 1068. Behalve Duitschland schijnt nu ook Italie zich een gedeelte van Zanzibars grondgebied te willen toeeigenen. Port Jones, een der havens op de kust van Zanzibar, zou n.l. door de Italiaanen bezet zijn. Daily News ontving een telegram uit Napels, vermeldende dat in Zuid-Italie de cholera is uit- gebroken. Deze tijding vereischt echter nog nadere be- vestiging. BINNENLAND. Bij eene te Lambertschaag gehouden harddra- verij, waaraan 10 paarden deelnamen, is de prijs gewonnen door „De Snuit", van den heer G. Benit en de beide premien door „De Deugd" en „PincofFs" van den beer P. Best. Bij een te Bennebroek gehouden harddraverij waaraan door 15 paarden werd deelgenomen, is de prijs behaald door „De kroonprins" van den heer C. De Wit, te Zijpe en de premie door „De Vogel" van den heer K. v. d. Akker. Een korporaal der infanterie, die zich gister- avond in den omtrek van het station Bussum aan verschillende baldadigheden had schuldig gemaakt, geraakte onder de stoomtram HuizenBussum en werd zoo ernstig gewond, dat de dood onmiddeliik volgde. ^an de °P Aug. te Bolsward gehouden keu- nng van tuigpaarden namen 24 paarden deel. De eerste prijs werd toegekend aan J. A. Wassenaar, te St. Jacobi-Parochie. Op 1 Sept. had eene harddraverij plaats, waar aan 13 paarden deelnamen. De prijs 100 werd behaald door het paard van den heer J. Galema, te Ijerkwen. De oudste der notarissen te Utrecht, de heer .A I. Borret (benoemd iu 1848) die allerwege het \olste vertrouwen genoot, is verdwenen. Nu een jaar geleden werd hij tot lid van de Prov Staten gekozen. Naar men ons meldt, zou de olncier van justitie het kantoor hebben doen ver- zegelen. Of de verdwijning met wanorde in zaken samenhangt, dan wel een andere oorzaak heeft is tot dusver onbekend. Dr. Mezger, die gedurende de maand Augustus afwezig was heeft zijn praktijk hervat. Reeds dadehjk hebben tal van vorstelijke en hooo-e per- sonaadjes zich onder zijne behandeling gesteld. lot dat doel zijn o. a. aan het Amstel-Hotel afoe- stapt: prins Hemnch VII van Reuss, prins Peter van Oldenburg, prinses Bagralion Mouchrensky, prinses alavicim, prins Cantacigene, prinses Bibesco, graaf 1 olovtsoff, secretaris van den Raad van State in Rusland, prins Galitzin, duchesse De Beauffremont. In den afgeloopen nacht is omstreeks half drie te Haarlem een hevige brand uitgebroken in het koffiehuis, genaamd „De Leidsche Fontein", op de Riviervischmarkt. De brand is ontstaan door het omvallen van een petroleumlamp. Het perceel is geheel uitgebrand. De bewoners hebben zich nog intijds over de daken kunnen redden. Even later om 5 uur ontstond een begin van brand in het liuis van den winkelier in matten, Beute, in de Rozenprieelstr., die echter spoediger gebluscht werd. Door de Regeering is thans ook rechtspersoon- lijkheid geweigerd aan de naamlooze vennoot- schap Vereenigingsgebouw Walhalla te 's-Hage. Als reden is opgegeven, dat „zoowel uit d.- namen der oprichters en de benaming der op te richten naamlooze vennootschap, als uit de bepaling van art. 16 der overgelegde ontwerp-akte duidelijk blijkt, dat de vennootschap Het Vereeniginsgsge- bouw II alhalla inoet strekken om lokalen beschik- baar te stellen voor vergadei'ingen en bijeenkom- sten der sociaal-democraten en zoowel daardoor, als door het bijeenbrengen van kapitaal het soci- aal-democratisch Bond in zijn streven te steunen." (N. K. C.) De Leden van het Bond voor Algemeen Stem- recht, de Nederlandsche en sociaaldemocratische werkliedenvereeniging hebben thans vergunning gekregen tot het liouden van een optocht zonder muziek, op Zondag 20 September 12 uur, te Den Haag, mits zij de bevelen der politie opvolgen. Gisteren is te Sloterdijk in arrest genomen en naar de cellulaire gevangenis te Amsterdam overgebracht zekere J. P. Hij wordt verdacht van poging tot brandstichting ten huize van de wed. T., aan den Kanaalweg van den Grooten IJpolder (gem. Sloten). EECHTZAKEN. KERKELIJKE BERICHTEN Ned. Iierv. Gemeente. Beroepen; naar Terwolde M. C. J. Wanrooy, te Nieuw- land; naar Valkenburg (ci. Leiden) H. H. Veder, te Schiedam; naar Augustinusga P. Eringa, te Wouters- woude; naar Bnkel (cl. Bommel) G. A. van der Bru*. ghen, te Boxmeer; naar Winsum P. G. Siemens, te Den Andel; naar Kote (cl. Wijk bij Duurstede) W. Willems, te Lopikerkapel; naar Knijpe, Offerhaus, te Schalsum; naar Reenen, J. H. Wensinck, te Neerlangbroeknaar Otterloo (gem. Ede) H. Doornveld, te Staphorst; naar Bovenkarspel J. C. Benit, te Oudorp. (Met den beroepene stonden op het drietal G. H. Blanken, te Lutjebroek en I. Kutsch Lojen<ra, te Enkhuizen); naar Daarle (O.) toez. Rutgers, te Wagen- borgen; naar Harlingen H. Woudstra, te Ondemirdum; naar Steenderen, J. Gan Dunn, te Angerlo; naar Berlikum, G. J. Leenmans, te Sloten; naar Harderwijk H. Malcoine- sius, te Maassluisnaar Zieriksee W. A. van Wijk, te Delden; naar Nootdorp W. Willems, te Lopikerkapel naar Wageningen Woudstra, te Oudemirdum naar Nieuw' Brongerga D. W. L. Offerhaus Hz., te Schalsum. Aangenomen: naar Rijsen L. Spoel, te Brielle; naar Noord- Zijpe W. Korvezee, te Schermerhornnaar Berkhout C. Woutman. te Arkel; naar Burum en Munnekezijl J. Hoek- stra, te Nijega en Elahuizen; naar Reden J H. Wiersma, te Benschop; naar Overlangbroek (cl. Wijk bij Duurstede) A. C. J. Calkoen, te Montiers of Munsterdal, kanton Bern (Zwitserland). Bedankt: voor Stad aan 't Haringvliet, W. E. Noordink te Oenevoor Elst (Utrecht) F. C. J. Schook, te Op en Neder-Andel; voor Tienhoven N. M. de Ligt, te Schalk- wijk; voor Bezooien (cl. Heusden) J. A. Barbas, te Akkooi; voor Schellinkhout, J. II. v. d. Palm, te Upenda'm voor Veenendaal C. J. Leenmans, te Sloten (Fr.); voor Zuidland (eil. Voorne) J. H. Wiersma, te Benschop- voor Oosterwierum P. v. d. Muelen, te Brielsch Nieuwland voor Wierden (O.) P. E. Barbas, te Delden; voor Woubrugge Baart de la Faille te Amstelveen voor Veldhoven v. Maanen, te Vuren en Dalem; voor Eemnesbinnen, Warns- werd, Jislum en Jaarsveld M. H. Bolkestein, te Hierden voor Dedemsvaart J. Barbas, te Bemmel bij Nijmegen. Doopsgez. Gemeente. Beroepen: naar Meppel, H. Ens, te Lippenhuizen. Bedankt: voor Krommenie L. van Cleeff J.J.z., te Tal- leberd. Christ. Geref. Kerk. Beroepen naar Ezinge (cl. Groningen), L. S. Jongsma, cand.; naar Ouderkerk (cl. Amsterdam), J. Robbert, cand naar Haamstede (cl. Zieriksee), G. H. Toebes, cand. Aangenomen: naar Workum W. Kapteijn, te Hijum c. a. Bedankt: voor Heerjansdam en Rijsoord G. Sijbema, cand. te Kampen; voor Hindeloopen (cl. Sneek) L. S. Jongsma cand. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft H. S. F., oud 28 jaar, geboren te Amsterdam, laatst verpleegde te Veenhuizen, thans in hechtenis, schuldig verklaard aan de misdaad van bedreiging met moord bij onderteekend geschrift, met bevel om eene voorwaarde te vervullen, omdat hij den 28sten Juni den postdirecteur te Amsterdam in een brief bedreigd heeft, hem met een pistoolschot van het leven te zullen berooven,' indien deze hem niet binnen 3 dagen 200 zond. Het door bescli. betoonde berouw aannemende als verzach- tende omstandigheid, veroordeelde het Hof hem tot 1 jaar celstraf. Vervolgens is A. H., oud 30 jaren, slager, geboren te Heerenveen, laatst verpleegde te Veenhuizen, thans in hech tenis, schuldig verklaard aan de misdaad van bedreiging om eens anders eigendom in den brand te steken, bij ondertee kend geschrift, met bevel om eene voorwaarde te vervullen, omdat hij in een brief den burgemeester van Norg daarmee bedreigd heeft, indien deze hem niet /500 gaf. Het Hof veroordeelde hem tot 1 jaar celstraf. Ter zake van verduistering door een openbaar ambtenaar heeft de Zwitsersche regeering de uitlevering aangevraagd van Albert Walliser von Streng, uit Mosnang, kanton St. Gallen, in Zwitserland, gewezen /•/Bezirksambtmann," geboren in I8I2' groot, tamelijk gezet, licht bruin, wat borstellig haar, boog rond voorhoofd, groote bruine wenkbrauwen, donkere oogen, dikke neus, vrij dikke lippen, zware roodbruine ringbaard en knevel, beenderig aangezicht, gebogen houding, schommelende gang, zeer bijziende, draagt een gouden bril, en elegante kleedingreist vermoedelijk met eene vrouw Babette Berger uit Saletz, Kanton St.-Gallen. Op de aanhouding van dezen gesignaleerde, die waarschijnlijk naar Amenka de wijk tracht te nemen is eene premie gesteld van 500 franken. Woensdag 16 Sept. a. s. zal op nieuw behandeld worden de zaak van Gernt Teunes Jurriens, oud 48 jaar, arbeider geboren en wonende te Apeldoorn, den 2 April j. 1. door het gerechtshof te Arnhern tot twaalf jaar tuchthuisstraf veroor- deeld, wegen moedwilligen doodslag gepleegd op J. W Ger- ntsen en door den Hoogen Raad naar het Hof te Amsterdam verwezen. De commissaris van politie te Delft waarschuwt het publiek voorzichtig te zijn bij het aanknoopen van handelsbetrekkingen met Catharine Van der Klaauw, fruitverkoopster, huisvrouw van Pieter Hendnk Wirtz, wonende aan de Molslaan te Delft die zich in die stad sedert eenige maanden heeft gevestigd en wel om de voigende redenen. In den laatsten tijd heeft zij getracht bij alle Delftsche fu ..e,i zilversmeden voorwerpen van waarde op zicht mede te krijgen. Allen op 66n na zijn gelukkig verstandig «enoeg geweest met aan haar verzoek te voldoen, maar een bediende met de gevraagde stukken mede te geven. Een van genoemde goud en zilversmeden is evenwel in den val geloopen en heeft aan de vrouw op zicht mede gegeven twee gouden lor oges en zeven gouden horlogekettingen. De beide horloges eft ztj te Rotterdam en een ketting te Delft in de bank van leening verpand. Yijf van de lombarceduls (een van Delft en vier van Rotterdam) zijn in handen van den wettigen eigenaar teruggebracht. Dezelfde vrouw heeft ook in hare vonge woonplaats, Schiedam, op haar naam verschillende paren laarsen weten machtig te worden, welke voorwerpen alle door haar zijn verduisterd. Een eigenaardig proces zal dezer dagen te Parijs voor de rechtbank komen. Een maatschappij van speculanten, die zich gevormd heeft om den boulevard Haussmann te verlengen tot den hoek van den Faubourg en den Boulevard Montmartre, heeft aan Michelm, den president van den Parijschen gemeen- teraad schnltelijk 300,000 francs geboden als hij door zijn invloed haar de verlengde concessie bezorgde. Michelin nam dit zoo kwalijk, dat hij een klacht bij de rechtbank indiende. In den nacht van 29 op 30 Aug. is door middel van braak uit het huis van arrest te Utrecht, waar hij voor den tijd van een jaar in verzekerde bewaring gesteld was, ont- snapt Joannes Van Tilburg, oud 21 jaar, geboren te Oss, lang 1 46 meter, geen baard, bruine haren, gezonde kleur vest^en strikje.' ZWan bf°ek bui8' zijde" Pet< 2wart LANDBOUW. In de L. Crt. lezen we: Naar het zich laat aanzien zal het gewonnen hooi dezen winter wel te pas komen, want op vele plaatsen ie reeds veel daarvan aan het vee gevoerd, dat in het weiland gebrek had aan gras. Dat gebrek heeft veroorzaakt dat er dan ook nergens nahooi kon gewonnen worden, hetgeen mede den boer een streep door zijn rekening maakt. Het grootste gedeelte van Augustus was dor en koud, de zoo dikwijls hevige noordenwind benam daarbij alien groei en de nachtvorsten, die in deze maand ontstaan zijn, hebben veel kwaad gedaan. Er drijven op den duur uit het noorden hagelwolken. Soraraige boeren rekenen nu om net wintervoeder aan te vullen op de beetwortelen, die, hoewel bij gemis aan regen niet zwaar van stuk, als pulp aan het gestalde vee gevoerd worden. Doch een rechtgeaarde si'AXJt:.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 3