OMNIBUS. ADVERTENTIEN, NIEUWI! ECKERT's nieuwe Dorschmachines met Locomobielen Ch. R. KOUVELD, WEEKBLAu VAN HAAIILEMMERMEER. NIEDWS- en ADVERTENTIEBLAD. ECKERT's Ondergrond- en Aanaardploegen. ECKERT's Breed Zaaimachines kunnen door elken dam en zaaien alle soorten van zaad van de fijnste tot de grofste korrel. Men bezaait er mede 89 hectaren per dag. ECKERT's Graanzuiveringmachines, Aardappelrooiers en sorteerders, Stroo- en Wortelsnijders: Beetwortelrooiers, Eggen, Walsen, Hooiharken en schudders, Rosmolens, Veevoederkooktoestellen voor groote Veehouders, Dorschmachines voor Paarden- en Stoomkracht. zijn de sterkste en goedkoopste machines welke nu gemaakt worden. ECKERT's LANDBOU W WERKTUIGEN zijn uitsluitend verkrijgbaar bij Droogbak, AMSTERDAJYI. hokken in de roofdierengahrij en het publiek nog een balustrade is, die het uitsteken van de hand tusschen het traliewerk belet. De ge- kwetste moet dan wel zeer onvoorzichtig zich over die balustrade hebben gebogen, met het bepaalde doel den tijger te //aaien". Ten gerieve van de bezoekers der Rotterdam- sche veemarkt zal de Hoilspoorwegmaatschappij voortaan op Dinsdagmorgen een trein laten loopen, welke 's morgens om 4.30 uur uit Den Haag naar Rotterdam vertrekt. Dr. A an Hamel Roos te Amsterdam deeltinzijn Maandblad tegen de vervalsching van levens- middelen enz. mede, dat ook hier te lande thans een fabrikaat wordt vervaardigd, zooals reeds in Duitschland eenigen tijd geschiedt van een als nagenoeg waardeloos beschouwde stof: de eikels. De bekende firma Kraepelien &Holmte Zeist heeft een eikel-eacao in den handel ge- bracht, welke volgens d« ontleding, die dr. v. H. R. er van heeft gemaakt, een zeer voed- zaam product is. Eenige dagen geleden is door het hoofd der politie te Coblentz, een aankondiging geplaatst in de Coblenzer Zeitung (in het nummer van 16 Juni jl.), waarbij opsporing en aanhouding werd gevraagd van iemand, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal. Zonder vrees voor vergis- sing mag worden beweerd, dat in de geschied- boeken der justitie of politie geen voorval is vermeld, dat in de verste verte op het hier be- doelde gelijkt. Zekere Adolf Tilger, een koopman, wordt beschuldigd te hebben ontvreemd twee ijzeren monitors, in het jaar 1870 in den Rijn gebracht, om destijds een mogelijke poging des vijands die rivier over te steken, op krachtda- dige wijze te beletten. De Pruisische regeering heeft er toen ter tijd 600,000 mark voor be- steedzij hebben draaibare ijzeren torens, met zwaar geschut gewapend, en zijn nooit in het vuur geweest. Veel dienst zouden zij ook niet hebben kunnen bewijzen, want in de haast, waarmede zij zijn gebouwd, had men niet gelet op den waterstand der rivier; zij hadden te veel diepgang en liepen dus elk oogenblik gevaar aan den grond te geraken. In openbare veiling werd genoemden Tilger, de hoogst biedende, kooper der beide monitors, voor de som van 14,000 mark. Hij heeft het zoodanig weten aan te leggen, dat hij vo<5r eenigen tijd met de beide schepen op sleeptouw uit Coblentz is vertrokken en van kooper en gekochte waar heeft men het spoor verloren. Indien de officieele aankondiging van het hoofd der politie te Coblentz dit niet duidelijk vermeldde, zou men het als een sprookje be- schouwen. Te Hebron in Nebraska is de lynchwet weer toegepast. Gewapende gemaskerden bestormden de gevangenis, haalden een man er uit, verdacht van aanranding en verwonding van een jong meisje, namen hem op een kar mee naar een naastbijgelegen bosch en hingen hem op. 't Was in den vroegen morgen en de weinige ingezetenen, die door het ongewoon nachielijk rumoer gewekt naar buiten kwamen en de lynchers van hun voornemen wilden doen afzien, werden met het pistool op de borst gedwongen huiswaarts te keeren. Uit Middelburg wordt i. d. 7 Juli gemeld Gisterenavond is de burgemeester van Arne- muiden aan een groot gevaar ontsnapt. Hij be- vond zich alleen in huis, toen onverwachts een persoon K genaamd en alhier woon^chtig, die al verscheidene malen wegens krankzinnig- heid in een gesticht was verpleegd,' binnentrad en hem om geld vroeg. De burgemeester weigerde en traehtte den man zachtkens te verwijderen, toen deze eensklaps met een rnes den burge meester aanviel. Op het hulpgeschreeuw kwamen dadelijk buren toeschieten, wien het gelukte den burgemeester nog intijds te bevrijden en den dader in bewaring te netnen, die daarop nog denzelfden avond naar het huis van arrest alhier is overgebracht. Aangaande den brand in het universiteitsge- bouw te Brussel bevat de Lid. beige verschil- lende bijzonderheden, waarin o. a. bevestigd wordt dat een gedeelte der bibliotheek (welke overigens bij de maatschappij Vnion beige verze- kerd was) gered kon worden. Ook werd door de zorg der studenten het kabinet van physische en chirurgicale instrumenten behouden doch de verzameling van mineralogische voorwerpen is verloren. Twee brandweermannen zijn gekwetst. Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men in het onzekeremen neemt het onheil aan onvoorzichtigheid van werklieden te moeten toeschrijven. Dezer dagen is uit de olferbussen in de kerk Buitenveldert Amstelveensche weg eene som van ongeveer 20 gestolen. De dief heeft de bussen opengebroken. De Nieuwerarastelsche politie doet onderzoek. Op Zomerzorg te Leiden is Dinsdag aan den heer Caron, afgetreden stationchef aldaar, namens een aantal Leidsche burgers en studenten een huldeblijk aangeboden, bestaande in een kris- tallen theebus, gevuld met thee en nog wat en waarvan het zilveren deksel het volgende opschrift droeg//Leidsche burgers en studenten aan K. T. Caron, uit achting en waardeering, 18711886." Een album met het Leidsche en het studentenwapen op den fluweelen band en vermeldende in calligrafisch schrift de namen der 200 schenkers, vergezelde dit bewijs van waardeering. - In het Utr. Dagbl. vermeldt een inzender de volgende nieuwe manier van oplichtenTijdens zijne afwezigheid, vervoegde zich aan zijn woning eene vrouw, die, zoodra haar de deur was geopend een pak goed, dat zij bij zich had, op den drempel legde (sluiting der deur was daardoor onmogelijk), brutaal de gang inliep en aan een in die gang rondloopend kind van 3 jaar een trommel voorhield met papiertjes waaruit het kind natuurlijk een of meer nam, waarop zij der geheel verblufte vrouw des huizes een stukje zeep aanbood, met de woorden//dit heeft de jongeheer getrokken", waarvoor zij de betaling eischte van stellig driemaal de waarde. Toen de vrouw des huizes weigerde te betalen, vloog de koopvrouw schijnbaar woedend de voor- kamer in, sloeg met de vuist op de tafel en eischte onder de gemeenste scheldwoorden beta- ling, waaraan eindelijk de vrouw des huizes, voor de overmacht zwichtend, gevolg gaf, zeer in haar schik, dat zij er nog zonder handtaste- lijkheden afkwam. Onderscheiding, geen onderscheiding meer. Midler: Ziezoo Meijer, ik heb 't trouw uit de couranten bijgehouden, nu is aan den laat- sten bewoner van Curasao, vergunning ver- leend Meijer Wat zeg je? Vergunning! Houden ze er dan op Cura9ao ook al theetuinen op na waar jenever getapt wordt? Mutter: Je laat me weer niet uitspreken Vergunning verleend, zeg ik, tot aannemen van het ordeteeken der zooveelste klasse van het Borstbeeld van den Bevrijder, hem door den President der Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. Zie zoo, nu zijn we er. 't Zal me eens benieuwen, wie er nu aan de beurt komen. Meijer Wei, dat gaat behoorlijk naar alpha— betische volgorde. Nu Aruba, Bonaire, Curagao zijn voorzien, zal waarschijnlijk Deli aan de beurt komen. Practische indeeling. A. Drinkt ge altijd wijn? Wij kunnen ons die luxe niet veroorloven wij driuken thuis slechts wijn met water. B. Dat is te zeggenlaatst heb ik je toch, met een goed glas wijn voor je, aangetroffen A. Ja, weet je, dat is zo<5: mijn vrouw drinkt 't water en ik den wijn. Gezkllig onderricht. Piet sloeg laatst zijn vrouw; een buurman zag dit en zeiSchaam je Piet; wie zijn huis- vrouw slaat Piet: Maar ze wil niet langer vrouw in huis wezen Buurman: Wat 'n wonder! maar wat wil ze dan eigenlijk Piet: Heer in huis, buurman, en daarin geef ik haar nu juist onderricht. Oudste lid van den raadVergun, mij, meneer de burgemeester UEdelachtbare, bij gelegenheid van UEdelachtbaren's zilveren bruiloft, dezen ruiker aan te bieden, en daarbij den wensch uit te spreken, dat UEdelachtbare spoedig de gouden bruiloft zult mogen vieren. Dubbed raadsel. A.Nu wil ik je een raadsel opgeven, dat je niet zal raden. B.Voor den dag er mede, tot nog toe ben ik met raden niet ongelukkig geweest, 't zal nu ook wel geen hekserij zijn. A.: Hoor dan; het eerste gebiedt zwijgen, het tweede is een morgendrank, het derde bijt, het geheel ben ik. B.Ik ben er; het eerste gebiedt zwijgen, da's een Zhet tweede een morgendrank, is Wijn; het derde bijt, is Hond; het geheel zijt gij, Zwijnhond A.: Hoor me'n lieve man, wordt nu niet grof, je hebt het geheel mis, het is heel wat anders. Het eerste gebiedt zwijgen, is St.het tweede een morgendrank, is Anys en het derde bijt, dat is een Luis en het geheel ben ik, Stanysluis. Zoo is mijn naam, weet je In de rechtzaal. Bechler: Je beroep? Beklaagde: Haarkunstenaar, meneer de rechter. Bechter: Wat versta je daaronder? Ben je kapper of borstelmaker? VOOR Hartklopping Hartklopping wordt dikwijls niet alleen gevoeld maar ook gehoordzij verhindert den slaap en ver- oorzaakt de ergste vrees voor het gevaar te stikken. Deze Pillen worden bijzonder aanbevolen om die aancioening te verdrijven, omdat zij de zenuwach- tigen en zwakken versterken, die veel vatbaarder zijn voor deze ziekte dan andere personen. Holloway's Pillen verbeteren zoo zeer de spijsvertering, ver- meerderen zoo zeer de werking der lever en geven zooveel werkzaamheid aan de iugewanden, dat dui- zeligheid, hoofdpijn en misselijkheid verdwijnen zoodra de hartklopping vermindert, en de lijder ondervindt dadelijk eene onbeschrijfelijke verlichting van benaauwdheid. Holloway's Pillen vormen de beste genees en purgeermiddelen bij herstelling van koortsen, ontstekingen, zenuwpijnen en alle lang- durige ziekten, die het bloed en de hersenen hebben verarmd. Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, 3.- 6.75, 13.50, 25,00 zijn op fr an co aauvraag it comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Holland: als- mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. I. F. ECKERT's Een- en Meerscliarijre Ploeren ACT.GES.HJrtECKERT. BERLIN. worden gemaakt in meer dan 100 soorten naar gelang van het werk dat zij doen moeten. Elk Landbouwer is dus zeker een ploeg te vinden welke aan zijn eischen voldoet. Bij ECKERT's Twee- Rrie- en Vierscharige Ploegen wordt een groote besparing aan trekkracht verkregen, men wint een man uit en werkt veel sneller dan met den eenscharigen ploeg, zoodat men snel van goed weder gebruik kan maken. ECKERT's PLOEGEN zijn sterker en praktischer gemaakt dan alle andere systemen en daardoor goedkooper. ECKERT heeft de grootste productie van Meerscharige Ploegen ter wereld. vMercuur"-Stoomdrukkerij, Rokin 60 Amsterdam.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4