NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. V VAN 26e Jaargang. No. 47. Zaterdag 21 November 1885. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. B Abonnementsprijs JPriJs der Advertentien: Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vergadering; van den Gemeenteraad van Ilaarleniinenneer, Donderdag den 26 Nov. 1885, des morgens ten 10 lire ten Raadhuize. Onderwerpen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Verzoek van J. v. d. Poel, te Chicago, oni vergunning tot het planten van heester-. of het leggen van een steen op het Koop graf te Hoofddorp 2e kl. lett. 0 no. 132. 3. Verzoek van K. J. Vink, om eervol ontslatr als onderwijzer aan school no. 4. 4. Begrooting voor 1886. 5. Begrooting voor het burgerlijk Armbestuur voor 1886. 6. Besluit tot verstrekking van subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur, over 1886. 7. Ontwerp besluit tot af- en overschrijving in de begrooting van 1885. 8. Verschillende aanvragen om afschrijving wegens Hoofdel. Omslag door vertrek uit de gemeente. 9. Adres van Mej. Moes, vroedvrouw aan de Lijnden om verhooging van Jaarwedde of om eene gratificatie. 10. Adres van P. Rietveld verzoekende tege- moetkoming voor zijne schoolgaande kin- deren. 11. Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag dienst 1885. 12. Bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoofdelijken Omslag dienst 1885. 13. Reclame van D. Braak tegen zijnen aan- slag in de Hondenbelasting dienst 1885. Ingevolge de door Z. E. den Minister van Oor log gegeven bevelen zal op 27 November e k. des middags ten 12 ure door de hoofdadministratien van de korpsen veld-artillerie in het openbaar worden aanbesteed de levering van 25 remonte- paarden, waarvan voor het le regiment veld- artillerie 9 en voor het 2e en 3e regiment veld- artillerie elk 8 paarden. De schaal van schatting voor de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen, zooals die ter secretarie dezer gemeente ter visie ligt, bevat de volgende ciifers. f 150, f 120, f 100, f 90, f 80, f 75, f 70, f 65, f 60, f 55, f 50, f 45, f 40, f 35, f 30, f 25, f 20, t 16, f 13, f 0.25 per hektare. De hieronder vermelde persoon wordt in zijn belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden, ten einde opgaaf te doen voor de bijhou- ding van het bevolking register. Bouwen Koedijker gekomen van Haarlsliede en Spaarnwoude. Het bureau van bevolking en den burgerlijken stand is geopend. 's morgens van 9—12 uur en 's middags van 14 uur. Door het inspannen van een bruin 6/2 jarig merriepaard met kol, voor een verkeerd rijtuig aan de stal van de Vrome, Overtoom, was P. van Kooten Azn. alhier woonachtig genoodzaakt zonder paard huiswaarts te gaan. Aangevoerd op de markt van 19 November te Hoofddorp. 36 paarden en hitten. 7 runderen. 20 schapen. 27 biggen. BURGERLIJKE STAND van 11—17 Nov. 1885. GEBORENAdriaan, zoon van A. v. d. Stroom en E. M. Hartman; Leonardus, zoon van G. Schonhage en M. C. Moorman Margaretha Sofia, dochter van H. Jansen en C. Kikkert; Hermanas, zoon van J. Korsman en T. Levering; llendrik, zoon van A. Kuiper en N. v. d. Tange; Elisa beth, dochter van S. Granneman en M. Beers; Jan, zoon van J. M. van Wijk_en M. de Ruiter; Adriaantje, dochter van F. W. Drechsler en L. van Dammen; Gerrit, zoon van J. Griekspoor en G. van Groningen. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: M. Mes met P. C. Boer; W. Wegman met P. J. M. Spaargaren; L. Kouw met M. van Gronigen. BUITENLAND. Door den heer Gladstone is te Westcolden eene redevoering gehouden, waarin door den libe- ralen staatsman lof toegezwaaid werd, aan de door den conservatieven minister gevolgde politiek, met betrekking tot de zaken op het Balkanschier- eiland. Servie daarentegen ontving een scherpe terecht- wijzing; Gladstone noemde het een betreurens- waardig verschijnsel, dat Servie, dat aan de tus- schenkomst der Mogendheden zijn bestaan en onafhankelijkheid verschuldigd was, thans een broederoorlog was begonnen. De Britsch-Russische Commissie voor de grens- regeling in Afghanistan heeft met haren arbeid een aanvang gemaakt. Twee wersten noordwaarts van het bekende Zulficar is de eerste grenspaal in den grond ge stagen. De reeds tang dreigende oorlog met Birma is uitgebroken; koning Thebau heeft in eene proc- lamatie den oorlog aangekondigd en eene oproe- ping tot zijn volk gericht om voor vaderland en godsdienst naar de wapenen te grijpen. Voor het oogenblik althans is het verboden de vreemdelingen leed te doen. Zoo gauw echter de aanvallers de grenzen van Birma zijn overtrokken zal het vergund zijn hen te dooden. Het is dus aan te nemen dat alle Europeanen die daartoe eenigszins kans hebben gezien, Man- dalay en Birma bij tijds hebben verlaten. Intusschen hebben de vijandelijkheden reeds een aanvang genomen. Het Engelsche transportschip Katheen, dat met twee stukken geschut was gewapend, heeft een der oorlogschepen van koning Theebau op de Ira wad dy aangetast. Het kanonvuur richte een geduchte slaehting aan onder de Birmeesche zeeliedenter- wijl het gevecht eindigde met de verovering van het Birmeesche vaartuig. De forten Hulegor en Minhla zullen naar het schijnt door de Birmanen op ernstige wijze verde- digd worden. Te Kulegor moeten 3000 man bijeengetrokken zijn. Een later ontvangen telegram meldt dat de Engelschen een belangrijk voordeel hebben behaald. Het fort Minhla is n 1. stormenderhand door hen genomen, en wel met zeer gering verlies. Uit Rome wordt bericht dat de beslissing van den Paus in de Carolina kwestie voor 25 Novem ber verwacht kan worden. A erder wordt gemeld dat de Paus het recht der Spanjaarden op de betwiste eilanden zal erkennen, maar de verplichting zal opleggen. Duitschland verschillende voorrechten toe te kennen. Reeds verleden jaar werd herhaaldelijk ter sprake gebracht het in leven roepen echter eener Deutsch-ueberseeische Bank, waarvoor de president der Duitsche Rijksbank, Von Dechend een der voornaamste ij'veraars was Volgens de Fr. Zeit. heeft nu genoemde heer een definitief ontwerp voor de bedoelde instelling opgesteld, hetwelk weldra zal worden openbaar gemaakt, en reeds de instemming van den rijkskanselier heeft verwor- ven. De nieuwe Bank zou in hoofdzaak eene getrouwe copie zijn van de Rijksbank. Het ka- pitaal, voorloopig op 60 millioen mark gesteld zou worden geleverd door particulieren, maar het be- stuur in hetwelk de Rijksbank en de Seehandlung vertegenwoordigd zouden zijn, zou onder recht- streeks toezicht van het rijk staan. De Bank zou gevestigd zijn te Berlijn, met filialen te Hamburg, Bremen, Frankfort a/d Main en Leipzig. De verklaring van den President van den Minis- terraad, den heer Brisson, heeft in de Kamer geen zeer gunstigen indruk gemaakt. Vooral de radicalen zijn ontevreden. Geen voor- bereiding der scheiding van Kerk en Staat, geen amnestie voor de politiek veroordeelden. en het voortzetten van de tegenwoordigen koloniale staats kunde, zijn altemaal zaken die den radicalen niet aanstaan. Echter schijnt de meerderheid van dezen groep besloten te hebben, het Minsterie te laten leven tot na de verkiezing van een nieuwen President der Republiek. Op het punt van de amnestie zou men met de Regeering tot een vergelijk komen, in dier voege dat geen amnestie zal worden afgekondigd, maar dat gratie verleend zou worden aan alle Staatkun- dig veroordeelden. Volgens de Koln. Zeitung zouden de Franschen op Madagascar weder een nederlaag hebben ge- leden. II 4 4 It L E M M E R M E E It per jaar 6. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE FN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Bussy, ROKIN GO, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Enkele Nommees 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. OP OVERLEDEN Pietertje Klapwijk, oud 53 jaar, geh. me; J. Stans; Dirk, oud 7 weken, zoon van J. Hogenbirk en J. Broertjes; Trijntje Blokker, oud 53 jaar, geh. met T. KooijJoost, oud 2 jaar, zoon van W. F. Caf6 en E. Uit- hovenJohannes, oud 7 jaar, zoon van J. Rietveld en G. Voorhont. JO I! t TS C MM I J A X iitsijvn ti i jmj.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1