NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. Bii Jit liier Moort m Bpepel. 27e Jaargang No, 22. Zaterdag 29 Mei 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. \\\mp Abonnenientsprijs f 6.- J. II. de BESSY, Eokin 60, Amsterdam. Pry's der Advertentien van 1--6 regels 75 Cent, etken regel meer 12Vs Cent. Vergadering van den Gemeente- raad van Haarleininenneer, Vergadering van den Geineente- raad van Haarlemmermeer. WEEKBLAD HAAKLEMMEEMEEK Per jnar, met Bijvoegsel franco per post. u zonder Bijvoegsel n n ii 3. Enkele Nommers 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAYE BETREFFENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN C1TTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen. door alle boekhandelaren, postkantorenbrievengaarders en postboden. OP Donderdag 27 Mei 1886, des morgens ten 10 ure, ten Raadhtjize. Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden, afwezig den heer Bultman. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Behartdelde onderwerpen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 0. a.: df^goedkeuring van Raadsbesluiten tot af- en overschrijving in de begrooting en tot betaling uit den post voor on voor- ziene uitgaven, en de beslissing in de 2e kamer genomen in zake bet telegraafkan- toor, en uitslag der verpachting van dorps- wegen. 2. Vijfjarige herziening der Strafverordenin- gen. Een daartoe strekkend ontwerp ver- ordening wordt vastgesteld. 3. A erzoek van A. Noordam e. a. tot plaat- sing van een brandspuit bij Aalsmeer. Wordt besloten twee brandspuiten aan te schaffen en later te bepalen waar zij zullen worden geplaatst,. 4. Voordraeht tot af- en overschrijving in de begrooting dienst 1885. Wordt na eenige discussie goedgekeurd. 5. Staten van restanten en oninbare posten wegens plaatselijke belastingen. Worden goedgekeurd. 6. Verzoek van Mej. J. F. Rappold om eer- vol ontslag als onderwijzeres aan School no. 9 bij Halfweg. Verleend, met ingang van 19 Juli e.k. 7. Benoeming eener Commissie voor de schutterij. Benoemd de heeren Knaap en Pruissen. 8. Benoeming van een stembureau voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Benoemd de heeren Biesheuvel en Evelein. 9. Op de aanvragen van Chr. Biesheuvel en J. A. Bakker, om he<sters te mogen plaatsen op koopgraven te Hoofddorp, 2e klasse, 0 25, D 35, en V 183, wordt gunstig beschikt. 10. Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1886. Wordt behandeld in besloten vergadering. De hieronder vermelde personen worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan- temelden, ten einde opgaaf te doen voor de bijhouding van het bevolking-register. gekomen van G. Krap Gzn., Winkel. G. Kooyman. Strijen. Gerardina de Boer, Amsterdam. Klaas Kalis. Ommerschans. Het bureau van bevolking en den burger- lijken stand is geopend 's Morgens van 912 uur, n 1 4 n 's Middags Van verhuizing binnen de gemeente Haar- lemmermeer, moet volgens art. 91 der alge- meene Politie-verordening, binnen veertien dagen ter Secretarie worden kennis gegeven. Oven reding wordt gestraft met eene boete van f 3. Den 25 dezer, 's morgens half zes ure, ge- raakte in brand eene schuur van steen met pannen gedekt, waarin koe- en paardenstal en kaaskamer, staande bij de bcerderij van den heer P. Koppes, aan den Sloterweg, Sectie EE kavel 8. Vermoedelijke aangekomen door 't fornuis. Een en ander is tegen brandschade verzekerd. De verpachting van het grasgewas der dorps- wegen heeft opgebracht 185,75 tegen/195,50 in 1885 en 158,75 in 1884. Voor de op 25 Mei 1886 door Dijkgraaf en Ileemraden van den Haarlemmermeerpolder ge- houden aanbesteding voor bet vervangen door twee gemetselde bruggen met ijzeren trogplaten van de houten bruggen over den Nieuwerker- kertogt en den Kagertogt, in den westelijken en oostelijken hoofdweg. B. Zuithof te Haarlem, voor f 5545Jb. Heemskerk te Haarlem, voor f 6589; H. C. van der Velden te Haarlem, voor f 6800; F. L. van Looij te Houtrijk en Polanen, voor f 6219J. L. de Jongh te Ameide, voorf 6043; G. van Essen te Haarlemmermeer, voor 5400; J. Hulsbos Lz. te Haarlemmermeer, voor/5324; S. Guldemond te Hillegom, voor f 5150; J. C. Guldemond te Sassenheim, voor f 4945 D. van Essen te Woubrugge, f 6600; G. Blees te Sloten, voor f 7064; P.J. van Mierlo te Sloten, voor 6900W. Hulsbosch te Benne- broek, voor 6486; P. van Vliet te Woubrugge, voor 6720; W. Bokhoven te Gouda, voor f 4438; F. Diepenhorst Hz. Jr. te Ameide, voor f 7098. BURGERLIJKE STAND van 19 tot 25 Mei. OndertrouwdC. Oostwouder en N. Rip; G. Joore en P. J. M. Lanser. GetronwdK. P. de Jong met P. den Breejen C. Silvis met A. Degenaars; C. van den Kom- mer met G. van Elswijk; A. van der Mooren met A. Links; N. Boterblom met C. de Wit. GeborenMaigaretba Gijsberta, dochter van W. Verwoerd en M. C. OskamHendrikus Petrus, zoon van J. F. Nijs en A. Lamers; Johanna Wilhelmina, dochter van F. Braak en J. Visser; Pieter, zoon van J. C. Versloot en A. PauwPieter, zeon van D. Knibbe en M. PaarlbergMargaretha, dochter van B. Akker- man en W. C. Venhorst; Cornelis, zoon van I H. Kool en G. Bier; Volkert, zoon van S. J. Vergaij en G. de Vries; Adrianus, zoon van L Vermeer en A. Smits; Arie, zoon van A. v. d. Beek en T. BranderhorstJacoba, dochter van H. Zaalberg en E. van LeeuwenLamberta Maria, dochter van J. Eefering en A. Meijer; Leonardus, zoon van M. J. Blokker en C. de HaanAdriana, dochter van O. H. van Wil- ligen en N. van Beusichem; Dirk, zoon van H. de Ruiter en G. Maliepaard; Aagje, dochter van K. Stroet en M. Bommer; Grietje, dochter van H. Langereis en G. Smit; Michilis Adria nus, zoon van J. van Dijke en E. J. Romers. Overleden-. Leendert Leendertse, oud71jaar, laatst geh. gew. met A. J. Peters; Cornelis Tollenaars, oud 79 jaar, wedr. van K. Tiegel- huisse; Cornelia, oud 11 weken, dochter van J. Haak en J. Cornelisse; Hermanus, oud 7 jaar, zoon van H. J. J. van Verseveld en M. van Geest; Josina Louisa Hendrika, oud 8 maanden, dochter van J. Servaas en M. C. AckermanHendrikus Petrus, oud 6 dagen, zoon J, F. Nijs en A. Lamers; Leendert van den Berg, oud 70 jaar, geh. met G. Moos; Apolonia, oud 5 maand, dochter van J. Meijer en M. Makkenze; Maria, oud 3 weken, dochter van J. A. Schmidt en D. Visser; Pieter Holle- stelle, oud 48 jaar, ongehuwd. OP Donderdag 22 April 1886. des morgens ten 11 uur. Voorzitter de heer J. W. Lantzendoffer. Tegenwoordig 14 leden, zijnde de heeren Biesheuvel, van Reeuwijk, Suidgeest, Los, Dijt, Verkuijl, Ran, Pruissen, Timmermans, van Zij- verden, Knaap, de Breuk, Evelein en Bultman. Afwezig de heer 't Hooft. De notulen van 25 Februari 1886 worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt mededeeling ge- daan van het volgende: a. dat bij de gehouden aanbesteding van on- derhoudswerken, aannemers zijn geworden de volgenden Scholen en Onderwijzerswoningen. le perceel J. Sluis voor f 480,08. 2e dezelfde u a 750,75. 3e H. Bakker voor it 549,50. 4e perceel dezelfde voor 254,75. 5e W. de Boo voor 157, Raadhuis S. Silver voor u 620, Begraafplaatsen H. Bakker voor u 67, Brandspuithuizen dezelfde u u 44, Wegens J. Roodzand voor 425, b. dat de verkoop van hakhout heeft opge- bracht 15,60. c. het proces verbaal der op 9 April 1886 gedane opneming van de boeken en kas van den gemeente ontvanger. A1 hetwelk voor notificatie wordt aangenomen. f II. Aan de orde is de vaststelling der condi- tien voor de verpachting der dorpswegen. Gemelde conditien, die geheel gelijk zijn aan die van het vorige jaar, worden zonder beraad- slaging of hoofdelijke stemming vastgesteld. III. Door Burgemeester en wethouders wordt aangeboden, het opgemaakte verslag omtrent den toestand der gemeente over het jaar 1885. Gemeld verslag zal worden ter lezing gelegd. IV. Is aan de orde eene voordraeht tot het doen van af- en overschrijving in de begrooting dienst 1885 (zie de notulen van 25 Februari 1.1, punt 3.) De voordraeht (ontwerp besluit) luidt als volgt De Raad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten, op de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1885 te doen de navolgende af- en overschrijvingen Afschrijving Onvoorziene uitgavenf 830. Overschrijving: Gratificatie aan brandspuitlieden 420. Geneesmiddelen aan behoeftigen 410. 830. Beweegredenen, ongenoegzaamheid der op de begrooting uitgetrokken sommen. Gedaan te Haarlemmermeer ter openbare Raadsvergadering vau den 22 April 1886. Secretarie. Burgemeester Deze voordraeht, is met de daartoe betrek- kelijke stukken gesteld geweest in hander. van de financieele commissie, en nadat de heer Ver kuijl had medegedeeld dat hij door ongesteld- heid verhinderd is geweest de vergadering der commissie bij te wonen, maar zich geheel ver- eenigd met het rapport 't welk door de overige leden der commissie, als resultaat van haar on- derzoek is opgemaakt, wordt bij monde van den heer Evelein uitgebracht het volgende rapport. Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De financieele commissie heeft de eer u 't Davolgende omtrent den Staat der af— en over schrijving, op de begrooting van uitgaven dienst 1885 te rapporteeren Zij onderzocht de bescheiden haar door Burge meester en Wethouders toegezonden, en blijft bij hare meening uitgesproken in de laatst ge houden vergadering, dat de uitgaven gedaan bij sommige branden in de gemeente veel te

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1