HOUTY ERKOOPIN G. ADVERTENTIEN. Eike-BOOMEN, TaUeiloiiei, Tienien, Ins Hont JERCUUr-STOOMDRUKKERIJ. Ksschen** en Siken HAKHOOT, VAARTUIG groot 24 ton. SNELLE AFLEVERING. GELUKSAAN- WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit het Oosten van Utrecht wordt gemeld de kortheid van het tabaksgewas van dit jaar veroorzaakte veel moeitje bij het bossen van de bladeren. Tengevolge van hetongun- stige weder inoest de plant grootendeels door het vuur ge- droogd wordenhierdoor zal het blad zeker bijzonder goed brandbaar zijn. Men hoopt dat dit van invloed zal wezen op de prijzen. Van handel verneemt men niets, wel is het een goed teeken voor de planters, dat de markten te New- York en Baltimore zeer vast zijn en men bij de gehouden veilingen van buitenlandsch gewas te Rotterdam en Am sterdam voor de dek- en ombladsoorten verhoogde prijzen besteedde. GEMENGDE BERICHTEN. Omtrent den moord te Nieuw-Pekela gepleegd, wordt het volgende gemeldt: Eenigszins afgelegen en geheel alleen woonde W. Drewes 43 jaren oud en gebrekkig van lichaamsbouw; eenige akker- bouw maakte het bedrijf en bestaan uit van dien man. Jl. Zondagmorgen in de vroegte werd brand ontdekt aan en in de woning van Drewes; de brand werd gebluscht, vruchteloos werd echter gezocht naar den eigenaar en bewoner. Eindelijk vond men het lijk van Drewes, reeds verstijfd en met belang- rijke wonden en teekenen van verwurging aan den hals, onder het stroo in de schuur verborgen. Die gruweldaad wordt vermoed Zaterdag in den laten avond te zijn geschied, zeer waarschijnlijk heeft de dader, door den anderen dag vroegtijdig brand te stichten, de ontdekking van den moord willen voorkomen. Wat door den moordsnaar gezocht werd is slechts ten deele gevondende comptanten voor verkochte aardappelen en boek- weit ontvangen, waren voor 't meerendeel gebezigd voor af- doening van schuld wegens uitgevoerde timmerwerken. Echter moeten ongeveer zeventig gulden aan geld en een zilveren horloge ontvreemd zijn. De verslagene had op Zaterdagavond bezoek gehad. Het parket te Winschoten heeft zich met een locaal onderzoek beziggehouden. Een voorbeeldelooze brntale diefstal is gepleegd bij den horlogemaker en winkelier P. C. Verhijen aan den Haarlem- merdijk bij de Eenhoornsluis No. 4. De dief of dieven hebben zich toegang weten te verschafTen door de deur, die naar het bovenhuis voert en welke naast de winkeldeur is gelegen. Men zegt dat die daar 's avonds te 9 uur gesloten is ge- worden. Hoe dit zij, eenmaal in het portaal heeft men met een centerboor gaten geboord in een dunne houten zijdeur, die toegang tot den winkel geeft, klaarblijkelijk was men van de plaatselijke gesteldheid tamelijk goed op de hoogte. Na eerst op eene verkeerde plaats een gat geboord te hebben, heeft men de rechte plaats getroffen, dddr zoo'n groot gat gemaakt, dat men er de hand door kon steken om de schuif weg te trekken. Toen had men onder aan de deur met een tweede schuif te doen, die meer moeilijkheden gaf, omdat ze niet voorzien is van een lus om er aan te trekken. Hier is het gat dan ook veel grooter dan bovenaan. De deur was open. Er hingen echter klokken tegen, die bij de minste beweging in het slagwerk moesten rinkinken, wat niet verhinderde dat de dief in den winkel is gekomen en uit de gesloten winkelkast, op wier slot echter de sleutel stak, 108 zilveren en 72 gouden horloges, ter waarde van ongeveer f 3500 heeft gestolen. Hoe laat een en ander gepleegd is, weet men niet. Wel meende een der bovenburen tegen 5 uur in den morgen ge- raas te hooren van een toeslaande deur. Wat de diefstal zoo brutaal maakt is, dat de winkel vol- komen verlicht was: heldere maan, voor de deur een straat- lantaren, in het achterliggende vertrek dat door een glas- raam van den winkel is gescheiden, een nachtlicht. In dit vertrek, dus op 8 of 10 passen van den inbreker of inbrekers, lagen de bewoners te slapen doch hoorden noch zagen iets. Als vervolg op bovenstaand bericht kunnen wij melden dat het der ijverige Amsterdamsche politie gelukt is de ver- moedelijke daders te arresteren en de horloges in beslag te nemen. Dit zal den bestolen eigennaar voorzeker een aangename St. Nicolaas bezorgen. De Londensche correspondent der JV. B. Ct. heeft een onder- houd gehad met Antink, den tijdelijken gastheer van Van Rijsselberghe. Volgens Antinks voorstelling heeft hij Van Rijsselberghe in alle opzichten geholpendat hij hem aan aan de politie verklapte, vond zijn oorzaak in Van Rijselberghe's ontijdige vlucht uit zijn huis, met medeneming van een tal hem niet toebehoorende voorwerpen. Volgens de verzekering van Antink moet Van Rijsselberghe bij zijn ontsnapping uit de gevangenis te 's-Gravenhage geholpen zijn door een schilder, die hem een breekijzer bezorgde. Sir Charles Warren heeft, zoo raeldt Be VolJcsstem, volgens een bericht in de Cape Argus, tijdens zijn verblijf in Bechu- analand eenige Hollandsche spreekwijzen in zijn zakboekje neergeschreven, teneinde met de boeren te kunnen praten. Dit kwam hem te pas toen hij op een avond, te paard uit zijnde, merkte dat hij niet v66r donker thuis kon komen, zoodat hij een boer die over zijn onderdeur lag, om een slaapplek wilde vragen. Zijn zakboekje uithalende groetie hij den boer met een //goeden avond, oom!" en oom Japie antwoorden //na'end.' Sir C. //Kan ik hier slaap van avond?" Oom J.: //Wie is jij?!' Wie hij was dat had Sir Charles niet in zijn boekje opgeschreven, en hij zeide dus in het Engelsch, //Ken je mij niet? Ik ben Generaal Majoor Sir Sharles Warren, Opper- commandant vnn harer Majesteits krijgsmacht in Bechuanaland. Die ben ik." vZoo antwoordde oom Japie, //nee, ons het nie kooigoed nie voor zoo veel menschen." Handelsstijl: Een veehandelaar ontving het volgende tele gram //Morgen alle varkens op het spoorwegstation, ik ook, en ik wacht u ook; kan eerst morgen,komen daar het spoor geen ossen medeneemt. Handel slecht, rundvee in prijs gedaald, wanneer gij ossen noodig hebt, denk dan aan mij." Onlangs deelden de Brusselsche bladen oplichterijen mede van zekeren heer, zich noemende capt. Bailey of kapitein Brelay. Van de feesten ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het artilleriekorps der schutterij had deze heer gebruik gemaakt om zich uitgevende als Servisch officier lekker te eten en te drinken en verscheidene menschen op te lichten. Hier te Amsterdam heeft hij ook gepoogd slacht- offers te maken en met succes. Donderdag den 5 dezer werd toch The Continental Bodega Company Kalverstraat alhier vereerd met het bezoek van een zekeren Captain De Berg, voorgevende privaat secretaris van Prins van Solms te zijn, en in het Amstel-Hotel te logeeren, alwaar hij voor den Prins en zijne familie kamers inoest bespreken. De Captain had het erg druk over de oorlogen, die hij mee gemaakt had, hij was in Oostenrijkscben dienst geweest en had de expeditie naar Mexico medegemaakt, maar daar hij leed aan rheumatisme, had hij den dienst moeten verlaten. Zijne tegenwoordige betrekking had hij voornamelijk te dan- ken aan zijn kennis van talen, hij sprak er namelijk acht. Den volgenden namiddag kwam de Captain weerom in een rijtuig en gaf voor naar Parijs of Londen te gaan en vroeg of hij eenige gesorteerde mandjes wijn voor de Prinses op krediet raocht meenemen, voorgevende niet genoeg geld bij zich te hebben. Wel had hij eenige ch6ques, die hij ook toonde, maar hij beweerde deze te Amsterdam niet te kunnen kwijt raken. Nu begon men den captain te wantrouwen en men zeide hem, dat men geen tijd had de mandjes wijn in orde te maken. De captain vergenoegde zich echter nu met een flesch voor de reis en met 50 Havana-sigaren, en liet beide in zijn rijtuig brengen. Hij schijnt hier verscheidene personen te hebben opgelicht, want aan het Amstel-Hotel, waar hij woonde en zijn nota onbetaald liet, wordt nog al eens naar hem door belangstel- lenden gevraagd. In den nacht vau Zaterdag op Zondag j.l. is bij de weduwe G., nabij Barneveld, eene brutale inbraak gepleegd. Eerst is een stuk uit het dak gebrokentoen van binnen de achter- deur losgemaakt. Daar de deur van het binnenvertrek goed gesloten was, heeft de dader zich met een ladder uit het achterhuis naar de andere zijde van het huis begeven, om door het raam naar binnen te klimmen. De weduwe meende dat een raam was open gewaaid en stond op. Men verbeelde zich haar schrik, toen zij een mans- persoon voor zich zag staanToch had zij den moed om de buren te gaan roepen. Toen deze aankwamen, was de dader intusschen reeds verdwenen. De gemeente-bode van Gent (bij Nijmegen) V. genaamd, heeft zich vrijwillig bij den Officier van Justitie te Arnhem aangemeld, als schuldig aan verduistering van een bedrag van oinstreeks /"3000 ten nadeele van verschillende personen. De zaak wordt thans gerechtelijk onderzocht. op het Landgoed EEYENBURG" te LISSE, op Donder dag 10 December 1885, des voormiddags te 10 Uren, ten overstaan van den Notaris D. J. van Stockum, te Lisse, van EN EEN BETAALDAG 25 JULI 1886. Rokin 60, Amsterdam. Deze Drukkerij is li O O f d z a k e 1 ij k ingericht voor Hoofdprijs van 500,000 Mark. Uitnoodtging- tot deelneming aan de Prijzen der door den Staat Hamburg gegarandeerde groote Geld-Verloting, waarin 9 Millloen 880,450 Mark zeker gewonnen moeten worden. De prijzen dezer voordeelige Geld-Loterij, welke volgens plan slechts 100,000 loten bevat, zijn als volgt: De grootste Hoofdprijs is van 500,000 Mark Mark Premie van 300,000 1 prijs 300,000 3 prijzen a 100,000 1 prijs a 1 prsij a 3 prijzen a 1 prijs a 3 prijzen a 1 prijs a 5 prijzen a 3 prijzen a 90,000 80,000 70,000 60,000 50,000 30,000 30,000 15,000 Mark 36 prijzen a 10,000 56 prijzen a 5,000 106 prijzen a 3,000 353 prijzen a 3,000 513 prijzen a 1,000 818 prijzen a 500 150 prijz. a 300,300,150 31730 prijzen a 145 7990 prijz. a 134, 100, 94 8850 prijzen a 67, 40, 30 totaal 50,500 prijzen, en komen deze binnen weinige maanden in 7 af- deelingen tot zekere beslissing. De Hoofdprijs lste klasse bedraagt 50.000 M. verhoogt zich in de 2e klasse op 60.000 M., in de 3de klasse op 70.000 M., in de 4e klasse op 80.000 M., in de 5e klasse op 90.000 M., in de 6e klasse op 100.000 M., in de 7e klasse op 300.000 M. en met do premie van 300.000 M. event, op 500.000 M. Voor de eerste prijstrekking, ambtshalve op den 9 DECEMBER e. k. vastgesteld, kost het geheel origineel lot slechts Guld. 3.60 of 6 Reichsmark het halve origineel lot slechts Guld. 1.80 of 3 Reichsmark het kwart origineel lotslechts Guld. 0.90 of U/2 Reichsmark welke door den Staat gegarandeerde origineele loten (geen verboden promessen) met origineel plan tegen franco inzeilding van het bedrag zelfs naar de verste strekeil door mij verzonden worden. Ieder deelnemer ontvangt van mij na plaats ge had hebbende trekking dadelijk zonder aanvrage de ofticieele trekkingslijst. Het origineel plan met staatswapen waarin inleggelden en indeeling van de prijzen in de 7 klassen te zien zijn, wordt vooruit gratis verzonden. Mte uitbetaling en vermentling tier ge- tcoiiiieic Cvcfr/cM volgt direct aan de belangheb- benden prompt en onder de streiigste discretie. Iedere bestelling kan men eenvoudig op een postwissel maken. Men weude zich daarom met bestellingen voor de aanstaande trekking tot 9 ilecember e. fe. met vertrouwen aan Samuel Heckscher senr., Bevredigende TJitkomsten. Als het bloed vuil is, de maag in wanorde of de inge- wanden onregelmatig werken, blijken deze Pillen onfeilbare geneesmiddelen te zijn. Velen, die jaren lang geleden hadden, hoewel zij de beste geneeskundige hulp hadden ingeroepen schrijven menigmaal, dat zij de uitwerking, die de medisijnen op hen hadden niet konden beschrijven. Zij dreven meer gal af en maakten dat zij zich luchtiger en opgeruimder gevoel- den, dan al de medicijnen, die zij vroeger hadden ingenomen. Holloway's Pillen versterken de maag, voorkomen galachtig- heid, zuiveren het bloed, wekken den geest op en geven veerkracht beide aan lichaam en geest. In ziekten van het hoofd, het hart en de nieren zijn deze Pillen onschatbaar niet alleen in bet verwijderen van gevaarlijke kenteekenen, maar ook in het afweren van de verschrikkelijke uitwerkse- len, die dikwijls het gevolg zijn van eene verkeerde be- handeling. zijn op franco aanvraag a eomptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland; alsmede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen533 Oxford Street. tMercuur"-Stoomdrukkery, RokinJiQ, Amsterdam, BftCTALE DIEFSTAL. Tot heden is Captain De Berg nog niet terug geweest. Alles doet denken dat men met denzelfden persoon te doen heeft als met Captain Brelay, die te Brussel verscheidene slachtoffers gemaakt heeft. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. Eerste trekking 9 Oecember. Bankiers- eu Wisselkantoor te HAMBURG. r, u*n r> i- n i/* I 0.80, 1.85, 3. Doosjes Pillen en Potjes Zalf j g _?5j lg 50) 25 0Q

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4