li A A I! L EM M E B M E E K. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Bfi iit tamer Moort een Bpoeisel. 27e Jaargang No. 35. Zaterdag 28 Augustus 1886. VAN Aan Landbouw, Gemeente- en Polder-Belangen gewijd. PLAATSELIJKE BERICHTEN. 5 Abonnementsprijs Prijs der Advertentien J. II. de BYSSY, Rok a 00, Amsterdam. Abonnementen en advertentien ivorden aangenomen door alle boekhandelarenpostkantorenbrievengaarders en postboden. Gemeenteraad van Haarleininernieer. OPENBARE VERGADERING Bonder dag, 29 Juli 1886. des morgens ten 10 uur Voorzitter de heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle de leden, zijnde de heeren Evelein, Dijt, Los, Biesheuvel, van Reeuwijk, Suidgeest, Verkuijl, Pruissen, Timmermans, Knaap, v. Zijverden, Bultman, Ran, de Breuk en 't Hooft. Alsmede de Secretaris. De notulen van 27 Mei 1886 worden goed- gekeurd. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld het volgende a. brief van heeren Gedeputeerde Staten dd. 2 Juni 1886, ten geleide van het goedgekeurde kohier van den Hoofdelijken omslag van 1886. b. brief van als voren dd. 23 Juni 1886 waarbij de ontvangst is bericht der op den 27 Mei 11. vastgestelde vijfjarige herzieningsveror- dening. c. bet proces-verbaal der op den 13 Juli 1886 gedane opneming van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger, en d. de uitslag der gehouden aanbesteding van het ophoogen der begraafplaats te Nieuw Vennep. Een en ander wordt voor kennisgeving aan genomen. II. Aan de orde is de vaststelling van het kohier der hondenbelasting dienst 1886. Bedoeld kohier heeft ter lezing gelegen, en zijn daartegen geene bezwaren ingebracht. De Voorzitter stelt voor het kohier vastte- stellen op een bedrag van f 1006.25. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. III. Wordt overgegaan tot de benoeming van eene onderwijzeres voor de school no. 9 (nabij Halfweg.) Op de voordracht komen voor 1. Mej. A. Strijbis, te OudeNiedorp. 2. A. C. Schreuder, te Haarlem. 3. A. II. Poelman, te Delft. In de bus worden bevonden 15 stembriefjes, waarvan 2 van onwaarde, als zijnde in bianco, zoodat zijn uitgebracht 13 geldige stemmen. Daarvan bekwam mej. A. C. Schreuder 11 stemmen, mej. A. Strijbis 2 stemmen. Zoodat benoemd is mej. Anna Catharina Schreuder, te Haarlem. De infunctietreding wordt bepaald op 1 Augustus 1886. IV. Aan de orde is, de bepaling der plaats voor twee aan te koopen brandspuiten. De Voorzitter zegt dat hij bij C. Spaargaren en P. L. Faas heeft geinformeerd naar gelegen- heid tot het plaatsen der brandspuiten en dat C. Spaargaren daartoe gelegenheid heeft in de schuur op het erf bewoond door Teunis van Vuuren, wanneer er eenige vergoeding aan ver- bonden is, en dat door Paas bericht is, dat W van den Hoogen genegen is eene plaats af te staan in het gebouw bestemd voor zijn paard en rijtuig. De heer Knaap acht het niet raadzaam om de brandspuiten te plaatsen bij particulieren, maar vindt het wenschelijker dat door de ge meente brandspuithuisjes worden gebouwd. De heer Verkuijl stemt zulks toe, ingeval de gemeente zelve geen baas is van de bergplaats der spuitmaar heeft men zelve daarvan de sleutels dan ziet hij er geen bezwaar in, en is het voordeeliger voor de gemeente. De heer Knaap voert nog aan dat een spuit, bij anderen geplaatst alligt nu en dan wordt verplaatst; men is er zelve eigenlijk geen baas van, en acht het op den duur beter om ze niet bij particulieren te plaatsen, De heer de Breuk is het eens met den heer Verkuijl, doc.h is men zelve geen baas van de plaats, dan is hij het eens met den heer Knaap; spreker zou daarom zulk een schuurtje in huur willen netnen De heer Bultman zegt dat men het maken van eene kleine afschutting met een deur er in, klaar is. De heer 't Hooft vraagt, zal de spuit bij Spaargaren droog staan?.het is een zeer een- voudig schuurtje, en voor f 100 bouwt men zeker een zoodanig schuurtje; de rente daarvan zou dus niet hooger zijn dan de vergoeding aan Spaargaren te geven, die toch ook wel /5a 6 kan bedragen. De heer Verkuijl zegt dat een spuithuisje meer dan 100 kost, en dan heeft men het onder- houd ook nog. De heer v. Zijverden acht het beter om grond van den polder aan te vragen op den ringdijk, en alsdan een huisje te bouwen; de huur van dien grond is ongeveer 6 per jaar. De heer Bultman zou in dit jaar de spuiten willen koopen, en dan in het volgend jaar de huisjes bouwen, dan heeft men niet alles in 6en jaar, en is er ook meer voor om de spuit aan den Bennebroekerweg op den ringdijk te plaatsen dan bij de schoolop den dijk is er altijd volk bij de hand en dat is veel waard, en bij de school niet. De heer Biesheuvel stelt voor om aan Burge- meester en Wethouders op te dragen om te onderzoeken of de aangeboden plaatsen geschikt zijn, is dat zoo, dan zijn de kosten weinig, en men kan later veranderen als men dat noodig acht. De heer 't Hooft is niet voor het maken van onkosten in het gebouw van een ander. Het voorstel van den heer Biesheuvel wordt daarop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De heer de Breuk vraagt of nu al vast spui ten zullen worden gekocht De heer van Zijverden dringt nogmaals aan op het bouwen van brandspuithuisjes, als op den duur veel voordeeliger, waarop de heer Biesheu vel herinnert dat besloten is om eerst een onder- zoek te doen instellen door Burgemeester en Wethouders. De heer 't Hoofd is bereid de spuit zoo noo dig 2 of 3 maanden bij zicli te plaatsen. De Voorzitter wil dat aanbod in dank aan- nemen. De heer Evelein vraagt of het de bedoeling is, dat het bergen van de spuit voor eenigen tijd door den heer 't Hooft, buiten kosten van de gemeente is, hetgeen door de andere leden wordt toegestemd. De Voorzitter vraagt alsnu welke spuiten men zal koopen, en hoeveel geld daarvoor beschik- baar wordt gesteld? De heer de Breuk zou daaromtrent vooraf een onderzoek wenschen, en een voorstel van Burge meester en Wethouders, dan kan men in de vol gende vergadering besluiten. De heer 't Hooft ondersteunt zulks. De heer Evelein bespreekt nog het wensehe- lijke van het hebben eener goede spuit te Hoofd- dorp; de spuit die thans te Hoofddorp is zou dan goed in orde gemaakt en bij Halfweg ge plaatst kunnen worden. De Voorzitter herinnert dat de spuit van Hoofd dorp door twee paarden moet getrokben worden, en zou die spuit daarom willen ruilen. De heer Verkuijl merkt aan dat de uitgaven dan nog al groot zouden worden. Is besloten dat Burgemeester en Wethouders een onderzoek zullen instellen en een voorstel zullen doen, omtrent het aankoopen van de spuiten. V. Wordt gelezen een adres van P. H. Heij- nen, houdende verzoek om eervol ontslag als onderwijzer aan de school No. 4 en wel tegen 1 September 1886. De Voorzitter stelt j voor om het gevraagd eervol ontslag te verleenen, met ingang van 1 September 1886. Dienovereenkomstig wordt besloten. V«. Uitgebreid lager onderwijs te Hoofddorp. De heer de Breuk zegt dat het zeker wel niet noodig zal zijn om weder een onderwijzer met dezelfde akten als de heer Heijnen, maar dat de hoofdacte alleen wel voldoende zal zijn. Er zijn thans slechts drie leerlingen voor franschspreker zou dat onderwijs niet meer wil len doen geven in de dagschool, maar in eene avondschool, en daarvoor te heffen hetzelfde schoolgeld als te Niew Vennep voor de avond school wordt betaald. De heer Knaap zegt zich hiermede te ver- eenigen. De heer 't Hooft gelooft niet dat het hoofd der school verpligt is om avondschool te houden. De heer Knaap meent dat als er toe besloten wordt, de onderwijzer zich daarnaar moet schikken. De heer 't Hooft is er tegen om nu reeds verandering te makendoor omstandigheden zou het welligt kunnen zijn dat dan spoedig weder verandering moest plaats hebben en wil dus eerst nog wat afwachten. De heer Verkuijl voert aan dat ook allicht de tijdsomstandigheden oorzaak zijn van de ach- teruitgang in het aantal leerlingen; maar is er geen gelegendheid om uitgebreid lager onderwijs te ontvangen, dan komen alligt klagten en zou men misschien gedwongen worden, om welligt middelbaar onderwijs te geven. Spreker zou het dus voorloopig willen laten zooals het is. De heer Bultman zou een onderwijzer willen benoemen op een lager traktement, wijl de Hoofd- onderwijzer thans het u. 1. o. wel geheel kan op zich nemen. Spreker zou in deze zaak nu niet dadelijk willen besluiten, maar afwachten het van de schoolcommissie gevraagde advies. De heer Verkuijl zegt, het staat toch eenig- zins met elkander in verband, want benoemd men nu een onderwijzer zonder bijakteu dan zou men met zoodanig onderwijzer zitten als men later gebrek had aan een onderwijzer, die wel bij akten heeft. De heer Knaap heeft over de zaak gedacht, eu is het eens met den heer De Breuk, als het onderwijs in eene avondschool kan gegeven wor den, maar als daarop dan nader zou moeten worden teruggekomen, dan geeft hij den heer Verkuijl gelijk. Spreker zegt onlangs op de schol te zijn geweest, toen waren er 5 voor het uit gebreid 1. o. en is er later weder geweest toen werden er drie opgegeven doch zoo als het toen was, zou de onderwijzer best kunnen gemist worden. De heer de Breuk zegt de zaak ter sprake te hebben gebragt, om bij de behandeling in de schoolcommessie eenigzins de geest van den Raad te kenneu; spreker gelooft niet, dat men, zoo als de heer Verkuijl aanvoerde tot eene Hoogere Burgerschool zou worden verplicht, en acht eene avondschool de meest geschikte weg om in de behoefte te voorzien. V6. Regeling der jaarwedde van den te benoe men onderwijzer. De heer Bultman blijft bij zijne opinie dat een hulponderwijzer kan benoemd worden op een la ger tractement. De heer Verkuijl zou dan willen bepalen het hebben bijakte voor Eransch of Duitsch, men kan dan daarvan zoo noodig gebruik maken. De heer Bultman wil oproepen op f 650. en ingeval van bijacte dan f 700,geven. De heer Evelein vraagt hoe de heer Knaap zoo even er toe kon besluiten om geen onder wijzer te benoemen als hij eens op de school is geweest toen de Roomsche kinderen afwezig waren en eens, toen er geen kinderen waren oradat de school uitging? De heer Knaap zegt dat op de lijst kan worden WEEKBLAD ALLE TOEZENDINGEN, REDACTIE EN UITGAVE BETREEFENDE Per jaar, met Bijvoegsel franco per post. 6.- I te adresseeren aan den Uitgever van 1- -6 regels 75 Cent, elken regel meer 121/a Cent. a zonder Bijvoegsel n a 3. Enkele Nommers 15 Cent. Hoofd-Agent: P. VAN CITTERT ZONEN, te Haarlem. Groote Letters naar plaatsruimte. VAN

Weekblad van Haarlemmermeer | 1886 | | pagina 1