NIEUWS- eh ADVERTENTIEBLAD. r:1 VAN A AN LANDBOUW, GBMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. 26e Jaargang. No. 48. Zaterdag 28 November 1885. Abonnementsprijs per jaar6. Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Bnssy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Groote Letters naar plaatsruimto. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. PL A ATSELIJ KE BERICHTEN. Vergadering; van den Genieenteraad van Haarleminernieer, Donderdag den 26 Nov. 1885, des morgens ten 10 ure ten Raadhvize. Voorzitter: de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden, afwezig deheerPruissen. De nutulen der vorige vergadering worden goed- gekeurd. Onderwerpen. 1. Ingekoraen stukken en mededeelingen. O.a. goedkeuring, heffing vergunningsregt, id. supp. begrooting 1885, id. besluit betalingen uit de onvoorziene uitgaven; procesverbaal van kas- opneming, uitslag aanbesteding schoolbehoeften. 2. Verzoek van J. v. d. Poel, te Chicago, orn vergunning tot het planten van heesters, of het leggen van een steen op het Koop- graf te Hoofddorp 2e kl. lett. 0 no. 132. Wordt toegestaan. 3. Verzoek van K. J. Vink, oin eervol ontslag als onderwijzer aan school no. 4. Wordt toegestaan, ingaande 17 December 1885. 4. Begrooting voor 1886. Wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 81.887 055. 5. Begrooting voor het burgerlijk Armbestuur voor 1886. Wordt goedgekeurd in ontvang en in uitgaaf op f 6603.55 6. Besluit tot verstrekking van subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur, over 1886. Wordt goedgekeurd. 7. Ontwerp besluit tot af- en overschrijving in de begrooting van 1885. Idem. 8. Verschillende aanvragen om afschrijving wegens Hoofdel. Omslag door vertrek uit de gemeente. Worden toegestaan. 9. Adres van Mej. Moes, vroedvrouw aan de Lijnden om verhooging van Jaarwedde of om eene gratificatie. Hierop wordt afwijzend beschikt 10. Adres van P. Rietveld verzoekende tege- moetkoming voor zijne schoolgaande kin- deren. Wordt ingewilligd en toegestaan f 10 per jaar. 11. Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag dienst 1885. 12. Bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoofdelijken Omslag dienst 1885. Punt 11 en 12 worden behandeld in eene ver gadering met gesloten deuren. 13. Reclame van D. Braak tegen zijnen aan- slag in de Hondenbelasting dienst 1885. Wordt afgewezen, als te laat ingediend. 14. Verzoek van T. Bruijn, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school no. 9. Verleend, ingaande 1 Februari 1886. 15. Ten opzichte van de waarneming der armenpractijk in een gedeelte van wijk 2 wordt besloten zulks op te dragen aan vaste geneesheeren, en waaromtrent zal worden onderhandeld met de geneesheeren van Aalsmeer. 16. Een voorstel van Burgem. en Wethouders omtrent te maken veranderingen aan den bliksemafleider op het Raadhuis wordt aangehouden tot eene nadere vergadering. 17. Wordt voor kennisgeving aangenomen een schrijven van den Baad van State, betref- fende het inzenden van nadere memorien of bewijsstukken in zake het hooger be- roep van den Gemeenteraad van een be sluit van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland tot niet goedkeuring van het raadsbesluit betrekkelijk de Jaarwedden van nog te benoemen onderwijzers. jl. Zondag is J. v. Wieringen te Oude Wete- in^ de herberg van de wed. Spijker nabij Oude W etering zoodanig verwond, dat hij is wegge- dragen moeten worden. Hij had een schedehvond van 10 Centimeter en een geheel ontvelde neus. Misbruik van sterken drank zal vermoedelijk wel de aanleidende oorzaak van den twist zijn. Op den Vijfhuizer-Hoofdweg is een wagen met liiet geladen omgevallen, zonder persoonlijke on- gelukken te veroorzaken. De leuning der brug is afgebroken. Ter vervulling der vacature van predikant bij de Hervormde gemeente te Heemstede is gemaakt het volgende tweetal. le Ds. H Wildeboer te Benthuizen, 2e Ds. J. H. Wensink, te Neerlangbroek. Uit welk tweetal door den Ambachtsheer van Heemstede eene keuze zal worden gedaan. Bij de landbouwers Lanser en van Zijverden zijn respectievelijk 20 en 10 eenden ontvreemd. In dezelfde nacht heeft men in die buurt ook een visch-zegen ontvreemd. BURGERLIJKE STAND van 18—24 Nov. 1885. GETROUWDP. Bier met M. E. Kerkhof. GEBORENCornelia, zoon van P. de Jong en K. Snel; Alida, dochter van A. Vermeulen en G. Masen; Pieter, zoon van C. Spruit en G. van Maasdam; Apolonia, dochter van J. Voorst en C. MoolenaarJohannes, zoon van J. de Jong en C. van OostromKlaas Hendrik, zoon van A. J. v. Gameren en H. Langendoen; Launnertje, zoon van J. v. d. Moren en P. Kammeraad; Klaas Willem, zoon van S. v. d. Meer en A. Kort; Pieter Gijsbert, zoon van A. v. d. Beek en E. Hak; Hendrika Johanna, dochter van J. H. J. Beukman J. Kamp- horst. OVERLEDENJohannes, oud 3 jaar, zoon van C. Hout- huizen en C. L. de Looze; Antje Bakker, oud 48 jaar, geh. met N. v. EgmondWouter, oud 21 maanden, zoon van A. Pruissen en C. Breure. BUITENLAND. De verkiezingen zijn in vollen gang. Nog vdor den aanvang heeft de heer Gladstone eene laatste redevoering gehouden te Dalkeit, waarin hij de kiezers waarschuwde tegen de ver- momde protectionisten, de z. g. fair traders, en tegen het streven der radicale tot scheiding van kerk en staat. De Iersche Liga heeft zich tegen de liberalen en radicalen verklaard. V an den uitslag is nog weinig te zeggen. Enkele sommiteiten van beide partijen zijn gekozen. Zoo b. v. Bright, Chamberlain, Charles Dilcke en Chur chill. Over den definitieven uitslag zal echter eerst over eenige dagen geoordeeld kunnen worden. lot nog toe zijn verkozen 128 conservatieven, 129 liberalen en 19 Parnellisten, zoodat het ver- lies der liberalen groot is. Gladstone is te Har- tington met groote meerderheid gekozen. De tijdingen uit Mandalay zijn schaarschtot nog toe schijnen de Engelschen weinig tegenstand te ontmoeten. Echter duurt de tocht naar Man dalay langer dan verondersteld werd, en het is niet onwaarschijnlijk dat koning Theebau zijne troepen daar heeft geconcentreerd en de Engel schen daar een hardnekkigen tegenstand te wach- ten staat. De volken van achter-Indie hebben zich nooit dan na heftigen strijd en dappere verdediging aan de Engelsche heerschappij onderworpen, getuige o. a. den oorlog tegen de Mahratten. Koning Thebau heeft weer een proclamatie uit- gevaardigd waarbij 25,000 man onder de wapenen geroepen worden, en waarin bekend gemaakt wordt dat de koning het leger in persoon ten strijde zal voeren. VITS CMMMjjMJVJO. In den Rijksdag is men met de behandeling der staatsbegrooting begonnen. De minister van financien betoogde de nood- zakelijkheid van de hoogere uitgaven voor het leger; en wees er op dat de hervorming der sui- kerbelasting en de verhooging van de belasting op brandewijn verder verbetering in den flnantieelen toestand zouden brengen. De heeren Richter en Liebknecht bestreden de begrooting, welke laatst- genoemde zelfs geheel wilde verworpen zien. M'ttsMlVKMl IJ Mi. Door de Kamer van Afgevaardigden is eene cominissie van 33 leden benoemd om de voor Tonkin en Madagascar aangevraagde Credieten te onderzoeken. Van die 33 leden behooren er 10 tot de rech- ter en 23 leden tot de linlcerzijde. Deze laatste zijn weder in twee groepen verdeeld, n.l. 16 voor- standers van ontruiming en 17 die voor eene ge- deeltelijke bezetting zijn. De Minister-president Brisson acht een terug- trekken onvereenigbaar met de eer en de waar- digheid van Frankrijk, en daarvoor zal dan ook in de Kamer wel geen meederheid te vin- den zijn. De heer Ferdinand de Lesseps heeft onder tal- rijke blijken van belangstelling zijn 80e verjaar- dag gevierd. De bekende Fransche reiziger de Brazza is in Frankrijk teruggekeerd en heeft eenige belang- rijke mededeelingen gedaan over den Congo. In het Congo-bekken heeft hij 8 Fransche sta tions gevestigd, die volgens zijne verklaring in bloeienden toestand verkeeren. Het aan Frankrijk toebehoorende gebied achtte hij uit een handelsoogpunt van groot belang, en wel in het bijzonder het Pailloudal en de kust- streken, welke palmnoten, aardnoten en caoutchouc opleveren. AAltLEMMERMEEH OP

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1