NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 41. Zaterdag 10 October 1885. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs: /6.- Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prijs der Advertentien PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergadering van den Oeineenteraad van Haarleinniermeer, Dinsday den 8 Oct. 1885, des morgens ten 10 nre ten Raadhuize. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behandelde onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 0. a. uitslag aanbesteding steenkolen, en rapport der commissie voor de bezwaren tegen het bou- wen van een fort bij Hoofddorp. 2. Suppletoire begrooting dienst 1885. Wordt vastgesteld, waartoe ook de Commissie vooraf adviseerde. 3. Voordracht tot af- en overschrijving in de begrooting van 1885. Goedgekeurd idem. 4. Aanbieding der begrooting dienst 1886. Wordt besloten die te stellen in handen der fin. Commissie. 5. Idem der begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur 1886. Idem. 6. Bestek voor de levering van school en kan- toor behoeften in 1886. Wordt goedgekeurd. 7. Idem voor de levering van petroleum en turf voor 't Raadhuis in 1886. Idem. 8. Brief van Gedeputeerde Staten tot niet goedkeuring van het raadsbesluit tot ver- dere regeling der jaarvvedden van onder- wijzers. De Raad besluit omtrent deze zaak in hooker beroep te komen bij Z. M. den Koning, wijl men het tractement op de vastgestelde som van/550 wenscht te behouden. 9. Benoeming voor school 3 (Yijfhuizen) van een onderwijzer. voordracht 1. K. Rab te Texel 2. A. Vreeken Haarlem 3. D. Kok Haarlemmermeer een onderwijzeres. voordracht 1. mej. j. W. v. Eden te Nijmegen 2. S. A. Musquetier Harlingen 3. A. M. G. v. d. Lugt Naarden. V ordt besloten deze benoemingen aan te houden tot na afloop der beslissing bedoeld bij punt 8. 10. Adres van P. Rietkerk, verzoekende te- gemoetkoming voor zijne schoolgaande kin- deren, alsmede voor het branden eener lantaarn bij de pont bij Oude Wetering. Punt 1 wordt aangehouden volgende Vergade ring. Punt 2 daarop wordt afwijzend beschikt. 11. Op eene reclame van C. Goosen in zake Hondenbelasting wordt afwijzend beschikt alszijnde de reclame te laat ingediend. 12. Wordt besloten om de kosten van de weg te Abenes ad /263,986 te bctalen uit den post voor onvoorziene uitgaven. Waarna de vergadering wordt gesloten. Op Woensdag 14 October zal te Hoofddorp de gewone jaarlijksche vee- en paardenmarkt worden gehouden, alsmede op 5, 12 en 19 No vember 1885. Bij de verkooping op de Badhoeve hebben 143 schapen opgebracht /3774 en 6 paarden 1752. Tijdens den verkoop ontstond er een begin van brand in den paardenstal, verinoedelijk door het wegwerpen eener brandende sigaar, doch werd spoedig met eenige emmers water gebluscht. BUITENLAND. Thans heeft ook de Engelsche gezant te Madrid van de zijde der Spaanscbe ambtenaren, eene zeer onaangename bejegening ondervonden. Het is n 1. een aangenomen gebruik dat verte- genwoordigers van vreemde mogendheden vrij- gesteld zijn van het betalen van belasting. De Engelsche gezant werd echter in de belasting aangeslagen en toen hij weigerde te be talen, verscheen er een ambtenaar van het Mini- sterie van Financien, om beslag te leggen op het meubilair enz. in het gezantschapshotel, waaruit hij echter verwijderd werd. De Spaansche Regeering moet evenwel reeds gelast hebben, de belasting-invordering te staken en hare verontschuldigingen hebben aangeboden. Te Folkstone is overleden de graaf van Shaf tesbury eene in Engeland hooggeachte persoon- lijkheid, die vooral bekend was door zijne onver- moeide pogingen om het lot der armen te ver- zachten De ook bij ons te lande wel bekende Russi- sche koopman Sibiriakoff, heeft zijne pogingen om eene verbinding tot stand te brengen tusschen Europa en Siberie door de Kara Zee, opgegeven. Thans is hij echter begonnen aan de verbin ding van de stroomgebieden van de Ob en de Petschora over den Oeral. Ook zal voor rekening van Sibiriakoff de An gora bevaarbaar gemaakt worden, en wanneer het kanaal tusschen den Jenissei en den Ob, waar- aan men begonnen is,voltooid zal zijn, zouden de waren door geheel Siberie van het Baikal-meer af te water over de Angora, de Jenissei, den Ob en de daartoe behoorende zijrivieren tot Beresoff kunnen vervoerd worden verder over de Si°-wa en Soswa tot Sararnpaul (Ljapinsky-Surti) en van- daar 170 werst over land naar Aronetz aan den oever van de Petschora. Zondag hebben te Parijs de verkiezingen plaats gehad voor de Kamer van afgevaardigden waar- bij voor het eerst de stemming volgens de Scrutin de liste plaats had. Wat de Republiekeinsche partij stellig niet verwacht had is gebeurd, n.l. dat zij een zeer gevoelige nederlaag heeft geleden. TerwijI de anti-republikeinsche partijen in de vorige Kamer slechts ruim 80 leden sterk waren, zijn er tegenover 135 republikeinen thans reeds 174 conservatieven gekozen, terwijl 226 herstem- mingen moeten plaats hebben waarvan er onge- twijfeld vele ten voordeele van laatsgenoemd°n zullen uitvallen. Echter zou het gevaar minder groot zijn, indien de republikeinsche partij niet in zoovele onderling vijandige fracties verdeeld ware, want ondanks hunne overwining zullen de clericalen monarchalen in de nieuwe Kamer toch in de minderheid blijven. Met de eenheid in de republikeinsche partij is het echter treurig gesteld. Opportunisten, radi- calen en anarchisten bestoken elkander op de heftigste manier^ en hebben daardoor hunne tegen- standers niet weinig in de hand gewerkt. Hiei bij komt nog dat de koloniale staatkunde der laatste jaren, bij een groot gedeelte der Fransche natie afkeuring vindt; de bloedige expe- dieties naar Tunis, Tonkin en Madagascar, waar van men te vergeefs de voordeelige zijde zoekt, vallen niet in den smaak van het volk, vooral nu alles den Fransche troepen niet voor den wint gaatmen beschuldigt de liberalen ministers s lands zonen en schatten op te offeren voor doel- looze overzeesche ondernemingen. Te Parijs, waar natuurlijk grootendeels replublikeinen gekozen zijn, heeft de uitslag der verkiezingen reeds tot onge- regeldheden aanleiding gegeven. Voor het redactie-bureel der conservatieve Gau- lois, hebben demonstraties plaats gehad, waarbij van straatsteenen gebruik werd gemaakt, en de poljtie de menigte met geweld^ uiteen' moest drijven. Volgens de Koln Zeitung zouden reeds enkele der ministers o.a. de heeren Legrand en Hew4 Mangons, hun ontslag hebben ingediend. Op Sicilie is de cholera afnemende. Het getal aangetaste bedroeg in de laatste dagen 130, dat der overledenen 70. In den toestand der Bulgaarsch-Rumelische kwestie is geene verandering gekomen. De gezanten der groote mogendheden hebben eene bijeenkomst gehouden, waarop echter niets definitiefs besloten schijnt te zijn. De datum voor een tweede bijeenkomst is zelfs niet vastgesteld- IIA A It L E M1! EII M E E It per jaar Enkele Nommebs 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den (Jitgever J. If. de Hussy. ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 1—6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. OP BURGERLIJKE STAND van 30 Sept. 6 Oct. 1885. ON DERTROUW D C. v. d. Linden en A. Bus6. GETROL WD: M. H. Pompe met E. de Roij van Zuijdewijn. GEBORENFranciscus, zoon van L. Elst en E. L. A. Becker; Neeltje Maria, dochter van J. van Tol en M. de Vries; Josephina Jacoba, dochter van H. van Dragt en E. Markwat; Marijtje, dochter van W. Grisnieh en G. Groen- veld; Cornelis, zoon van A. Zut en A. MoskWilhelm, zoon van U. Dekker en H. Benning; Peter, zoon van G. Raarns en J. de Peuter. OYERLEDENMarinus Meijer, oud 68 jaar, geh. met W. Yerduin; Gerrit, oud 5 maanden, zoon van W. Schilders en A. Schreuders; Cornelis, oud 2 jaar, zoon van J. van't Hof en E. Robijn; Klaas, oud 17 maanden, zoon van J. van Oijen en K.. Albers; Sjourt Blanksma, oud 46 jaar, ongehuwd, te Leiden overleden; Petrus Johannes Kuijpers, oud 29 jaar,' geh. met P. Knoop, te Leiden overledenBarend de Bie, oud 49 jaar, geh. met C. v. d. Berg, te Leiden overledenCornelia, oud 16 maanden, dochter van B. Winkel en P. Kouwenberg. Ml USLAIVMM. MMlslA'MiMlMJMi. MTAIjIE. mm: mi Mi. m j i:.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1