Boiwi Stnurman. JERCUUR"-STOOMDRUKKERIJ. ZAAKDAM. GEMENGDE BERICHTEN. OMNIBUS. ADVERTENTIEN. SNELLE AFLEVERING. H. YETTEWINKEL k ZONES, WEEKBLAu VAN HAAKEEMMERMEER. NIEUWS- R0KIN 60, AMSTERDAM. Prins Hendrikkade 81, Amsterdam. STOOMFABRIEK van VERFWAREN GOUDEN MEDAILLE Intern. Tentoonstelling, Aist. 1883 SPECIALITEIT in VERNISSEN Handel in Raap-, Patent-, Tafel-, en Geiiua-Olie, Alachine- Olie, Itanwe en Ciiekookte Lijnolie. de minachtende toon van het geheele artikel strijdig is met den aan den Koning verschuldigden eerbied en smadelijk voor 's Konings persoon. Be bewering van beklaagde, dat slechts kritiek is geoefend, acht de rechtbank in strijd met de duidelijke bewoordingen van het artikel en oor- deelt dus ook het boos opzet bewezen, terwijl zij ook aannam, dat bekl. zijn eigen meening heeft uitgesproken en niet die van dagbladen heeft aangehaald. Omtrent het tweede punt der aanklacht overwoog de rechtbank, dat de verde- diging niet afdoende was, daar bekl. geen han- deiing van den commissaris Stork aangegeven heeft, waarop zijn beleedigende kritiek was ge- grond. Met het oog op beklaagde's geaardheid werd hij veroordeeld tot celstraf van 1 jaar en f 50 boete of 3 dagen subsidiair. Ook de 2de bekl., Croll is schuldig verklaard aan beleediging en hoon van een openbaar amb- tenaar en veroordeeld tot f 50 boete. Aan den openbaren weg te Zurich hebben in den morgen van den 11 Juni twee personen een postkar opengebroken en zijn daaruit brieven en pakketten met belangrijke geldswaarden ge- stolen, o. a. een pakket, bevattende 25,000 francs aan banknoten. Een van het tweetal, zich noe- mend Georg Burton, van Dublin in Ierland, werd daarbij op heeterdaad betrapt, doch zijn medeplichtige, vermoedelijk een Engelschman, wist met den gemaakten buit te ontkomen. De politie te Zurich stelt op zijne aanhouding een premie van 1000 francs. Zijn signalement is als volgtouderdom 35 a 10 jaren, niet groot, slank, zwart haar, dito knevel en spitsen baard, stramme houding, open vastberaden blik, spreekt Engelsch en gebroken 1 ransch, gekleed in donkeren overjas, donker- bruinen rok, donkere nauwe pantelon en zwarten ronden vilten hoed. Zaterdag jl. woedde boven Utrecht een kort, maar hevig onweder. Ongeveer te zes uur deed zich een verschrikkelijke slag hooren, en weldra bleek dat de bliksem geslagen was in eene ho- venierswoning buiten de Weerdbarriere, op t Zandpad. Eene petroleumlamp werd getroffen en stuk geslagen, waardoor brand ontstond, die een deel van t dak vernielde, maar spoedig ge- bluscht werd. Erger was het met de bewoners. De vrouw, mede getroffen, bleef eenigen tijd verstijfd en sprakeloos, en bemerkte daardoor niet dadelijk, dat liaar 4—jarig kind, een meisje, mede getroffen en onmiddellijk gedood was. Aan eene zijde des lichaams waren de kleederen geheel verbrand. Uit den Groote IJpolder (gem.Sloten,N.-Holl.) wordt gemeld De landbouwer H. Van Woudenberg, een man van 75 jaren, is door een noodlottig toeval om het ^leven gekomen. Bij het. verzetten van den stier in den stal werd het dier plotseling woe- dend, wierp den man tegen den grond en drong met zooveel kracht tegen hem aan, dat hij wel dra aan de gevolgen bezweek. Omtrent den hevigen brand te Apeldoorn kan worden gemeld dat op het landgoed //Ho- henheim" al de gebouwen, schuren en berg- plaatsen een prooi der vlammen zijn geworden, eveneens de machinerien voor landbouwbedrijf enz. Niets is gespaard. 18 levende have, waar- onder ook' luxe paarden van den heer Moorrees, werden gered. Alles was verzekerd doch zeer laag. Men schat het verbrande, op 20,000. De oorzaak van dit onheil is dat twee personen, die op een zolder aan het teeren waren, de on- voorzichtigheid hadden het vuur onder den pot om den teer dun te houden, te hard lieten brand en, waardoor de teer in vlam sloeg, welke zich aan het rieten dak mededeelde. Te Goes had een jongentje van 6 jaar het ongeluk, om in een onbewaakt oogenblik in een welput te vallen. Een persoon liet zich dadelijk voorover met een touw aan de beenen in den put zakken, wist den kleine te grijpen en werd daarop door een auder naar boven gehaald. Een twist, Maandagavond in eene tapperij aan de Prins Henddrikkade te Amsterd. tusscheneen pol- dergast en een schipper aangevangen, zou buiten worden voortgezet en daartoe op straat gekomen, werd de schipper even wreed als verraderlijk door zijn tegenpartij met een messteek in den buik verwond. De dader heeft zich uit de voeten gemaakt. De verwonde is ter verpleging naar het ziekenhuis gebracht. Maandag jl. ruim 2 uur heeft in den Haar- lemmerhout onder Heemstede eene brutale aan- randing plaats gehad. Aan eene dame, die in gezelschap daar wandelde, werd eensklaps haar horlogeketting ontrukt door een jongen man, tamelijk fatsoenlijk gekleed, die zich daarop door een boschje ijlings verwijderde. De dadervermeent men thans in handen te hebben Voor eenigen tijd is medegedeeld dat in den trein tusschen Yiroflay en Versailles weer een poging tot moord werd beproefd, welke echter mislukte. Het slachtoffer bracht er het leven af en de moordenaar sprong uit den trein. Nu is echter de politie gelukkiger geweest, dan bij den moord van den prefect Barreme, waarvan de dader nog steeds onbekend is, want de moorde naar van Viroflay is te Meaux gevat. Hij is een jonge boerenzoon, bekend om zijn woest karakter en zijn lichaamskracht en die eenvou- dig om geld te krijgen zijn medereiziger wilde vermoorden. Te Versailles werd hij geconfronteerd met zijn nog slechts gedeeltelijk hersteld slachtoffer, die hem terstond herkende. De gevangene bekende toen onmiddellijk en zeide: //.Ja, ik was het. Uw horloge trok mijn aandacht. Ik heb u willen vermoorden, om u te bestelen, maar uw hoed heeft u het leven gered." Omtrent den moord te Maastricht gepleegd, wordt van daar gemeld J1. Dinsdagmorgen ont- dekte een korporaal, die aan de voormalige Boschpoort de wacht had, in zijne nabijheid het lijk eener vrouw. Hij gaf hiervan kennis aan de politie, die, onmiddellijk ter plaatse verschenen, al dadelijk bemerkte, dat hier een misdaad had plaats gehad. Eene vrouw, van omstreeks 40 jaren, lag daar met verbrijzelde hersenpan, ge- worgd en met een prop van gras in den mond. Naar men nader verneemt is de bewuste vrouw herkend als te zijn de echtgenoote van een ze- keren Claassens. Zij leefde gescheiden van haar man, die in het buitenland als werkman ver- toeft, doch die, naar de verslagene den dag voor den moord aan eene vriendin heeft medegedeeld, door haar te Maastricht zou gezien zijn. De vrouw leefde in kommervolle omstandigheden, zoodat alleen wraak de aanleiding tot den moord kan geweest zijn. De justitie en politie zijn ijv<?rig in de weer om den dader te ontdekken. De stad Vancouver in Britsch Columbia (N.W. van Amerika) is geheel door brand vernield. Slechts zes huizen bleven gespaard. Er woei een hevige storm, zoodat het [lot der stad in een paar uren beslist was. Het vuur woei naar de stad ten gevolge van een boschbrand, die was aangestoken ten einde de randen van den Cana dian Pacific Railway van hout te zuiveren. Tot dusver zijn onder het puin tien lijken ge- vonden, terwijl de materieele schade op 1,000,000 dollars wordt begroot. Duizend menschen zijn terstond aan het werk gezet om het puin op te ruim en. De National Zeilung waarschuwt tegen een aardigbeid voor kinderen, welke tegenwoordig veel in chocolaadwinkels wordt verkocht en mis- schien ook reeds herwaarts gekomen of in aan- tocht is, als doosjes met nagemaakte Zweedsehe lucifers, bestaande uit suiker en chocolaad. Het is, meent het blad terecht, niet raadzaam dit lekkers den kleinen in handen te geven, omdat zij allicht leeren ook de echte lucifers als iets lekkers en onschadelijks te beschouwen. Vadertrots. Een rijk bankier treedt, van vreugde stralende, uit het vertrek van zijn gade, die hem zooeven met een eersten stamhouder verblijd heeft. In de gang ontmoet hij den brieveubesteller, die hem een brief overhandigt met de woorden //Aan den heer Samuels." //Aan welken?" vraagt de gelukkige vader. Er zijn 'r thans twee?" Patroon. Mijnheer B., zijn de drie akten gecopieerd, die ik u gisteren avond gaf? Bediende. Nog niet geheel en al, mijn heer; ik moet er nog een na deze, en dan be gin ik aan de laatste. Goed bedacht. Wei buurman, jij ook in de stad nu dat gebeurt je niet dikwijls! Ja man wat zal ik je zeggen; ik ken hier bijna niemand en dan wacht ik maar dat het beestenmarkt is, dan weet ik zeker dat ik gezelschap vind. In de societeit. Henri: Wat zie je vreeselijk bleek vandaag? Adolf: O kerel lioud je stil, 'k heb hoofd- pijn, en 'k heb van nacht een naren droom gehad. Ik droomde dat ik voorbij een water- molen wandelde, en opeens kreeg ik zulk een stoot van een der wieken dat ik te water plofte, ik zwem wat ik zwemmen kon om naar den kant te komen, en daar zie 'k opeens een groot monsterachtig dier in mijne nabijheid, een crocodil of iets van dien aard, 'k probeer om verder te zwemmen, maar van schrik kon ik bijna geen hand uitslaan, een harde gil ontglipt aan mijn borst, en van schrik word ik op eens wakker, en mijn beste jongen daar zag ik opeens mijn vrouw naast mij iiggen. Een goocheltoer en geen googheltoer. Muller: Die ritmeester H. kan dan toch goochelen, daar lijkt Basch nog maar een kind bij. Verbeeld je, laatst wedt hij met zijn kolonel, dat hij den kolonel zijn gouden horloge zou weggoochelen, zonder dat deze er iets van be- merken zou. De kolonel neemt de weddenschap aan en de ritmeester troont zijn chef in een bakkerswinkel, en koopt daar een krentebolletje. //Bijt u daar asjeblieft maar eens in" zegt de rit meester. De kolonel doet het en wat denk je dat hij ir. 't krentenbolletje vindt? M e ij e rZijn horloge Muller: Wei neen ikkrenten 1 Die kinderen 1 Kleine Willem heeft de ondeugende gewoonte altijd leelijke gezichten te trekken. //Eoei, Wil lem", zegt grootmoeder, //dat mag je niet doen, en als de klok slaat, blijft je gezicht precies zoo staan". Willem: //Dan hebt u zeker ook eens een leelijk gezicht getrokken, toen net de klok sloeg, he grootma?" Op haar plaats gezet. Dame (in een manufactuur-winkel)Mijn heer, u hebt van morgen met een kwitantie gestuurd voor de rekening van verleden jaar; ik zal u van avond het geld laten bezorgen, maar ik neem 't u zeer kwalijk. ManufacturierJa ziet u dame: dat kwalijk nemen kost u geen geld; maar wanneer ik zorgen moet, dat u niet kwalijk neemt, kost het mij wel geld. Toch ook een gevolg. Meijer: Ja, die spreker van gisteren avond op 't Nut, heeft nog al beweging onder T pu- bliek gebracht. Muller: Zoo Dat heb ik niet kunnen merken. Meijer: Dan heb je zeker vooraan gezeten, en is het je daardoor ontgaan, hoe heele par- tijtjes lui tegelijk de zaal verlieten, toen hij nog maar nauwelijks aan den gang was. Heden overleed na een ernstige ongesteldhei van slechts elf dagen mijn echtgenoot GERARDUS DIEDERIK CLAUSING Jr. in den ouderdom van ruim 39 jaar. Wed. G. D. CLAUSING, geb. Henze. GEVESTIGD IN HET GEBOUW >,De Zeven KerJeen van Rome" Deze Drukkerij is hoofdzakelijtc ingericht voor SPECIALITEIT voor Beursberichten, Han- delscirculaires, Verslagen van Maatschap- p«en, Catalogussen, Pryslijsten, Bestekken, enz., waarvan ook desverkiezende de verzending wordt waargenomen. droog en in olie, voor export. Copal- en Itijtuigvernissen, Standolie, Vuurlak, Siccatief enz. Bekroond in 1852, 1853, (2 maal) 1866, 1868. 1869 en 1879. voor Spoor- en Xramrytuigen. Eenige verkoopers voor Nederland en zijne Ko- lonien van het Chemisch zuiver en zeei goedkoop ZINKWIT, van de Nederlandsche Zink wit Maatschappij te Maastricht. Goede tijding voor zielcelijken. De grootste en beste scheikundige zamenstel- ling van de fijnste balsems, bevindt zich in dit uitmuntend geneesmiddel, hetwelk slechts eene enkele proefneming behoeft om geroemd te worden. De zuiverende kracht van deze uitmuntende Pillen, beveelt ze ten sterkste aan, om gebruikt te worden door familien in welke eenige con> stitutioneele zwakheid of schadelijk bederf bestaat. Ilolloway'sgeneesmiddel heeft demeestherstellende uitwerking, wanneer het gestel door uitspatting, overdreven toegeven aan lusten, of langdurige ziekten verzwakt is. De Pillen als genees, purgeer, en versterkende middelen werkende, deelen sterkte en ve°rkracht aan het geheele lichaam mede. Eenig gevaar kan onmogelijk ontstaan, doot het gebruik van dit wereldberoemd genees middel: onschuldig van aard en onschadelijk in werking, is het uitmuntend geschikt voor ieder zwak gestel. Doosjes Pillen f 0.80, 1.85, 3. en Potjes Zalf j 6.75, 13.50, 25.00 zijn op franco aanvraag.a eomptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals- mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. uMercuur"-StoomdrukkerijRokin 60 Amsterrdam

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4