NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 1 VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 40. Zaterdag 3 October 1885. VvNiiLk Abonnementsprijs: Prljs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantorenbrievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergadering van den Genieenteraad van Haai'lenimenneer, Dim dag den 8 Oct. 1885, des morgens ten 10 tire ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Suppletoire begrooting dienst 1885. 3. Voordracht tot af- en overschrijving in de begrooting van 1885. 4. Aanbieding der begrooting dienst 1886. 5. Idem der begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur 1886. 6. Bestek voor de levering van school en kan- toor behoeften in 1886. 7. Idem voor de levering van petroleum en turf voor 't Raadhuis in 1886. 8. Brief van Gedeputeerde Staten tot niet goedkeuring van het raadsbesluit tot ver- dere regeling der jaarwedden van onder- wijzers. 9. Benoeming voor school 3 (Vijfhuizen) van een onderwijzer. voordracht 1. K. Rab te Texel 2. A. Vreeken Haarlem 3. D. Kok Haarlemmermeer een onderwijzeres. voordracht 1. mej. J. W. v. Eden te Nijmegen 2. S. A. Musquetier Harlingen 3. A. M. G. v. d. Lugt Naarden. 10. Adres van P. Rietkerk, verzoekende te- gemoetkoming voor zijne schoolgaande kin- deren, alsmede voor het branden eerier lantaarn bij de pont bij Oude Wetering. Het komt ons niet ondienstig voor belangheb- benden te herinneren dat op 31 October a. s de vergunning om met hondenkarren in deze gemeente te mogen rijden vervalt. Verlenging kan alsdan en op maandag daaraanvolgende ter Secretarie worden aangevraagd, onder overlegging van de vervallen vergunning en de kwitantien van betaalde Honden-belasting. De kar waarop het nommer duidelijk zigtbaar, inede te brengen. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem dd. 24 September jl. is Johannes van Maarik te Haarlemmermeer veroordeeld ter zake verkoop van sterken drank in het klein zonder de vereischte vergunning tot f 25 boete of 5 dagen gevangenisstaf. BURGERLIJKE STAND van 23—29 Sept. 1885 ONDERTROUWD: L. Stokhof en A. v. Gog; D. d. Ouden en S. Biesheuvel; P. d. Jong en K. Snel; A. Eigen- brood en T. Kool; C. Goosen en C. Ruis. GETROUWDD. J. Heij met S. Visser. GEBOREN: Corneli?, zoon van M. Sandifort en E. v. Wijngaarden; Albertus, zoon van S. Schipper en H. J. Dik- keboom; Maria, dochter van J. Boeregeest en J. Schoenraa- ker; Leendert Marinus, zoon van L. M. d. Ouden en A. G. Ides; Johannes Adrianus Antonius, zoon van P. v. d. Geest en M. v. d. Ham; Maartje, dochter van T. v. Gnlik en J. BlankenPetrus, zoon van J. H. Jansen en C. v. Roon; Hendrika Johanna, dochter van J. v. Mourik en M. Brox- terman; Johannes, zoon van P. Heijstek en M. Heijstek Cornelia, dochter van A. Gouloozc en M. van Gennep Johanna dochter van J. v. Tol en A. v. Soest; Maria, doch ter van J. Jonkman en G. SpijkerDirkje, dochter van J. Bos en J. Cigaar; Fredrik Johannes, zoon van J. Buis en C. v. Leeuwen. OVERLEDENMina Sebil, oud 64 jaar, geh. met N. v. d. Meer; Jan Baptist, oud 11 maanden, zoon van J. G. Bertens en A. Joustra; Hilletje Osslager, oud 87 jaar wed. van G. Raaphorst; Gijsbertus Gerardus, oud 4 maanden, zoon van W. Houweling en C. Koenekoop; Johan Karel Cristiaan Borrias, oud 57 jaar ongeh. LEYENLOOS GEBOREN1 kind van A. Rombout en W. van Dalen. BUITENLAND. nvsijAarjo. Een Petersburger blad deelt mede, dat onder de Nafta-industrieelen te Bakoe het voornemen bestaat eene maatschappij op te richten met het doel nafta en petroleum naar de havens van China, Japan en Oostelijk Siberie uit te voeren. umtscmmujimmm. Het wetsontwerp tot het graven van een Noord- zeekanaal door Holstein, tot verbinding van de Oost- en Noordzee, zal eerdaags in den Duitschen Bondsraad worden behandeld. Het ontworpen kanaal zal de richting volgen van het Eider-Ka- naal en zal een breedte hebben van 60 meter aan de oppervlakte, 26 meter op den bodein en een diepte van 8,5 meter. Niet alleen de grootste koopvaardijschepen, maar ook de pantserschepen der marine zullen dus van deze nieuwe verbin ding gebruik kunnen maken. De Pall Mall Gazette ontving van de Exchange Telegraph Company uit Marseille het bericht dat te Nizza de cholera is uitgebroken. Dagelijks constateert men vijf of zes sterfgevallen. Ook op verscheidene plaatsen in het departement des Alpes Maritimes komen ziektegevallen voor. De dagbladen uit die streken zwijgen geheel over de cholera. Te Marseille neemt de ziekte steeds af. Uit Rome wordt gemeld dat de troepen, door de Regeering bijeengetrokken niet voor eenige Buitenlandsche onderneming bestemd zijn, maar tot handhaving der orde naar Sicilie zullen worden gezonden De bevolking aldaar verzet zich n 1. uit cholera-vrees nog steeds tegen de autoriteiten De cholera woedt, vooral te Palermo, nog in vrij hevige mate. Door de Italiaansche Regeering is het voorstel van Frankrijk tot hervatting der Munt-conferentie op 12 October, aangenomen. Het eene gedeelte van het geschil met Duitsch- land is uit den weg geruimd. Duitschland heeft n. 1. verklaard dat het vol- daan is over de ophelderingen der Spaansche Re geering, betrekkelijk het afrukken der wapen- schilden enz. 'I hans moet echter nog de verdeeling der Caro- lina-groep geregeld worden. - Het bericht dat de Paus als scheidsrechter zou optreden, heeft zich nog niet bevestigd. De Koning, die eenigen tijd ongesteld is ge- weest, is thans weder hersteld. Daarentegen ligt de bekende maarschalk Serrano ernstig ziek. Volgens de Stoompost zullen in Portugal be- langrijke openbare werken worden uitgevoerd. Nieuwe spoorlijnen zullen worden gebouwd of vol- tooid terwijl te Lissabon eene nieuwe haven zal worden aangelegd. Door het departement van Openbare Werken is een wedstrijd uitgeschreven voor het ontwerp van werken, uit te voeren op den rechter oever an de rivier de 1 aag, tusschen de brug bewesten het Oosterstation en de verlenging van het kanaal van Alacantara. De mededingers zullen hunne plannen voor 25 December e. k. aan de commissie hebben in te zenden. Alle officieele, ten behoeve van de plannen van de havenverbetering gedane peUingen, enz. zijn ter beschikking van belamr- hebbenden, die de opgaven wenschen te raadplegen. Twee prijzen worden uitgeloofd, ten bedrao-e gezamenlijk van 27000, de eerste de tweede het s/t van dit bedrag. Vereischt worden in hoofdzaak: lo. Een alge- meen plan 2o. Een lengteprofieL 3o. Dwarspro- fielen. 4o. Detailteekeningen. 5o. Eene memorie van toelichting. Inlichtingen worden verstrekt door het Comity voor de verbeteringen der haven van Lissabon aan het departement van openbare werken aldaar. In den staat van zaken op het Balkan-schier- eiland is nog geen verandering gekomen. orst Alexander van Bulgarije schijnt aan het Kussische hot geen persona grata meer te wezen, voornamelijk^ omdat hij zich tegenover den Czar i n zijne ministers op een te onafhankelijk stand- punt heeft geplaatst. Daarom geldt dan ook het ongenoegen der Rus- sische Regeering, meer vorst Alexander, dan de plaatst gegrepen omwenteling, en het is niet on- waarschijnlijk dat Rusland aan de overige onder- teekenaars van het Berlijnsche verdrag zal voor- stellen, een ander op den Bulgaarschen troon te plaatsen. In de andere Balkan-Staten, vooral in Servie, heerscht groote opgewondenheid. Ook in Griekenland openbaart zich eene oorlog- zuchtige stemming; de Regeering besloot de Kamer Injeen te roepen en de reserve mobiel te maken. 1 urkije heeft troepen saamgetrokken aan de grenzen van Oost-Rumelie en naar het schijnt en- kele Rumelische dorpen bezet, als bewijs dat het zijne rechten op het land handhaaft, maar overi- gens is het nog onbekend of de Sultan tot wapen- geweld zijn toevlucht zal nemen, dan wel of hij de tusschenkomst der mogendheden zal afwachten. Men spreekt dan ook over het bijeenroepen eener Europeesche conference te Konstantinopel, die in de zaak zou moeten beslissen. Volgens een heden ontvangen telegram zijn de Mirdieten in opstand gekomen en hebben zij zich meester gcmaakt van een aantal paarden en eene groote hoeveelheid levensmiddelen en ammunitie bestemd voor de Turksche troepen. Big DAAKLEMNERMEEtt ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN DITGAVE BETREFFENDE - 6. te adresseeren aan den Uitgever J. M. ile Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 1—6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. OP FIMVftKWft. S ft It J Mi. M'ttltTI'txlM..

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1