NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD. Bij iit Nuer Moort een Bpoeisel. 27e Jaargang No. 30. Zaterdag 24 Juli 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN, BUITENLAND. BINNENLAND. Het Bijvoegsel hehoorende bij (lit Blad wordt Maandag verzonden, daar blj net ter perse gaa wvuiz/: Abomiementsprijs: .f. H. DE BlTSSY, Rokin 60, Amsterdam. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Vergadering van den Gemeente- raad van flaarleiiiuiermeer, sWiaajg-HiiaaMBtt WEE KB LAD HAARLEMMERMEER. Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. zonder Bijvoegsel Enkele Nommers 15 Cent. 6.- v 3. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREFF.ENDE te adresseeren aan dep. Uitgever Prijs der Advertentien van 1-6 resets'"5 Csfitretkcn" regel meer 12*/i" Cent. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentien worden aangenomen door alle boekhandelaren, postkantoren, brievengaarders en postboden. OP Donderdag 29 Juli 1886, des morgens ten 10 ure, ten Raadhcize. Te bekandelen ondericerpen 1 2. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. Yaststelling kohier der Hondenbela sting, dienst 1886. Benoeming van eene onderwijzeres voor School 9, nabij Halfweg. Voordracht 1 Mej. A. Strijbis, te Oude Niedorp. 2 A. C. Schreuder te Haarlem. it 3 u A. H. Poelman te Delft. 4. Bepaliug der plaats voor twee aan te koopen brandspuiten. 5. Verzoek van P. Heijnen om eervol ontslag als onderwijzer aan School no. 4, (Hoofd- dorp.) - S 6. Aanbieding Gemeenterekening van 1885. 7. Idem Rekening v. h. Burgerl. Arrnbe- stuur over 1885. 8. Brief van den Gemeente Ontvanger in zake verwisseling van als borgtogt ge- stelde 4 pCt. natschuld in 3% pG't. nat. schuld. 9. Brief van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid in zake het post- en telegraafkantoor. Verzoek van den heer J. Bolkestein, om eervol ontslag als gemeente-geneesheer. 10. Naar men verneemt is proces-verbaal opge- maakt tegen de vrouw van d. L. wegens het te Leiden op eens anders naam koopen van een naaimachine en niet betalen niettegenstaaude de man het geld voor de betaling had meegegeven. Bij het onlangs gehouden examen voor kwee- keling van het Zendinghuis te Rotterdam is ook C. Niessink geslaagd, zoon van den heer A. Niessink, godsdienstonderwijzer te Abbenes. Eindelijk na 8 jaren lang onverzettelijk den Oostenwind aangewezen te hebben, is de haan van den kerktoren te Abbenes weder begonnen aan al zijne verplichtingen te voldoen door ook de andere heerschende winden aan te wijzen. De heer Yan Droge, die zich hier sedert Mei als schilder heeft gevestigd, bracht den koppigen haan op zijne hooge standplaats eeD bezoek en wist hem tot reden te brengen. Tegelijker tijd is de toren door hem geschilderd, die thans met haar keurig net uiterlijk en haren slanken spits vorm een sieraad van het kerkje i», Op de voorzijde van den toren is het jaar der kerk- stichting geschilderd: vAnno 1868", waar tus- schen door den bekwamen en kunstlievenden schilder eene voorstelling is aangebracht van Abrahams offerande, waar onder de woorden te lezen zijn//de Heere zal het voorzien". De verloting ten bate der oprichting eener bewaar-, naai- en breischool te Abbenes heeft in de afgeloopene week plaats gehad. De sprei is gevallen op no. 24 en het kanape-kussen op no. 309. In het geheel waren' er 190 loten afgegeven tegen 1 gulden het lot. Daardoor zijn wij alweder eene schrede nader gekomen aan ons doel. Hoogst erkentelijk zijn wij aan de dameB, mevr. Yan Drosten en mej. Yan Maanen, voor de schenking van sprei en kanape- kussen en aan alle andere vriendelijke menschen, die door het nemen van loten een bewijs van belangstelling ook hierin hebben willen geven. De Commissie. Op de boerderij van den heer Bultman, aan den IJweg, is Maandagnacht een der beste paarden door de bliksem gedood. Op een korten afstand van daar werd een boonl door midden gespleten. Wegens herstellingen aan de brug over de Ringvaart bij de Fuikvaart te Haarlemmermeer zal de scheepvaart door die brug op 27 Juli e. k. zijn gestremd. De passage met rijtuigen over die brug zal van 27 Juli e. k. tot nadere aankondiging zijn gesloten. De volksfeesten die op den 29 Juli a. s. te Hoofddorp, zullen wordert gehouden, bestaan in zakloopen, (deelnemers moeten een zak me6- brengen) stroophappen, broodjeshappen, turfrapen, velocipederijden en tonzittep. Woensdag jl. is Antonie Split oud 55 jaren, bij P. Bier, hoofdwegSpaarnwouderweg nit den berg gevallen en daarbij zoodanig verwond en gekneusd dat hij naar het ziekenhuis te Leiden is overgebracht. Hoever dikwijls de vernielzucht van den mensch gaan kan, blijkt dezer dagen opnieuw te Haar lemmermeer. Een werk, waaraan meer dan 20 eeuwen is gearbeid, werd in minder dan 30 jaren vernietigd. Op de ruwste wijze aan het licht gebracht met houweelen en andere wapenen; millioenen malen gestoken, gekorven en van een gescheurd, om stuk voor stuk aan een wissen vuurdood prijs gegeven te worden, is zelfs de asch van het onbarmhartig verbrande werk spoorloos verdwenen. Met andere woordenhet oude Abbenes is dit jaar geheel uitgeveend. BURGERLIJKE STAND van 14 Juli tot 20 Juli. OudertrouwdJ. Lucke en A. Slingerland W. Wiersinga en H. van Kooten; S. van der Stoel en A. J. Los; W. Kooi en J. Visser. Getrouwd: Geene. GeborenSimon, zoon van K. Vlaar en M. P. Salman; Wouter Albert, zoon van A. Drechs- ler en A. van LeeuwenAnthonie, zoon van A. van Kooten en J. Servaas; Johannes Abraham, zoon van P. Cramer en A. Boeser; Jacob, zoon van P. v. d. Heidei en A. J. Griekspoor; Wilhelmina Marie en Audries, dochter en zoon van G. Rorik en W. A. Both; Geertruida, dochter van N. Goudriaan en A. de Haan Philippijntje, dochter van A. H. G. Bokhorst en S. J. Trommel. Levenloos geboren-. 1 kind van B. Vervloet en A. Scheffer. Overleden: Anna Koot, oud 36 jaar, geh, met J. Bokkers; Jannetje, oud 5 weken, dochter van H. Duijm en M. Kaptein; Klasina, oud 16 maanden, dochter van G. T. Mesman en A. Wichert; Theodora Johanna, oud 2 jaar, dochter van J. A.^Peters ^n M. H. Looschilder; Wil- lem, oud 32 jaar, Wedr. van T. Eilander. ENGELAikD. Dp- verkiezingen zijn afgeloopen en de conservatieven hebben het veld behouden. Gekozen zijn S18 conservatieven, 192 Gladstonianen, 86 Parnellisten en 76 Unionisten. Zooals te verwachten was heeft het kabinet Gladstone zijn ontslag aangevraagd en is dit door de Koningin dadelijk verleend. Lord Salisbury is bela'st met de vorming van een nieuw Ministerie en zal trachten sommige van de hoofden der whigs zooals Hartington, Goschen en de hertog van Argyll in zijn formatie op te nemen, doch men betwijfelt zeer of de liberale- unionisten geneigd zullen zijn met de conservatieven zamen te gaan, en dus feitelijk de liberale partij af te breken. En zonder-de hulp der Unionisten is het conservatieve kabinet krachteloos, want tegen- over de verbonden drie andere partijen blijft zij in de minderheid. Dit is ten minste een waarborg dat er in Ierland geen reactionnaire maatregelen ge- nomen zullen kupnen worden.' De toestand.in Birma blijft zeer ongunstig. Aanhoudend hebben er gevechten en schermutse- lingen plaats, die den Engelschen ernstige verliezen berokkenen. Het hoofd der opstandelingen is Prins Myentzin, die zelfs een prijs gesteld heeft van 2000 rupees op het hoofd van den Engelschen gouverneur. Zoodra de mousson zulks toelaat zullen aanzien- lijke versterkingen uit Indie gezonden worden, waardoor het Engelsche leger in Birma op eene sterkte van 30.000 man gebracht zal worden. Daar- mede hoopt men alsdan in staat te zijn de Birmeezen ten onder te brengen. FRANKRIJK. Het Parijsche publiek heeft in de vorige week een buitenkansje gehad. Een duel toch tusschen een minister van oorlog en een lid van den senaat is geen alledaagsche schotel, en men heeft er dan ook van gesmuld. De zaak was deze. In den Senaat was door den heer de Chesnelong een interpellatie tot de Regeering gericht naar aan- leidihg der verbanning van den hertog van Aumale. De Minister van oorlog, generaal Boulanger, ant- woordde bij die gelegenheid dat de onbeschaamde brief, door den hertog aan den President der Re- publiek geschreven, de oorzaak der verbanning was. Op dat woord onbeschaamd vatte de nr. de Lareinty vuur, en ncemde dat gezegde van den Minister, tegenover eene afwezige een lafhevd. De Minister verliet de tribune en zond don heer de Lareinty zijne gotuigen. Werkelijk had te Meudon een soort duel plaats, nog wel op pistolen, maar dat een zeer onsohuldig verloop heeft gehad. De heeren vuurden tegelijk, of eigentlijk probeerden ze tegelijk te vuren, want het pistool van generaal Boulanger weigerde en zijn tegenstander schoot mis. De heeren liepen daarop naar elkaar toe, schudden elkaar de hand en zeiden dat zij het zoo kwaad niet bedoeld hadden. En daarmede was de ge- schiedenis uit. De populariteit van generaal Bou langer staat na dit geval boven het kookpuntbij zijn terugkomst van, Meudon werd hem aan zijn Ministerie eene ovatie in optima forma gebracht, en het is niet onwaarschijnlijk dat de Parijsche beau monde eerdaags niets zal dragen ,dan chapeaux Boulanger, Gants Boulanger, Queus a la Boulangere enz. Intusschen heeft het geval te Marseille reeds aanleiding gegeven tot ongeregeldheden. Een daar verschijnend blad had namelijk geinsinueerd dat de generaal de ridderlijke degen voor het tweegevecht niet had durven kiezen maar aan het pistool de voorkeur had gegeven. Eenige vurige republikeinen achtten zich geroepen daartegen te protesteeren, door het even afdoende als rationeele argument om in het gebouw van bedoeld blad de ruiten in te gooien. De politie maakte aan deze vaderlandslievende be- tooging spoedig een einde. Naar men verneemt is thans de ook bij ont te lande welbekende Prins Roland Bonaparte ge- schrapt van de lijst der Fransche officieren. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm heeft het voor- genomen bezoek aan Beijeren gebracht. Te Munchen werd hij door den regent Prins Luitpold ontvangen en de ontmoeting was bijzonder hartelijk. Na een oponthoud van een paar uur zette de Keizer de reis naar Gastein voort. VEREENIGDE STATEN. Uit Amerika kwam een bericht dat de dynamietmannen stellig zeer onaangenaam zal zijn. Er moeten n.l. tusschen Engeland en de V. S. onderhandelingen gevoerd worden over het sluiten van een uitleverings-tractaat, dat ook de dynamiet mannen zal treffen. Het schijnt echter dat een eventueele wets-voor- dracht in dien geest, in Amerika groote tegenkan- ting zal ondervinden, want men beschouwt daar de dynamiet-mannen als politieke misdadigers. Daarbij komt dat de Amerikaan van niets zulk een diepen afschuw heeft als van Europeesche inmenging in Amerikaausche zaken, en het aandringen door eene Europeesche Mogendheid op het sluiten van een tractaat als het bovenbedoelde, zal allicht als zoo danig aangemerkt worden. Zooals te doen gebruikelijk is, heeft Z. M. de Koning, den eersten der drie kandidaten op de voordracht voor President der Tweede Kamer, den heer Mr. E. J. J. Cremers, als zoodanig benoemd voor het tijdperk der tegenwoordige zitting. De eerste Vergadering werd door den tijdelijken voorzitter, den heer Wijbinga, met eene rede ge- opend, waarbij hij den heer Cremers, die in het

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1