OpenbareVerkooping IJ. BOUWMANSWONING, RECHTZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN OMNIBUS. ADVERT ENTIEN. Haarlemmermaer WEILAND, SNELLE AFLEVERING. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Drankivet. DE KAPiTALE ROKIN 60, AMSTERDAM. ii »i i rri"ifmnjLo7ri< iiiWi jii» i De Amsterdamsche rechtbank gaf onlangs eene voor de toepassing der drankwet gewichtige beslissing. Zekere De Bl. had onlangs in zijne slijterij zonder vergunning, een liter punch afgeleverd, echter, zoo beweerde hij, een liter die slechts de helft was van de hoeveelheid, die hij verkocht had. Aan een meisje dat om een liter gekomen was had hij geantwoord, dat hij met minder dan 2 L. mocht verkoopen en door haar was toen de koop van 2 L. aangenomen. De beta- ling werd uitgesteld totdat de tweede liter zoude geleverd zijn. Het meisje, als getuige gehoord, bevestigde dat. De subst-officier van justitie, mr. J. C. Baud, meende en hield ter terechtzitting staande, dat die feiten bij de drankwet waren strafbaar gesteld. Als het opging bij hoeveelheden van minder dan 2 L. te leveren dan kon men steeds voor- geven 2 L. te hebben verkocht en zoude de strafbepaling der wet steeds kunnen ontdoken worden. Maar in elk geval was hier, in eene voor het publiek toegankelijke localiteit, een hoeveelheid van minder dan 2 L. toegediend en dus toch eene strafbare handeling gepleegd. Zoowel het een als het ander werd ontkend door mr. Z. Yan den Bergh, den verdediger van den beklaagde. PI. noemde het eene dwaling wat het 0. M. van de mogelijkheid van ont- duiking had gezegd, want de rechtbank zoude een schijukoop weten te onderscheiden van wer- kelijken koop. Hier was werkelijk 2 L. ver kocht en dan was het afleveren bij kleinere hoeveelheden niet strafbaar. Ook van toedienen kan hier geen sprake zijn. Hier was een flesch punch, goed gekurkt, afgeleverd en drank toe dienen beteekent drank verstrekken tot onmid- delijk gebruik een synoniem van drank schenken. PI. lichtte deze gronden uit de wet en de geschiedenis der laatste wjjziging uitvoerig toe en concludeerde tot vrijspraak. In haar vonnis van Donderdag vereenigde zich de rechtbank met het stelsel van den verdediger en sprak den beklaagde vrij van het bovenmedegedeelde feit. In de correctioneele terechtzitting ran het gerechtshof te 'a Gravenhage, werd Zaterdagbe- handeld het door den officier van justitie bij de rechtbank te 'a Gravenhage ingestelde beroep tegen het vonnis van voornoemde rechtbank, houdende vrijspraak van een schipper uit Delft en den concierge van het gebouw der afdeeling Waterstaat en van het ministerie van W., H. en N., ter zake van den bekenden, hun ten laste gelegden diefstal van oud papier ten nadee- len van voornoemd departement. Het proces leverde in hooger beroep geene nieuwe gezichtspunten op. De beide beklaagde voerden dezelfde verdediging als voor den eersten rechter, en hielden vol, dat alles op eene ver- gissing berustte. Adv.-gen. jhr. m. De Savornin Lohman kon zich met het door den officier ingestelde beroep niet vereenigen. Hij achtte het vrijsprekende vonnis volkomen goed gewezen en requireerde bevestiging daarvan. De beide verdedigers van beklaagden, mr. Goudsmid van Rotterdam en W. Thorbecke van 's Gravenhage, vergenoegden zich met het kortelijk releveeren van omstandigheden die de kwade trouw geheel moesten wegnemen. Het jjjHof deeds reeds in dezelfde terecht zitting uitspraak en bevestigde het vonnis van vrijspraak. Ook deed het Hof uitspraak in de verleden week Zaterdag behandelde appellen. Te Bronte op het eiland SicilliS heeft een bende roovers de villa van den burggraaf Bred- fort of den hertog van Bronte, gelijk hij op Sicillie wordt genoemd aangevallen. De villa heet Castello de Maniace en werd door den koning van Napels ten geschenke gegeven aan den Engelschen admiraal Nelson, ter belooning van de goede diensten, welke hij had bewezen bij de verdrijving der Eranschen uit Napels. Blijkbaar was het doel der roovers om den heer Victor Hood, zoon van lord Bridport, op te lichten en een hoog losgeld te eischen voor zijn invrijheidstelling. Stout trokken zij op de villa los, doch werden door de bedienden met een krachtig geweervuur ontvangen. Alle pogin- gen om het huis te bestormen mislukten, Menige roover beet in het zand en ten slotte deden de belegerden een uitval, waarbij de heer Hood vier roovers gevangen nam, die wegens hun wonden niet meer konden ontsnappen. Vijf jaren geleden weid een dergelijke poging ge- waagd, met even ongunstigen uitslag. De Parijsche politie is de raoordenaars op het spoor van den wijnhandelaar Liollet, die, gelijk men zich herinnert, onlangs in de rue de la Gatte op geheimzinnige wijze werd vermoord Een van hen is reeds in hechtenis. In het huis van den vermoorde werd gevonden een met bloed bevlekte cache-nez en een korten stok met looden knop. Beide voorwerpen zijn herkend als het eigendom van een zekere Mion, een gewezen politie-agent, die, wegens slecht gedrag ontsla- gen, als kellner den kost verdiende. Zoodra Mion in hechtenis werd genomen, deed de juetisie strenge huiszoeking bij hem en vond daar zijn oude uniform van politie-agent, welke zeer ver- kreukeld was en blijkbaar onlangs bij een vecht- partij was gedragen. Op den morgen van den moord stond een politie-agent voor de deur van Riollets huis. Een der buren riep den agent toe: ik geloof dat ze meneer Rioilet vermoor- den, doch deze antwoordde//Dit is mijn wijk niet. Ik heb er niets mee te maken." Men vermoedt nu, dat deze politie-agent nie- mand anders is geweest dan Mion, die de wacht hield, terwijl zijn medeplichtigen den wijnkooper vermoordden en het huis plunderden. Mion blijft echter zijne onschuld volhouden. Een afschuwelijke moord is te Boulogne ge pleegd. Een jonge man kreeg twist met zijn vader en sloeg hem onverwacht met een bijl op het hoofd, zoodat de man op de plaats dood bleef. De vrouw en de twee dochters van den vermoorde, waren aanwezig, doch de moordenaaar dreigde haar eveneens te zullen ombrengen, als zij hem verrieden. Hij wierp toen het lijk in de rivier. Later werd dit opgevischt en begraven. De wonae aan het hoofd scheen niet verdacht, omdat de man blijkbaar een ongeluk had gekre- gen. Eenigen tijd daarna kreeg toch de justitie vermoeden. Het lijk werd opgegraven en de moordenaar gevat, die zeer spoedig een volledige bekentenis aflegde. Een zeer treurig ongeluk had te Groot-Wels- den, gem. Margraten (Limb.) plaats. Zekere B. Pontus, een jongmensch van 28 jaar, was in een zandkuil bezig met 't uitgraven van zand; zijne zuster welke hem koffie kwam brengen, zag, toen zij in de nabijheid van den kuil was gekomen, dat de grond instortte. Zij haastte zich om haar broeder te waarschuwen, maar hij was, toen zij de plaats waar hij werkzaam was naderde, reeds onder de aardmassa bedolven. Het moedige meisje trotseerde echter het gevaar en begaf zich in dien kuil om haar broeder te redden, met 't noodlottig gevolg nochtans dat zij raede onder een laag zand bedolven werd. Beider lijken heeft men eenige uren later opge graven. Gedurende het proces tegen eenige negers die wegens het vermoordi-n van een blauke te Car- rolton (Mississippi) terechtstondeu, deden een vijftigtal blanken een aanval op de rechtbank. Zij bestormden het huis, waar de rechters bijeen waren en doodden 13 personen, terwijl nog velen ernstig werden gewond. Te Pest heeft een zekere Pfennyi een diner gegeven ter eere van zijn vijf-en-dertigste duel. Hierbij werden alleen zij genoodigd, die konden bewijzen dat zij mitstens zes duels hadden gehad. Een groot aantal gasten was aanwezig, waaronder menschen, wier gezichten waren gekorven of die een oog, of een oor of een paar vingers misten. De leelijkste der gas- ten was een Eransch edelman, die in een twee- gevecht met graaf Andrassy zijn neus had verloren. Op de voorwaarden, dat iedere gast minstens zes duels moest hebben gehad, werd maar 6en uitzondering gemaakt, en wel ten behoeve eener dame, die den dood van haar man op haar geweten had. Deze dame werd met algemeene stemmen tot presidente der tafel gekozen 1 Een dom en lichtgeloovig echtpaar te Delft, heeft zich door een pas ontslagen gevangene laten oplichten. De man spiegelde den lieden voor, dat hij den echtgenoot eene benoeming tot bode aan het ministerie van //Waterloo" kon bezorgen, hiertoe had hij achtereenvolgens /3 en /2.68 noodig, die hem gaarne verstrekt werden. Eerst toen de vrouw den oplichter eene herberg zag b.nnen gaan, dadelijk nadat hij 2.68 ontvangen had, kwam zij op het denkbeeld of zij ook weliicht beetgenomen kon zijn. De politie met de zaak in kennis gesteld, heeft den oplichter onder hare hoede genomen. Een klein geleerd mannetje kreeg verschil met een aartsdommen Goliath. „Als gij niet stil zijt," riep deze laatste „dan stop ik u in een mijner zakkeu." „Geef mij dan liever een plaats in uw hoofd" antwoordde de kleine ,,want daar is nog meer ruimte." Een hoofdofficier kwam te overlijden, naar men zeide ten gevolge eener verkeerde genees- kundige behandeling. Toen zijn stoffelijk over- schot op de gebruikelijke wijze met treurmuziek ten grave werd gebracht, vroeg iemand wie deze muziek gecomponeerd had. //Wie de compositie heeft geleverd," zei de kapelmeester: //dat is raijne zaak; maar wat de stof betreft, die is geleverd door onzen officier van gezondheid." VOORZICHTIG UITGEDRUKT. Lange jaren geleden stond er in zekere stad een geeselpaal, welke zoo geplaatst was dat zij, die de tuchtiging ondergingen, met hun gelaat naar een uit steen gehouwen leeuw, welke in den gevel van het raadhuis was aangebracht, gekeerd waren. Vandaar dat zij, die er aan gehecht waren geweest, gezegd werden//den leeuw in den bek te hebben gezien." Op zekeren dag nu, hadden twee vrouwen dier plaats een hevigen woordentwist. Na vele lieflijkheden, zeide eindelijk de eene //Je hadt zeker gewild dat ik zei, dat je den leeuw in den bek hebt gezien maar hiervoor zal ik wel oppassen Nieuwe waschmethode. Laura, mijn kind, je moet je niet zoo laag kleeden of 't spijt me dat ik 't je zeg- geu moet je moet je wat beter wasschen Ach, papa, 't water is's winters zoo koud 1 Dan zal 'k je chemisch laten reinigen, Laura 1 De sentimemteele candidaat. Examinator. Waar blijven bij eeue echtscheiding de minderjarige kinderen Candidaat. Och God 1 ja waar moeten die arme ongelukkigee stuinperds blijven Iemand van een zeer dubbelzinnig karakter beroemde er zich eens op, dat hij altijd het hart op de tong had. //Ik wist het wel," kreag hij ten antwoord //dat gij het hart niet op de rechle plaats draagt!" Verkeerd opgevat. Kellner. U moet u bij de fooi vergist hebben; 't is een stuivertje dat u mij geeft Heer. Neen, behoud het maar; ik geef nooit minder! DIJKGRAAE en HOOGHEEMRADEN van Rijnland, brengen ter kennis van de ingelanden dat de verkiezingen van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervangers zullen plaats hebben op Donderdag den len April a. s., in de districten, op de plaatsen en uren breeder bij aanplakbiljetten bekend gemaakt. Leiden den 22 Maart 1886. bij opbod op Dinsdag 30 Maart 1886 bij afslag op Dinsdag 6 April 1886 telkens des voormiddags te 11 uren, in liet logemeni i/DE H ITTE ZIVAAH" te Lisse, ten overstaai van Mr. Th. W. v. d. SCHALK, Notaris tei standplaats Noordwijk van alsnoff in huur bij den heer J. van Rijn, met verdere gebouwen en getimmerten, erfentuin, en daarbij behoorende perceelen uitmuntend staande en gelegen in den Haarlemmei meerpolder, afdeeling Burgerveen, Sectie N N Kavel 12, samen groot 20 hectaren. Te bezichtigen op alle werkdagen en teaanvaar- den bij de betaling der kooppenningen, oplMei!886, Breeder bij biljetteu. Inlichtingen te bekomei ten kantore van genoemden Notaris Mr. Th. W, van der Schalk te Noordwijk. GEVESTIGD IN HET GEBOUW: „De Zeven Kerfeen van Rome" Deze Drukkerij is hoofdzakelijk ingericht voor Geen wantrouwen. De publieke opinie spreekt met geen zwakke of onzekere stem, over de verdiensten dezei pillen tor zuivering van het bloed, regeling der werking van de verschillende organen en ver- sterking van het menschelijk ligchaam in het algemeen. Holloway's Pillen hebben eene ver- maardheid verkregen in het genezen van maag-, lever- en nieren-ongesteldheden alsmede van aandoeningen der hersenen en zenuwen, vroeger zonder voorbeeld in de geschiedenis der genees- kunde. Een belangrijk punt ten aanzien dezei pillen is, dat de lijder door het lezen der daarbj gevoegde gebruiksaanwijzingen de behoorlijke dosis kan bepalen met eene juistheid die niemand meende te kunnen bereiken, tenzij men sinds lang met de gewoonten en het gestel van den lijder bekend was. Holloway's pillen werken met de meeste zekerheid en de grootste kracht. Doosjes Pillen j f 0.80, 1.85, S. en Potjes Zalf 6.75, 13.50, 25.00 zijn op fr a n c o aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. ■■■■■■■■■■I

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4