OMNIBUS. ADVERTENTIEN. NIEUWI! ECKERT's nieuwe Dorschmachines met Locomobielen Ch. R. KOUVELD, WEEKBLAD VAN HAARLEMMERMEER. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ECKERT's Ondergrond- en Aanaardploegen. ECKERT's Breed Zaaimachines kunnen door elken dam en zaaien alle soorterf van zaad van de fijnste tot de grofste korrel. Men bezaait er mede 8—9 bectaren per dag. ECKERT's Graanzuiveringmachines, Aardappelrooiers en sorteerders, Stroo- en Wortelsnijders Beetwortelrooiers, Eggen, Walsen, Hooiharken en schudders, Rosmolens, Veevoederkooktoestellen voor groote Veehouders, Dorschmachines voor Paarden- en Stoomkracht. zijn de sterkste en goedkoopste machines welke nu gemaakt worden. ECKERT's LANDBOUWWERKTUIGEN zijn uitsluitend verkrijgbaar bij I >1 1 >;iK. AMSTERDAM. vreeselijk van de brandende zon te hebben ge- leden, die hem een zonnesteek heeft bezorgd, O waardoor zijn geestvermogens werden aangetast. De beer H. is nog jong. Op 19—jarigen leeftijd verliet hij ons land om te Batavia bij zijn oom, een bekend uitgever aldaar, werkzaam te worden gesteld. Later begaf hij zich naar Australie en slaagde daar als industrieel. Eerst het vorig jaar was hij in 't huwelijk getreden. 't Grootste gevaar voor den geestestoestand van den geredde mag thans als geweken worden beschouwd. Mevr. de wed. H., zijn moeder, is overgelukkig haar zoon aan haar zijde te hebben en natuurlijk is aan zijn echtgenoote te Melbourne terstond de onverwachte aankomst van den heer H. me- degedeeld. In de Oudezijdskapelsteeg te Amsterdam zijn door een onbekende met een pistool, schoten met los kruit gelost, o. a. op een soldaat der infanterie en op een burger, welke laatste brandwonden in het gelaat bekomen heeft. Een politieagent wist den drager van het pistool in arrest te nemen op het oogenblik dat hij weder een schot loste, doch het gepeupel uit de buurt ontzette den man, zoodat de agent zijn arrestant moest laten loopen. De beruchte De Thouaers is thans overge- bracht naar het huis van arrest te's Gravenhage, naar aanleiding van het brutaalste feit op het gebied van bedrog en oplichting. Hij gaf zich namelijk uit voor inspecteur van politie en legde in die valsche hoedanigheid beslag op een lorn- bardbriefje van een horloge, dat door een ander gestolen was. Een zijner wijzen van oplichting was dat hij zich in een koffiehuis bij een ge- zelseha[> indrong en eindigde met tot zijn ge- veinsden schrik te bemerken dat hij geen porte- monr.aie op zak had. Hij verzocht dan iemand uit het gezelschap, ouder het overreiken van een kaartje, de vertering te betalen, belovende het geld den volgenden dag te zullen teruggeven. Natuurlijk zag tnen hem niet meer terug. Te Parijs is een brutale diefstal gepleegd bij de bankiers en wisselmakelaars Allard Co., op de Place de la Bourse. In de vorige week had deze firma van een van hare corresponden- ten, naar zij gelooft een bankier te Sevilla, een brief ontvangen, meldende dat een door hem getrokken cheque van fr. 60,000 weldra ter betaliug zou worden aangeboden door een persoon, wiens handteekening in den brief gesloten was. Maandag 2 Aug. verscheen in den voortniddag een welgekleed heer, wiens voorkomen een rijken vreemdeling deed vermoeden, met een wissel van fr. 60,000 die door den bankier te Sevilla ge trokken zou zijn. De cheque werd onderzocht en als echt beschouwd. De listige bedrieger zette zijn handteekening op de keerzijde en de kassier maakte zich gereed hem het geld ter hand te stellen toen de vreemdeling, waarschijnlijk om meer vertrouwen in te boezemen, zeide, dat hij eenige kleine inkoopen had te doen en daartoe geen geld genoeg bij zich had, waarom hij ver zocht duizend francs in goud te ontvangende rest zou voor hem bewaard worden, totdat hij in den namiddag terugkwam. Zoo gescliiedde het, en te drie uren toen hij zich weder aanmeldde, ontving hij nog fr. 59.000. De heer Allard Co. berichtte denzelfden dag aan den bankier te Sevilla dat de fr. 60,000 betaald waren, maar wie be- schrijft hunne verbazing, teen die bankier per telegraaf te kennen gaf, dat hij van fr. 60.000 niets wist en een cheque van dit bedrag niet had afgegeven. Onmiddelijk zonden zij naar het hotel, waar de vreemdeling zijn intrek genomen had, maar daar vernamen zii, dat hij niet langer dan vier-en-twintig uur vertoefd had en Maandag avond in een rijtuig, naar het Noorderspoorweg- station vertrokken was. Te Pvio Janeiro schijnen de schouwburgbe- zoekers op eigenaardige wijze aan hun geestdrift luclit te geven althans bij de afscheidsvoorstel- ling van Sarah Bernhard aldaar, voor haar ver- trek naar Buenos-Ayres werden te midden van hondeiden ruikers, ook hoeden en zwarte rokken ten tooneele geworpen 1 Gedurende den slag bij Eylau (7 Februari 1807) begon de toestand van het Fransche leger zeer bedenkelijk te worden en keizer Napoleon ijlde, ingevolge hiervan, naar genoemde stad, ten einde van den toren der kerk den veldslag te overzieu. Hij nam een regiment cavalerie ter zijner beschuttir.g mee. De koster werd ge- haald om de deur voor den keizer te openen, waarop deze alleen de smalle trappen opsteeg. Ondertusschen drongen de Bussen en Pruisen al nader en nader, vluchtende Franschen kwamen voorbij ijlen, en nauwelijks merkte de keizerlijke wacht dit op, of ook zij haastte zich weg te komen. Napoleon klom nu zoo spoedig mogelijk naar beneden en vond niemand dan de koster, die zijn paard vasthield en hem daarop zag weg- ijlen. Had genoemde kerkbewaarder de tegen- woordigheid van geest gehad, die thans ir. Am sterdam voor die betrekking zoo onraisbaar wordt, dan had hij den toren dicht gegrendeld, een keizer gevangen genomen en de wereldgeschie- denis misschien een anderen loop gegeven. Arnerikaansche wraak. In Juli 1S82 vermoorde Sam Morley zijn vriend ATat Archer tengevolge van ruzie. De familie Archer zwoer oogenblikkelijk den onge- lukkige Mat te wreken in 't bloed van zijn moordenaar, die in de bosschen gevlueht was. De vier broers van Archer, Tom, Mart, John en Sam, alsook twee neven, Lynch en Crane, zetten hem achterna Acht dagen daarna hoorden zij dat zekere Bunch de schuilplaats kende van den moordenaar Morley. De zes wraaknemers trokken op hem af, en, daar hij weigerde te zeggen waar Morley zich bevond, overgoten zij hem met petroleum en staken hem levend in brand. Deze misdaad bleef tot nu toe verborgen. Een onvoorzichtigheid van John Archer bracht haar aan 't licht. De Archer's werden aange- houden in Maart jl„ behalve Sam, die de vlucht had genomen. Den 9den Maart werd de gevan- genis van Shoals door de vrienden van Bunch aangevallen, de drie Archer's worden naar buiten gesleurd en gelyncht. Sam is nu ook door Lynch verklapt. De vrienden van Bunch hebben hem in handen ge- kregen en hem 40 kogels in het lijf gejaagd! Mijnheer en //mevrouw" logeerden in een hotel te Scheveningen. //Mevrouw" stal het zilverwerk van het hotel. De politie pakte //mevrouw" in en zond haar naar de gevangenis. Einde der badreis. In een der wagens van de Haagsche tram verloor een juffrouw een portemonnaie met P60, die door een conducteur werd gevonden. Spoedig was een en ander weer in 't bezit van de eige- nares, die den eeriijken vinder beloonde met een kwartje. Op de Middelburgsche tram deed zich dezer dagen hetzelfde voor. Een portemonnaie met /66 was zoek, de eerlijke vinder kreeg een dubbeltje. Zoo ziet men, er is nog baas boven baas. In de buurt van Stadskanaal woont eene vrouw, die zich onledig houdt met kaartleggen. In die streken, zoowel als in het zuidwesten van Drente werwaarts zij reist om hare kunst te vertoonen, vindt zij veel toeloop. Voor slechts tien cents licht zij het gordijn der toekomst voor ieder zoover op, als wordt verlangd. Do voorwaarden van betaliug zijn zoo voordeelig, dat men zich bij haar abonneeren kanVoor dertig cent per maand kan men zich zoo vaak laten //wikken" als men vckiest. De zenuwen. Zij: //Zeg me open uw meening orntrent mijn gezondheid, dokter!" Do k ter: //Ik zal uw man aanraden, u een nieuwen hoed te koopen; dat zal uw zenuwen wel tot bedaren brengen L" Afkoeling. Kwast: O, mejuffrouw Louise, ik aanbid u, ik vereer u als de ouden hunne Venus. Jonge dame: Och mijnheer, zoudt u me niet een portie ijs kunnen bezorgen Kwast: (komt geaffecteerd met het ijs aan- trippelen en reikt het haar met een aller gra- cieuste buiging toe): Welk een onschatbaar genoegen Jonge dame: Ziezoo, leg u't nu maar eens op uw hoofd Macht der gewoonte. Patient: //Ik ben blij, dat u eindelijk ue- komen bent, dokter, ik heb zulke ondragelijke pijnen Dokter: //Wat scheelt u Patient: //Mijn likdoorns plagen me vree selijk 1" Dokter: //Hm! (peinzend) laat me uw tong eens zien Gegronde beweegreden. Een jongen is bij een boer in de leer gegaan op een goeden dag komt hij bij zijn vader terug en zegt dat hij niet langer bij den boer wil blijven. Slaat hij je soms? Nou dat man- keerde er nog maar aan 1 Maar waarom wll je dan niet meer naar hem toe? Wel vader, laatst stierf er een varken; de boer zoutte het, en gaf 't ons te eten. Verleden week ging er een kalf dood; ook dit werd door den boer ge- zouten, en we kregen het te eten. Gisteren is de grootmoeder van den boer gestorven en toen o O ik hem nu van unorgen weer met zout zag dragen, heb ik de plaat gepoetst. Een huwei.ijk zonder vreugde. Broer: //Dus je gevoelt je niet gelukkig in je huwelijk, Marie, en je hebt tocli zoo'n stil en kalra man 1" Marie: //Dat is 't em juist: hij spreekt me den geheelen dag geen enkel maal tegen, en je zult moeten toestemmen, dat op die manier een vrouw geen pleizier kan hebben. Zeere been en. Zeere beenen wonden, etterbuilen en alle soorten van zweren, worden genezen door een gepast en gedurig gebruik dezer onivaardeerbare bereiding. De proefneming van zeere beenen te genezen door de zijden der wond met pleisters aan elkander te verbinden is eene dwaasheid, want indien de huid samengroeit zoo blijft eene drassige ziekelijke self- standigheid daar onder bestaan, om binnen weinige dagen met verdubbelde woede weder uittebreken. De eenige verstandige en duurzame behandeling door de natuur zelve aangewezen, is, de ontsteking in en rondom de wond te verminderen, de omlig- gende zenuwen te stillen, het verhitte bloed in deszelfs loop door de vaten te verkoelen en de dunne, waterachtige, etterige stoffen die zich ontlasten, vast en gezond te maken. Holloway's Pillen behooren te gelijkertijd ingenomen te worden, teneinde het bloed te zuiveren en de schadelijke vochten uit het lichaam te verdrijven. Doosjes Pillen f 0.80, f 1.85, f 3. en Potjes Zalf 6.75, 13.50, ?5 00 zijn op franco aanvraag a comptant te bekomen bij ALLE APOTHEKERS in Hollandals- mede in HOLLOWAY'S ETABLISSEMENT, te Louden, 533 Oxford Street. I. F. ECKERT's Eeu- ei Meerscliariie Floep ACT.GES.HJr:ECKEHT BERklN. worden gemaakt in meer dan 100 soorten naar gelang van het werk dat zij doen moeten. Elk Landbouwer is dus zeker een ploeg te vinden welke aan zijn eischen voldoet. Bij ECKERT's Twee- Drie- en Vierscharige Ploegen wordt een groote besparing aan trekkracht verkregen, men wint een man uit en werkt veel sneller dan met den eenscharigen ploeg, zoodat men snel van goed weder gebruik kan maken. ECKER T's PLOEGEV zijn sterker en praktiseher gemaakt dan alle andere systemen en daardoor goedkooper. ECKERT heeft de grootste productie van Meerscharige Ploegen ter wereld. Mercuur"-StoomdrukkerijRokin 60 Amsterdam,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 4