NIEIIWS- en ADVERTENTIEBLAD. VAN 26e Jaargang. No. 51. Zaterdag 19 December 1885. WVWUy AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementsprijs: JPriJs der Advertentien Hoofd-Agent P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. PLAATSELIJKE BERICHTEN. NATIONALE MILITIE. le bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Haar- lemmermeer maken bij deze bekend dat de inschrijving voor de Nationale Militie lichting 1887, van personen geboren 1867 zal plants hebben ten Raadhuize op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Januari 1886 van 9—3 uur. Haarlemmermeer 15 December 1885. Burgemeester en Wethouders. LANTZENDORFFER, Burgemeester. D. EGGINK Secretaris. Uit het gezin van G. J. P. zijn er 4 wegens mishandeling tot celstraf veroordeeld alsmede twte geburen. Bij de Commissie tot herziening van de belast- bare opbrengst der ongeb. eigendommen in het schatting district Amsterdam, zijn van landeige- naren in Haarlemmermeer acht bezwaarschriften ingekomen tegen de schatting der als typen ge- kozen ongebouwde eigendommen en tegen de schaal van schatting. Tot notabelen der Hervormde gemeente Haar lemmermeer zijn herkozen de Heeren J. van Zij- verden, P. van Reeuwijk en C. Biesbeuvel. De herstemming tusschen tusschen de heeren J. Bolkestein en W. Verwoerd is bepaald op Don- derdag 24 December 'smorgens van 91 uur. lien ruiin 2-jarig kind van de landbouwer C. A. Gehrels aan de Vijfhuizen, is in een put ge- raakt en verdronken. Den 17 dezer 'snamiddags ten half zes ure is afgebrand de boerderij, van den heer W. P v. Wicke- voorf Crommelin, bewoonddoor C. Lodder, IJweg Sectie B 23. Voorts is verbrand een houten schuur, een berg, en schelften. 160 hekt. omgedorschen tarwe. 160 boonen. 150 rogge. 95 gedorschen koorn. 60000 kilogram hooi. bouwerij gereedschappen en het grootste gedeelte van den inboedel. Niets kon gered worden dan het vee, terwijl men een zieke vrouw nog bij tijds uit het huis heeft kunnen dragen. De oorzaak van den brand is onbekend, doch schijnt op den dorschvloer te zijn aangekomen. De roerende goederen zijn verzekert te Oud- karspel. BURGERLIJKE STAND van 9—15 Dec. 1885. GEBORENBernardus Johannes, zoon van W. J. Kouw en A. Brand; Arnold, zoon van P. Yroonland en P. Corne- lisseJan, zoon van A. de Heer en M. van EgmondCor nelia, dochter van A. Jansen en J. Goulooze; Hendrikus Johannes, zoon van H. de Bruin en C. van YelzenAaglje, dochter van D. Metz en G. Meyer; Pieter, zoon van C. A. de Waal Malefijt en C. Stortenbeeker; Aafje, dochter van J. Bisschop en E. Wagenaar; Willem, zoon van W. van Huis eD A. Poldervaart; Jan, zoon van J. Mantel en E. Hetjes; Wilhelmus, zoon van F. J. Massee en G. M. v. d. Zwet; Lijsbeth, doehter van J. Langereis en M. J. Verbeek; Hendrik, zoon van J. Bloemink en A. Smit; Jacob, zoon van J. Beemsterboer en G. Oudejans; Nicolaas, zoon van C. v. Heijningen en M. H. A. v. Toorn; Jan, zoon van J. Blokker en J. Yarkevisser; Johanna Catharina, dochter van H. Meenderinck en E. Stoffijn; Gesina, dochter van H. ten Hoeve en W. J. Duits; Gerarda, dochter van P. Schooneveld en A. van Westenbrugge. OVERLEDENJacob Verhulst, oud 51 jaar, geh. met H. Bouwense; Cornelis, oud 7 jaar, zoon van J. v. Oude- naaren en M. Yermeer; Theodorus Johannes, oud 18 dagen, zoon van H. de Groot en M. E. Hardenberg. LEYENLOOS GEBOREN1 kind van B. Winkel en P. Kon wen berg. ONDERTROUWD: J. Dam, Wedn. en C. Yreekeri. GETROUWD: H. Goudriaan, wedn. met A. van Es, wed. BTJITENILAjND. Zullen de conservatieven de ministerieele zetels blijven innemen of zullen zij willens of onwillens plaats maken voor Gladstone en de zijnen Ziedaar de vraag waarvan de beantwoording nog geheel in de lucht hangt. De eisch van Parnell, Ziomerule voor Ierland, vindt niet alleen in de conservatieven maar zeer stellige ook in vele liberalen, beliste tegenstanders. Daarom klinkt het bericht uit Londen dat lord Salisbury bij een deel der gematigd liberalen steun wil zoeken, om zoondoende eene voldoende meerderheid te vormen, niet zoo onwaarschijnlijk. Daarentegen komt ons een verbond tusschen Gladstone en Parnell minder waarschijnlijk voor. Wei zou de gewezen premier daardcor de circa 80 stemmen der Ieren winnen, doch daarentegen zouden ongetwijfeld een aantal liberalen, die niets willen hooren van Iersch zelfbestuur, met de tegenpartij stemmen. In ieder geval is de positie van Parnell de aangenaamstehij kan bedaard afwachten bij welke partij zich aan te sluiten. Het Soedansche juk blijft steeds zwaar druk- ken op Engeland's schouders. De laatste tijdingen luiden vrij onrustbarend. De Arabieren leggen groote werkzaamheid aan den dag en hebben de Engelsche voorposten te Kosheh omsingeldde plaats wordt verdedigd door 600 man Engelschen en een bataljon Egyp- tenaars. Aan den anderen oever van den Nijl, te Akasheh, ligt generaal Butler met 900 man, en is in voortdurende verbinding met Wady llalfa waar zich generaal Grenfell bevindt met 1500 man. V erder noordwaarts treft men geen troepen aan voor Koroski en Assoean. De macht der Soedanezen wordt geschat op 8000 man. De gewezen Koning van Birma Thebau is te Madras aangekomen en zal daar waarschijnlijk blijven. Birma is echter nog verre van rustig. Wei zijn te Mandalay geen ongeregeldheden meer voorgekomen, maar te Monthobo, circa 80 mijlen noordwaarts, moet een aanzielijke macht Dacoites bijeen zijn; die het land afloopen en weinig ge- neigd schijnen in onderwerping te komen. Daarbij komt heden de hoogst ongunstige tij- ding dat onder de Engelsche te Birma de Cho lera is uitgebroken Ook is het gerucht bevestigd dat ettelijke Euro- peanen door de Birmanen vermoord zijn. n r t ts cu m, t\i> Volgens een bericht uit Rome is de akte over de Corolina eilanden den 17n op Vatikaan onder- teekend. De zaak van den luitenant-kolonel Herbinger en de ontruiming van Langson, houdt nog steeds alle gemoederen in beweging. Door den kolonel Borgnis-Desbordes was omtrent een en ander een onderzoek ingesteld en een rapport opgemaakt, en nu is dit laatste, hoe weet men nog niet, in handen gekomen van de redactie van de Temps, door welke het stuk openbaar is gemaakt. Hierdoor is een ontzaggelijke en zeer verklaar- bare sensatie verwekt. Er wordt in het rapport n.l. betoogd dat, de luitenant-kolonel, Herbinger, noch gebrek aan amunutie, noch aan Levensmid- delen had, dat het vernietigen van de telegraaf- toestellen en het wegwerpen van de krijgskas op geen enkelen grond is te verontschuldigen, en ten slotte dat voor de terugtocht van Langson geen enkele aanneembare reden is aan te voeren. Bovendien wordt de beschuldiging van meerdere of mindere dronkenschap volgehouden. De luit. kol Herbinger is met de Comorin te Toulon gearriveerd en dadelijk geintervieuwd. Hij verklaarde dan alleen voor de Tonkin-coinmissie te zullen verschijnen, wanneer hij daartoe door den minister werd gemachtigd. Door den afgevaardigde Dumont is bij de Kamer van Yolksvertegenwoordigers een Wetsontwerp ingediend, om een invoerrecht van buitenlandsch vee te heffen. De rechterzijde en de regeering inoeten gunstig voor het ontwerp gestemd zijn, de liberalen daar entegen niet. De minister van buitenlandsche zaken heeft in de Kamer het verslag overgelegd der muntconfe- rentie, benevens een bijlage met de akte, waarin Belgie zijn toetreding tot de Conventie meedeelt. De begrafenis van Koning Alfonso XII heeft den 12n dezer met grooten luister plaats gehad. Hoewel er geruchten van Carlistische samen- zweringen in omloop zijn is de rust tot nog toe- in het geheele land bewaard gebleven. In den loop der zaken tusschen Servie en Bul- garije is nog niet veel voortgang te bespeuren. De vorst van laatstgenoemd rijk is wel geneigd de bemiddeling der mogendheden aan te neinen, maar eischt dan ook dat het gebied van Widdin door de Servische troepen ontruimd zal worden. Hij beklaagt zich verder bij de mogendheden dat Servie alleen tijd zocht te winnen om troepen bijeen te brengen en Bulgarije op nieuw aan te vallen. ii n i nm i: mi i: i: is per jaar 6. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever J. H. de Hussy, ROKIN 60, te AMSTERDAM. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimto. Mr Ml A. IVMM Ml MJ Mi. MMEMjGIE. St'.MXJMi. TVMlMi MJMt.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 1