H A ABLE M M E R M E E U. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Bij flit Suiinier Moort m Bpspl. FEUILLETON. 27e Jaargang No. 13. Zaterdag 27 Maart 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. ""PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. DE BEELDHOUWER Abonnementsprijs J. H. de BUS$Y, Bokin 60, Amsterdam. Pry's der Advertentien pwpppvnwni WEEKBLAD Per jaar, met Bijvoegsel franco per poet. zonder Bijvoegsel u Enkele Nommers 15 Cent. /«.- n 3. ABLE TOEZENDINGEN, BEDACTIE EN UITGAYE BETREEEENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. van 1- 6 regels 75 Cent, elken regel meer 12 V» Cent. Groote Letters haar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorcnbrievengaarders en postboden. De hieronder vermelde personen worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden, ten einde opgaaf te doen voor de bij- houding van bet bevolking register. Gerrit Staal gekomen van Arij Lisseveld u Poortvliet Corne'iis Woltheus Callantsoog. Klaas Reek Westzaan. Gerrit Dekker Heemskerk. Pet rus M. Grebe u Hilversum. Cornelis Zonneveld Sloten. Het bureau van bevolking en den burgerlijken stand is geopend 'smorgens van 912 uur. 'smiddags 14 Bij de te Haarlem gehouden verkiezing van 3 lloofd-Ingelanden van den Haarlemmermeer- polder, op Woensdag 24 Maart 1886, zijn her- kozen de aftredende Heeren jhr. P. M. G. von Fisenne met 112 stemmen. mr. J. D. Viruly 112 jhr. .1. B. van Merlen 112 van de 112 uitgebrachte stembriefjes. BURGERLIJKE STAND van 17 tot 23 Maart. Ondertrouivd: A. Balder en M. Kruisveld; D. Molenaar en A. Bakker; K. P. Eickkoff en J. v. Telgen. GetrouwdJ. de Lange met J. de Vos; C. Radenburgh met 1. Uithoven. GeborenPietertje, dochter van W. Wegman en P. J. M Spaargaren; Daniel, zoon van A. v. d. Voet en J. Hendriks; Maike, dochter van A. Jelsma en N. SlijtHendrik, zoon van G. C. Apfeld en A. v. LeeuwenAmarenske, doch ter van A. v. d. Pol en E. Noorloos; Wilhel- mina Cat.harina, dochter van J. v. d. Geer en T. v. d. Sluijs; Cornelia, dochter van J. Leiten en C. Mink; Maartje, dochter van G. Klomp en J. Bood; Cornelia Gerdina, dochter van T. Wiering en M. de Groot; Hendrika, dochter J. W. v. d. Heuvel N. Biemond; Johanna, dochter van M. Jansen en A. Landwehr-Johann; Adrianus, zoon van J. B. v. Oosten en H. v. Noort; Dornelia Dirkje, dochter van J. Kool en J. v. Schuppen; Maria Petronella Hendrika dochter van H. v. Schip en A. M. M. v. d. Oord; Cornelis Dirk, zoon van A. de Graaf en T. v. Tol; Neeltje, dochter van J. Karbaat en A. Ligtenberg; Gijsbertus, zoon van J. Kortekaas en T. v. Diemen. OverledtnApolonia, oud 9 maanden, dochter van A. Post en G. v. Keulen; Anna, oud 6 weken, dochter van J. v. Warmerdam en M. M. Broer; Femmetje, oud 6 weken, dochter van P. Bakker en H. Onrust; Klaas Willem, oud 4 maanden, zoon van S. v. d. Meer en A. kort; Maartje Peereboom, ond 64 jaar, geh. met P. Zulver; Antonia, oud 3 weken dochter van A. de Jongenelen en G. Harding; Jan Koert, oud 22 J aar, zoon van J. H: scheffer en K. HooglandWilhelmus van Dijken, oud 57 jaar wedr. van J. v. d. Poll. ENGELAND. De ministerieele crisis duurt nog steeds voort, en men begint aan een vergelijk tusschen Gladstone en de heeren Chamberlain en Trevelyan te wanhopen. Deze zouden echter op hun post blijven totdat L'lT HET ENGELSCH VAN HUGH CONWAY. HOOFDSTUK III. 12) Sir Ralph Norgate, haar aanstaand huwelijk haar broeder's verwaehtingen, den spot der menigte, alles werd vergeten, terwijl zij staarde naar het verwijtende beeld, gemaakt door den man die zij lief had, maar niet genoeg lief had. Hare oogen stonden vol tranen. Uren lang had zij ook kunnen blijven staan, zonder op iets te letten behalve op hare eigene droevige overdenkingen, indien niet het noemen van Gerald's naam haar tot de werkelijkheid terugge- bracht had en tot het besef dat zij door menschen omringd was. Er stonden twee heeren naast haar die over het beeld en den beeldhouwer spraken. Een van hen die zij kende, was beroemd om zijn liefde voor de kunst en zijne aanmoediging van jonge kunstenaars. //Ik traohtte het aan te koopen//, zeide hij, //maar bemerkte dat het niet te koop was-// //Van een handels-standpunt gesproken,//zeide de andere, //is het maar goed dat ge het niet koopen kunt." //Hoe dat zoo? De maker zal stelligin zijn kunst de bovenste sport wel bereiken." //Ik geloof het niet. Ik houd het er in tegen- deel voor dat hij er niet meer leveren zal. Ik heb onderzoek naar hem gedaan, en ben tot de ontdekking gekomen dat zijne levenswijze niet is zooals voor een genie in deze dagen noodig is, indien hij ten minste wil slagen." //Het doet mij leed zulks te hooren," zeide Lord heengaande Eugenie verliet de Tentoonstelling terwijl haar als het ware Geralds buitensporige woorden dat leven of dood van hare liefde afhing, in hare ooren klonk. Het gesprek dat zij had afgeluisterd Gladstone zijn Ierscli plan in het Lagerhuis ter tafel zal liebhen gebracht. Terwijl de Koningin gisteren met prinses Beatrice een rijtoer maakte, liep een man van het trottoir af op bet rijtuig toe en wierp daarin een brief. De man die dadelijk werd aangehouden, wordt ouder gewoonte maar weer onmiddelijk gek verklaard, ofschoon hij misschien even verstandig is als het gemiddelde van het menschdom. Volgens de telegrammen schijnt H. M op vrij hevige wijze verschrokken te zijn. In Birma hebben de Engelschen troepen weer eenig voordeel behaaid. Lord Ivimberley verklaarde n. 1. in het Hoogerhuis dat bij Yemethen een talrijk korps opstandelingen was verslagen. De kanselier der schatkist sir W. V. Harcourt, legde bij afwezigheid van Gladstone die ongesteld is, in het Lagerhuis de verklaring af, dat de Premier den 8n. April mededeeling zal doen van de plannen der Regeering ten opzichte van Ierland. Het Huis verwierp, bij de eerste lezing van het budget van oorlog, met 299 tegen 66 stem- men een voorstel van den heer Campbell, dat ten doel had om de kleedingskosten voor het be- zettingsleger in Egypte met de helft te verminde- ren, ten einde daardoor de ontruiming van Egypte te bespoedigen. FRANKRIJK. De verjaardag der commune is te Parijs rustig voorbijgegaan. Wel hebben socialisten en anarchisten bij ettelijke feestmaaltijden, waarvoor ondanks de slecbte tijden altijd nog bier of daar eenige franken schijnen te vinden te zijn, gloeiende redevoeringen gehouden en waarin vooral Louise Michel zich weer een ecbte baas of liever bazin heeft getoond, maar tot demonstraties op den open- baren weg is bet niet gekomen. De uitgebreide maatregelen door de politie ge- nomen en het minder gunstige weer zullen daartoe het hunne wel hebben bijgedragen. De Senaat heeft een aanvang gemaakt met de behandeling van bet Wetsontwerp op het Lager ondervvijs en heeft bereids art. 17, waarbij bepaald wordt dat het onderwijs-personeel nit leeken zal bestaan, aangenomen. RUSLAND. Italie's voorstel om te bepalen dat de over Bulgarije regeerende vorst, gouverneur van Rumelie zal zijn, heeft in de oogen der Russische Regeering geen genade kunnen vinden. Ook bij de andere mogendbeden schijnt bet geen gunstig ontbaal te hebbeu gevonden. Vorst Alexander van zijn kant blijft op zijn stuk staan, zoodat de oplossing nog verre te zoeken is. DUITSCIILAND. De 89e verjaardag van Keizer Wilbelm is allerwege in Duitsebland met groote opgewekthei I gevierd. Aile bladen van welke partij ook, wijdden op dien dag een woord van waardee- ring aan den grijzen vorst. De suikerwet is door den Duitschen Rijks- dng verworpen. Nog het Regeerings-ontwerp nog dat der commissie van rapporteurs kon genade vinden in de oogen der meerderkeid. Volgens de Freisinnige heitung zal waarsehijnlijk alleen eene voorloopige regeling van de uitvoer- premie de goedkeuring van den Rijksdag kunnen verwerven. i Te Berlijn hebben eenige, hoewel geen ern- stige ongeregeldheden plants gebad, bij het uiteen- gaan eener sociaal democratiscbe vereeniging op de Andreas Platz, waar Bebel bet woord bad gevoerd. Een zevental personen werd in becbtenis genomen. Aan bet prospectus van de gesubsidieerde lijn vau mail-stoomscbepen, ontleenen wij bet volgende Het belangrijkste feit is dat Duitscbe stoomsche- pen brieven en passngiers van Londen en Parijs naar Shanghai en Hongkong willen overbrengen in vier dagen minder dan de „Peninsularand Oriental Company" en de „Messngeries Maritimes". Het eerste stoomschip vertrekt 30 Juni van Bremen via Bremerhaven naar Autwerpen en vervolgens naar Suez, alwaar bet 10 Juli moet aankomen; daarna wordt de reis voortgezet van Aden naar Colombo, alwaar bet 2 Augustus wordt verwacbt, terwijl Singapore op 8 en Hongkong op 13 Aug. zal moeten zijn bereikt. In la-itstgemelde haven blijft bet stoomschip een dag liggen om 17 Aug. te Shanghai aan te komen. De reis wordt aldus gedaan van Berlijn naar Hongkong in dertig en naar Shanghai in vier-en-dertig dagen. had haar diep rampzalig gemaakt, en de ge- dachte dat hare trouweloosheid een leven vol belofte verwoest had wilde haar niet verlaten. Zi; bracht een ellendigen dag door en dat ver- minderde niet nu zij bemerkte dat zij Gerald nog steeds lief had, zelfs meer dan ooit. Te laatTe laatEn Eugenie Herbert beweende het, zooals zoovele anderen gedaan hebben dat het verleden niet herroepen kan worden. Sir Ralph Norgate en James Herbert dineerden dien middag bij mevrouw Cathcart, maar hun gezelschap was Eugenie alles behalve aange- naam. Zij gevoelde nu dat zij Norgate haatte hem en zijn zinledige, gladde uitdrukkingen de man wiens gelaatsuitdrukking zoo vaak te ken- nen gaf hoe hij van het leven had overgenoten. Hij was haar altijd onverschillig geweest. Ge- durende den tijd dat zij verloofd waren, waren zij steeds even koel en kil tegenover elkander ge- geweest hoewel Sir Ralph zulks wel anders gewenscht zou hebben. Hij was t.rotsch op het schoone meisje dat hij gekocht had, en hield misschien in werke lijkheid veel van haar. Het was dus eigenlijk niet billijk dat Eugenie zijne bescheiden manier van haar het hof te maken, vergeleek met de hartstogtelijk onstuimige wijze waarop Gerald zulks deed, die zich door geen hinderpalen Met af- schrikken die geen gevolgen berekeude. 0 indien Gerald, rijk en van adel geweest ware! Thans haatte Eugenie haar broeder. Welke verwijten zij zich zelf ook maakte, gevoelde zij toch dat iets dat hij had gezegd of gedaan, haar van het beantwoorden van Gerald's brief had teruggehouden. Kon de zaak maar ongedaan gemaakt worden De sombere gedachten die in haar omgingen, maakten het haar onmogelijk tot het einde van het diner te blijven. Spoedig wendde zij hoofd- pijn voor, en begaf zich naar hare kamer. Verdere pogingen om Gerald uit hare ge dachten te verbannen deed zij niet. Elk oogen- blik dat zij met hem had doorgebracht door- leefde zij opnieuw hoorde weder elk woord van vurige liefde voelde zijn hand in de

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1