1AARLEI1ERIEERP0LDEI Verpachting GRASGEWAS der WEGEN. JIERCIIIIR -STOOMDRUKKERIJ. TOILETZEEP FARRIER S. J. LEEK. W. J. SON. Tandarts. AMSTERDAM. 9 Milliogn 880,^50 Mark SAMUEL HECKSCHER senr., OMNIBUS. ADVERTENTIEN. SNELLE AFLEVERING. WEEKBLAu VAN HAARLEMMERMEER. NIECJWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Trekking: zonder pijn. STOOM- n Titnoodigiiij*; tot deeliieiiiiiig; aan de Prijzen 30 MEI e. k. Bankiers en Wisselkantoor te HAMBURG. den bondswedstrijd voor het jaar 1886 het vol- gcnde bepaaldUit elke provincie zal slechts een club aan den wedstrijd deel kunnen nemen, en dit zal die club zijn, die in, vooraf in te- genwoordigheid van leden van het bestuur ge- speelde matches, gebleken is de sterkste club te zijn in die provincie. Daar slechts een prijs uitgeloofd wordt zal elke club die in de voor- algaande matches of op den bondswedstrijd zelf (emnaal gestagen wordt, voor goed afvallen. Het bestuur stelt zich hiervan eene aanmer- kelijke tijdsbesparing en dus ook bezuiniging voor. Voor de deelneming aan den wedstrijd heb- ben zich tot nog toe, drie clubs aangegeven. De dag van den wedstrijd is nog niet bepaald. In het Odeon te Parijs is Zaterdagavond een beschonken toeschouwer van de vierde galerij, de hoogste over de ballustrade gevallen. Drie verdiepinger lager kwam hij schrijlings op den rand van een loge terecht, op den arm van een dame. Merkwaardig genoeg bleef de man volkomen ongedeerd, en bekwam de dame slechts luttel letsel. Zij ging echter heen, en de directie bood haar een biljet voor de volgende voorstelling aan. De dame bedankte, zeggende dat zij vooreerst van schouwburgen genoeg had. Het koken van rundvleesch. Hoe eenvoudig de zaak ook is, toch heeft men over het koken nog geheel verkeerde be- grippen. In vele huishoudingen wil men van een stuk vleesch tegelijk een goede soep en een smakelijk gebraad hebben, wat toch volstrekt niet kan samengaan. Rundvleesch, dat werkelijk een goede soep geleverd heeft, is gewoonlijk zoo uitgekookt, dat het droog, taai, vezelig, onsmakelijk en moeilijk te verteren wordt. Wil men goed smakelijk vleesch hebben, dan rnoet het in kokend water opgezet en daarir. gekookt worden. In kokend water stollen de eiwitstolfeu, die in zoo groole hoeveelheid in vleesch voor- komeu; zij vormen een omhulsel om de spier- vezels, waardoor het water niet op het vleesch kan inwerken en dit dus ook niet uitgekookt wordt. Het blijft daardoor krachtig en sappig. Is het dus om het vleesch zelf te doen, en niet om den bouillon, dan moet men het versche vleesch met kokend water opzetten. Wil men daarentegen een zeer kracluigen bouillon hebben, dan moet men koud water gebruiken. Het eiwit en de andere oplosbare stoffen gaan dan in het water over en men krijgt een smakelijken, voed- zamen bouillon; is het vleesch vooraf fijn ge- hakt, dan kan het nog beter uitgetrokken worden. In Engeland is dit een bekend feit. Soep eten de Engelscheti zelden, en onder alle standen wordt het rundvleesch gebraden gegeten. Bij het braden naraelijk worden de spiervezelen eveneens door het gestolde eiwit omhuld, zoodat er van de sappigheid niets verloren gaat. Wordt er echter in aanzienlijke huishoudingen soep be- reid dan komt het uitgekookte vleesch toch nooit op tafel, hoewel veel van de voedende be- standdeelen er nog in aanwezig zijn. Sedert het vleeschextract in den handel is gekomen, kan men toch goed vleesch en goede soep van het- zelfde stuk rundvleesch hebbenmen zet het met kokend water op en voegt bij den bouillon het extract. Slachters Ct.) Drie Italiaansche muzikanten te Parijs begaven zich dezer dagen 's avonds laat naar huis. Dicht daarbii zagen zij de woning hunner mooie buur- vrouw, Madame Dehet, verlicht. Zij besloten haar een serenade te brengen. De dame be- woonde eene soort insteekverdieping; terwijl twee der Italianen speelden, klauterde de derae naar het raam; om te zien welk een indruk de ga- lanterie op de schoone dame maakte. Tot zijne ontzetting zag hij Madame Dehet dood op den grond liggen, terwijl twee mannen hare kisten en kasten plunderden. Zachtjes en haastig klom hij weer naar be- neden, maakte den lederen riem, waaraan hij zijne harp droeg los, en bevestigde daarmede de deur aan den muur, zoodat zij niet geopend kon worden; twee der muzikanten hielden toen de wacht, en de derde ijlde naar den naasten politiepost. De politie vond de twee moorde- naars nog met de plundering bezig; de onge- lukkige jonge vrouw was met de roode das van den een gewurgd geworden. In het begin van het eerste keizerrijk placht Napoleon I elken avond kleine wandelingen te maken. Hij was dan vergezeld door zijn grootmaarschalk Duroc, en beiden ver- toonden zich bij die gelegenheid steeds in een- voudige burgerkleeding. Dit deed Napoleon niet zoo zeer om te hooren wat bet volk van hem dacht, als om althans gedurende enkele oogen- blikken van den dag .volkomen rust te hebben. Op een avond van den herfst van 1805 begaf de keizer zich naar het Vendome-plein, om te zien of de overwinnings-zuil goed vorderde. Tevreden over den voortgang van het werk, trad hij in de Rue Napoleon (tegenwoordig Rue de la Paix) een restaurant binnen. Hier be- merkte Duroc tot zijn schrik, dat hij zijn beurs had vergeten, hetgeen des te lastiger was, om- dat de keizer nooit geld bij zich droeg. Bij het weggaan trachtte hij de buffetjuffrouw te vreden te stellen, door de verzekering, dat hij en zijn metgezel officieren waren, en dat hij het geld voor de verteering den volgenden dag zou zenden. De voorzichtige Hebe echter sloeg geen geloof aan dit verhaalzij was zoo beweerde zij al veel te dikwijls bedrogen, en wilde Duroc niet laten gaan. Gelukkig sprong een der gargons voor den gast in de bres, en betaalde uit zijn eigen zak de gemaakte vertering. Ondertusschen stond Napoleon buiten onge- duldig te wachten, maar Duroc wist hem de reden van het oponthoad op zoo vermakelijke wijze te vertellen, dat hij den keizer spoedig aan het lachen kreeg. //En hoe heet die brave gargon, die voor ons partij heeft getrokken?" //Dnrgens, Sire." Den volgenden dag stelde eenjf bediende in keizerlijke livrei den verbaasden Durgens 200 Napoleons ter hand. De buffetjuffrouw kreeg het op de zenuwen, toen zij hoorde, wien zij van oplichterij had beschuldigd. Durgens kwam spoedig daarop in dienst van keizerin Josephine, bij welke hij tot haar dood bleef. Later ging hij naar Engeland, in dienst van den hertog van Wellington, en maakte daar zulke goede zaken, dat hij, na den dood van den hertog, als vermogend man, naar Parijs terugkeerde. Zijn eerste bezoek gold daar het estaminet, waar hij, zonder het te weten, den grondslag van zijn fortuin had gelegd. Trouw. Hoe komt het toch, dat bijna alle officieren zou trouweloos in de liefde zijn?" //Wei, lieve kind, dat is nog al eenvoudig; wij hebben den koning trouw gezworenwij hebben het vaderland, wij hebben het vaandel trouw gezworen hoe kunt ge verlangen, dat bij zooveel trouw wij't ook nog voor u zouden hebben IN DE GERECHTSZAAL. President (tot beklaagde). Hebt ge nog iets ter uwer verdeaiging aan te voeren Beschuldigde Ik roep den hemel tot getuige President (een weinig hardhoorend.) Ik moet u doen opmerken, dat het getuigenverhoor gesloten is Een kind huilde, omdat het een dubbeltje verloren had. Een voorbijganger zeide .,Daar, manneken, hebt gij een ander wees nu maar stil. De kleine begon echter nog harder te schreeuwen. Wei, jongen, vroeg de voorbij ganger, waarom ben je nu niet stil? Och zei de kleine, als ik nu het andere dubbeltje nog had, dan had ik er twee. OP EEN CONCERT. Och Mevrouw zoudt u de goedheid wil- len hebben even op te staan Besproken plaats Mijnheer. Ja maar, weet u; ik hoop dat u, het mij niet kwalijk zult nemen, maar u zit al sedert een half uur op mijn hoed. SNUGGERE OPVATTJNG. Een infanterie-kapitein zond zijn oppasser naar een luitenant om dezen te dineeren te vragen. De soldaat kwam bij den luitenar.t, toen deze pas was opgestaan en bezig was zijn tanden te borstelen. De brave oppasser had deze exercitie nog nooit bijgewoond en nooit van tandenborstelen hooren spreken. Toen hij bij zijn heer terug- kwam en deze hem vroeg wat de luitenant geantwoord had op de uitnoodiging, rapporteerde hij: ,,De luitenant zal komen eten, kaptein Hij was al bezig zijn tanden te scherpen." He, kijk eens pa wat groote boomen 't Is toch een wonder, niet waar Dat 's in 't geheel geen wonder, jongen ze hebben van den morgen tot den avond niets anders te doen, dan te groeien VAN Ten overstaan van den te Haarlemmermeerpolder residerende Notarissen Y. L. VAN DER MOEI en J. SAMSON zullen Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder op Donderdag 11 Mei 1886 des namiddags ten 10 Ure ten huize van J. De Vries te Hoofdderp in Haarlemmer- meer overgaan tot de openbare verpachting van Grusge was over 1886 van de bermen der wegen in genoemden polder. De voorwaarden van verpachting zijn op franco aanvrage gratis verkrijgbaar aan de Secretarie des polders en liggen op de gebruikelijke plnatsen ter lezing. Haarlem, 19 April 1886. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf J. C. VAN DE BLOCQUERIJ, Secretarii. GEVESTIGD in het GEBOUW: „De Zeven Kerken van Rome" ROKIN 60, AMSTERDAM. Deze Drukkerij is hoofdzakeljk ingericht voor ROKIN 33, (Stille zijde.) vroeger hoek Nieuwendijk en Oam is dagelrjks to eonsulteeren voor alle mondziekten, plom beeren met goud en andere methodes en het plaatseu van kunsttanden. Abonueert families voor het regelen van kindertanden. YvaN fEn,., Een groole noodzakelijkheid. Als bet bloed doortrokken is van onzuiver- heden, of verarmd door slechte spijsvertering, bnitensporigheid of andere oorzaken, dan worden deze zuiverende Pillen aanbevolen als een onmid- middelijk tegengif. Tenzij men de toevlucht neme tot deze versterkende geneesmiddelen, zal de gevondheid spoedig verkwijnen en de geest verslappen. Holloway's Pillen zniveren het bloed volkomen, reinigen de longen volledig, geven hernieuwde kracht aan verzwakte of geschokte werking der zennwen, versterken de spieren en verhelderen de hersenen. Deze uitmnntende Pillen worden bijzonder aanbevolen aan alle personen die zittende bezigheden in besloten vertrekken hebben. Zenuwachtige en zwaarmoedige gestellen, alsmede de aan gebrekkige spijsvertering lijdenden zullen een groot nut trekken van het gebrnik dezer uitmuntende medicijnen, zonder eenige ver- zwakkende prikkelende of andere onaangename uitwerkselen te ondervinden. 23 Doosjes Pillen 0.80, 1.85, 3. en Potjes Zalf I 6.75, 13.50, 25.00 zijn op fr a n c o aanvraag comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. Hoofdprijs van 500,000 Mark. De Prijzen zijn door den Staat. gegarandeerd. der door den Staat Hamburg gegarandeerde groote Geld- Verloting, waarin zeker gewonnen moeten worden. De prijzen dezer voordeelige Geld-Loterij, welke volgens plan slechts 100,000 loten bevat, zijn als volgt: De grootste Hoofdprijs is ev. 500,000 Mark Premie van 1 prijs 2 prijzen 1 prijs 1 prijs 2 prijzen 1 prijs 2 prijzen 1 prijs 5 prijzen 3 prijzen Mark 300,000 Mark 10,000 5000 3000 2000 1000 500 en komen 26 prijzen 56 prijzen 106 prijzen 253 prijzen 512 prijzen 818 prijzen 150pr.ii 300, 200,150 31720 prijzen a 145 M. 7990 pr. k 124, 100, 94 8850 pr. h 67,40, 20M. totaal 50,500 prijzen, weinige maanden in 7 200,000 100,000 90,000 80,000 70,000 60,000 50,000 30,000 20,000 15,000 deze binnen nfdeelingen tot zekere beslissing. De hoofdprijs lste klasse bedraagt 50,000 Mark, verlioogt zich in de 2de klasse op 60,000 Mark, in de 3de klasse op 70,000 Mark, in de 4de klasse op 80,000 Mark, in de 5de klasse op 90,000 Mark, in de 6de klasse op 100,000 Mark, in de 7de klasse op 200,000 Mark en met de premie van 300,000 Mark event, op 500,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, ambtshalve vastgesteld, kost het geheel origineel lot slechts Guld. 3.60 cts. of 6 Reichsmark het halve origineel lot slechts Guld. 1.80 cts. of 3 Reichsmark het kwart origineel lot slechts Guld. -90 cts of 17s Reichsmark welke door den Staat gegarandeerde origineele loten (geen verboden promessen) met origineel plan tegen franco iuzending van het bedrag zelfs naar de verste Streken door mij verzonden worden. Ieder deelnemer outvangt van mij na plaats gehad hebbende trekking dadelijk zonder aan vrage de officieele trekkingslijst. Het Origineel Plan met staatswapen waaruit inleggeklen en indeeling van de prijzen in de 7 klassen te zien, worden vooruit gratis verzonden. De uitbetaling en verzending der gewonnen Golden volgt direct aan de belang- hebbenden prompt en onder de strengste discretie. ledere bestelling kan men eenvoudig per Postwissel opgeven. Men wende zich daarom met bestellingen voor de aanstaande trekking tot met vertrouwen aan Mercuur"-Stoomdrukkerij, Rokm 60 Amsterdam,.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4