h: M EER. NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. Bjj iit liner tatart ten Bpepel. FEUILLETON. 27e Jaargang No. 8. 20 Zaterdag Februari 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. DE BEELDHOUWER Abonnementsprija J. II. de BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Prijs der Advertentien Vergadering van den Genieente- raad van Ilaarleiiuiieruieer. Donderday 25 Februari 1886. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize Punten ter Behandeling 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Uitlotino- van aandeelen in geld- leeningen. 3. Voordrackt tot af-en overschrij- ving in de begrootlng van 1885. 4. Voorstel tot het aanschaffen van een brandkast. 5. Voorziening in de waarneming der geneeskundige armenprac- tijk aan den ringdijk, langs de Sectien FF, J J en LL. 6. Benoeming van een ondervvijzer voor School no. 9. W E E B L A Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. zonder Bijvoegsel Enkele Nommebs 15 Cent. 6.- n 3. ALEE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 121/* Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. OP o C Go Dinsdag 9 Februari heeft te Hoofddorp op J.J. 4 de verloting plaats gehad van de voor- werpen, vvelke in de aldaar gehouden bazar onverkocht gebleven zijn. Er waren 240 prijzen op 600 loten. Hiermede is een goed werk voorloopig beeindigd, en wij wijzen met ingenomenheid op de uitkomst. He dames Meier, hier geboren docb thans te Velp wonende, namen het initiatief en voerden het werk met een ijver en volbarding uit, der zake waardig. Zij smaakten het genoegen om van bizonderr1 giften 205, van opbrengst der verkochte voorwerpen in de bazar f 425, en voor de zeshonderd loten ad 50 ct. per stuk f 300 aan de diaconie der Hervormde Gemeente te Hoofddorp af te dragen. Deze som van f 930 zal zeker vrij wat armoede kunnen lenigen en menig hulpbehoevend gezin zal zich dankbaar bet werk van deze jon/e dames herinneren. Bij d vermelding van den uitslag dezer goede poging voegen wij een woord van erkenning en waardeeving aan de dames Meier, Bultman, Eggink, de Wit Beukers en van Vuuren voor de moeite welke zij zich gaven, maar vooral onze hulde aan de dames Meier, diezooonver- moeid werkzaam waren, om het door haar opge- vatte plan met een ongedacht resultaat to be- kroonen. Zij vinden hare voldoening in het bewustzijn van eene goede daad te hebben verricht; het thans gegeven voorbeeld strekke later tot na- volging. Te Zoetermeer is een jongmilitair die met verlof thuis was, door 't ijs gezakt en ver- dronken. Zijn vader en moeder die hem te bulp wilden komen zakten er mede door. De veldwachter die inmiddeld was toegesneld en zich te water begaf slaagde er in de ouders op het drooge te brengen doch is zelf door twee andere personen met moeite gered. Naar men zegt vreest men voor het behoul van 't leven van den vader. gaf jl. Donderdag avond eene uitvoering voor geintroduceerden. Zij mogt. zich in een goede opkomst ver- heugen terwijl de toehoorders zeer voldaan waren over de uitvoering. Uitslag van de op 18 dezer gehouden ver- koop van huizen te Hoofddorp. Een winkelhuis met tuin I, to. 57; kooper A. C. Edel te Haarlemmermeer voor 3500. Twee huizen onder een dak en erven G. G. 34 en 35; kooper A. C. Edel voor f 1300. Huis en erf G. G. 33; kooper A. C. Edel ond. voor /'500. De zangvereeniging //Excelsior" te Hoofddorp BURGERLIJKE STAND van 10 tot 16 Februari. OnderlrouwdF. A. van der Riet en W. G. KroezenH. Veldkamp en L. A. Id. Van Es. GetrouwdGeene. Geboren Marijtje Geertruida, dochter van J. Nijssen en M. P. van Bruggen; Jan, zoon van G. Meijer en M. Verburg; Jan, zoon van P. van Poecke en H. Potheuzen; Cornelia, doch ter van C. Perdaan en J. M. Duwel; Cornells, zoon van C. Slinger en H. Buis; Neeltje, dochter van A. C. Edel en B. P. M. Verhage; Jacob Boudewijn, zoon van J. Zoeteman en G. de Vet; Dina, dcchter van M. de Lee en M. van Vessem; Machiel, zoon van G. v. d. Ham en C. de Jong; Lena, dochter van A. Verheul en M. Speelmans; Jannetje Gerritje, dochter van A. Paans en D. J. Schuilenburg; Dirk, zoon van A. v. d. Voet en J. de Graaff; Catha- rina, dochter van P. Mul en A. de Ilaan Neeltje, dochter van H. de Rijk en E. C. Bur- gersdijk; Hagen, zoon van P. Verduijn en L. Loenen. Levenloos geboren1 kind van J. Nibbering en E. Borgman; 2 kind, van C. Miermans en A. Boogaard1 kind van J. G. Branderhorst H. Kooij. Overleden Susanna Cornelia Adriaansen, oud 45 jaar, geh. met J. Jonville; Jan Goedege- buure, oud 41 jaar, geh. met C. C. Kok Anna Wiegman, oud 82 jaar, wed. van J. van der Laan; Klazina Net, oud 52 jaar, geh. met W. L. van Emmerik; Trijntje Dekker, oud 37 jaar, geh. met A. Stoel. ENGELAND. De geest van oproer en verzet die zich in Londen en Leicester het eerst heeft ge- openbaard, heeft zich daarna ook in verschillende andere groote plaatsen geuit. Birmingham, Liverpool en Great Yarmouth, zijn het tooneel geweest van ernstige ongeregeldheden, die door de politie slechts met de uiterste kracht- inspanning konden bedwongen worden. Troepen heeft men tot nog toe niet behoeven te gebruiken, hoewel in die plaatsen vvaar zich onlusten voordoen, de cavallerie steeds gereed wordt gehou den om zoo noodig dadelijk handelend te kunnen optreden. Burns, Hijndman, Champion en Williams, stonden Dingsdag jl. terecht voor de politie-rechtbank in Bondstreet, beschuldigd van het houden van toespraken waarin aangespoord werd tot daden van oproer en geweld. De beklaagden verzochten verdaging, omdat hun verdediging nog niet gereed was. Dit werd hun echter geweigerd. Het openbaar ministerie requireerde verwijzing naar het gerechtshof op gronden van bovengenoemde aanklaeht. Door den Sociaal-Democratischen Bond is thans in Londen een manifest uitgevaardigd, waarin tegen Zondag e. k. een monster-meeting in Hyde-park UIT HUT EnGELSCH VAN HUGH CONWAY. HOOFDSTUK II. Zij vertelde het haar tante, met een lichte hlos op het gelaat, en maakte van de gelegen- heid gebruik, stelde zich zelven daardoor mis- schien eenigszints gerust, om uittewijden over de toekomstige grootheid van Gerald Leigh. Mevrouw Cathcart, daarentegen sprak over genien als behoeftige menschen, die hard moeten strijden voor hun bestaan, en wie te bevoordeelen en vooruit te helpen haar lust en haar leven was. Het was inderdaad pleizierig voor Eugenie om hare tante te hooren sprekeu over haar uit- verkorene, alsof het een hard werkende naaister of een knappe waschvrouw was Zij had Gerald nog niet geschreven. Eerst moest zij de noodige kracht. bijeenzamelen orn liaar's broeders veracliting te boven te komen, en die bustes en grafsteenen van zich af te wentelen, voor zij haar verloofde opnieuw ontmoette. Den volgenden dag bracht sir Ralph Norgate een bezoek. Hij was een man van omstreeks veertig jaar, niet kwaad uitziende, maar met het onmiskenbare voorkomen van icmand die zwaar geleefd heeft. Hij was een man van fortuin, en stamde uit een oud adelijk geslacht. Mevrouw Cathcart hield zich overtuigd dat het hem met Eugenie ernst was. Het vorige jaar had deze hem ettelijke malen ontmoet, en het was haar niet onbekend dat hij tot hare vurige bewonderaars behoorde. Bij deze gelegenheid was zij zeer vel jegens hem; doch mevrouw Cathcart viel er haar niet hard over. Als een schrandere vrouw wist zij zeer goed, dat mannen zooals Norgate, een prijs alleen schatten naar mate van de moeite die het hun kostte die te winnen. Norgate bracht zijn bezoek ten einde, en was bij zijn vertrek een heel eind op weg tot het doen van een aanzoek. HOOFDSTUK III. Toen mevrouw Cathcart den volgenden dag met haar nicht een rijtoer maakte, kwam zij plotseling op eene gedachte. //Kindlief", zeide zij! //wat zoudt ge er van denken indien we die buste eens gingen zien. Waar hebt ge me ook weer gezegd dat die beeld- houwer te vinden was? In Kings road. Welk nummer vNo. 10", antwoordde Eugenie, benieuwd of die plotselinge inval van haar tante goed of kwaad zou voortbrengen. Het rijtuig reed naar Kings roadde dames stegen uit en mevrouw Chathcart klopte aan de denr van no. 10, een atelier dat, als die- nende voor een beeldhouwer, natuurlijk gelijk- vloers was. De deur werd geopend door een knappe jonge man in een oude gescheurde kiel, en wiens handen bedekt waren met half verdroogde witte klei, terwijl hij in de eene een korte pijp hield. Werkelijk zag Gerald Leigh er even ontoon- baar uit als jaren geleden toen hij Eugenie voor het eerst zag. Hij merkte haar niet dadelijk op, doordien zij achter mevrouw Cathcart stond en het ont- zagwekkende voorkomen van deze dame zijn ge- heele aandacht in beslag nam. Mevrouw Cathcart zette haar lorgnet op. //Is uw meester t'huis? vroeg zij. Gerald begon te lagchen. //Ik ben unijn eigen meester", zeide hij. //Dit is mijnheer Leigh zelf, tante", zeide Eugeni" naar voren komende. vZoozeide mevrouw Cathcart, en de tast- bare bedoeling van die ^nlettergrepige uitroep, joeg Eugenie het bloed naar de wangen. Gerald schrok toen hij de stem van het jonge meisje hoorde en herkende haar eerst nu. Hij stak zijn met klei bedekte hand uit, trok die weer terug en begon te lagchen. Mevrouw Cathcart die deze beweging had opgemerkt, nam

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1