NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 1 flit liner Moan een Biivoegsel. FEUILLETON. 27e Jaargang No. 14. Zaterdag 3 April 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSEL1JKE BERICHTEN. BUITENLAND. DE BEELDHOUWER XXVfi/./. Abonnementsprijs Prijs der Advertentien J. 11. de UFSSY, Rokin 60, Amsterdam. BERICHT. Vergadering van Iloofding'elanden van den Haarleiiiiiieriiieeriiolder Woensdag den 7 April 1886, (les inorgens ten 10 urn, in het lokaal van Staats te Haarlem. Mededeelimjen a. Y aststelling kohier van ornslac 1886. b. I itloting 5 aandeelen leening 1877. c. Vaststelling staat schadevergoe- ding pachters ingenornen dijks- grond. d. Rapport eommissie: onderzoek ge- loofsbrieven der nieuw benoernde Hoofd-Ingelanden. e. Rapport dagelijksch bestuur: adres C. Spaargaren. Rapport dagelijksch bsstuur adres: Jb. Oostwouder. g. Vaststelling supplement Begroo- ting 1885. h. Verkiezing, periodieke aftreding. van den Dijkgraaf. i. Idem van een Heemraad; pdriodieke aftreding van Mr. F. L. L. Prins. j. Verkiezing Secretaris; periodieke aftreding van den Heer J. C. van de Blocquerij. voorgedrajren 1. J. C. van de Blocquerij. 2. Mr. C. G. von Reeken. 3. Jhr. Mr F. W. van Styrum. k. Verkiezing van een Penningmees- ter periodieke aftreding van den Heer Mr. W. H. Sinit. voorgedragen 1. Mr. W. H. Sinit. 2. Mr. A. F Prins. 3. F. G. N. Haitsina Mulier. I. Rekening Hulpfonds 1885. HUGH CONWAY. HOOFDSTUK IV. 13) i mmmmmu WEEKBLAD HAAKLEMME KMEER. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. 6. te adresseeren aan den Uitgever van 1- 6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/s Cent. w zonder Bijvoegsel 3. Enkele Nommers 15 Cent. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimtc. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. De uitgever bericht hierbij den geabonneerden dat te beginnen met dit kwartaal, het Week- blad zal gedrukt worden op beter en sterker papier. Hij houdt zich overtuigd dat dit door de geabonneerden op prijs gesteld zal worden. OP PUNTEN TER BEHANDELING O O De hieronder vermelde personen worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden, ten einde opgaaf te doen voor de bij- houding van het bevolking register. Gerrit Staal gekomen van Klaas Reek Westzaan. Grietje Komen n Oudshoorn. Willem Frederik Waleveld u Nieuwveen. Jan Roos, Kleermaker Wijdenes. In den namiddag van 1 dezer is het schip met zand geladen van Arij Versluis te Linscho- ten in de Ringvaart nabij Oude Weteringdoor de stoomboot van Haarlem op Rotterdam zoo- danig aangevaren, dat het spoedig daaropzonk. Met moeite zijn de opvarenden, man, vrouw en kind gered. Op de boerderij //Goud uit Schuim" nabij Hoofddorp zijn j.l. Donderdag twee schapen in 't land gekomen waarvan de eigenaar onbekend is. Het bureau van bevolking en van den burgerlij- ken stand is geopend 's morgens van 912 uur. 1— 4 's middags De te Haarlemmermeer wel bekende kippen- dief J. G. is te Haarlem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens diefstal van mest. Dit is zijne 12e veroordeeluig. BURGERLIJKE STAND van 24 tot 30 Maart. Ondertrouuid: H. Gaalswijk en M. Stout. Getrouwd: P. Schrier met M. C. Griekspoor wed.; D. Tanis met M. Labrijn; II. Bax met A. van Egmond; P. van Rijn met L. Kluijt. GeborenBertha Cornelia, dochter van P. de Yette en P. van Kooijk; Catharina, dochter van J. Dekker en J. van Lempt; Johannes Antho- nius Karel, zoon van B. J. Fresoor en J. Meijer; Carolus, zoon van P. K. Heknian en C. van Tilburg; Lodewijk, zoon van K. Nederveld en J. K. Buurman Johanna Teuntje, dochter van J. Rietveld en H. M. Korstman; Emmetje, dochter van W. v. d. Ploeg en N. RavensbergenCor- nelis Johan, zoon van G. van Schaik en P. van Leeuwen. Overleden Gerrit, oud 22 maanden, zoon van A. Monster en A. A. KardolBastiaantje Schans, oud 63 jaar, geh. met H. Makkenze; Maria Wezelenburg, oud 28 jaar, geh. met J. L. Mesman; Jansje Aziene, oud 7 weken, dochter van J. A. Bakker en A. Bronsdijk Simon Pieter, oud 5 weken, zoon van P. Kodde en H. A. de Looff. ENGELAND. Het is niet gelukt de eensge- zindheid tusschen Gladstone eenerzijds en Cham berlain en Trevelyan anderzijds te herstellen. Laatstgenoemden zijn bij hun aanvraag om ontslag blijven volharden, en dit is ten slotte aangenomen. In het Lagerhuis stelde do heer Heaton voor met andere gouvernementen in onderhande- ling te tredon over de invoering van een wereld penny post-stelsel, terwijl het lid Hutton, het voorstel deed dezen maatregel tot het gezamenlijke Britscbe Rijk te beperken. Beide voorstellen werden door den Minister van Financien Fowler bestreden. Het laatste voorstel werd zonder stemming, het eerste met 258 tegen 127 stemmeu verworpen. Dergelijk lot onderging een voorstel van den heer Cameron, om de staatskerk in Schotland af te schaffen; het werd met 237 tegen 125 stemmen verworpen, Tegen 8 April heeft Gladstone aangetori- digd zijn ontwerp tot wijziging der wet op het bestuur in Iorland en tegen 15 April dat tot ver- andering van de wet op den koop en verkoop van Iersch grondbezit. In het Hoogerhuis verklaarde de heer Dudley dat de Regeering bereid is om den tabaksbouw in Engeland bij wijze van proef toe te staan, mits vooraf bij den fiscus aangifte worde gedaan van de hoeveelheid zaad, de voor den bouw bestemde grond gemakkelijk voor de belastingbeambten toe- gankelijk zij, en van het als bruikbaar gebleken product belasting betaald worde. Blijkens een bij het Engelsche Parlement overgelegd overzicht van het aantal schepen, die in 1883, 1884 en 1885 door het Suez-kanaal zijn gegaan, is de tonnenmaat steeds toegenomen, voor- nml. in 1885 (Engelsche oorlogschepen), maar de ontvangst afgenomen tengevolge van de verlaagde rechten en loodsgelden. In 1885 werd daardoor fr. 3,640,363 minder ontvangen dan in 1884. De Engelsche schepen bleven verreweg de overhand behoudende gezamenlijke netto-tonnenmaat was UIT HET EnGELSCH VAN Een bittere, verachtelijke glimlach plooide Eugenie's lippen, terwijl zij op de slaapster neerzag. Dat ovale, zonnige gelaat kwam haar op de :en of andere wijze bekend voor. En geen vonder. In Londen, in Parijs, overal, had zij lat gelaat gezien in de uitstal-kasten der win- :els, en in Engeland en Frankrijk waren er naar weinigen die nooit gehoord hadden van Mademoiselle Carlotta, zangeres en danseres, de leveling der opera-bouffe, wier avonturen en iefdesgeschiedenissen overbekend waren, en die meer maunen geruineerd had dan zij op de vingers van hare fraaije handjes kon uittellen. Eugenie herkende haar en hare glimlach werd nog verachtelijker. Het gezicht van een half leege champagne flesch digt bij de slaapster een half uitgerookte cigarette, op den grond ligger.de zooals zij die uit de vingers had laten glippen, maakten Eugenie'* glimlach niet ver achtelijker. Hare kleederen naauwer om zich heen halende om elke kans op besmetting te ontgaan, maakte zij zich gereed het atelier even stil te verlaten als zij er was binnengekomen, toen de slaapster plotseling ontwaakte, en dat wel zonder eenige voorafgaande waarschuwing. Zij opende eenvou- dig de prachtige donkere oogen, staarde een halve seconde voor zich uit, en sprong met een verwonderlijke ligtheid en vlugheid van de rustbank. n Que fades vous Id?1) Wat voert ge hier uit riep zij. Wat doet ge daar. Zonder een woord te zeggen ging Eugenie naar de deur, maar de andere was haar te vlug af. Zij draaide de sleutel om en ging met haar rug tegen de deur staan. //Doucement! doucementma belle", i) zeide zij. //Eerst zou ik gaarne eens weten wie mij met een bezoek vereert." »Ik wenschte den heer Leigh te spreken, en aangezien ik vermoed dat hij uit is, verzoek ik U beleefd mij door te laten." Zijt gij dan een model Maar neen, mo- deilen zien er niet uit zooals gij." //Ik ben ook geen model." //Niet! Wel foei! Dan zijt ge misschien een dier jonge dametjes die Geraldo minnebrieven schrijven. Komaan, Komaan, dat doet me pleizier Ik wenschte reeds lang er eens een van te zien." Met een onbeschaamd lachje stak Mademoiselle Carlotta de sleutel in haar zak, draaide het gas op, Houdt je kalm I Houdt je kalmKindlief. en begon de gevangene op haar gemak op te nemen. Eugenie werd vuurrood. //Zeker, je bent mooi, mijn waarde mooi, maar blond, en Geraldo houdt niet van blond." //Laat mij door!" zeide Eugenie met haar voet op den grond stampende, Carlotta lachte, maar niet boosaardig. //Hij komt dadelijk 't huis," zeide zij spot- tend. //De jonge dame zal stellig wel willen wachten, en Geraldo zal er over in de wolken zijn een der bewuste jonge dametjes te ont- moeten." Wanneer men haar niet beleedigde was Car lotta niet onvriendelijk of kwaadaardig; maar zij was ondeugend als een aap. Ongetwijfeld zou zij Eugenie na haar wat geplaagd te hebben, hebben doorgelaten, maar ongelukkiger wijze draaide Eugenie het hoofd om en viel voor het eerst het voile licht op haar gelaat. Carlotta sprong op haar toe, greep haar bij den arm en sleurde haar door de kamer. Haar steeds vasthoudende rukte zij een wit voorhangsel naar beneden, en ontblootte het

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1