Nationale Militie. Adolf Steiner's ADVERTENTIEN. 1- BEKENDMAK1NG. ADVERTEKTlE- BUREAU Hamburg, llilaan, GEMENGDE BERICHTEN. INSCHRIJVING voor de NATIONALE MILITIE, ALLERLEI. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. //4o. Dat de oiustandigheid, dat nog niet in alle provincien de tjpen ter visie zijn gelegd, ook voor uitstel pleit. //5o. Dat het wenschelijk is, dat voor genoemde W. t van 1879, waarvan de uitvoering met zooveel zorg plaats heeft, doch waartoe zoo langen tijd wordt gevorderd, de termijn voor het indienen der bezwaren ook worde verlengd en op 100 in plaats van op 30 dagen worde gesteld." Op Woensdag 23 dezer des voormiddags ten elf uur zal op het terrein bij de veemarkt te Rotterdam een keuring van dekhengsten plaats hebben, waarvoor door den Minister van Oorlog een premie van 500 is beschikbaar gesteld. De premie zal worden toegewezen voor den hengst die het meest uitmunt en tevens voor het fokken van remonte- paarden geschikt is.| De aangeboden hengsten moeten gestationneerd zijn in de provincie Zuid-Holland en het bekroonde dier moet gedurende 1886 in dat gewest beschikbaar blijven tegen een dekgeld van hoogstens f 25. Naar men ons uit Wageningen raeldt, hebben de tabaks- handelaars aldaar bij de verschillende planters reeds een kijkje genomen. Over het algemeen is het gewas van 1885, zoowel in Maas en Waal als in Betuwe en Veluwe, klein, gedeel- telijk smal van blad en doorgaans dikbladig. Het gewas van 1884 leverde veel beter dekblad en de planters bedongen daardoor dan ook een goeden prijs; men verwacht echter, dat het zeer gebrekkige gewas van 1885 niet zooveel zal opbren- brengen. Er schijnt nog geen behoefte aan de tabak van 1885 te bestaanook is het bekend, dat van vorige gewassen nog verschillende kerfsoortcn tegen lagen prijs te koop zijn. Uit de Betuwe schrijft men: Van het nieuwe tabaks- gewas is (de zuigers en het gele zandgoed uitgezonderd) tot heden niets verkocht en naar het zich laat aanzien, zal er vooreerst ook nog wel geen haudel komen. De reden hier- van is, dat het niewe gewas slechts weinig dekblad zal leveren en de prijzen der buitenlandsche kerfsoorten zeer laagzijnen nog steeds dalende; kleurige tabak maakt hierop echter eene uitzondering doch daarvan treft men zeer weinig aan bij den Inlandschen tabaksoogst van 1885. Aan tabak o. a. van den laatsten oogst is er in den handel volstrekt geen gebrek. Volgens het Algem. Bagbl. van N. I. had de Conrad van de Maatsch. Nederland te Djeddah vier dagen moeten wachten, op de inseheping van eenige honderden mekka-gangers. Verreweg 't grootste gedeelte der passagiers leed door dil oponthoud ontzaggelijk onder de hitte; de commandant zag dit, had er blijkbaar mee te doen, doch kon niets uitrichten zoolang de scheepspapieren wegbleven. Intusschen kwamen de 325 hadji's bij troepjes van 25 it 50 man, soras ook van 3 A 4 man, langzaam aanzeilen. Men kan de stemming der passagiers begrijpen, waarvan sommigen in het bezit waren van een schrijven der maatschappij, waarbij hun voor den aan vang der reis verzekerd werd, dat het schip slechts eenige uren in Djeddah zou wachten. Dit dagen wachten op de hadjies staat in scherpe tegen- stelling met het feit, dat de commandant van den Prins van Oranje, eenige dagen te voren op de terugreis, uit Genua op den bepaalden tijd was vertrokken met achterlating van twee jeugdige passagiers, een jong zee-offieier en een meisje van 13 jaren, die een kwartier te laat waren gekomen. De Conrad lag toen te Genua; men zag den Prins van Oranje wegstoomen en een kwartier later kwamen de beide jongelui op de kade. Naar aanleiding van bovenstaand bericht heeft de redactie van het Alg. Handelsblad zich om inlichting tot de aangevallen Maatschgewend en meldt als nu omtrent deze zaak het volgende De Conrad is in den avond van 13 October te Djeddah aangekomen en heeft den 16den 'smorgens te 9 uur de reis voortgezet. Het schip zou reeds den I4den vertrokken zijn, ware niet een karavaan van Ned.-Ind. pelgrims op den weg tusschen Mekka en Djeddah door Bedouienen aangevallen en verstrooid, waardoor de Conrad, na een dag tevergeefs te te hebben gewacht, zonder hen de reis naar Indie voortzette. De maatschappij verloor daardoor duizenden guldens passage- geldeu en moest later een ander schip zenden om hen af te halen. Het romantische verhaal omtrent den zeeofficier en de jonge juffrouw te Genua, schijnt geheel uit de lucht gegrepen te zijn. Alle passagiers per Prins van Oranje zijn op hunne bestemmingplaats ontscheeptvau geen hunner is eenig klacht ingekomen, zooals toch ontwijfelbaar het geval zou geweest zijn, indien, zooals men uit de mededeeling moest opmaken, een voor Amsterdam bestemde passagier te Genua ware achtergelaten. Aangezien Jan Lund onderweg aan boord k warn te sterven, haastte zich de eerlijke Spanjaard onzen stadgenoot, die tot uitvoerder van het testament zou zijn benoemd maar die zich niets weet te herinneren van een Jan Lund, in kennis te stellen met de hooge onderscheiding, welke hem wachtte... en van het voordeel dat hem gewordt, inden onverhoopt de dochter van zijn onbekenden vriend niet mocht te vinden of overleden zijn, want in zulk een geval werd hij de wettige erfgenaam van den schat. Maar toen onze stad genoot van dit alles bericht had bekomen en hem de bewijzen wa- len overgezonden, dat de koffer door de expediteurs te Barce lona was aanvaaard en de formaliteiten voor de uitklaring waren vervuld, geraakte onze eerlijke Spanjaard in tijdelijke geldverlegenheid; zijn eigen vermogen zit ook in den koffer, en de hotelhonder te Barcelonia laat hem gijzelen voor ge- maakte verteringskosten. Indien nu onze stadgenoot fr. 500 onder des Spanjaards adres aan den hotelhouder zendt, komt alles in orde. Maar onze stadgenoot, als vice-consul wel op de hoogte van zaken, beantwoordt de in sierlijk Fransch geschreven brieven van den Spanjaard met een onderzoek naar hem bij den Nederlandschen consul te Barcelona, en men vat licht wat het antwoord zal zijn. Door den dief die jl. Zaterdagavond te 9 uur op het Waterlooplein te Amsterdam in perceel No. 9. door middel van een valschen sleutel toegang kreeg tot de woning van een weduwe en een commensaal, zijn daar ontvreemd Een zilveren tafelbel met het opschrift: Souvenir des Eleves en een jaartal, nog een zilveren tafelschel, een zilveren peperbus, een zilveren snuifdoos, een zilveren sigarenkoker met een gouden sigarenpijpje. een gouden cylinder-horloge, een gouden doekspeld met granaten bezet, twee paardenharen met goud doorwerkte horlogekettingen, twee dasspelden (een met het portret van den ouden Frits en de andereeen schildpadden slang met gouden kop en staart), twee zilveren luciferdoosjes een doosje met oude dubbeltjes, stuivertjes en andere vreemde muntstukken en een flaconnetje in den vorm van een raelkkan. Aan geldswaarde werden ontvreemd: twee bankbiljetten, ieder van /100, vier van 25, drie coupons van /20, een goud tienfje vier of zes rijksdaalders enz. Behalve een brie- ventasch, waarin een doorgefourneerd loterijbriefje en een brandpolis waren geborgen, zijn nog twee brieventasschen medegenomen. Uit Harlingen wordt het volgende med^gedeeld Een Spanjaard, uitgeweken wegens deelneming aan staats- beroering, besluit naar zijn vaderland terug te keerenhij maakt dit Brazilie de reis per zielschip aan boord waarvan zich ook een Hollander bevindt, Jan Lund geheeten, die wegens ziekelijken toestand naar zijn vaderland terugkeert. Deze Hollander, eigenaar van schatteu in den vorm van edelgesteenten, baar geld en waarden in papier, sluit eene innige vrienschap met den Spanjaard, en brengt hem op de hoogte van al zijne omstandigheden. De schatten p. m. 400,000 frs., zijn aan boord, in een koffer, en bestemd voor eene dochter van gezegden Lund ergens in Holland vertoevende. Tot administrateur Do ondergeteekende botoigt zijn harteljik.n dank voor d. vele treffende bewijzen van belangstelling, die hij in de laatste dagen mocht ondervinden. J. W. M. VAN DE POLL. Haarlem, 18 December 1885. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Hutirleiunier- llieer, maken bij deze bekend dat de ligting 1887, van personen geboren 18117, zal plaats hebben ten Raadhuize, op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Januari 1885, van 93 uur. Haarlemmermeer, 15 Deo. 1885. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. W. LANTZENDORFFER, Burgemeester. D. EGGINK, Secretaris. m van dat nofmogon Inonoajuad.. Jn aukozn.. met wien hij eenmaal kennis had gemaakt en die te Har lingen woont. De stad G. in het Siberische gouvernement T. had het ongeluk haar burgemeester door den dood te verliezen en de kooplieden der stad, die hem gaarne hadden mogen lijden, wilden zijn portret hebben. Zij wendden zich daarom tot de teekenakademie te Moskou en meer in het bijzondor tot den historieschilder professor M. Scotti, met het volgende schrijven //De dankbare kooplieden der stad G. wenschen de nage- dachtenis van hun algemeen beminden, thans overleden burge meester te eeren, en verzoeken de acaderaie daarom beleefd, een portret in olieverf en op levensgrootte van hem te willen vervaardigen. Inliggend twee honderd roebels in bankbiljetten en alle noodige inlichtingen." De brief bevatte geen photographie en zelfs geen teekeniug van den overledene, maar slechts een stukje papier, dat de volgende opgaven bevatte: /'Hij was 52 jaar en 6 maanden oud en 5 voet, 6 duim lang haar en wenkbrauwen waren roodblond van kleur, de oogen grijs, neus, mond en kin ge- woonhet gelaat was gladbijzondere kenteekenen hij kon de 1 niet uitspreken." Professor belastte een der leerlingen van de teeken-academie die als een grappenmaker bekend staat, met het eigenaardige werkje; di jonge man maakte het portret binnen een paar dagen gereed en zond het aan het opgegeven adres. Korten tijd daarna kwam wederom een brief uit Siberie aan het adres van professor Scottide familieleden van den overledene en de kooplieden bedankten daarin den kunstenaar ten /eerste daar zij het portret buitengewoon goed gelijkend vonden. Kinderen en dwazen zeggen de waarheid. Eenige kinderen spelen //huishouden." Het oudste meisje ver- deelt de rollen. //Gij zijt de vader, gij de zoou, gij de dochter en ik de moeder. Gij,// zegt zij tot den eerstgenoemde, //gij poetst de schoenen, maakt de kachel aan en schilt aardappelen." Verontwaardigd repliceert de //vader": //Dat is geen werk voor mij als vader," //Hou je mond!" zei de //moeder" dat weet ik beter, mijn pa moet dat thuis ook doen. Onder vriendinnen. Clara. Ach, herinner je maar eeus goed O ja, 't was op den dag dat Emile mij de lamp naar het hoofd wierp. Betsy. Donderdag1) Clara. Neen, Donderdag was het de tang, ik zeg je de lamp. Dammthorstrasse 11, Via Durini 31, beveelt zich aan tot plaatsing van Adverteniien in alle Duitscbe en Buitenlandsche Bladen en Vaklijd- scliriften, tegen orig'iliaal-prijzeil. Om het adver- teerend publiek zooveel mogelijk voordeel te ver- schaffen, heeft bovengenoemde firma besloten met adveiteutie-organen van epecielle erkende beteekenis, de verhouding door contract vaster te maken, en is het dezelve ook gelukt de volgende bladen voor advertentien te pachten „Berliner Wespen", ge'illustreerd humoristisch week- blad, oplaag 38,900 Exempl. „Illustrirle Famillezeitung" te Hamburg, 32,000 Ex. A/arcuttr" Ve Amaturdam. 10.OOP iij.. „Kikeriki" te Weenen, 27,000 Ex., en „Sondags Nisse" te Stockholm. Buiteiidien Hoofd Adverteutie - Aanueming voor alle bladen in Lenemarken. FrankrijkGriekenlandNederland, It/die, Noorwegen, tor tug alRumenie, SpanjeZwe- denBuitsc/ilandTurkijeOoslmrijk enz. Advertentietarieven en kostenbegrooting op ver langen gratis en franco. Cowespondentie in alle talen. Elterbuilen en zeere Beenen. Alle soorten van etterbuilen, zeere beenen, verzweringen wonden, en uitslag kunnen genezen worden door een gedurig gebruik dezer koelende, verzachtende en heelende Zalf. De oude en meestal falende wijze om de kanten der zweren met pleisters zamen te trekken, is geheel geweken voor de verstandiger behandeling door Holloway's Zalf, die van den grond af de wond met gave en gezonde korrelingen opvult; deze groeien langzamerhand op tot dat zij de oppervlakte bereiken, te zamen trekken, verharden en dadelijk met nieuw en gezond vel overdekt worden. Deze behoorlijke aanwending dezer Zalf vermindert de ontsteking maakt dat ongezonde ontlading eerst verdikt en dan geheel ophoudt. De Pillen moeten te- gelijkertijd ingenomen worden, ten einde in vereeniging met de Zalf te werken. r, TV,, D A* rr ,r I 0.80, 1.85, S.— Doosjes Pill en en Potjes Zalf J Jy Jy 13 5Q) Jy 25 00 zijn op fr a n c o aanvraag A comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland-, alsmede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. Mercuur"-StoomdrukkcrijRokin 60, Amsterdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1885 | | pagina 4