Haarlemmerineerpolder. DE KORENBEURS" AD V ERTEN TIEN. Gedistilleerd en Likeuren. lEftCUUR'-STOOMDRIIIKERIJ. r Ci[! I! Si Cafe KAASMARKT, HAARLEM. SNELLE AFLEVERING. GEMENGDE BERICHTEN. ALLERLEI. 99- Rokin 60, Amsterdam. SPECIALITEIT voor Beursbericliteii, Haiulelscirculaires, Verslagen van Maatscliappijen, Catalogussen, Prijslijsten, Bestekken, enz.waarvan ook desverkiezende de verzending wordt waargenomen. ongeveer elk uur een der tien loopen afgesclioteu wordt. Deze weinige in den loop van den dag door de mitrailleuse geloste schoten moeten echter geheel voldoende zijn om de ongenoode gasten te verjagen. Hoe men afgesneden bloemen lang goed houdt. "De bloem die men plukt, is ten doode gedoemd, haar leven wordt moedwillig verkort." De kunst is nu, dat verkorte leven zoo lang mogelijk te rekken. Daaromtrent zegt de Popular Science-new* (Vereenigde Staten, Amerika) Een hoofdvoorwaarde, waarop men zelden let, is nooit de vazen vol te proppen met bloemen. Onderscheidene soorten zullen lang duren wanneer er maar ruim water in de vaas is en niet te veel stelen, die zich met het water voeden en het bederven. Rnime vazen, waarin veel water kan, zijn verreweg te verkiezen boven de smalle met nauwe hals, die zoo vaak gebruikt worden. Platte schotels met nat zand, zijn zeer nuttig voor bloemen met zwaaren bloemkroon of kortpn steel. Zelfs gedeeltelijk verwelkte bloemen zullen opleven, wanneer zij op die koele, vochtige zelfstandigheid worden gelegd. Ofschoon mos aardiger staat dan zand.'moet men het toch niet gebruiken, daar het spoedig leelijk riekt en deze geur zich vermengt met den geur der bloemen, die men er in heeft geplaatst om ze goed te houden. Voor het geval dat de bloemen slechts in een kouden atmosfeer groeien en er onder lijden, wanneer zij in een dro^e en warme lucht komen, moet men trachten de uitwaseining zooveel mogelijk te verminderen, en wanneer zulke bloemen een harigen Stengel en bladen hebben, ze een minuut lang onder water steken, opdat de capulaire aantrekkingskraeht vochtig en koel blijven; maar dit is gevaarlijk voor het tafelkleed of gepolijsten meubelen, tenzij dat de punten der blaadjes niet hangen en dus niet druipen kunnen. Een ander middel om teere en zeer welriekende bloemen te conserveeren is, ze met tal van bladen af te snijden, en wanneer de bloemkroon in het water is geplaatst, slechts deze boven water te laten. Door dit middel schijnen de bladen de bloem in het leven te houden, die dan in een koel vertrek, drie dagen lang goed blijft. Het is zeer goed dikwijls een eindje van den steel af te snijden, maar voor alle bloemen is het beste middel ze des nachts buiten te zetten, blootge- ateld aan dauw en regen, dan krijgen ze kracht voor vele dagen. Alle planten uit Nieuw-Holland, vooral bloeiende accasia's, worden door deze schijnbare wreedheid zeer gebaat en kunnen zelfs beter tegen een lichte vorst dan tegen een heete kamer binnenshuis. i De Landb. Ct. bevatde volgende mededeeling van den heer W. Q. v. d. Wal, te Haarlem: De remonte-commissie voor N.-Brabant, Zeeland en Limburg, bestaande uit de hh. Booga»rd, Kromhout, Jong, Boreel en v. d. Wal, kocht 11 stuks paarden voor het leger. In aanmerking genomen, dat het de eerste maal is, dat deze commissie Zevenbergen en omstreken bezoekt, ifiag dit aantal gunstig genoemd worden, daar vele van de aangeboden paarden te jong en te hoog waren. Ter wille van hen, die niet weten, hoe oud en hoe hoog de verlangde paarden mogen zijn, is dienende, dat ze den leeftijd van 4-6 jaren mogen hebben en hoog zijn 1.52-1.53 meter. Bloembollen. Hoe ongaarne men ook aan den naderenden winter herinnerd wordt, de naam- en prijslijst van bloembollen der firma Groenewegen Co. zal zeker velen welkom zijn. De fraaie afbeeldingen immers herinneren dat kamer en tuin ook gedurende het koude seizoen geen vriendelijke bloemversie- ring behoeven te ontberen. Behalve de verschillende bolgewassen voor de kamer en den vollen grond, vindt men in het uitgevoerde boekskenog eenige opgave van zaden, die in den herfst gezaaid kunnen worden. Van verschillende £6n en tweejarige en overblijvende planten verkrijgt men betere uitkomsten, wanneer de zaden in den herfst gezaaid worden. De planten, die daaruit voortkomen zijn sterker en bloeien vroeger dan die men in het voorjaar zaait, terwijl dit nog bovendien het voordeel oplevert, dat, wil men langer genot hebben van den bloei, men de meeste soorten in het voorjaar nogmaals kan zaaien. Op aanvrage wordt deze uitvoerige naam-en prijsiijst kos- teloostoegezonden Voor de derde maal ter dood veroordeeld. Te Krakau werd dezer dagen behandeld het proces tegen Mozes Ritter, zijne vrouw en Strochlinskide eerste en de tweede belijden het mozaisch geloof; de derde is christen. Zij worden beschuldigd van moord en reeds twee maal is het doodvonnis over hen uitgesproken. Thans diende het strafgeding vour den derden keer in hoogei beroep. Het geval is een der vele gelijksoortigen met dat te Tisza-Eszlar. De jodea zouden een christen dienstmeid, veertig jaar oud, gedood hebben om haar bloed bij het nakomen van ritueele voorschriften te gebruiken; en Strochlinski zou voor een loon van vijftig florijnen hem hierin behulpzaam zijn geweest. De besehuldiging berust als altoos op het diep gewortelde vooroordeel dat de Joden Christenbloed noodig hebben ter viering van het paaschfeest. Bij de eerste behandeling der zaak bekende Strochlinski schuld, en verhaalt hij in al de bijzonderheden hoe Mozes Rittis en zijn vrouw, met den bijstand van hem (Strochlinski) de vrouw in den kelder ver- inoord hadden. Alle drie werden ter dood veroordeeld, doch later trok Strochlinski zijn bekentenis in, welke hem zooals hij zeide, door bedreiging was afgeperst. De tweede rechter sloeg hier echter geen acht op en bekrachtigde het dood vonnis. Bij de derde behandeling verklaarde Strochlinski ten nadrukkelijkste, dat hij door de ondergane folteringen uitge- put, ten laatste bekend had, maar hierop antwoordde de voorzitterz/Gij hebt Francisca helpen vermoorden, hare ziel zal u vervolgen, totdat gij bekend zult hebben." Strochlinski Verklaarde opnieuw, dat hij onschuldig is, en toen hield de voorzitter hem een zoo ijselijk tafereel van de hel en het vagevuur voor oogen, dat de bijgeloovige boer in zwijm viel. Dinsdag jl., 29 Sept., deed het hof uitspraak, Nadat de ueznorenen het schuidig hadden uitgesproken, veroordeelde het hof Mozes Ritter, zijne vrouw en Strochlinski tot de straffe des doods, uit te voeren door middel van den strop, en wel eerst aan de vrouw, dan aan Strochlinski en ten laatste aan Ritter. Dezer dagen had te Konstantinopel het volgende voorval plaats. De jongste dochter van prins Halim pasja zou in het huwe.ijk treden met prins Mohammed Ali pasja. De dag, waarop het huwelijk zou worden gesloten, was aange- broken. Een talrijke schaar genoodigden, alien behoorende tot de aanzienlijkste personen der hoofdstad, bevcnden zich aan het hotel van prins Halim, om als getuigen de plechtige verbintenis bij te wonen en deel te nemen aan de bruiloft. In plaats van de verwachte bruid treedt een kamerdienaar des prinsen de zaal binnen en deelt aan de verzamelde gasten mede, dat het leest niet kan doorgaan, dewijl het trouwkleed, te Parijs besteld, niet was aangekomen. Tegen 17 October werden de aanwezige gasten uitgenoodigd ter aangekondigde maar uitgestelde huwelijksplechtigbeid te ver- schijnen. Wie er wel bij voeren waren de armen der hoofdstad, want onder hen werden de keur van gerechteh van het vor- stelijk bruiloftsmaal verdeeld. Ook een jubilaeumDezer dagen vierde een meester slager te Berlijn een eigenaardig feest. De tienduizendste os zou onder de handen van zijne lieden den laatsten adem uitblazen, welk feit door zijne boeken gestaafd is. In ronde cijfers heeft deze meester slager dus 20,000,000 p. rundvleesch verkocht, of daar ter Berlijnsche veemarkt gemiddeld dagelijks 2500 stuks ossen aangevoerd worden die markt viermaal leeg gekocht. Van zijn standpunt kon hij met genoegdoening op dit resultaat terugzien, en van daar dan ook, dat dit 1 0,000ste rund deze //Jubilaeum Ochse" met passende feestelijkheid op de markt geslacht werd. De gezellen werden oirthaald. (Landb. Crt.) Een handelaar te Diisseldorf plaatste onlangs in een locaal- blaadje de volgende advertentie: //Een jongmensch, vlug van hand kan tijdelijk geplaatst worden. Men vervoege zich, enz." Weinige dagen later opende de handelaar zijn geldkistje en vond er de advertentie in, maar op de volgende wijze ver- anderd: //Een jongmensch, die vlug van hand is, heeft hier tijdelijk werk gevonden." De handelaar miste een aantal geld- stukken van 20 mark =/12 uit het geldkistje. In een brief uit Brussel aan het TJtr. Bbld. wordt van een nieuwigheid in de //Sport" melding gemaakt: //Voor de jongste wedrennen te Ostende hadden zich ook een tweetal amazonen doen inschrijven. Het bestuur scheen weinig ingenomen met de vrouwelijke driestheid, om zich in het mannelijk monopool van rennen te dringen. //Na veel geredekavel werd aan de dames vergund te ren nen, maar geenszins om zich met de ruiters te meten. //Alzoo wedrennen de beide dames om afzonderlijke prijzen, wier keus wel bewijst, dat de sport de amazonen niet aan- moedigt. Kanten, linten en strikken, kisten toiletartikelen kunnen toch kwalijk lokaas zijn voor zulke moedige vrouwen. //Hoe het zij, een landgenoote behaalde den prijs van een kanten garnituur en een zilveren medaille. 't Is toch wel aardig, dat een Hollandsche vrouw de eer in de sportwereld heeft opgehouden onder de oogen van H. M. Henriette Louise, die zelve zulk een voorliefde voor het paardrijden openbaart." Ongelijke verdeeling. Frilsje, Mama, wat eten we van middag? Mama. Biefstuk met uien. Frilsje. Zoo, nu dan eet Pa zeker weer al het vleesch en dan krijgen wij de uien. Toe, Mama, bak eens uien met biefstuk, misschien eet Pa dan de uien en krijgen wij het vleesch. Pot enKetel. Twee boeren zaten samen in de ge- vangenis, de eene omdat hij een horloge, de andere omdat hij eene koe gestolen had. Om zijn lotgenoot te plagen zij de koedief: zeg, hoe laat is het? Dat zal jij wel weten. 1" //Ik denk zoowat melktijdl" was het antwoord. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- polder, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat volgens de verordening op het in gemeenschap houden van binnenslooten met het polderwater, afgekondigd den 2 Juli jl., alle binnen slooten van af den 15 October a. s. tot I April daaraanvolgende met het polderwater in gemeenschap worden gehouden. HAARLEM, 7 October 1885. Dijkgraaf en Heemraden voorn. J. W. M V AX DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQDERIJ, Secretans. Puike Cognacper fl. /1.30 en /1.60 Cognac fine2. Cognacp. l Beste Genever Onversneden Beste Brandewijn. Onversneden Zoete Bessen Beste Siroop van Punsch per. fl. 1.10 u 1.20 Prima qualiteit1.30 1.40 Echt Dortmunder Bier. 0.20 Gerste Bier Vollenhoven ter 1.50, 1.60 en /1.85 0.80 en /0.85 0.95 1. 0.90 0.95 1.10 0.85 0.95 0.20 0.16 i) GEVESTIGD IN HET GEBOUW: „DE ZEVEN KERKEN VAN ROME". Deze Drukkerij is llOOfdzakelijk ingericht voor VOOf. Sneden, kneuzingen, schrampen. Deze hooggeschatte geneesmiddelen kunnen niet te sterk aanbevolen worden, ter genezing der meeste ziekten, waaraan de menschheid onderhevig is. Zij zijn zoowel geschikt voor het kind, dat pas de levensreis aanvangt als voor den be- jaarden en ziekelijken. De Zalf is een bepaald geneesmiddel voor sneden, kneuzingen, schrampen en schavingen dikwijls in de kinderkamer voorkomende, en zij is niet minder krachtig werkzaam, in het gezond en duurzaam genezen van verouderde zweren en zeere beenen, die zoo dikwijls eene bron van ellende voor de gevorderde in jaren zijn. Door eene tijdige oplettend- heid op de onderrigtingen, die om ieder pakje Zalf en Pillen gewikkeld zijn, kan een ieder met een matig verstand begaafd, de onaangenaamheid en ellende eener langdurige ongesteldheid voorkomen of verkorten. 26. t.-„ r> ,e\ f 0.80, 1.85, 3.— Doosjes Pillen en Potjes Zalf j 6 75| J9 13 50j 25-00 zijn op franco aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland-,— alsmede in HOLLOW AY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. i,Mercuur"-Stoomdrukkerij, Rokin 60, Amsterdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4