NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 38. Zaterdag 19 September 1885. XVNMf/- Abonnementsprijs per jaar /«.- Enkele Nommeks IB Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever JT. H. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prig's der Advertentien van 1—6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. De hieronder vermelde personen worden in hun belang aangemaand zich ter secretarie aan te melden, ten einde opgaaf te doen voor de bij- houding van het bevolking register: Gerarda Hoogeveen Wed. W. Meijer gekomen van Nieuwer-Amstel. Cornells van Weringen gekomen van Sloten, J. de Vos id. G. Siebeling Haarlem. Het bureau van bevolking is dagelijks geopend van 912 en van 14 uur. Door het zware onweder van Woensdagnacht is een paard van L. van der Zon te water ge- raakt en verdronken (verzekerd.) Een broedenberg hooi etc. van J. v. d. Geer is afgebrandvefscheidene schapen geraakten te water waarvan enkelen verdronken. Bij den winkelier J. A. Spigt is de vloer in de winkel verzakt waardoor eene stelling met porcelein glas en aardewerk in elkander is gestort. De schade bedraagt /50a/ 60. Door het hevig onweder van Vrijdagnacht is in de Haarlemmermeer de bliksem ingeslagen in een hooiberg van J. van G., aan den IJweg bij den Spaarnwouderweg. De hooiberg is met den geheelen inhoud door de vlammen vernield. Te Baambrug is Donderdag eene harddraverij gehouden, waaraan door 12 flinke paarden werd deelgenomen. De prijs werd behaald door de zwarte merrie Tromp, van J. Koster, te Haarlemmermeer, gereden door den eigenaar; de premie door de zwarte merrie van J. Wouters, te Baambrug, ge reden door A. C Wouters. BURGERLIJKE STAND van 915 Sept. 1885. ONDERTROUWD: M. H. Pompe en E. de Roij van ZuijdewijnD. J. Heij en S. Visser. GETROUWD: J. Rietveld met H. M. KorsmanJ. Bever- sluis wedr. met H. Jansen. GEBORENAnna, dochter van H. Eilins en C. A. de Kam Abraham, zoon, van A. Boesveld en J. B. BuurmanGerrit, zoon van J. de Vries en C. v.d. Pligt; Maria, dochter van J. Krijtenberg en S. Koote; Henricus David en Antonius, zoons van C. Markwat en J. C. van Bentemj Klaas, zoon van K. Slootweg en M. v. d. Voet; Krijna, dochter van S. van Geest en K. Kool; Cornelia, zoon van J. D. Bulk en J. van Vuuren; Jan zoon van J. C. van Stam en G. E. van Gameren; Albert Jan, zoon van A. Mulder en J. B. Vlaskamp; Marinus, zoon van D. van Oostende en P. Gaulooze; Theo dora, dochter van A. v. d. Bos en C. v. d. Vlugt; Christians Johannes, zoon van J. N. v. d. Putte en C. KroonCornelis, zoon van L. Hounnels en L. Cobelens; Elizabeth, dochter van R. Schutte en D. van Giesbergen; Antje, dochter van J. Berckenkamp en W. Westeijn. OVERLEDEN: Marijtje, oud 6 weken, dochter van W. Mens en N. Kempenaar, Alida Cornelia, oud 28 maanden, dochter van A. de Groot en J. Donker; Johannes, oud 5 maanden, zoon van J. v.d. Horst en J. M. Gadaen; Jan Lewis, oud 52 jaar, geh. met Antje Metz; Johannes Jozephus Cornelis, oud 1 maand, zoon van J. Knijff en M. P. Kuijpers. BUITENLAND. en it isi.tnt*. De indruk gemaakt door de officieele bevesti- ging van het gerucht dat de overeenkomst over den Zulficar pas door Rusland en Engeland on- derteekend is, is zeer gunstig. De Engelsche conservatieven schrijven deze gunstige oplossing van de kwestie natuurlijk toe aan lord Salisbury, maar feitelijk schijnt de eer toe te komen aan den Russischen gemachtigde, den ingenieur de Lessar. Het geduld en het beleid waarmede deze de zaak behandeld heeft, gepaard aan zijne groote topographische kennis van de betwiste landstreek, hebben er het meest toe bijgedragen dit netelig vraagstuk op bevredigende wijze opgelost te krijgen. De onderhandelingen tusschen Sir Drummond Wolff en de Turksche Regeering gaan geregeld voort. Naar gemeld wordt, worden velerlei plannen besproken, o. a. het voornemen om het Egjtisch leger onder bevel te stellen van Turksche officie- ren, maar er werd nog niets definitiefs bepaald. Zeer waarschijnlijk zal Sir Drummond Wolff zich spoedig naar Egypte begeven ten einde daar den toestand op te nemen. Daily News ontvangt bericht uit Bombay, dat het plan van den nieuwen minister voor Indie om het Indische leger met 30.000 man te verster- ken en de verdedigingswerken en spoorwegen aan de grenzen uit te breiden, in Indie een slech- ten indruk maakt. Men vindt de uitbreiding niet noodig en vreest de vermeerdering van lasten, welke er mee gepaard gaat. Uit Calcutta wordt van den 13den bericht dat Baboo sarut Chunder Das, een voornaam en zeer geacht staatsambtenaar, op het punt staat naar Colombo te vertrekken, om met den heer Colman Maccauley, die hem daar verwacht, naar Pekin te gaan. Men zegt dat zij van de Britsche regeering in last hebben met Chineesche autori- teiten te onderhandelen over het opheffen van de beperkende maatregelen, waaraan, de handel op de grens van Tibet onderworpen is. In Mysore dreigt hongersnood. Het Gouver- nement aldaar heeft op groote schaal maatregelen genomen om de ramp te keeren. Gebrek aan regen veroorzaakt in Decan groote ongerustheid. it pstjjvn. Het (Russische) Dagblad van Petersburg maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk de drie lijnen der Groote Maatschappij van Russische Spoorwegen, nl. de Warschau-baan, de Nicolai-baan, in het aanstaande jaar onder beheer van de Kroon geplaatst zullen worden. In den stand van het conflict met Spanje is nog geene verandering gekomen. Over en weer worden nota's gewisseld, doch tot eenig bepaald resultaat heeft dit nog niet ge- leid. Spanje schijnt te verlangen dat, v<56r het verontschuldigingen aanbiedt wegens het beleedi- gen van Duitschland's vlag, laatstgenoemd rijk eerst zal verklaren, dat het van alle tegenwoor- dige of toekomstige aanspraken op de Carolina- eilanden afziet. En nu valt het zeer te betwij- felen, of Bismarck geneigd zal zijn hieraan gevolg te geven. Zoolang echter koning Alfonso zich in Spanje weet staand te liouden, zal er wel eene vredelie- vende oplossing gevonden kunnen worden. De weinige stabiliteit echter van het Spaansche gou- vernement en de republikeinsche neigingen van het land leveren een ernstig gevaar op. De telegaaaf-conferentie heeft den 10 September bij eerste lezing het ontwerp-reglement voor Indie aangenomen. Japan en Brazilie legden thans definitieve verklaringen af betreffende de tarief- vermindering bij de overzeesche correspondentie. Het voorstel van Duitschland aangaande de tele- phoon werd met geringe wijziging goedgekeurd. Den 14den September werd het ontwerp voor de tweede maal gelezen. De commissie vereenigde zich met de voorwaarden door Brazilie voor°de verlaging der telegraaf-kosten gesteld. Langdurig werd beraadslaagd over de kabel- tarieven voor Indie en de tarieven van .Turkije. Men hoopt het daarover eens te worden. De contentie heeft het Internationaal voorzittend bureel van zijne taak ontheven, onder dankbetui- ging voor de bewezen diensten. Bij I rederikshaven heeft een botsing plaats gehad tusschen het Britsche stoomschip Auckland en het Duitsche adviesjacht Blitz. De Auckland die door eene verkeerde manoeuvre aanleiding gaf tot de aanvaring, zonk onmindellijk en van de 17 man equipage werden er slechts 2 gered. De Blitz bekwam geen averij. in i sr. Kit rm De Parijsche bladen vernemen uit Bucharest, dat tot nog toe alle pogingen om een handelsver- drag tusschen Rumenie en Frankrijk tot stand te brengen mislukt zijn. Men moet zich dus voorbereiden op de voort- zetting van^ den tol-oorlog tuschen beide Staten, zegt de XLXe Si&cle. „Ten gevolge van het afsprin- gen der onderhandelingen heeft de heer Bratiano, voor het oogeblik althans, van zijne reis naar Parijs afgezien". Ook op het sluiten van een handelsverdrag tusschen Oostenrijk-Hongarije en Rumenie moet geen uitzicht bestaan, meent hetzefde blad. De ongeregeldheden in Annarn zijn nog niet geeindigd. Generaal de Courcy had het land eenvoudig willen anexeeren, doch hiertegen had het Gou- vernement bezwaar. Het gaf den generaal echter volmacht den voortvluchtigen jongen koning af te zetten, en hiertoe is de opperbevelhebber reeds spoedig overgegaan. Blijkens een telegram uit Hue van 14 Septem ber is overeenkomstig den wensch der koninklijke familie en met machtiging van de Fransche re geering, prins Chaul-Nuong, zoon van Tu-Duc, plechtig tot koning uitgeroepen. Ook op Madagascar zijn de vijandelijkheden tegen de Hova's weder begonnen." De met hen gevoerde onderhandelingen waren afgesprongen. HAAttLEMMERMEEIt. £iVCrE£JiVJI.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1