II Mil Openbare Verkooping BOIiWiflANSIMNG en 20 Hect. Bouw- en Weiland. HI Slotenwi, Polfler Sectie EE 1.18. KOMI ZIEI EN KOOP! LOTING voor ie KAIIOMLE MILITIE, OMNIBUS. INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGDE BERICHTEN. hoofddorp. Dinsdag 19 en Woensdag 20 Jan, Donderdag 21 Jan, TEN VOORDEELE DER ARMEN. HAARLEiyilVIERIVIEER. ADVERTENTIE N. WEFKRLAD VAX HAARLEMMERMFER. - NTFUWS- en ADVFRTEXTIERLAD. Rijderij te Hamburg, in het Lokaal naast de Hervormde Kerk te De dagen tot bezichtiging en verkoop zijn gesteld op van af 's middags 2 uur. van af's morgens 9XI2 uur. Bij de veiling den 12 Januari 1886 te Lisse gehouden, zijn de percee- len slechts in bod gekomen als volgt: No. 1. f 7.500.— 2. 3.400-— 3. 2.500.— Een vorstelijk gesclienk. van de lieeischende warinte der lucht in de kasten en bakken; in elk geval water, dat roin- Btens zijn kilheid verloren heeft. Doch een hoofdvereischte daarbij is en blijft dat dit water zuiver zij. Wanneer het voor de begieting bestemde wa ter een geruimen tijd stil en onhewogen in tonnen of k uipen in de kast blijft staan, dan verliest het *eel van de goede eigenschappen dat een voor de beaiiting der planten bruikbaar water, noodzakelijk bevatten moet. Het is inderdnad een geheel verkeerde np- vatting, wanneer men veronderstelt, dat het eerste het beste voor de hand staaride wa ter goed genneg is ter begieting, als erdekoft maar af is. Het is toch van algemeene bekendheid, althans ik veronderstel het, dat vlietend rivier- of beekwater waar zulks te bekomen is, ter be gieting van alle plantsoorten, de voorkeur ver- dient bovan elk stilstaand water, omdat het door zijn bestendige beweging en aanraking met de lucht, zeer terecht levend water wordt genoemd en zijn goede eigenschappen altijd gelijkmatig behoudt; water daarentegen dat men een lange tijd in den waterbak stil laat staan, gaat getnakkelijk tot bederi over, regen- water niet het minst en wordt schadelijk voor de planten of nog beter gezegd, geheel onhruik- baar voor de begieting. Daarom is bet aan te bevelen om het water in de waterkuipen niet te lang te laten staan, maar ze liever meermalen inwendig te reinigen en met versch water te vullen; want ik heihaal het nadrukkelijk, water dat lang heeft stil gestaan, verliest gaandeweg zijn goede eigenschappen. Misschien lokken ook deze wenken tegensprak uit, doch volgens mijn ondervinding gtijpen er vaak bij de planten cultuur zoovele, nu eens grootere, dan kleinere teleuestellingen plaats, waarvnn men de oorzaak veelal niet gemakkelijk ontdekt, en die van meestal luttele omstandig- haden afhankelijk zijn. Ook ik, gaarne wordt het door mij erkend, was niet op den goeden weg; mijn planten kregen doorgaande veel vuile bladeren, van schimmel in de kasten was ik zelden bevrijd, hoewel ik altijd ruim lnchtte en in 't voorjaer van 1884 was het ora wanhopend te worden zooals mijne talrijke Gloxinia's, Knol-Begoni's en andere plantenizaalingen wegvielen. Gelukkig voor mij, kreeg ik toen het bezoek van een bekwamer en ondervindinprijker vakgenoot. Aan hem klaagde ik mijn nood en somde hem alle mijne geleden verliezen op, de vele in rook vervlogen schoone verwachtingen die ik o O moeht koesteren van het zaad dat ik eigen- handig met zooveel zorg en nauwgezetheid ver- zameld had. Nadat hij mijn behandelingswijze nauwkeurig had nagegaan en zag hoe groote zorg ik voor alles gedrngen had, wist hij mij ook dadelijk geen oplossing van mijn tegenspoeden te geven. Eindelijk kwamen wij aan het andere einde der kast waar mijn groote waterton stond. //Is dat je gietwater?// vroeg hij mij, terwijl hij even het deksel oplichtte ('t was een ton met een kraan, waardoor ik het water aftapte) hij legde het deksel terstond toe. //Wei, vrind dat water stinkt//. //Wanneer is die ton het laatst schoon gemaakt de vorige zomer antwoordde ik ietwat overbluft. r/Foei, Moothernam hij, ik dacht dat je wjjzer zou zijn, dat vuile stinkende water allien is de oorzaak van al je verliezen//. Niet zoodra was mijn strenge maar welmee- nende vriend vertrokken of mijn eerste werk was de waterton uit de kast te halen en die in- en uitwendig terdeeg schoon te laten maken. Wat eenmaal verloren was herleefde niet meer, doch weldra bekwam alles een ander aanzien. En in den winter van 1884-1885 welk een liefelijken aanblik leverde het inwendige mijner bloemkas op, geen schimmel op de planten, geen srnet aan de bladeren en in't voorjaar van 1885 verloor ik hoegenaamd geene van mijne taliijke Gloxinia's, Begonia's, Petunia's of Primula chi- nensis-zaailingen. In plaats van e6n groote waterton heb ik twee kleineren zonder deksel in mijn plauteukas gez t, om benrte wordt er elke week een zorg^uhlig schoongemaakt en met versch water gevuhl, dat dagelijk een pnar malen fiks wordt omgeroerd. De gevolgtrekking hieruit is dus, gedurende de wintermaanden de kasplanlen begieten met water ven een gematigne temperatuur, doch dat tevens zuiver en zoo versch mogelijk moet zijn. zal De gedachte aan inenig behoefiig huisgezin door de heerschende winterkoude, gewis alien hebben opgewekt om te doen wat zij kunnen, ten einde die armoede te lenigen. Mochten die alien dit ook toonen door de volgende week een bezoek te brengen aan de Bazar, en ook anderen er toe op te wekken, en hen zoo mogelijk bet bezoeken er van gemakkelijker te maken. Wanneer velen daarkomen, al is het slechts om eens een kijkje te nemen, zal de moeite er aan besteed niet onbeloond blijven. Doch wij twijfelen niet of zij die het lokaal bezoeken zullen licht iets van hunne gading vinden, daar de prijzen der voorwerpen niet te hoog gesteld woiden en er zoowel gewone kleedingstukken als veischillende soorten van voorwerpen en vele handwerkeu ingekomen zijn. Tot gemak van koopers en verkoopers zullen alle voorwerpen duideiijk ge- prijsd worden. Het geld dat men door iets te koopen besteedt komt geheel ten voordeele der armen. Ook zijn op de bazar loten verkrijgbaar it 50 cts per stuk. In de loterij zijn opdedrie loten den prijs. De bazar zal gehouden worden in het lokaal naast de Herv. Kerk te Hoofddurp, op 19, 20 en 21 Januari: (Zie ook aclterstaande advertentie.) Het comitd voor de Bazar. N. B. Ieder die ons nog wil verblijden door de toezending van gelden en prijzen, staat daartoe de gelegenheid open tot en met maandag 18 Januari. Deze rijderij zal, volgens ontvangen telegram, op 16 en 18 Januari gehouden worden. Zooals bekend, is de baan aldaar dicht bij de stad op een weiland gelegen, dat door een stoomgeinaal onder water gezet wordt en is derhalve een matige vorst voldoende. Voor de hardrijderij zijn behalve de reeds vroeger opgegeven 6 prijzen nog bijgevoegd: 11M. 500 (y 300) voor den champion, EM. 200 voor den tweede, EM. 100 voor den derde en EM. 50 voor den vierde. De inschrijvingen, reeds 6 Januri gesloten, zijn zeer talrijk. Uit Nederland hebben zich aangegeven de heer G. Menema de Wit en Pieter Bruinsma, voor eigen rekening; B. Kingma, W. H. Zij 1stra, T. Veninga, Wybe T. De Yries en Arie v. d. Berg, voor rekening van het Bond. Het bestuur zal beslissen of het alle 5 of slechts 4 zal aan- nemen. Verder zijn ingeschrevenAxel Paulsen, Edwin Paulsen en Carl Werner, alle drie van Christiania; Lundblad en Dahlstrom, beiden van Zweden; architect Groth van Kopenhagen en 4 heeren uit Hamburg. De Eendrockt een Kaapsch blad bevat o. a. de volgende vermakelijke advertentie: A/'o/offie. Bekende hiermede dat ik voor mijne gemeene hek en gemeene jaloersen hart de edele heer Millie Vngel Jr., onschuldig beklat heeft, met mijne vaisoenlijke vrouwtje Sosielja Johanna Vorster. Ook bekende ik dat ik meermalen gelragt heb om meer fatsoenliike heeren door mijn gemeene en jaloersche bek te beklatten met mijn vaisoenlijke vrouw Sosielja Johanna Vorster. Maar het heeft mij altoos geluktom die zekere edele heeren waarvan ik meld met mijne krokedilstranen te bewogen tot scltikking, maar ditmaal heb ik mij door mijn gemeene en jaloersche hart laat bedriegen, daar deze edele heer te fatsoenlijk is om het met mij te schikken om te bewijzen dat ik gelieg heb, slaat ik met mijn hand op mijn gemeene bek, en zeg: //Ge meene bek wat heb gelieg van Willie Vogel en zijn eer." Zoo verzoek ik deze apologie over geheeie wereld te publiceeten, tot. waarschuwing voor andere die zoo jaloersch ben als ik. En na deze beloof ik niets te zeg tot nadeel van den heer W. A. Vogel en mijn vrouw. (Get.) W. A. Vorster. Als getuigen, J. H. Vorster, A. J. Liebenberg Klerk, //Mijnheer, daar is een dame om U te spreken." //Zoo, ziet ze er goed uit Ja welmijnheer." Na een oogenblik komt de patroon op het kantoor terug. //Nou, jij hebt ook niet veel idde van mooi of leelijk." //Ja, ziet u mijnheer, ik wist niet of het mis schien uw vrouw ook was." //Precies, dat is ze ook." </Een waar vaderlander, zeide onlangs iemand in het vuur zijner redenering, //moet altijd ge- reed zijn voor zijn land te sterven, al zou het hem ook het leven kosten". Iemand die den gebeelen zomer gebluft had dat hij zoo goed kon schaatsenrijden, begon na bet invallen van de vorst te vertellen dat hij zoo goed kon zwemmen. Een bejaard paar deed een wandeling, toen een dame aan de overzijde van de straat uitgleed en viel. De oude heer vloog de straat over en, met de hoed in de hand, bood hij der dame op alle mogelijke wijze zijne diensten aan. Zijn vrouw, zijne overmatige beleefdheid tegen de damen bemerkende, balde haar vuist. //Al klaar, al klaar, riep hij". //Ja wel, ik weet wel dat het klaar is", riep zij kwaadaardig uit. Daar stoot nu een vrouw die je in het geheel niet kent even haar toon, en je vliegt over de straat en eet haar van beleefd heid bijna op. Toen ik van de week van de trappen viel, stond jij er bij te lagchen, en vroeg me of ik sotns bezig was voor clown te studeeren. EN OP VAN EEN De afslag blijft bepaald op Dinsdag, den 19 Januari 1886, des middags te 12 uren, in het Logement: „De Witte Zwaan", te LISSE, terwijl inmiddels tot en met daags vo'or den afslag verhoogingen worden aangenomen ten kantore van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse. Onder de geschenken, welke Prinses Marie van Orleans, hij gelegenheid van haar huvvelijk met, Prins Waldemar van Denemarken wernen aan- geboden, verdient dat van Baron Edmond von Rotschild hier bijzondere vermelding. Naar de Illustration korhco/e mededeelt bestond dit uit een prachtige collectie Orchideen, zoowel haar wie ze wetd aang, boden als hem die ze aanbood waardig, en die dan ook met zeer veel genoegen werd geacrepteerd. Deze verzameling was door keuneis op vtjf en twiutig duizend francs gescliat. le BEHEMDMAKMCi. BURGEMEESTER EN M'ETHOUDERS van Haarlemmermeer maken bekend dat de ligting 1886, zal plaats hebben ten Raadhuize te Hoofddorp, op Maandag 8 Februari 1886, des na- middigs ten een ure. Haarlemmermeer, 16 Januari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTZENDORFFER, Burgemeester, D. EGGINK, Secretaris. ■f<e /V'ft* beloond. Dit beroemde huismiddel heeft de proef des tijds en de groot.ste tegenwerking doorstaan. Deze Pillen zuiveren dadelijk het bloed en alle andere vochton van het menschelijke ligehaam. Gedurende den winter, en inderdaad het geheeie jaar door, behoorde geen huis of huishouding zonder die middelen te zijn om ziekte in haren aanvang te bestrijden. Zulke middelen worden veilig en zeker aangeboden in deze uitmnntende Pillen, ihdien zij volgens de daarbij gevoegde aanwijzing ingenomen worden. Holloway's medi- cijnen verdrpven slechte spijsvertering, bevorderen eene gezonde spijsvertering en werken als een zacht en krachtig purgeermiddel. Deze Pillen worden ten sterkste aanbevolen aan personen die een zwak gestel hebben, en wier zenuw- gestel door ziekten is gesehokt geworden. Aan deznlken zullen zij een onbeschrijfelijke weldaad bewijzen. Doosjes Pillen j f 0.80, f 1.85, 8. en Potjes Zalf j 6.75, 13.50, 25.00 zijn op t'r a n c o aauvraag A eomptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals- mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4