NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. By i Nnmmer Hoort sen Bfimpel. FEUILLETON. IIT 27e Jaargang No. 4. Zaterdag 23 Januari 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN, BUITENLAND. DE BEELDHOUWER Abonnementsprijs: J. II. de IIIJSS1, Rokin 60, Amsterdam. JPrfy's der Advertenti&n Vergadering; van den Geineente- raad van llaarleniinerineer. Donclerday 28 Januari 1886. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Punten ter Behandeliny. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Suppletoir kohier van Honden- belasting dienst 1885. 3. Verzoek van Mej. E. M. C. Moes, om ontslag als vroedvrouw aan de Lijnden. 4. Verzoek van den heer P. Boekel, om de populieren boomen voor school 6 (Abenes) te mogen doen vervangen door esschen of iepen boomen. 5. Bezwaarschrift van C. G. Van Gelster tegen zijnen aanslag in den Hoofdel. Omslag. 6. Bestek voor het onderhoud der scholen in 1886. 7. Idem voor het onderhoud der wegen. S. Idem voor het onderhoud van het Raadhuis, bergplaatsen en brandspuit- huizen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanschaffen van een brandkast. 10. Benoeming van leden voor de plaatselijke schoolcommissie in plaats van de aftredende Heeren P. de Breuk, F. L. Faas en H. Meijer. Aanbevolen worden de heeren: 1 P. de Breuk en J. Samson. 2 F. L. Faas en G. C. Apfeld. 3 H. Meijer en J. Roodenburg. 11. Voorziening in de geneeskun- dige armenpractijk aan den Ringdijk langs de Sectien FF, JJ en LL. WEEK BLAD WVUU/ H AR L E M MH R M E E R. Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. ii zonder Bijvoegsel Enkele Nommebs 15 Cent. 6. ii 3. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12Vs Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en aduertentien worden aangenomen door cille boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. OP De loting voor de nationale militie lichting 1886 zal op 8 Februari a. s. voor de gemeente Haarlemtnermeer na den middag ten een ure, en voor Sloten en Aalsineer voor den middag worden gehouden. jl. Zaterdag is alhier aangehouden en ter be- schikking van den heer officier van justitiegesteld den wel bekenden Karel Leeflang als beschul- digd van het schrijven eener brandbrief aan den laudbouwer P. Zulver alhier. Den 16 dezer 's nachts, zijn bij den landbou- wer W. v. Wijk nabij de Nieuwebrug, na in- klimming en verbreking van latten uit de woning ontvreemd 16 kippen. BURGERLIJKE STAND van 13 tot 19 Januari. Ondertrouwd-. J. Geertzema en M. Smit. Getrouwdgeene. GehorenKlaas, zoon van H. de Vries en A. Versteeg; Gijsbert, zoon van C. Slimmen en W. StruikWillem, zoon van K. Scbouten en P. Maliepaard; Paulus, zoon van J. Terlouvv en J. Kruis; Joban Bernard Cbristiaan, zoon van J. H. B. Calvelage en G. Uttien; Jan, zoon van D. Bakker en G. SalmJan Willem, zoon van J. de Koning en A. Grisnigt; Cor- nelis izak, zoon van J. C. Boer en A. W. Verwoert; Arnoldus Odulphus, zoon van C. E. v. d. Schoot en P. v. Kalmthout; Leendert Willem, zoon van G. W. v. Driel en A. de Waal. OverledenWillem, oud 6 maanden, zoon van A. Visser en C. Pijnaker; Lucia Maria, oud 5 jaar, dochter van G. v. Es en A. Kunis; Willemina, oud 14 jaar, dochter van P. Schrier en F. de Regt; Alida Cornelia, oud 22 jaar, dochter F. A. Dol en N. Koster (overleden te Rotterdom.) Johan Bernard Christiaan, oud 1 dag, zoon van J- H. B. Calvelage en G. Uttien; Arend, oud 5 maanden, zoon van T. Kok en A. Frankfort; Lijsje, oud 19 maanden, dochter van J. Kapteijn en N. Oosterwouder. Levenloos Geloren1 kind van M. Hersman en B. C. Doelage; 1 kind van C. E. v. d. Schoot en P. v. Kalmthout; 1 kind van W. v. d. Spiegel en N. Griffioen. ENGELAND. Het boycotten is in Ieriand weer aan de orde van den dag, zoodat het gouvernement plan schijnt te hebben, sommige artikelen van de dwangwet wederom van kracht te verklaren. Veel is er overigens omtrent de gedragslijn welke de Regeering denkt te volgen nog niet bekend. Yolgens de Pall Mall Gazette, zou in de troon- rede de Iersche kwestie worden besproken, en zullen de Ministers een debat over de zaak niet ontwijken. Mogten zij de nederlaag lijden dan zullen zij niet over- gaan tot een parlements-ontbinding, maar dadelijk af- treden en aan Gladstone het bewind overdragen. De St. James Gazette voegt hier nog aan toe dat in de troonrede met nadruk gewezen zal worden op het onwettigo en gevaarlijke van de voornemens der Parnellisten, en de hulp zal worden ingeroepen van het Parlement ten einde bun doel te verijdelen. Een der aanzienlijkste leden van de liberalo partij, de hertog van Bedford, heeft zijn voornemen te kennen gegeven zich af te scheiden van de liberale partij, indien het Gladstone's doel mogt zijn, van zijne macht in het Parlement gebruik te maken om tie koningsgezinden in Ierland over te leveren aan de willekeur der Parnellisten. FRANKRIJK. In de boodschap van den presi dent der Republiek, waarvan wij in ons vorig nnmmer reeds kortelings melding maakten, wordt o.a. nog gezegd dat het Kabinet tegenover het buitenland eene waardige doch vredelievende politiek zal volgen. Expedition in verre landen zullen niet meer on- dernomendoch het in Annam, Tonkin en Madagascar verkregene zal behouden worden. Voorts wordt de indiening aangekondigd van wetsontwerpen tot regeling van het lot der arbei- bers, tot verbetering der militairo wetgeving, tot herziening der wetten op de burgerlijke en crimi- neele recktsvordering, op het onderwijs enz. Tengevolge van de amnestie, uitgevaardigd, bij gelegenheid van 's heeren Grdvy's herverkiezing tot {President der Republiek heeft ook Louise Michel hare vrijheid herkregen; echter is zij over deze grace humiliante zooals zij het noemt, teu hoogste gebelgd evenals op hen die de amnestie bewerkt hebben. Vooral Rockefort, aan wien zij de zack voorna- melijk wijt, moet het bij de bittere Louise, ontgel- den. Een der beroemdste Fransche schilders, Paul Baudry, o.a. bekend door de prachtige plafond- DIT IIET EnGELSCH VAN HUGH CONWAY. HOOFDSTUK I. 4) De knaap begon hartelijk te lagchen. Hij was nog trotsch op het goedkeurend oordeel van den heer Herbert, en hij had nog maar een kind voor zoo zeide hij. //Ik hoop een verdienstelijk en geacht man te worden, maar vrij wat meer in aanzien dan een pachter." //Zoo! Hoe aanzienlijk wel? Zoo aanzienlijk als Papa?" //Ja, dat hoop ik." //Dat is onzinnig, ziet ge," zeide jonge dame, _roet_hL_de_ beleedigde familietrots van een der- tienjarige; en zich omkeerende, sloeg zij met haar karwats naar de bloemen. Eenige woorden van Gerald herstelden echter de vriendschap, en zij gaf te kennen dat het haar genoegen zou doen indien hij enkele van de weinige in den tuin overgebleven rozen voor haar wilde plukken. //Rozen zijn zoo algemeen, //zeide de knaap. Iedereen geeft rozen. Ik zal //U wat fraaiers halen." Hij ging naar de zonnige zijde van het huis, en kwam spoedig terug met een half dozijn witte lavendel-bloemen in de hand. Het waren bloesems van een nieuw soort late clematis, welke Abraham Leigh van den een of anderen tuinman had gekregen. Gerald's vlugge vingers maakten er spoedig een kunstig gevormde ruiker van, die echter geheel en al bedorven werd doordien Miss Her bert er op stond dat er een twee- of drietal rozen tusschen gevoegd zouden worden. Juist was de ruiker gereed en het jonge ineisje aangeboden, toen de heer Herbert aan- kwam, gevolgd door den pachter. Ofsclioon hij over het onderwerp dat den knaap thans zoo na aan 't hart lag geen woord meer repte, was echter de vriendelijke en be- moedigende blik welke hij op hem richtte, wel geschikt om bij den jongen Leigh de stoutste verwachtingen op te wekken. De heer Herbert nam van de beide Leigh's afscheid, en reed met zijn dochter weg. Miss Herbert, droeg de ruiker een goed eind weegs mede, en wierp hem toen weg, aangezien het dragen haar wel wat lastig werd. Gerald Leigh ging terug naar zijn zolder- kamertje en begon een aantal modellen te boet- seeren van het liefelijkste wezen dat hij nog ooit op zijn weg ontmoet had. Dagen lang was hij in angstige spanning welk lot voor hem weggelegd was. Maar het lot, in deze voorgesteld door zijn vader, liet zich niet uit, maar liep als een sphinx rond. Wat de heer Herbert betrof, hoorde Gerald dat deze voor een paar dagen naar Louden was Na een veertiental dagen echter ontving Abraham Leigh een brief van zijn landheer, en denzelfden avond deelde hij zijn zuster en zijn zoon mede dat hij den volgenden dag naar Gloucestershire ging om zijn' broeder Joseph voor te stellen een van diens zonen in huis te nemen in Jerry's plaats. Jerry zou den vol genden dag naar Londen vertrekken en daar den heer Herbert ontmoetten. Waarschijnlijk zou hij daar blijven. 't Was zoo klaar als de zon dat er uit den jongen nooit een boer zon groeien, en als er dwazen genoeg in de wereld waren om duizenden guldens voor witte beeldjes te betalen, dan moest Jerry ook maar beproeven op die manier aan den kost te komen, even goed als zoovele anderen. De zaak was, dat de heer Herbert den ouden Abraham Leigh gezegd had, dat zoo hij de kunstenaars-opvoeding van zijn zoon niet wilde bekostigen, hij, de heer Herbert n.l., zulks zou doen. Maar de geld—kwestie was voor den wel- gestelden pachter het minst. Indien hij er toe kon besluiten zijn kind te laten gaavi. kon hi

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1