NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. I VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 43. Zaterdag 24 October 1885. Abonnementsprij 8 f 6. Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prijs der Advertentien PLAATSELIJKE BERICHTEN Van verhuizing binnen de gemeente Haar- lemmermeer, moet volgens art. 91 der alge- meene Pol icie-yerorden ing, binnen veertien dagen ter Secretarie (niet bij den Veldwach- ter) worden kennis gegeven. Overtreding wordt gestraft met eene boete van 3. Naar men zegt is thans vast besloten het fort te Hoofddorp op de aangewezen plaats te bouwen. Ook zijn aan den Ringdijk bij Aalsmeer voor een dergelijk doel opnerningen gedaan. Ter huishoudelijke vergadering van de veree- niging „Concordia" te Hoofddorp op den 20en October, waren 20 leden aanwezig. lo. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren Westendorp en ten Hoope. 2o. wordt verslag uitgebracht over de boekerij en besloten eenige nieuwe boeken aan te koopen. 3o. De rekening over het boekjaar 1884/5 be- droegen ontvangstf 178.52 uitgaaf161.43 batig saldo f 17.09 Het bestuur bestaande uit de heeren H. F. Bulttman, Voorzitter, H. J. van Batenburg, 2e Voorzitter, A. Stoel, penningmeester, J. A. Pijn- appel, Secretaris, D. Eggenik, T. Folmer, Commis- sarissen werd met algemeene stemmen herbenoemd. Op 5, 12 en 19 November a. s. zullen te Hoofd dorp de gewone jaarlijksche Vee- en paarden- markten worden gehouden. De landbouwer N. W. heeft zijn jachtveld ver- huurd voor een koek van 150 halve kilogram. 3 voet lang, 2 voet breed, 1 voet hoog. De 21 huisjes van P. Wijtkamp zijn den 22 dezer geveild; hoogste bod f4753. t 1000 gemijnd door den heer Mr. Schift voor de Nat. Hypoth. Bank te Amsterdam. De veedrijvers C. v. d. V. en C. D. gingen enkele dagen geleden met 42 runderen van de Woerdensche inarkt bestemd voor verschillende veehouders. Slecht enkenle koeijen zijn op hnnne bestem- ming gekomen het meerendeel is verstrooid ge- raakt men zegt te Alphen door het passeren van eene andere koppel vee. Het aangezigt en de neus van C. D. was ero- beschadigd. Twee hulpdrijvers T. B. en J. H. S M. die in verzekerde bewaring waren genomen zijn we der vrijgesteld. BLRGERLIJKE STAND van 13 20 Oct. 1885. GEBOREN: Sofia, dochter van A. Jansen en K. v. d. Pol; Johannes, zoon van C. Bom en J. C. Meenderinck; Maarten, zoon van A. Jaren en C. v. d. Graaf; Cornelis, zoon van J. Verhaar en G. Ruigrok; Dirk, zoon van Jo hanna M. Jansen weduwe; Engelmundus Cornelis, zoon van i. v. d. Peijl en M. Damen; Johanna Erdina, dochter van J. Filius en E.' Netten; Maria, dochter van R. Ewouds en R. Schuiling; Johannes Theodorus, zoon van F. H. Spierings en A. Duivenvoorden; Gerard, zoon van H. Reijngoud en W. de Bock; Cornelis, zoon van G. Bakker en L. Metselaar; Petrus Cornelis, zoon van J. Kauffman en H. W. v. Waar- senburg; Gijsbert, zoon van K. van Nieuwkoop en G. Mon ster; Willebrordus, zoon van H. Timmers en P. v. Leuven; Antje, dochter van J. Mohle en P. v. Kooten; Jansje, dochter van J. J. Enzler en P. Maarse. OVERLEDENAntonius Johannes, oud 7 maanden, zoon van W. Aarts en M. v. d. LindenAagje, oud 4 jaar, dochter van J. van 't fiof en E. RobijnGeertruida de Zeeuw, oud 54 jaar, geh. met J. Verschoor; Cornelis, oud 3 dagen, zoon van J. Verhaar en G. Ruigrok; Leendert, oud 8 dagen, zoon van J. Visser en A. M. v. d. Linden; Antonie, oud 11 jaar, zoon van D. Nelemans en T. Schouten. ONDERTROUWD: J. Beljaards en J. van Ekeren; A. T. Heintjes en J. Dingenouts; K. Druif en W. M. Bies- heuvel. GETROUWD: L. Stokhof met A. van Gog; C. v. d. Linden met A. Buse. BUITENLAND. Omtrent het geschil tusschen Engeland en ko- ning Thebau van Birma, wordt nog het volgende gemeld „De Engelsche maatschappij" Bombay-Birma Trading Association had van de regeering van koning Thebau concessie gekregen tot het exploiteeren van teak-bosschen in Birma, doch voldeed niet aan de bepalingen der overeenkomst. Zij velde meer booraen dan zij mocht vellen. Voor de Birmasche rechtbank gedaagd, werd zij veroordeeld en hierop volgde een in beslagneming. Inmiddels is de Britsch-Indische Regeering tusschen beide geko men met een protest tusschen het vonnis der Birmasche rechtbank, welke geen rechtsbevoegd- heid had in deze zaak, daar elk geschil dat tus schen Engelschen en Birmanen ontstaat, aan de beslissing van een gemengde rechtbank onder- worpen moet worden. De regeering te Mandalay weigerde dit toe (e geven, en toen werd door de Britsche autoriteiten het inroepen van een scheids- rechtelijke uitspraak voorgesteld. Op dit voorstel nu heeft koning Thebau geantwoord met eene nota, welke door de Britsche regeering als be- leedigend wordt aangemerkt, en die, tot voor- wendsel heeft gediend om den vorst van Birma een ultimatum te zenden. Een expeditie-corps van 8000 man wordt in gereedheid gebracht, en indien het ultimatum niet binnen 4 dagen op bevredigende wijze wordt be- antwoord zullen de Engelschen Opper-Birma bin- nenrukken. Het zal Engeland s doel wel zijn Opper-Birma te annexeren, uit vrees dat dit anders over eeni- gen tijd door Frankrijk gedaan wordt. Daily News ontving een telegram uit Simla met de tijding dat men te Mandalay bevreesd is voor een algemeenen moord op de Europeanen, in dien het hun niet gelukt te ontkomen met het vaartuig dat het ultimatum overbrengt. Het schijnt wel of het Spaansche Gouvernement er zich in den laatsten tijd op toelegt, met andere regeeringen twist te zoeken. Thans wordt ten minste door de Madridsche Correspondent van Daily News gemeld dat de Brit sche regeering eene nota bij het Spaansche gou vernement heeft ingediend, waarin voldoening wordt gevraagd voor het inbeslagnemen van het Engelsche consulaatsgebouw te Havana. De Britsche consul-generaal aldaar had namelijk borg gestaan voor eene boete, waartoe eene Engelsche fir ma te Havanna vanwege de Cubaansche schatkist veroordeeld was. Sedert is die firma gefailleerd en vandaar de inbeslagneming. De veiligheid in de Chineesche wateren laat nog steeds veel te wenschen over. Het stoomschip Greyhound n.l. is door Chineesche zeeroovers aan- gevallen en geplunderd, waarbij de kapitein werd gedood, terwijl de 2e officier en de le machinist gewond werden. Het stoomschip was genoodzaakt naar Hong kong terugtekeeren. De Brunswijksche erfopvolgingskwestie zal nu spoedig beslist zijn. De raad van regentschap heeft n.l. den Land- dag voorgesteld prins Albert van Pruissen tot Regent te kiezen. ooraf had de Landdag zich met aanzienlijke meerderheid vereenigd met het voorstel der Staats- rechtelijke commissie, waarin protest wordt aange- teekend tegen Cumberland's beschuldiging, dat de Landdag zou hebben medegewerkt tot het bestrij- den zijner hertogelijke rechten. De Landdag ver- klaarde tevens dat er geen wettige middelen be- stonden om den toestand te veranderen, dien de hertog van Cumberland zelf had veroorzaakt door zijn rechten op de Pruisische provincie Hannover te blijven handhaven. olgens een heden ontvangen telegram is Prins Albert van Pruissen in eene voltallige vergadering van den Landdag, met algemeene stemmen ge- kozen tot Regent van Brunswijk. Mag men het rapport van den mijn-ingenieur 1 °hle gelooven, dan is de Duitsch-Afrikaansche bezitting in Angra-Pequena niet veel waard. Ilet land is niet veel meer dan een zandwoe- stijn; het eenige product is lood, en de ontginning van dit metaal levert, tengevolge van de hooge transportkosten, geen voordeelen op Zooals te voorzien was hebben de verschillende groepen der Republikeinsche partij hunne onder- linge twisten voor een oogenblik laten rusten ten einde den gemeenschappelijken vijand bij de her- stemmingen te bestrijden. De uitslag is dan ook geheel in het voordeel der republikeinen, doch het groote getal radicalen onder de gekozenen tempert wel eenigzins de vreugde over de zegepraal. In het Seine-departement is de geheele republi keinsche lijst zegevierend uit den stembusstrijd te voorschijn getreden. Onder de gekozenen zijn o. a. Rouvier, Co- cliery, Raijnal, Spuller, Clemenceau en Rochefort. De republikeinsche bladen kunnen natuurlijk te vreden zijn met den uitslag der herstem- mingen, waarhij de republikeinen een volledige overwinning hebben behaald. „Maar toch zegt o. a. de XIX Siecle moeten we erkenen, dat de candidaten der tegen- partij bijna evenveel stemmen kregen in inenige plaats, waar de republikeinen aan een onbetwiste en volledige overwinning gewoon waren. Wij zijn II 4 Alt LEMM E It M E E It per jaar Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. cle Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 1 6 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnemmten en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. MSJV €ji HJLjiJX M». BIJ I IS CM, IV M*

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1