VALK DE BU Donkere Gaard 145/146. UTRECHT. „MERCilUR"-STOOMDRllKKERIJ. OPENBARE BESTEOING. -3 i SNELLE AFLEVERING. ADVERTENTIEN. OMNIBUS. Koper en Zink van 5 tot 100 millimeters, van f 0.25 tot /'3.20. Catalogus wordt op franco a a nv rage direct toegezonaen. \/erzoeke kasaanwijzing of Remise bij bestelhng inclusief scheepsonkosten naar gissing. WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. R0KIN 60, AMSTERDAM. Het schoonmaken van wateren, en het onderhoud van slooten en greppen, in 35 perceelen. Boomscharen met lange heften f3.50. Handzagen, tevens hak- en snoeimessen f 3.30. Schuiftrappen f 12.00. Rijtuigwippen f 7.00. BetrefFende de botsing tusschen den posttrein uit Bamberg en den sneltrein uit Berlijn bij Wiirzburg, wordt nog gemeld, dat het ongeluk werd veroorzaakt door een verkeerde plaatsing van een wissel, daar de signalen niet goed werden gegeven of niet goed werden begrepen. Met zekerheid is ecbter de oorzaak nog niet uitgemaakt. Het officieele bericht althans iuidt De posttrein no. 49 kwam tusschen Wiirzburg en Rottendorf in botsing met den sneltrein no. 53 uit Berlijn, tengevolge waarvan 10 passa- giers en beambten op de plaats werden gedood en 10 personen ernstig en 20 licht werden ge- kwetst. De reden van het ongeluk is nog niet bekend. De berichtgever van de Frankfurter Zeitung schrijft uit Wiirzburg: //Zooeven kom ik van de plaats des onheils terug. De botsing vond plaats ongeveer 3 mijlen boven Wiirzburg, juist op een punt, waar de straatweg de spoorbaan snijdt. De weg maakt daar juist een kroraming, zoodat de beide mackinisten elkaars treinen niet bijtijds konden zien en daarom niets konden doen om de hevig- heid der botsing te verininderen. Toch is de sneltrein nog geremd, waardoor deze betrekkelijk minder heeft geleden dan de posttrein, die in voile vaart kwam aanrijden. De beide locomo- tieven zijn geheel in elkaar gedrukt, maar de weg is weer vrij en de treinen kunnen langzaam de plaats passeeren. //Een vergissing van den wisselwachter schijnt niet mogelijk, daar tusschen Wiirzburg en Rot tendorf geen wissel is, Vermoedelijk is dus de fout aan een der beide stations begaan. De posttrein moest te 1 uur 20 min. te Wiirzburg wezen en de sneltrein te 1 uur 20 van daar veptrekken. De posttrein was ecbter te laat, doch iriettemin vertrok de sneltrein, en wel op het- zelfde spoor, ofschoon van Wiirzburg tot Rot tendorf dubbel spoor is. Men vertelt nu, dat te Rottendorf een telegram uit Wiirzburg ver- keerd is opgevat, zoodat daardoor de ontmoeting der beide treiden mogelijk werd." Van de gewonden zijn in het hospitaal te Wiirzburg nog 5 personen overleden, zoodat tot dusver nog 15 personen het leven verloren. Voor zoover zij herkend konden worden, zijn de slachtoffers meest Duitschers; van de overige gewonden, die nog in het hospitaal worden ver- pleegd, zijn enkelen zeer gevaarlijk gekwetst. De kwetsuren bestaan uit ernstige been- en armbreuken, hoofdwonden en .inwendige belee- digingen. Tot de gewonden behooren ook eenige Russische heeren en dames uit Petersburg. De sneltrein is er vrijgoed afgekomen, maar van den posttrein is niets meer overgebleven, dan een hoop afbraak, waaruit de rechtopstaande kolen- wagens hoog uitsteken. Een te Parijs ontvangen telegram uit Ajaccio meldt, dat de gendarmes de hand hebben gelegd op den beruchten roover Lanfranchi. Hij werd gevat, nadat zij eenige dagen hem in het ge- bergte gezocht hadden, r.u toen zij hem onscha- delijk hadden gemaakt stonden de inwoners van Eigari op om hem te verlossen. De burgemeester van die plaats, een bloedverwant van den roover, hitste het volk tegen de gendarmes op. Met geweren, sabels, mestvorken en knuppels ge- wapend, trok de bevolking uit, om den gevan- gene aan de gendarmes te ontrukken. De burge meester, eischte van de gendarmes Lanfranchi uit te leveren en dreigde met bloedvergieten. Deze opeisching bleef zonder gevolg en de aan- vallers naderden, doch de bevelvoerende gendar me zette zijn pistool vlak tegen het oor van den gevangene en zwoer hem de hersenpan te zullen verbrijzelen, indien de burgemeester en het volk niet aftrokken. Hiermede werd het doel bereikt; de gendarmes konden ongehinderd den misdadiger medevoeren. Op de wandeling. Kleine Jacob, 6 jaar oud, wandelt op een stoffigen weg en vraagt//Mamawat worden de menschen als ze dood zijn //Zij vergaan tot stof, Jacob 1" //Wel ma 1 hoeveel moeten er hier dan wel langs den weg liggen Een ergeri.ijk misbruik. //Misbruik van sterken drank", moppert een likkebroer; //een mooi woord, maar dat verkeerd wordt toegepast. Als je er kinderruggen en an- dere ledematen mee wascht, dilt noem ik eigenlijk misbruik van sterken drank." Haut gout. Zeg Henri, die Engelschen hebben toch niet veel aan 't rookenzij steken hunne sigaar maar even aan en werpen ze dan weg. Dat is niets bijzonders, mijn waarde. Dan kan ik je van een Russischen vorst wat anders vertellen die bijt er alleen het puntje af en dan gooit hij de sigaar weg. GEVESTIGD IN HET GEBOUW: ,,De Zeven Kerken van Rome Deze D r u k ke r ij is hoofdzakelijk ingericht voor SPECIALITEIT voor Beursberichten, Han- delscirculaires, Verslagen van Maatschap- pyen, Catalogussen, Pryslysten, Bestekken, enz., waarvan ook desverkiezende de verzending wordt waargenomen. Tijdgeest. k'ader: //Wat kosten deze sigaren't stuk Z o o n //De duizend honderd gulden, per stuk zijn ze natuurlijk duurder." Vader: //Honderd gulden! hemelsche goedheid ik ben tevreden, als ik ze van drie gulden 't honderd rook!" Zoon: /'Ja, dat geloof ik wel! als ik zoo- veel kinderen had, als u, Papa, dan zou ik stellig in 't geheel niet rooken Spaarzaam. Iieer (tot bedelaar)Maar je bent toch ge- zond, waarom ga je niet werken? Bedelaar: Lit spaarzaamheid. Heer: Uit spaarzaamheid? Wat bedoel je? Bedelaar: Wel, als ik werk, dan krijg ik altijd zoo'n geniepigen dorst, dat ik meer ver- drink, dan 'k verdien. Op een trouwdag. Vader. Toen je ging vrijen Janraadde ik je om je oogen altijd wijd open te houden 1 Zoon. En hoe nu dan, vader? ader. Nu je getrouwd zijt, raadikje: houd ze steeds half dicht 1 DIJKGRAAE en HOOGHEEMRADEN van Rijnland, zullen op Woensdag den Uen Juli 1886, des middags ten 12 ure, in het Gemeenlands- liuis te Leiden, bij enkele inschrijving besteden, overeenkomstig liet bestek en de algemeene voor- waarden Het bestek zal van den 3en Juli af voor 10 cent, de algemeene voorwaarden voor 25 cent en dege- zegelde inscbrijvings-biljetten voor 22)4 cent ver- krijgbaar zijn ter Secretarie van Rijnland te Leiden en bij de Opzichters te Katwijk, Gouda en Halfweg. De inscbrijvings-biljetten zullen ten 12 ure van den bestedingsdag in de bus in het Gemeenlands- huis gestoken moeten zijn, volgens 72 der alge meene voorwaarden. Nadere inlichting is te verkrijgen bij den Inge- nieur te Leiden en bij genoemde Opzichters. Leiden, den 30 Juni 1886. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, DE CLERCQ, Dijkgraaf. EGBERT DE VRIES, Secretaris. Oude Wonden, Zweren en FAterhuilen. De dagelijksche ondervinding bevestigt de waar- heid welke over alien tegenstand gedurende zeven en- twintig jareu heeft gezegevierd, namelijk: dat er geene middelen bekend zijn aan Holloway's middelen gelijk in het genezen van zeere beenen, zweren, wonden, huidziekten, roos, abscessen, brandwonden, i hoofdzeer en zonder uitzondering in alle gevallen waar de huid beschadigd is. Het is van het grootste gewicht deze ongemakken spoedig te genezen daar anders het verplichte in huis blijven de gezondheid ver- zwakt. De beste middelen ter genezing vindt men in Holloway's Zalf en Pillen, die de wonden heelen en hunne oorzaken verdrijven. In de ergste gevallen kan de Zalf eene volkomene genezing bewerken, nadat ieder ander middel gefaald had eenige ver- lichting te geveu. De ergste gevallen bewijzen het best hunne deugden. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, f 3.— 6.75, 13.50, 25.00 zijn op franco aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals-1 mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. ALPHABETTEN sn NOMMERS: om Kisten en Pakkeii te merken. (Zie de Indische Mercuur, N°. 6,1881). Trapstoelen f 7.00. Mercuur"-StoomdrukkerijRokin 60 Amsterrdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4