HAARLEMMERMEEK. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Bij flit liner Moort een Bpoepel. 27e Jaargang No, 34. Zaterdag 21 Augustus 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. BINNENLAND. Abonnementsprija J. H. de BFSSY, Rokin 60, Amsterdam. JPriJs der Advert enti'en van 1--6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/» Cent. Vergadering van den Geineente- raad van Haai'lenimeiTiieei*, Vergadering van Iloofdingelaiideii van den Haarleniniernieerpolder WEEKBLAD Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. i, zonder Bijvoegsel n Enkele Nommebs 15 Cent. 6.- n 3. ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREEEENDE te adresseeren aan den Uitgever Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimte. Abonnementen en advertentiSn worden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantoren, brievengaarders en postboden. OP Dovderdag 26 Augustus 1886, des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. Bestek voor de aanbesteding van steen- kolen. Uitloting van aandeelen in geldleeningen. Gemeenterekening over 1885. Rekening v. h. Burgerlijk Armbestuur over 1885. Post- en telegraafkantoor. BeDOeming van een Gemeente geneesheer voor wijk 3. Opmaken van eene voordraeht voor leden van liet Collegie van zetters. 2. 3. 4. 5. OP Woensdag 25 Augustus 1886, des morgens ten 10 ure, in het locaal van Staats te iiaailem. Punten ter behandelen Mededeelinoen. a. Bapport Finantieele Commissie onderzoek Rekening 1885. b. Rapport Finantieele Commissie af- en overschrijving dienst 1885. c. Praeadvies Dijkgraaf en Heemraden op een verzoek van het Bestuur van den Rooversbroekpolder, aankoop polderkade. d. Rapport Finantieele Commissie Rekening Hulpfonds 1885. e. Yoorstel Dijkgraaf en Heemraden, verzoek Spaargaren leggen pompbuis. f. Voorstel Jhr. van Merlen, wijziging In- structie Penningmeester. g. Benoeming Commissie, onderzoek Begroo- ting 1887. h. Benoeming Heemraad, vacature J. G. Schone. Uitslag van de op 17 Augustus 1886 door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmer- meerpolder gehouden aanbesteding voor het bouwen van een inlaatduiker door den Ringdijk bij den Yijfhuizen en Ducdalven in de Ring- vaart bij Aalsmeer. J. van den Heuvelt Az., te Haarlemmermeer voor Perceel 1, /1868, Perceel 2,/295; B. Zuithof te Haarlem v. Perceel 1./1442, Per ceel 2, -339J. L. de Jongh te Ameide v. Perceel 1, f 1773; G. de Tries te Haarlem mermeer v. Perceel 1, yi945; H. Bakker te Haarlemmermeer v. Perceel 1, 1995; W. Hulsbosch te Bennebroek v. Perceel 1,/ 1675 J Heemskerk te Haarlem v. Perceel 1,/1750 Perceel 2, /495; P. J. van Mierlo te Sloten v. Perceel 1 f 1665W. A. van Amstel te Heemstede v. Perceel 1, y 1515; Th. L. van Looij te Houtrijk en Polanen v. Perceel 1, /1741; G. Blees te Sloten voor Perceel 1, yiSOO, Perceel 2, /450. (Perceel 1 is aan B. Zuithof en Perceel 2 is aan J. v. d. Heuvel gegund). De zoon van A. S. te Haarlemmermeer ge- raakte te Hoofddorp zoodanig tusschen een wagen en de leuning der brug bekneld dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een zoontje van P. van Dam, Sloterweg, oud 19 maanden viel j.l. Vrijdag van een plank in de sloot en was zeer spoedig overleden. In den morgen van 19 dezer zijn te Hoofd dorp in beslag genomen acht kippen, zijnde zes zwarte, een geele en een grijs gestippelde. Mogten deze kippen zijn ontvreemd, dan wordt daarvan zoo spoedig mogelijk opgaaf verzocht aan den Burgemeester van Haarlemmermeer. BURGERLIJKE STAND van 11 tot 17 Aug. Ondertroiewd L. van der Steeg en A. van RijswijkL. C. van Kalmthout en C. Boer. GetrouwdJ. Penning met M. Schoondermark; A. Cornelisse met Z. Twigt; H. Meijer met G. Kooij. Geboren: Johanna, dochter van J. van Oijen en K. Albers; Anna Maria, dochter van A. Wouterse en J. KriebelRoelof, zoon van G. van Huis en E. Kooi; Aagje, dochter van J. Yerkaik en E. Aafjes; Martinus, zoon van L. Stokhof en A. van GogJohanna Maria, dochter van P. Kaptijn en A. C. Bruijnen; Neeltje, dochter van P. Zoeteman en T. Dekker; Jo hanna Klasina, dochter van A. T. Heintjes en J. Dingenouts; Albert, zoon van J. Boon en C. Dikkeboom. Levenloos geboren1 kind van P. Klomp en A. Dekkers. OverledenHendrik, oud 3 maanden, zoon van J. Deutekom en M. van Furstenberg; Anna Maria, oud 12 dagen, dochter van H. Kluck en J. Stipdonk; Jan Franciscus, oud 25 jaar, zoon van T. Tiel en Y. de Koning; Cornelia Jacoba Magdalena, oud 5 jaar, dochter van C, Hoenson en M. A. Vos; Cornelia, oud 3 maanden, dochter van P. v. d. Sar en M. Yel- lekoop; Dirk, oud 19 maanden, zoon van P. van Dam en M. van DonkCornelia Maria, oud 5 maanden, dochter van C. E. Rustman en C. Poelgeest; Wilhelmina, oud 15 dagen, dochter van J. Magchielse en W. Oldenburg; Elisabeth, oud 2 jaar, dochter van A. A. Over- toom en E. Bes; Cornelia, oud 8 maanden, dochter van A. Jansen en J. Goulooze. ENGELAND. Terwijl het Ministerie een crm- missie uit zijn midden benoemd heeft om over den toestand in Ierland te beraadsl8gen, gaan de Ieren zelf, met name de inwoners van Belfast voort, op de hun eigene wijze, van hun verschil van politiek inzicht te doen blijken. De meening die men koesterde van de onlusten bedwongen te hebben, bleek minder juist te zijn geweest, want Zondag j.l. heeft men zich een paar uurtjes onledig gehouden met op elkaar te vuren, vodrdat politie of soldaten er iets van bemerkten. Ettelijke dooden en een aantal gewonden waren het resultaat van dit straatgevecht, waaraan ten slotte door de militaire macht een einde werd gemaakt. Zooals het telegram luidde zonder bloed- vergieten Waarschijnlijk hadden de strijdende par- tijen voor dien tijd al hun kruit verschoten. Indien er in Belfast ooit menschen gewoond hebben, die stil van hun geld leven, zullen zij nu wel gaan verhuizen y, De politieke horizon aan den kant van Rus- land begint meer en meer te betrekken. De Engel- sche commissarissen die met de Russische de grenzen van Afghanistan zouden regelen, schijnen terugge- roepen te zijn, zonder dat zij hun taak volbracht hebben, en de welkome aanleiding tot het stellen van een casus belli door een der partijen blijft dus bestaan. Ondanks al deze beslommeringen vinden de Engelschen toch nog gelegeuheid om in verloren oogenblikken, eenige eilanden te annexeeren. Thans is dit het geval met de Ellice-eilanden een groep ten noordwesten van Samoa. FRANKRIJK. Men moge den generaal Boulanger ondankbaarheid kunnen verwijten, bedeesdheid stellig niet. Ondanks de regen van aardigheden dietenzijne kosten worden gedebiteerd in bladen en tijdscliriften, op de boulevards en in de cafe's, ondanks de ein- delooze bons mot's waartoe zijn naam en het ge- beurde met Aumale aanleiding geven, blijft hij als een soldaat op zijn post. Toch is het meer dan waarschijnlijk dat hij spoedig zal aftreden, want voor de Kamer zal hij wel niet weer durven verschijnen. In de kwestie omtrent het aanstellen van een pauselijken nuntius te Peking, schijnt toch nog geen beslissing genomen te zijn, zoodat de moge- lijkheid blijft bestaan dat alsnog aan Erankrijk's vertoogen gehoor zal worden gegeven. y„ Louise Michel heeft weder eens eene ver- oordeeling opgeloopen van 4 maanden gevangenis- straf en 100 fr. boete, waardoor zij echter wel geen aasje zal veranderen. Hoe meer men liaar straft, des te kwaadaardiger wordt zij, hierin veel overeenkomst vertoonende met een koppige ezelin. BELGIE. De „betoogers" hebben Zondag jl. te Brussel hunne /,betooging" gehouden en nlles is rustig afgeloopen. Trouwens, men had den manifestanten zooveel vrijheid toegestaan in het vertoonen van vaandels en borden met opschriften, dat men zich afvraagt wat er bij een volgende gelegerdheid wel geeischt zal worden en of de autoriteiten zich niet aan eon gevaarlijke, machtelooze toegevendheid hebben schuldig gemaakt. Niet alleen zag men er roode en zwarte vlaggen, maar zelfs de nationale vlag werd, met krip omfloerst, ten onderste boven gedragen. Op die manier is het gemakkelijk met iedereen goede vrienden te blijven, voor het oogenblik althans, want nogmaals, wat zal men een volgende maal willen meevoeren Misschien het hoofd van den een of anderen mijn-directeur, gestoken op een piek VEREENIGDE STATEN. In de zaak van den heer Cutting is nog geen beslissing gevallen. De Regeering heeft generaal Sedgwick naar Mexico gezonden, om het geval te ouderzoeken. PERU. De Peruaansche regeering heeft besloten een groote mijn-tentoonstelling te Lima te orgnni- seeren. Deze tentoonstelling zal I Juni 1887 ge- opeud worden en heeft ten doel, den delfstoffelijken rijkdom des lands ter bezichtiging aan te bieden en de mijn-indastrie te bevorderen. Al de machines, bij de mijn-outginning in gebruik, worden tolvrij toegelaten. Z. M. heeft aan mr. J. W. Romer, op zijn verzoek, met ingang van 1 September 1886, eervol outslag verleend als procureur-generaal bij den Hoogeu Raad der Nederlanden, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem in verschillende rechterlijke betrekkingen aan den Bo ning en den lande bewezen. YVij vernemen, dat Z. M. de Koning den eersten luitenant W. M. Wijnaendts, van het 7e regement Infanterie, liggende in garnizoen te Am sterdam, bij wijze van onderscheiding wegens zijn koene en beleidvolle houding tijdens het oproer in den Jordaan, in rang heeft overgeplaatst bij het regiment Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage. y„ De interpellate van den heer Gildemeester over de suiker-kwestie heeft plaats gehad, en men is er niet veel wijzer op geworden. Op de vraag van den heer Gildemeester of de Min. nadere mededeelingen kon doen aangaande voorgenomeu maatregelen om een suiker-catastrophe op Java te voorkomen, antwoordde de heer Sprenger van Eijk„binneu weinige dagen reken ik gegevens te krijgen omtrent den toestand. Zoodra die ont- vangen zijn, zullen ten spoedigste wetsontwerpen, .op deze aangelegenheden betrekking hebbende, bet departement van kolonien verlaten. Men lioude mij thans ten goede, dat ik om redenen, herhaaldelijk hier uiteengezet, niet treden zal in ontwikkeling van den inhoud der ontwerpen, die nog enkele phasen nioeten doorloopen. De Regeering is evenzoer als op 30 Juli volkomen doordrongen van do nood- zakelijkheid om zoo mogelijk af te wenden w.it een catastrophe voor Java knu genoemd worden. De interpellant antwoordde dat hij thans ook geen nadere inlichtingen had verwacht en hiermede was de interpellate uit. Wat men dus op dit punt te verwachten heeft ligt nog in het duister. Zal het zijn afschaffing van cijns, van uitvoerrecht en invoerrecht, of van alien tegelijk? In ingezonden stukken in de bladen, geven be- langhebbenden en belangstellentlen hunne meeningen ten beste over hefgeen naar hunne meening gedann behoort te worden, en ook in dit nummer van ons blad zullen onze lezers een tweetal adviezen vinden, terwijl wij onder de rubriek „Wekelijksch Overzicht der Suikerindustrie" de in andere bladen voorkomende artt. en resume behandelen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1