ii A ARL E M M E R M E E R. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Bij flit Nniffler Moort em Bpoepl. FEUILLETON. 27e Jaargang No. 11. Zaterdag 13 Maart 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSEUJKE BERICHTEN. DE BEELDHOUWER BUITENLAND. m mm Abonnementsprij s Prigs der Advertentien: J. H. de BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. HUGH CONWAY. HOOFDSTUK III. 10) WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. /#.- te adresseeren aan den Uitgever van 16 regels 75 Cent, elken regel meer 12V» Cent. londer Bijvoegsel 3. Enkele Nommers 15 Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. De opbrengst van de op 9, 11 en 12 Maart 1886 door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder verpachtte perceelen gras- gewas der llingdijk en polderkaden is geweest als volgt: Ringdijkenf 10802 Polderkaden1611 le zamen f 12413 terwijl deze zelfde perceelen grasgewas ten vorige jare f 11733 hebben opgebragt. BURGERLIJKE STAND van 3 tot 9 Maart. OndertrouwdJ. de Lange en J. de Vos. Getrouwd: G. F. v. d. Beek met H. C. Verweij; J. J. Alewijn met A. Rodenburg. GeborenPieter, zoon van L. Tanis en A. SchoutenTeuntje, dochter van C. Cardol en M. M. StoffijnTrijntje, dochter van J. Boon en G. Kooij; Maarten Leendert, zoon van W. Alderlieste en N. de Wit Geertruida Maria, dochter van J. L. Mesman en M. Wezelen- burg; Leentje, dochter van A. van Krimpen en M. Overbeek; Aris, zoon van P. Vroom en N. Schermer; Alida Johanna, dochter van J. Honcoop en M. van der Beek; Gerardus Jo hannes, zoon van G. van Es en A. Kunis; Clazina, dochter van P. v. d. Stelt en T. v. d. Voet; Aletta Antonetta, dochter van D. van Wijk en A. A. Branderhorst. OverledenHelena, oud 4 weken, dochter van J. Burghout en P. Houtkooper; Jacobus, oud 22 jaar, zoon van J. van Grinsven en A. M. v. d. Hut; Maria Kool, oud 29 jaar, geh. met P. den Haan; Pietertje, oud 3 jaar, doch ter van J. van Aalst en K. KoolAdriatia, oud 3 maanden, dochter van H. van Dongen en C. Thomas; Tennis, oud 21 jaar, zoon van A. Schekkerman en J. Veerman. Uitslag van de door het Gemeente bestuur van Hairlemmermeer op 9 dezer gehouden aan- bestedingen van: Onderhoud der Scholin en Woningen. le Perceel (School en woning Nr. 1, 2 en 10). J. Sluis f480,80; H. Bakker f489,50; J. Mantel f 579,H. Wessels f 579, J. den Ouden f5S7, G. de Vries f 627, 2e Perceel (3, 8 en 9). J. Sluis f 750,75; H. Bakker 759,50 H. Wessels f 781,J. Mantel f 815.G. de Vries f 869, 3e Perceel (4, 5 en 7). H. Bakker f 549,50; J. Sluis f580,G. de Vries f 661,D. Roos f 730,M. den Ouden f 736,50. 4e Perceel (6 en 11). H. Bakker f 254,75; J. Sluis f 275,J. Hulsbos f 289,M. den Ouden f 339 86. 5e Perceel (biggelzand 50 Ms). W, de Boo f 157,A. den Breejen f 163, Onderhoud der Dorpswegen. J. Roodzand f 425,W. de JBoo f 440, Onderhoud Raadhuis, Begraafplaatsen en Brandspuithuizen. le Perceel, Begraafplaatsen, H. Bakker f 67.G. de Vries f 85, S. Silver 193, 2e Perceel. Brandspuilhuizen. H. Bakker f 44,G. de Vries f 45,S. Silver f49, UIT HIT EnGELSCH VAN //Ik veronderstel geeu oogenblik dat gij in staat zijt te begrijpen wat mijne liefde voor uwe zuster beteekent dat hint gij niet," zeide Gerald. //Maar gij weet dat zij plechtig beloofd heeft mijne vrouw te worden." //Ja, en tevens dat zij hare belofte zal houden indien gij zulks met kracht en geweld verlangt." De nadruk welke Herbert op de laatste woor- den legde, maakten Gerald diep ongelukkig, Hij zeide niets, maar met een vreemde glim- lach op het gelaat, ging hij naar een tafel, schreef enkele regeh, en overhandigde die aan James. //Lees", zeide hij, //ge waart haar boodschap- per, nu jkunt ge als de mijne optreden." De brief luidde: //Eugenie indien dezeonbeant- woord blijft, zal ik het er voor houden, dat het uw wensch is alles wat tusschen ons ge- beurd is, als niet voorgevallen te beschouwen". //Dank U, zeide Herbert. «/Dat is alles wat ik kon verlangen." Met bevende handen deed Gerald de brief in een enveloppe en reikte die nogmaals aan Herbert over. //Neen, liever niet", zeide deze. //Ik zou niet de eevste zijn die in de verzoeking kwam een brief achter te houden. Zend hem op de gewone manier met de post." Gerald verwijderde zich even. Na enkele oogenblikken kwam hij terug en James begreep dat de brief was verzonden. Hij had nu verder met Gerald niets meer te verhandelen, en stak dus de hand uit ten afscheid. //Neen", zeide Gerald, //liever niet". Zijue oogen schitterden op vreemde wijze. 3e Perceel, Raadhuis. S. Sdver f 620,H. Bakker f 649,G. de Vries 652, Al de inschrijvers wonen in Haailemmermeer terwiil de perceelen aan de laagste inschrijvers zijn gegund. ENGELAND. Het liberale lid van het Lagerhuis, de heer Labouchere, heeft eene motie voorgesteld tot opheffiug van het beginsel der erfelijkheid in de wetgeving en tot afschaffing van het Hooger- huis. In een bijtend, sarcastische rede zette de spreker uiteen, hoe een en ander onvereenigbaar is met de beginselen van eon vertegenwoordigend Regee- ringstelsel, Hij wees er op hoe herhaaklelijk het Hoogerhuis de invoering van nuttige maatregelen had verhinderd of vertraagd, en aangezien men bij de tegenwoordige zamenstelling van het Hoogerhuis geen verandering kan verwachten, gaf hij den raad een driehouderdtal liberalen tot pair te benoemen, die dan onmiddelijk na hunne aanstelling geen oogenblik zouden dralen zich zelve afteschaffen Hoewel Gladstone het met den spreker op vele punten een was, vond hij de zaak van te ernstigen om die zoo incidenteel nittemaken. De motie werd ten slotte met 202 stemmen tegen 166 verworpen. Eene nieuwe vergadering van socialisten heeft te Londen, Clerckenwell, plants gehad; doch is thans rnstig afgeloopen. Een achttal der deelnemers aan de jongste onge- regeldheden zijn bereids door het hof van assises gevonnisd, en wel een tot vijf jaren, drie tot ach- tien maanden, de overigen tot drie a. twaalf maan den dwangarbeid. Baity Telegraph verneemt met betrekking tot de te verwachten hervormingen in Ierlnnd het vol- gende: Het Iersche parlement zal onbeperkte be- voegdheid hebben tot het behandelen van alle plaat- selijke aangelegenheden, mogelijk ook tot het invoe- ren van tolrechten en accijusen. De Iersche politie zal rijkspolitie blijven, en de te organiseeren plaat- selijke politie zal onder de Iersche autoriteiteu staan. Ierland zal vertegenwoordigers naar het Britsche Lagerhuis zenden en deze zullen deel nemen aan de beraadslagingen over onderwerpen die 's rijks belangen betreffen. Door generaal Prendergast was onder de Birmeezen eene proclamatie verspreid, waarin aan alien, zoowel dacoits als anderen, die voor een be- paalden datum in onderwerping kwamen vergiffenis en kwijtschelding van straf werd verleend. Het blijkt echter dat Engelsche proclamaties op de Bir meezen al even weinig uitwerking hebben, als de Nederlandsche op de Aljehers. Het drie honderd man sterke garnizoen van Yemethen is n.l. door een leger van circa 9000 opstandelingen omsingeld en men houdt de toestand voor hoogst gevaarlijk. Generaal Prendergast is onmiddelijk zelf naar het bedreigde punt geijld en uit Mandalay zou een kolonne tot ontzet oprukken. Alle Engelsche bladen vermelden dat Glad stone (het overkomt meer menschen in dezen tijd van het jaar) verkouden is. Blijkens de opgaaf van den Board of Trade heeft Groot-Britannie's invoer in Febr. 26,621,869 bedragen, of 2,586,773 minder dan in Febr. 1885. Van 1 Jan,28 Febr. was de invoer 55,604,908, i.e. 9,272,739 minder dan in hetzelfde tijdperk des vorigen jaars. De uitvoer beliep in Febr. 16.334,007, i. e. 466,211 minder, en sedert 1 Jan. 33,596,788, i. e. 1.362,955 minder dan in 1885. DUITSCHLAND. De Nordd. Alg. Zeitung deelt mede dat Bismarck lijdende is aan rheumatische pijnen in de borst, zoodat hij aan de verdere be- handeling van het brandewijn-monopolie geen deel kon nemen. Er wordt niet bij gemeld of het heusche of ge- legenheids rhumatiek is. Het bestuur der Deutsche Bank heeft het dividend over 1885 bepaald op 9 pCt., evenals ten vorigen jare. De geznmenlijke om/etten beliepen M. 15.14 millard, ten M. 14.6 in 1885. De bruto winst beliep M. 10.238,646, tegen M. 10266,678 en na aftrek van onkosten bleef de netto winst M. 7,383,184 tegen 7,431,378 in 1884. Aan de //Zooals ge wilt", zeide Herbert onverschillig. //Welnu dan", zeide Gerald den ander de hand reikende. //Ik geloof dat veroordeelden altijd de gewoonte hebben den beul de hand te drukken." Hij sprak met een wanhopige poging om geestig te zijn. Herbert verliet het atelier, zonder verder een woord te zeggen, en op weg naar mevrouw Cathcart zeide hij tot zich zelven//Hoe eerder die schooijer zich doodschiet of ophangt des te beter." Hij ging onmiddelijk naar zijne zuster. Hij lag de hand op haar schouder, en, met een uitdrukking in zijn gelaat zooals zij daar nog nimmer gezien had, zeide hij op ijskouden, ver- achtelijken toon //Eugenie, ik heb mij ten uwen behoeve eenige moeite getroost. Heden zullen er twee dingen gebeuren, die over uw toekomst zullen beslissen". Straks zal Norgate hier komen en U ten huwelijk vragen. Met de volgende post zult gij een brief ontvai^n van dien steenhouwer. Sluit u zelf op en denk na totdat ge behoorlijk in staat zijt die te beantwoorden. Vrouwen zijn dwazen, maar ik hoop niet dat gij de grootste dwaas zult zijn." //Zijt gij bij hem geweest?" vroeg Eugenie zacht. //Ja. Een heel aardig jong mensch, in zijn soort." //Hoe maakte hij het?" //Uitstekend en totaal op zijn gemak. Wel, meisjelief, hij draagt geheel en si mijne goed- keuring weg een door en door practisch jongmensch, met buitengewoon veel gezond ver- stand. Nu, Eugenie, bonjour. Bega nugeendwaas- heden." Had zij goed gehoord? Haar broeder vond Gerald een door en door praktisch jongmensch! De leugen was zoo kolossaal dat het bijna onmo- gelijk scheen dat het geheel en al een leugen was. Zij was de zaak nog aan het overwegen, zelfs toen het bezoek van Sir Ralph Norgate reeds werd aangekondigd. Wat het praktische jonge mensch betreft

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1